Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od spm »

No, třeba alespoň k něčemu budu jednou dobrej :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od VDC »

Třeba tě nakonec začneme mít i rádi... :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od davidherda »

To ho už nezachrání... jak děravý fusekle odnosit a vyhodit!!!
Naposledy upravil(a) davidherda dne pon bře 27, 2017 8:06 am, celkem upraveno 1 x.

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Ehm...bez komentáře a zpátky k věci.

Tantal raději ne, pokud se vejde klasický elektrolyt tak radši ten.
Tranzistory: je to úplně úplně jedno, třeba BC817.
Konektory: není problém, akorát u FTDI je nutné dodržet pořadí dle specifikace

Výroba prototypů: okamžitě po dokreslení bych nechal vyrobit dva až tři kusy (jeden pro mne, jeden až dva putovní), pokud možno rychle, po otestování těch dvou prototypů pak první sérii dle počtu zájemců.

Předsedo, už jsi namontoval čidla? Mimochodem a [OFFTOPIC], už jsi flexnul ten chladič?
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od mnov »

Já mám k SPM ještě komentář a to jedině pochvalu, jak se toho ujal. ,,,,| (*_^) |,,,,
Byl jsem totiž osloven, zda by to neudělal synátor, ale ten po shlédnutí "dokumentace" prohlásil, že podle toho to neudělá.
Jinak nevím, proč se bráníš tantalovým kondíkům? O tolik to cenu snad nezvedne.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

Zdravim vespolek,
Sic po funusu ale rad prispeji klubu a nakreslim v eaglu... nicmene nebudu do toho fusovat kdyz se toho ujal spm. Kazdopadne si dovolim par postrehu. Aktualni routing se mi moc nelibi z ohledu tahani napajeni a zeme. Sire cest je predpokladam jen Orientacni takze tu neberu v potaz. Chybi filtrovani a blokovani vcc pro mcu. Dale kompletne chybi vstupni ochrany a filtry pro vstup 12V ale jelikoz tam zatim chybi ten buck dcdc tak mozna pribudou. Mrknete na automotive power supply referencni designy. V te palubni siti se lehce objevuji tranzientni spicky ktere je treba zmenit na teplo driv nez zmeni neco citlivejsiho na skvarek nebo reset. Jinak velmi pekny projekt. Mel jsem rozjete podobne udelatko s tft dotykacem ale pro absenci casu jsem udelal android kaplicku a obd ctu pres activeobd a bt adapter :) ale to je v jinem vlakne. Pokud chcete tak rad helfnu s timhle. Graficky display se tam da fouknout pro verzi 2 at mame co koumat v budoucnu :) p.s. ohledne konektoru doporucuji cokoliv se zamkama, v tme jich je kopa, stale je to automotive a vibrace byt je na sedacce necitime jsou znatelne a co neni se zamkem to se casem rozpoji, rozpadne....
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Díky za kritiky, pokusím se zodpovědět:

- tantal: někde jsem vyčetl, že klasika líp snáší špičky, jinak je mi to fuk. Cenu součástek u drobotiny neřeším, nemá to na nic vliv.

- ochrany atd. - vím, tohle jsem částečně obětoval v rámci zásady "shipping beats perfection" - dva prototypy běží už zhruba rok a zatím nic neodešlo, tady mi i chybí know-how, takže pokud máš tip na konkrétní součástku na konkrétní místo v zapojení a na desce tak to snad ještě spm může zapracovat

- konektory - tohle byla opravdu slabina, u mne to visí na drátech bez jakéhokoliv odlehčení a jednou za čas to selže, naposledy asi vibracemi když jsem to dlouhodobě točil na dálnici - zahejbám konektory a jede se dál. Doufal jsem, že to pořádná krabička vyřeší, jesti máš tip na konektory co se vejdou, půjdou rozumně sehnat a zaplatit a půjdou ručně krimpovat stíněné kabely tak sem s tím

- routing, šířka cest - shipping beats perfection - fungovalo to jako bastl na zkušební desce velmi dobře

Všeobecně platí, že nějakých slabin jsem si teoreticky vědom, ale nevím z hlavy přesně zapojení a součástky co by to řešily, a superfine tuning by to zase zbrzdil o měsíc nebo dva nebo tři...na to už není čas, leda když někdo navrhne velmi konrétně přesně popsanou změnu, kterou pak spm může bez přemejšlení rychle dokreslit.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od VDC »

