Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

Kurde to vypada profi. Sedi ty diry na montaz bez problemu?
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od spm »

Hustý ,,,,| (*_^) |,,,,
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od VDC »

Skvělý !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od demeter »

outback píše:Cidla tam jeste nejsou, zbytek OK. A je to samonosny i bez krabicky.
A teď prosím tu fotku, jak na tom beží Doom. :)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

demeter píše:
A teď prosím tu fotku, jak na tom beží Doom.
Tady to mas a uz neotravuj :D stejne bude ta funkce aktivni jenom kdyz bude vypnuty motor, stejne jako prehravani videa.
Přílohy
0.jpg
0.jpg (10.16 KiB) Zobrazeno 1835 x
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Krátký update: mechanicky, dobrý, rozteč dět a průměr perfektní. R14 až R16 jsou špatně, měly být 280R, moc jsem na schématu čmáral a málo kontroloval, ale mělo by to nějak běžet i tak - zatím to nech, uvidíme po oživení. Běží vše kromě AD sekce/externích čidel, s těma teď bojuju, ale nebyl čas se na ně podívat pořádně.

Změny pro první sérii:

Zvážil bych přidání jednoho až dvou FETů spínajících z Vbatt 200 miliampér napřímo na spotřebič nebo malé 12V relé, ovládané každý jedním bitem CPU, výstup dvou- až třípólový včetně země. Buď pro couvací kameru na přímo, nebo libovolný spotřebič přes 12V 10A relé. Nevím kolik kamery berou, doufám že míň než 200mA. Pokud možno zkratuvzdorně. Ale není to nutné, jen nice to have.

EXT konektor se mi nelíbí kvůli mechanickému provedení - navyšuje mi tloušťku hamburgru, tam ale ještě nemám řešení. Šlo by ho dát podél kraje na místo ISP a ISP tam kde byl EXT? Ještě lépe by bylo otočit ho - pin 16 nechat tam kde je teď pin12 a pin 1 dát místo power konektoru a power přesunout na levý kraj desky ? Asi si zavoláme.... opět nice to have.

Na desku samozřejmě přijdou I2C pull-upy.

Ze zadní strany pod OBD a DISP konektory přijdou dva nebo tři mikrospínače spínající dva cpu piny proti zemi, typ dodám. Tím se zruší TAST konektor a pin 3 na disp konektoru - DSIP se redukuje na čtyřpinový a nebude zaměnitelný s OBD. To bych viděl jako nejdůležitější změnu, ze které budou profitovat všichni.


Je toho celkem dost, šlo by to?


EDIT: ty tlačítka na zadní straně uspořádat dvě připojené k pinu procesoru (proti zemi) nad sebe k pravému kraji (strana OBD konektoru), osadit mikrospínač s vysokým tlačítkem, a na levé nahoře straně symetricky stejné tlačítko reset proti zemi.

Čidla - jedno z nich by mělo napájení spínané proti plusu - na ten tlak oleje, ten jde při nulovém tlaku bohužel na 10 Ohmů nebo méně, takže nemůže být napájené trvale, respektive moc by to žralo.

FET - jeden nebo dva kousky spínající proti Vcc_batt podle popisu výše, výstup na společný konektor

EXT - přidat I2C piny místo čehokoliv jiného

FTDI - osadit female!

Buzz - osazovat vcetne jumperu

Cidla - OBD konektor rozsirit o dva piny a pridat tam/zdvojit vstup cidla oleje a druheho cidla (tj. z pinu 2,3,4 dva libovolne)

R14-R16 - hodnoty se změní, dodám

Senzors - PIN1 PA4 nahradit zemí

Na plošňák jak tam máš Designed by George's Lab bych se s dovolením dvěmi písmenky připodepsal - Designed by George's Lab and <můj monogram>

EXT - zdvojené země a 5V výstupy osadit jumperem, rezervní pro uživatele až tím budou aktivovat přídavné funkce aby je měli.

Kabel: prosím doporuč mi metráž 4-7 žil plus stínění, abych si ji objednal pokud možno od Reichelta nebo Mousera až budu doma vylepšovat kabely.

