Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4328
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Nový starý outback 2001 2.5 4AT Teleflex LPG

Příspěvek od OZP »

Umel bys neco takoveho udelat pro jine subaru? konkretne to moje :-)
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Nový starý outback 2001 2.5 4AT Teleflex LPG

Příspěvek od outback »

Snažím se to navrhovat tak, aby to fungovalo pokud možno ve všech autech co mají SSM1 nebo SSM2...takže u ročníku 2006 by to snad jít mělo.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Nový starý outback 2001 2.5 4AT Teleflex LPG

Příspěvek od davidherda »

ty si chceš na autě udělat něco, o čem nikdo neví co to vůbec je? Asi budu muset jít na ty nové Hvězdné války, třeba pak budu v obraze ::-DD:

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Nový starý outback 2001 2.5 4AT Teleflex LPG

Příspěvek od outback »

Ještě přidám fluxkompenzátor neboli proudový kapacitátor, a odletím do minulosti.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Nový starý outback 2001 2.5 4AT Teleflex LPG

Příspěvek od Slavek_xxx »

outback> Hezky :supeer: Jeste to rozchod bezdratove pres BT (coz nebude takovej problem), zabal to do nejaky hezky krabicky s napajenim pres USB / zapalovac a strilej to po 2 tisicich :845:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Nový starý outback 2001 2.5 4AT Teleflex LPG

Příspěvek od outback »

Obrázek

Bluetooth určitě nebude. Zatím to ukazuje jen data v levém sloupci. Teplota převodového oleje mi podle zatížení vystoupá na dálnici při rychlostech do 140km/h někam mezi 76-86 stupňů, po sjetí na normální silnici rychle spadne někam k 70°C. Zátěž motoru při konstantní rychlosti 90 km/h někde mezi 20% a 30%, na dálnici tak 30% až 40%. Zajímavé je, že i s chcípnutým motorem to hlásí 2% zátěž.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Stavebnice -Přídavný displej pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Jak si možná někteří všimli, stavím si přídavný displej pro moje auto a už jsem docela slušně pokročil. Základní parametry jsou:

- zobrazení číselných/textových dat na LCD displeji - v současné verzi rychlost, otáčky, zatížení motoru, napětí baterie a teplota provozních kapalin (ATF a voda)
- připojení a napájení jedním kabelem přes OBD konektor
- absence komunikace přes CAN - tj. pro nejnovější auta co komunikují jen přes CAN nebude fungovat
- jednoduchá konstrukce na bázi jednočipu ATMEGA, sériová komunikace s více řídícími najednou jednotkami přes SSM1 a SSM2 protokol
- možnost umístění displeje ve společném pouzdře s deskou procesoru nebo mimo, propojení čtyřžilovým kablíkem klidně i metr dlouhým.
- buď zcela beztlačítková verze s velkým displejem 4x20, u menších displejů volba režimu zobrazení jedním tlačítkem
- žádné funkce vyžadující protokolování historie nebo kalibraci (jako spotřeba atd.), pouze zobrazení dat poskytovaných řídícími jednotkami
- bez grafiky
- automatický standby režim při vypnutém motoru s odběrem odpovídajícím zhruba vypnutému autorádiu, samozřejmě i možnost napájení kabelem z libovolné pojistky nebo 12V zásuvky nebo instalace vypínače

Celý návrh se snažím dělat tak, aby to bylo reprodukovatelné a použitelné pro všechny možné typy aut. Dovedu si představit, že bych mohl postavit několik kousků, pokud ovšem bude zájem. Nebude to komerční produkt nebo projekt za účelem zisku (leda že mne zavalíte nabídkami které nelze odmítnout), spíš by byla škoda nedát dohromady pár kousků navíc když už jsem investoval tolik času do vývoje. Další postup bude samozřejmě podle mých časových možností a podle ohlasů na následující dotazy.

Takže prosím o následující info a doporučení:

-jaké údaje má cenu zobrazovat a proč? Napadají mne třeba rychlosti jednotlivých kol a detekce prokluzu v terénu, co dál?
-když už to bude mít OBD konektor a převodník K-Line/TTL, má cenu přidat do návrhu možnost připojení přes USB na počítač tak, aby uživatel mohl používat FreeSSM nebo hex-terminál bez dalšího hardware? Nebo už má VAG-COM kabel stejně každý doma?
- zatím to běží na arduinu, ale to je drahé a má moc velkou spotřebu, vlastní deska je v přípravě a sletuju jí až budu mít volný večer...
-byl by zájem o stavebnici kdy zájemce dostane osazenou desku plošných spojů s naprogramovaným procesorem (a volitelně k tomu displej a OBD konektor)? Byl by k tomu návod kam co připojit... Sériovou výrobu krabiček a kabelů fakt neplánuju...mám to provizorně postavené na překližkové destičce a displej v krabičce od hmoždinek, to není úplně optimální, já jsem spíš přes software, míň přes hardware a nejmíň přes věci co se dělají rukama.
-kam s tím v autě, jak velký displej? Možností je spousta, malý 2x16, velký 4x20, dlouhý 2x40...nebyl by problém připravit software tak, aby se jedním nebo dvěma jumpery volilo, jak velký displej je připojen.