Láďo čidla ještě nemám, na podzim nebyl čas to řešit a přes zimu nebyla chuť to řešit. Vyřeším teď na jaře.
Ten chladič jsem říznul, ale nic zajímavého jsem tam nenašel. Vnitřní část trubiček byla porostlá vrstvičkou vodního kamene, ale opticky. Průřez trubiček byl nezmenšen.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

outback píše:Díky za kritiky, pokusím se zodpovědět:

- tantal: někde jsem vyčetl, že klasika líp snáší špičky, jinak je mi to fuk. Cenu součástek u drobotiny neřeším, nemá to na nic vliv.
:) jasne, bleeding edge vyvoj taky provozuju, jenom je to pak na pocurani kdyz se to po... jednou za cas a clovek pak hleda co kde a jak, a ono je to prave takovyma zaludnostma.

ohledne tantalu je to pravda, pri spickach se prorazi ta struktura a pak jede do tvrdeho zkratu, konci to vybuchem pripadne regulernim plamenem. Takze bud keramiku. (dela se az 47uF co jsem naposled videl nebo elyt. Elyt idealne low ESR ale zase pozor at nezvoni nebo nekmita cela soustava. Obecne kazdy dcdc driver nebo stabilizator ma predepsany maximalni ESR na vstupu a na vystupu aby se nerozkmital v datasheetu.

poslete mi idealne schemata, pokusim se dokreslit co me napadne :)

konektory:
na jemne draty (coz by se v aute vubec nemelo vyskytnout :) ) neco jako tohle
http://www.tme.eu/cz/details/mx-70066-0 ... 0066-0176/
http://www.tme.eu/cz/details/mx-70553-0 ... 0553-0005/

na bezne signaly:
http://www.tme.eu/cz/details/640457-4/k ... nectivity/
http://www.tme.eu/cz/details/3-643814-4 ... nectivity/

nebo je mozne a bezne se to dela, celou desky zalit do elektro zalevaci hmoty (elchemco jich ma mraky za par korun) a vyvest kabely, ty zakoncit kousek od desky konektorem napr:
http://www.tme.eu/cz/details/174977-2/k ... nectivity/
http://www.tme.eu/cz/details/174045-2/k ... nectivity/
nevyhody jsou zjevne, dratovat takovy kombaj je pakarna.

konektory nejsou tesne ani automotive (ty stoji balik) takze idealni elektro silikonem zalepit kabel trcici z konektoru aby se tlumily vibrace na pin. a silikonovou vazelinou osetrit kontakty pred zasunutim aby se minimalizovaly vlivy vlhkosti (v aute se orosi vse pri vhodnych podminkach)
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od spm »

Zkušeností právě moc nemám, proto jsem se do toho ze začátku nemotal, kdyby se našel někdo víc erudovaný. On se ale nenašel, takže když outback přišel s tím, že to vyrobí na univerzálních tišťákách, tak mi přišlo, že ta moje čmáranice horší snad nebude, tak jsem se do toho pustil :-) Na druhou stranu tohle je ještě celkem jednoduchá věc a jestli to fungovalo i s klubkem drátů, tak to asi bude v pohodě :-D Co se týče spojů, tak většina čar je 0,2mm, což by mělo stačit na 0,4A, aniž by se to nějak extra ohřávalo. Nepátral jsem teda kolik to celkem žere, ale předpokládám, že spíš ještě o dost míň. Až to bude dokreslený všechno, tak tam ještě co půjde, tak zvětším / dovybarvím (tak, aby byly dodrženy nějaké mezery pro výrobu).

Ok, kondík teda překreslím na elektrolyt :-) Respektive podívám se, co se vyrábí, možná to ani nebude potřeba překreslovat, jenom tam hodit něco, co zapasuje na ty plošky. U zalití desky do hmoty bych měl trochu strach, jak se bude chladit ten DC/DC měnič - aby se zase neusmažil ten.

