Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od VDC »

Já to úplně nevidím jako David, nejde o letopočet auta, ale o cenu. Zatím se Láďa pořád snažil to sestavit tak, aby výsledná cena byla rozumná. Já osobně bych grafický displej bral všema deseti, protože je krásnej a mám přístrojovku s bílými popisky na černém pozadí, ale to lze vymyslet jako vývojové stádium. Aktuálně mám tenhle displej. To je jediný obyčejný čtyřřádkový displej daných parametrů, který má bílé písmo a vypadá alespoň trochu sladěný se zbytkem písmen na přístrojích.
Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

Tak budu skladovat tyto napady do dalsi generace vyvoje ;)
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Pánové, nejde ani o cenu ani o letopočet auta. Ty prachy by i spousta lidí zaplatila. Jde o náklady na vývoj = můj čas, kterej jsem schopnej do projektu investovat. Momentálně musím všechen čas co mám investovat do hardware a dokončení první série. Jen pro představu, co mám ještě bezprostředně před sebou:

- dořešit vývoj hardware a zadání do výroby, sice se to krásně vyvinulo jako Georgeho subdodávka, ale i tak mě to tak půl hodiny denně stojí
- až bude hardware předán do výroby, tak musíme pořádně pročistit tabulku objednávek a promyslet konečně varianty zobrazení - malý displej, velký displej, turbo, bez turba, čidla, bez čidel - není to žádná věda z hlediska programování, ale musím to udělat a odzkoušet osobně. Kloním se k variantě, že jeden software musí dělat všechno,externí čidla se budou zatím asi autodetekovat, turbo možná taky, a velikost displeje se zvolí jumperem. Nějak to půjde vymyslet, jak se to tam má poskládat, ale ještě to nemám.

- pak přijde hardware, všechno do něj nahraju
- budu muset zdokumentovat jak má vypadat kabeláž a sehnat někoho, kdo to podle toho nacvaká a vyrobí
- s předsedou musím vyřešit organizaci nákupu a dodávek externích komponent (kabely konektory držáky krabičky materiál pro 3D tisk) a kompletaci, bydlím daleko což to komplikuje
- musíme vyřešit cenu
- a pak bude potřeba nějaký support a troubleshooting až to vyrazí mezi lidi

- přidání jiného displeje znamená řešit grafiku, fonty barvy, zdvojnásobit rozsah software, ladění atd, odhaduju od koupení displeje do prvního rozběhnutí v autě zahučí 10-20 hodin práce kdyby to šlo jó dobře, pak se to tam musí pro ověření nějakou dobu vozit, nejlíp i u předsedy...atd atd.

- moderní displeje jsou se stávající deskou kompatibilní, jde jen o mechanické provedení a software, tj. určitě je možné to někdy v budoucnu udělat, dokonce i jako druhý displej k existujícím LCD verzím kdyby mi to někdo naprogramoval jako subdodávku, ale už jen zadání té subdodávky, testování atd. sežere moře času, a my máme zhruba deset lidí co čekají na výsledek, a nejpozději 2019 je čekání přestane bavit.

Pokud se ještě někdo chce zeptat, proč nechci teď přidávat moderní displej před dokončením první série, tam má samozřejmě možnost, dotaz rád zodpovím....
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

Jop jsem si toho vedom, vynasnazim se soustredit na dokonceni aktualniho vyvoje pred fantaziemi budoucnosti... vzdycky kdyz nemuzu spat tak me napadne nejaka blbost musim to nekam ventilovat, zacnu to psat na zed a az to bude aktualni tak vam to sem nafotim :)
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Subdodávka moderního displeje, zadání:

- procesor ATMEL 1284p nebo nebo 2560 nebo 328p nebo pořádně zdůvodnit proč jiný
- komunikace s hlavním CPU přes I2C, já posílám periodicky data co mám a displej si s nimi dělá co chce
- když mi pak pošlete jedno arduino, co má naprogramovanou smyčku, co si vymejšlí hodnoty, posílá je přes I2C jednotce grafického displeje (tj. simuluje moji hlavní desku) a k tomu jednotku moderního displeje co je opravdu zobrazuje a je mechanicky ve stavu vozitelném v autě, tak se o tom můžem bavit. Ale můžu si s tím hrát až po zadání výroby.

