Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

Tak jsem to narychlo taky spachal, neumim v tom SW co pouziva SPM tak jsem to predelal do eaglu.

TODO:
-vybrat konektory (JA) a urcit jim pozice (OUTBACK)
-mozna hodit zdroj na protejsi stranu? - zamitnuto
-pridat ochrany na OVP u VCC_BAT - JA
-na K-line RX dat bud optoclen nebo alespon transil aby byl MCU ochranen pred pripadnyma spickama. - zamitnuto, mozna dalsi revize
-jaka ma byt cilova velkost (ma to sedet v nejake vybrane krabicce?) a kde udelat montazni otvory a jake? - OUTBACK
-pridat piezo a dalsi dodatky ktere jsem ted nasel ve schematu na papiru 1.03 oproti 1.02 - JA
-... ted nevim ale urcite jeste neco dalsiho
Naposledy upravil(a) George dne ned dub 30, 2017 2:49 pm, celkem upraveno 10 x.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Hele já jsem rád. Za odhalení chybějícího krystalu má George stejně ještě 9 blbejch dotazů zdarma - dělám si srandu, dotaz nebyl blbej a mám strach, že něco přehlídnu...a ten převodník je to nejmenší, mám tam pohřbených víc věcí, co se úspěšně snažím vytěsnit...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

outback píše:Hele já jsem rád. Za odhalení chybějícího krystalu má George stejně ještě 9 blbejch dotazů zdarma - dělám si srandu, dotaz nebyl blbej a mám strach, že něco přehlídnu...a ten převodník je to nejmenší, mám tam pohřbených víc věcí, co se úspěšně snažím vytěsnit...
:-D porodni bolesti se vyresi. Blby dotaz c.2: V tom schematu mas kond v serii s ISP resetem, podle me a podle Atmel-2521R-AVR_Hardware_Design_Considerations_AVR042_Application Note-09/2016 je to blbe. kapacita by mela byt na zem co nejmensi a v serii odpor +-330R . Nezkoumal jsem jak casto hrabe ISP na reset, ale predpokladam ze ho drzi dole celou dobu programovani takze by to mohl byt problem.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Na to jsem vzal jako referencni desing Arduino, ten kondik bude vetsinu casu ve vzzduchu jako by tam nebyl a pouzije se jen pro bootloader s docasne zapojenym FTDI modulem. Slo by tam dat nejaky MAX reset controler, ale proc, kdyz to v tisicich Arduinech funguje...zkontroluju to jeste o vikendu, jestli je to opravdu namalovane stejne jako v mych prototypech a Arduinu...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od Mira »

Tak a teď už definitivně nevim, o čem se tu bavíte. Já ve škole dával málo pozor evidentně. =) Mé znalosti elektriky končí u bacha kope a svítí - nesvítí, zapnuto - a nyní doslova "vypnuto" :-D .
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od spm »

Mira: kolega v práci zrovna přišel ze školení 50ky, kterou jsem taky asi před 2 rokama absolvoval se stejným vyučujícím. Školení je velice poučné a je doslova protkané fotkama a videama z nehod na V(V)Nku - to už ani neni, že kope; to se pak člověk bojí pod tom sloupem i zastavit :-D

Mám teda to moje schéma ještě doupravovat nebo už to chceš dokreslit v Eaglu? :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

To se vicemene rozhodnete sami, rad to dokreslim, ale vicemene jsem to hodil do placu jako dalsi verzi na vyber.
Outback: zkousel jsi komunikovat i pres Can? Na 2007 je spousta dat dostupna jenom tam, jako pozice otoceni kol atd... mam sniffer ale jeste jsem nemel cas to zkouknout.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

George: CAN budu řešit, až si koupím novější auto...možná...nápadů by byla spousta, ale shippment beats perfection a kdybych po prvním rozumně použitelném prototypu nezmrazil rozsah funkcí a nezačal připravovat výrobu, tak by to nebylo nikdy...buď by nás to mezitím přestalo bavit, nebo by za tu dobu všechny auta s K-Line a CANem shnily...

Můžete mi prosím vyexportovat velké čitelné schéma zapojení, abych si prohlédnul změny, případně to někam pověsit v dostatečném rozlišení?

Nemám rozhodně nic proti tomu, když to George dotáhne v Eaglu...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

To je jasne, spise to byl dotaz offtopic, jestli s tim mas zkusenosti, at se nevrham do mist kde lidska noha nevkrocila. :)
pdf schema prilozeno.

pripadne zde stahnout eagle demo http://www.autodesk.com/products/eagle/free-download a v tom zipu o par prispevku zpet jsou zdrojaky.
Naposledy upravil(a) George dne ned dub 30, 2017 2:50 pm, celkem upraveno 3 x.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Já do toho nakukuju přes den tak narychlo z mobilu nebo tabletu...tam to demo asi nerozchodím...