Co se týče konektorů, tak rozkresleny jsou s roztečí 2,54mm a místa okolo je celkem dost. Takže tady podle mě i po výrobě desek půjde celkem experimentovat a zkoušet, pač na výběr, co tam půjde naletovat, bude asi celkem dost :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

spm píše:Zkušeností právě moc nemám, proto jsem se do toho ze začátku nemotal, kdyby se našel někdo víc erudovaný. On se ale nenašel, takže když outback přišel s tím, že to vyrobí na univerzálních tišťákách, tak mi přišlo, že ta moje čmáranice horší snad nebude, tak jsem se do toho pustil Na druhou stranu tohle je ještě celkem jednoduchá věc a jestli to fungovalo i s klubkem drátů, tak to asi bude v pohodě Co se týče spojů, tak většina čar je 0,2mm, což by mělo stačit na 0,4A, aniž by se to nějak extra ohřávalo. Nepátral jsem teda kolik to …
Jasne, chran priroda aby to nekdo bral jako vytku/kritiku, to urcite neni zamerem. Spise jen tipy, doporuceni... nekde se zacit musi a jak byva zvykem, tak docasne reseni funguje vetsinou nejlepe :)
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od spm »

Kdysi mi někdo říkal, že jednotka dočasnosti je 1 furt :-DDD

Až dočmářu ten zbytek, tak to sem ještě naházím. Kritiku přijímám, v pohodě :-) Námitky pak zapracuju =)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od spm »

Tak jsem to dočmáral. Tohle by teda snad mělo už kompletně odpovídat schématu, tj. mělo by to být funkční. Tak jenom prosím zkontrolovat, jestli je to pozapojováno jak by mělo být a případně přijímám námitky, co by tam šlo udělat lépe. Kondenzátor u DC/DC regulátoru jsem zaměnil za elektrolyt. Dal jsem tam nakonec klasický s dírama - ty SMD varianty v téhle kapacitě jsou stejně takové dost neforemné zrůdičky (takže na výšku to prostor moc neušetří) a nožičky se tam vešly bez problému. Přikládám ještě soubor přímo z tý aplikaci, tady: http://www.abacom-online.de/uk/html/sprint-layout.html je ke stažení demo nebo viewer, ve kterém by to mělo jít zobrazit (a min. to demo snad neumí ukládat, ale mělo by mít funkce na měření vzdálenosti a testování propojů).

Jinak pokud to bude ok, tak vygeneruju z toho soubory pro výrobu a můžem zkusit prototyp. Mezitím dofinalizuju soupisku součástek (částečně to vypadne už z aplikace, takže bude akorát potřeba k tomu přiřadit odkazy na konkrétní výrobky a případně dopsat to, co chybí).

Edit: přiložit ten zdrojový soubor mě to nenechá, takže ke stažení zde: https://ssl.spamik.cz/oc/index.php/s/iambEprxtQFxrgX
Přílohy
kompletní pohled
kompletní pohled
horní vrstva
horní vrstva
spodní vrstva
spodní vrstva
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

spm píše:Tak jsem to dočmáral.
Je mozne poslat i schema? At se to lepe kontroluje.
jinak na prvni pohled:
-blokovaci kondy c10,c3,c11,c12 co nejblize k atmelu, 1mm od nozicek idealni.
-c2 a c1 mi neni jasne na co tam jsou kdyz tam neni osazeny krystal ?
-stablo na referenci klidne natlac taky blize, pridej mu na vstup a vystup dalsi blokovaci kondy 100n
-neboj se datav prokovy misto tahani cest az k nozickam soucastek skrz desku, plati pravidlo cim kratsi cesta (proudova smycka) tim lepe. takze vstup napajeni reference bych strelil na druhou stranu kde je rozlite napajeni hned jak se octne draha nad touto plochou.
-H1 je co? nejak to z toho nevidim.

Jinak celkem pekna prace :)
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od spm »

Schéma, podle kterého jsem to dělal, je tady na stránce 24, lepší teď není :-) DC/DC regulátor je pak podle schématu v datasheetu k součástce. C2 / C1 asi odpoví outback, já to akorát obšlehl z nákresu a nakreslil :-) Taková blbá otázka - prokovy se realizují konkrétně jak? Nakreslit tam normálně prokovenou díru, která se pak jenom neosadí? H1 je tlumivka (přiznám se, že značení těch součástek krom rezistoru a kondíku neznam, jestli znáš lepší písmeno, zaměním to :-) ), tuším snad 330uH, která se tam podle schématu k regulátoru má dát.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“