EDIT: další požadavky:

displej by měl zvládat aktualizace po zhruba 100-200ms, protokol by měl umožnit informaci že údaj není k dispozici, příkaz pro nastavení aktuálního layoutu (aby displej mohl přepínat zobrazení), registr pro čtení aktuálního layoutu (třeba bude na displeji tlačítko), registr pro číslo verze, reset register, registr pro sleep režim se zhasnutým displejem
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

outback píše:Subdodávka moderního displeje, zadání:

- procesor ATMEL 1284p nebo nebo 2560 nebo 328p nebo pořádně zdůvodnit proč jiný

To zni rozume, akorat nechapu proc mas pozadavek na pouzity MCU v displeji kdyz to pro tebe bude vlastne blackbox se kterym se budes bavit pres I2C (nebo UART ktery mas taky vyvedeny na desce na programovani).
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

outback píše:otočit o 90° OBD konektor, ale zdá se mi, že místo na to je, bude prostě potřeba, aby OBD kabel vycházel z kratší strany desky. Ale budu si to muset fyzicky poskládat na stole aby to opravdu vyšlo, zatím to ještě neřešte.
Muzes mi nejak skicnout v malovani kde presne ho chces? at to nemusim predelavat.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od Kolben »

Jinak kdyby bylo potřeba nějakou krabičku namodelovat, vytisknout tak pořad mohu pomoct. ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

Verze 1.0.8, zaneseny pozadavky Outbacka.


Je tam i BOM vcetne kalkulace na 1-20ks v excelu.
export jsem uz nedelal, je to pakarna. Takze Eagle format.
Naposledy upravil(a) George dne ned dub 30, 2017 2:52 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

George díky za telefon a čas, začíná se to moc pěkně posouvat kupředu. Prohlédni si prosím tento displej a speciálně polohu I²C boardu na něm, za to by se ta naše deska měla schovat. Jiné barvy a technologie (OLED) mívají naštěstí stejný layout a rozměry.

Cenově mi to zatím velmi velmi velmi hrubě vychází na řádově 2500 za jednotku při desetikusové sérii, to ovšem podléhá ještě předsedovo schválení...to číslo je jen opravdu hrubě orientační. Je to o něco dražší, než jsem chtěl, na druhou stranu jako semiprofi řešení desky o řád kvalitnější a spolehlivější než byl původní plán.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

Za malo :)
Mozna je to blbost ale pokud by jsme chteli usetrit tloustku tak muzeme ten i2c expander hodit na nasi desku , stacilo by pak koupit jenom display a pichnout ho na desku pres pinovy hreben (byl by presne v miste pod pinama displeje aby to vychazelo bez dratu a tvorilo sendvic.

Jinak usetrit se da akorat na vyrobe desek, akorat neznam nikoho kdo by udelal kusovou serii levneji nez pragoboard :(
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od VDC »

No 2500 je za takovýhle zařízení celkem furt lidová cena ne ?
Ty desky zařídí Yohn jako melouch za melouchovou cenu. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

VDC píše:No 2500 je za takovýhle zařízení celkem furt lidová cena ne ?
Ty desky zařídí Yohn jako melouch za melouchovou cenu.
Zavoláme si. Dnes už ne, ale brzo....
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

George píše:
To zni rozume, akorat nechapu proc mas pozadavek na pouzity MCU v displeji kdyz to pro tebe bude vlastne blackbox se kterym se budes bavit pres I2C (nebo UART ktery mas taky vyvedeny na desce na programovani).
V úvodní verzi to bude blackbox, ale pak chci mít možnost si do toho kdykoliv šáhnout a upravit si i ten "black box" - a nemuset řešit jak instalovat toolchain, studovat datasheety, obstarávat debugger, případně si kvůli maličkosti pětkrát posílat s autorem blackboxu update a dokumentaci.

Navíc moje standartní knihovny (tj. bez otravností typu GPL) mám právě na uvedené procesory.

Taky by to umožnilo případně později integrovat oba dva kusy softwaru a pustit to na jeden procesor.

Ale vše je věc dohody.
Naposledy upravil(a) outback dne pon dub 03, 2017 6:07 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

George píše:Za malo
Mozna je to blbost ale pokud by jsme chteli usetrit tloustku tak muzeme ten i2c expander hodit na nasi desku , stacilo by pak koupit jenom display a pichnout ho na desku pres pinovy hreben (byl by presne v miste pod pinama displeje aby to vychazelo bez dratu a tvorilo sendvic.

Jinak usetrit se da akorat na vyrobe desek, akorat neznam nikoho kdo by udelal kusovou serii levneji nez pragoboard :(
Ten pinovy hreben ma taky svoji vysku aprineslo by to i prakticke problemy s pristupem pri ozivovani atd., ale kdyby slo vynechat misto a udelat vyrez do desky (tj. deska tvaru L), tak bych to bral.
.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“