Ono stačí i nízké napětí...měli jsme ve škole učitele, co dělal soudního znalce a posudky na spousty smrťáků. Už si to všechno nepamatuju, ale byli to často kandidáti na darwinovo cenu. Když vidím v kempech, jak lidi zapojujou elektriku do přívěsů a stanů, tak mě jímá hrůza...viděl jsem borce, co vařil na elektrice oběd na třicetimetrovým prodlužováku, a desetkrát za hodinu si šel nahodit jistič, a ten byl ještě poměrně neškodnej. Nebo když jsem viděl, jak si soused strojař doma zapojil lampy, co jsem našel v minulém bytě po manželovi pronajímatelky, nebo i jak zachází s elektrikou moje vlastní matka...čím míň toho člověk ví, tím líp...odpověď je často stejná: vždyť to funguje...nikdy se nic nestalo...tak to znova nahodíme...

Kamarádovi vyhořel autoservis jakožto hlavní a jediná rodinná živnost - od sousední dílny, kde debil soused věděl, že mu zatejká do rozvaděče a neřešil to a jenom to při dešti nahazoval...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Jo a nedovedu si představit, že by se z 5V tahalo víc, než řekněme 200mA, takže 800 je naprosto v pohodě. PDF ze zipu z eaglu jsem si stáhnul, z toho Maxe watchdogu jsem teda docela divokej, podle datasheetu nedává smysl, leda že by jsi ho vzal jen proto, že ti v knihovnách chybí ta TI reference co jsem navrhoval a ve skutečnosti tam bude TI a ten MAX má prostě jen stejné pouzdro...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

outback píše:Jo a nedovedu si představit, že by se z 5V tahalo víc, než řekněme 200mA, takže 800 je naprosto v pohodě. PDF ze zipu z eaglu jsem si stáhnul, z toho Maxe watchdogu jsem teda docela divokej, podle datasheetu nedává smysl, leda že by jsi ho vzal jen proto, že ti v knihovnách chybí ta TI reference co jsem navrhoval a ve skutečnosti tam bude TI a ten MAX má prostě jen stejné pouzdro...
Jee, omlouvam se, zapomel jsem ho prepsat, bral jsem to jenom proto ze se mi nechtelo delat futro.
Samozrejme je to ta reference. poslu opravene schema.

Prilozen i BOM a opravene schema do stejneho prispevku at je to trochu pohromade.

jinak pred MCU filtrem je 3v3 transil, ten je treba vymenit/vybrat za 5V, zapojeni jsem zkopiroval z toho co pouzivam na 3v3 a uz jsem nemel cas lovit novy transil. - JA
Naposledy upravil(a) George dne čtv bře 30, 2017 8:55 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

No mě to hrozně vystrašilo, ze začátku jsi mluvil rozumně a pak začneš s tím MAXem tak šíleně blouznit....
;-D ;-D ;-D

A když píšeš "je třeba" nebo "todo", tak prosím rozlišuj, jestli je to poznámka pro tebe, že to ještě uděláš, nebo jestli to mám udělat já nebo spm nebo na to shánět lidi...začínám ztrácet přehled...

A moc dík, že jsi se toho ujal...víc hlav víc ví...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

outback píše:No mě to hrozně vystrašilo, ze začátku jsi mluvil rozumně a pak začneš s tím MAXem tak šíleně blouznit....


A když píšeš "je třeba" nebo "todo", tak prosím rozlišuj, jestli je to poznámka pro tebe, že to ještě uděláš, nebo jestli to mám udělat já nebo spm nebo na to shánět lidi...začínám ztrácet přehled...

A moc dík, že jsi se toho ujal...víc hlav víc ví...
Eh, kazdy mame slabou chvilku :-|

Upraveno, dopsano. Na tebe zbylo jenom vybrat si pozice konektoru. Na ISP hodim klasicky 2x3pin co ma dragon, nebo chces nechat ten jednorady?
EDIT: a jeste jedna vec, jaka ma byt cilova velkost (ma to sedet v nejake vybrane krabicce?) a kde udelat montazni otvory a jake? - OUTBACK

Vystup pak hodim do gerberu az bude hotovo, aby to stacilo jenom poslat do pragoboardu na poolservis. 500kc 1dm^2 ve dvouvrstve s potiskem bez potreby sablony na sito. takze si myslim ze na kusovou vyrobu supr cena.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od spm »

Koukni na tu stránku 24, tam je to čtverečkový schéma, je tam rozměr a rozmístění montážních děr. Nebo jestli ti funguje ten viewer na ten můj nákres, tak to rozměř z toho (ta moje deska ty rozměry a montážní díry rozmístěné měla snad správně).

outback: Nízký napětí tě zabije, to jo, ale nezapálí tě 10 metrovym plamenem tak, že tě pak musej identifikovat podle snubního prstýnku :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“