EDIT2: rozsah měření olej teplota 18R-10k, tlak 0-360R
Naposledy upravil(a) outback dne čtv dub 27, 2017 8:16 pm, celkem upraveno 2 x.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Jo a kabely zatím odložím, pro předsedu ho dodělám sám z domácích zdrojů a specikaci dodám....časem...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Čidla obživly, při laborování s I2C se mi nějak vykomentoval adc_init()....
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

No problemo, prodlouzeny vikend to jisti :)
Jinak s tim ADC jsem se uz taky nekolikrat podobne vypekl u periferii :D
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Takže čidla ukazujou. Dokonce jsem odstranil rušení způsobené kamerou. Problém překvapivě nebyl ve vysokofrekvenčním rušení, ale v zemnění - kamera a čidlo tlaku měly společnou zem, oddělenou od země zbytku elektroniky, a já byl tak fixovanej na to, jak kamera ruší rádio, že jsem po zemi vůbec nešel. Po zapnutí kamery se mi díky jejímu odběru zvedla země o 15mV, a to už stačilo na to, aby to bylo vidět. S naprosto náhodným nastavením trimrů to běží velmi pěkně. Asi budu upravovat hodnoty odporů a s těžkým srdcem přidávat spínač pro čidlo tlaku, aby při vypnutém zapalování nebralo proud. Požadavek doplním do minulého příspěvku, aby byly změny pohromadě.

Pokud bych to shrnul, můj prototyp je ve stavu schopném nasazení - lze to ještě dovylepšit, aby byla čidla přesnější, kabely jednodušší a krabička menší, ale i tak už to běží ve stejném rozsahu jako minulé ručně pájené kousky a dalo by se to pustit k lidem - i první dva rozpracované prototypy půjdou určitě do běžného provozu.

Blíží se tedy uzávěrka objednávek pro první kolo.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Jirko co si myslíš o společném kabelu pro OBD a čidla? Z těla OBD konektoru by byly vyvedené krátké kablíky s konektorem, tak aby to bylo propojené pod palubkou a nahoru šel jeden společný kabel...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od HonzaCZ »

Teď, jak píšeš, že to dáváš do jednoho příspěvku, aby to bylo pohromadě - proč to nedáváte do wiki? Tam by to bylo úplně pohromadě, dá se tam dělat struktura, generovat obsahy atd... Klidně bych pomohl třeba s prvotním nástřelem, pokud byste nevěděli, jak se to dělá. Editace je pak už jednoduchá.

Dá se tam dělat seznamy, škrtat, dělat sloupce, tabulky, prokliky na jiné stránky... tady v tom přeci musíte hrozně plavat...

Ale jako nenutím, abych zase nedostal sprda... :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Do wiki to nepatří, protože to mimo kontext vlákna bez znalosti stavu současného prototypu nedává smysl, a aktuální to bude tak tejden.
Ale kdybys udělal wiki na specifikaci jednotky grafického displeje, tak bych tam sypal myšlenky průběžně.

A další wiki stránku s obsahem: link na tabulku objednávek, link na specifikaci čidel, tabulka možných čidel, typy displejů na výběr atd, tabulka možných funkcí plus vysvětlení "sežeň kabel, připoj FreeSSM a uvidíš, co je možné!", to by asi mělo smysl - aby každý zájemce věděl, na čem je, a já sem pak jen psal univerzální odpověď "viz wiki".

P.S. pro zájemce o grafickou verzi: ten grafický displej, kdybych na něm začal dělat teď, tak po vývoji software, hardware, po zkouškách prototypu v autě atd atd. nebude zaručeně k mání v tomto roce, takže čekat na zázrak se nevyplatí, kdoví jestli ten kouzelník vůbec přijde...to je jen takové snění
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od mnov »

U tohoto projektu je škoda, že není zveřejněn kód. To by se to pak asi dostalo mnohem dál a rychleji.
Nicméně outback rozdávat úkoly umí. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Jo, přesně tohle o mně tvrdí manželka: říkat ostatním, co mají dělat, a bejt důležitej, to by mi prej šlo :-)
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“