Hlavně napište, do jakého auta to chcete včetně roku výroby, motorizace, převodovky a výbavy (VDC, tempomat)...pokud to teda vůbec někdo budete chtít. Na cenu se neptejte, snažím se aby to nebyla žádná darda...samozřejmě podle toho co si navymýšlíte. Zatím věřím tomu, že by se materiál měl vejít do tisíce korun, při hromadném nákupu dílů a volbě levného displeje by se dalo přiblížit i k pěti stovkám.

Obrázek

Samozřejmě texty na displeji, rozložení atd je pouze prototypové, až bude zbytek hotový tak si rozmyslím jak to udělat hezký...a ten bílý kabel je USB pro programování, v provozu není potřeba. Ve vlákně o mém autě je vidět i zelený displej, ještě bez krabičky http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic ... 98#p209798.

Tak co vy na to?
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Přídavný displej pro starší Subaru

Příspěvek od yeti »

Čau, já jsem sledoval to téma, když jsi sbíral podklady a dost se mi to líbí. Měl bych zájem o model pro forestera 1998 90kw (úplně první verze), ale nemám ověřenou komunikaci přes SSMx.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Přídavný displej pro starší Subaru

Příspěvek od Slavek_xxx »

Krasa. Sice bych pro starsi auta uvital spis zelenej displej, aby to ladilo k palubce, ale novejsi maji asi zase jinou barvu :655:
Ze zobrazovanych dat se hodi samozrejme napeti, pak mozna podelny a pricny zrychleni nebo naklon (ale to maji asi jen automaty nebo auta s VDC). Rychlost jednotlivych kol je dobrej hint stejne jako zatizeni motoru a teplota vody. Pak je tam myslim nekde delka vstriku, ze ktery by slo (mozna) pocitat okamzitou spotrebu.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Přídavný displej pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Jasně že displej bude zelenej, akorát na tom zeleným mám naletovaný konektor, co se nevejde do krabičky od hmoždinek, takže jsem tam provizorně dal tuhle hnusnou modernu.

Okamžitou spotřebu snad ani nechci vědět, vzhledem ke smíšenému provozu benzín plyn bych nebyl schopný to rozumně zkalibrovat, to zatížení motoru celkem hezky ukazuje jak moc mám lehkou nohu, takže mi stačí.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej pro starší Subaru

Příspěvek od mnov »

Tu spotřebu benzín, LPG pro Arduino jsem někde viděl, ale je to měřené přímo ze vstřikovacího impulzu.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový starý outback 2001 2.5 4AT Teleflex LPG

Příspěvek od VDC »

úžasný. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Přídavný displej pro starší Subaru

Příspěvek od davidherda »

Co by zajímalo mě:

teplota oleje
tlak oleje
teplota chladící kapaliny
tlak turba
zatížení motoru

a pokud to půjde spotřeba

Pokud to bude umět vše mimo té spotřeby(tu beru jako bonus) tak jdu do toho.
Zelenou verzi na Foryna SG 2,0X

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
ferenc.74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1536
Registrován: úte čer 05, 2012 7:06 pm
Jméno a příjmení: František Jindra
Bydliště: Semily

Re: Přídavný displej pro starší Subaru

Příspěvek od ferenc.74 »

To je dobrý,se mi líbí. Taky bych si to uměl v autě představit. SF S-turbo 130KW Manual,tampomat. Zajímá mě možnost umístění,velikost,funkce a pak i cena ikdyž si psal,ať se neptáme :845:
Tlak,teplota olejea vody,tlak turba,a taky spotřeba.
Subaru Forester MY 01 S-Turbo 130KW EX
Subaru Forester MY 06 2.5XT MT
Subaru outback 2,5 115kw MY 2001 AT a v cervený,heč! EX
Subaru outback 2,5 121kw MY 2007 MT šampaň
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavný displej pro starší Subaru

Příspěvek od VDC »

To jsi nám teda hodil pěkný laso, to bude zájemců, že se budeš divit. :-)
Mě osobně zajímá pouze teplota a tlak oleje v motoru, teplota oleje v převodovce, teplota vody a dejme tomu napětí. Víc nepotřebuju.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“