Denní svícení

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, ty blinkry mě taky zaujaly. Jsem zvědavej na to AHD.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
subaru1701
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 22, 2016 9:31 am
Jméno a příjmení: Bohuslav Zeman

Re: Denní svícení

Příspěvek od subaru1701 »

čau lidi sháním denní svícení na Subaru Outback 2011 a oslovilo mně tohle řešení nevíte kde ho sehnat předem děkuji
Přílohy
1.jpg
subaru1701
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 22, 2016 9:31 am
Jméno a příjmení: Bohuslav Zeman

Re: Denní svícení

Příspěvek od subaru1701 »

ahojky nevíte kde sehnat tohle denní svícení ??? předem děkuji https://www.google.cz/search?q=denn%C3% ... 6Qq_OMM%3A
Přílohy
bohužel inzerát už byl smazán a nikde jsem je nenašel
bohužel inzerát už byl smazán a nikde jsem je nenašel
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Denní svícení

Příspěvek od u-geen »

vojtasbus
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1526
Registrován: stř úno 11, 2015 11:11 am
Jméno a příjmení: Vojtěch Myška

Re: Denní svícení

Příspěvek od vojtasbus »

Oživím téma tímto videem :657:

https://www.youtube.com/watch?v=HPumaorLfxI
exSubaru Justy '94 (1.2i, 9V, 55kW)
exSubaru Outback '05 (3.0R, 24V, 180kW)

No a teď budu chvíli jezdit Pažoutem
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Denní svícení

Příspěvek od draconis »

Kiti krásně shrnul téma ohledně náležitostí DRL světel ve vlákně LED žárovky, LED pásky, LED reflektory atd..., dovolím si ocitovat tedy i sem:

----------

Poznámka: Provedení a umístění světel pro denní svícení je dáno homologačním
předpisem EHK/OSN č. 48, který předepisuje vyhláška č. 341/2002 Sb. a jejich používání se
řídí zákonem č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích pozměněným zákonem
č. 411/2005 Sb. Samotná světla jsou homologována dle předpisu EHK/OSN č. 87.
Homologovaná LED světla pro denní svícení jsou osazena speciálními LED čipy s vysokým
výkonem cca 1W/čip a mají pětinásobnou svítivost oproti běžným LED světlům. Dokladem
opravňujícím k používání světel k dennímu svícení je značka RL vylisovaná na krycím skle
světla nad homologační značkou.
Pokud na světlech tato značka není, jedná se o podstatně
levnější poziční světla. To jsou světelné sety osazené běžnými diodami, které se umísťují
nejčastěji na autobusy a kamiony k zdůraznění rozměru vozidla.

Základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení:
 na jedno vozidlo se montují dva kusy světel, svítících světlem ve spektru bílé barvy
 svítilny se umísťují ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední
část vozidla
 vzdálenost svítilen od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min.
600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost
400 mm)
 světla se rozsvěcejí automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru)
a zhasnou po jeho vypnutí, nebo při rozsvícení obrysových světel
 dodatečná montáž světel pro denní není přestavbou vozidla ani změnou technických
údajů, proto jejich umístění na vozidlo nepodléhá žádnému schvalování ani zápisu do
TP.
Pokud je vozidlo, které nesplňuje shora uvedené podmínky kontrolováno policisty, hrozí
uživateli vozidla pokuta. Pokud jsou uvedené nedostatky zjištěny při technické prohlídce na
stanici technické kontroly, je takovému vozidlu omezena způsobilost k provozu na
pozemních komunikacích a provozovatel vozidla má 30 denní lhůtu na odstranění závad,
v této lhůtě musí opětovně vozidlo přistavit k technické prohlídce.
Přílohy
denní svícení.jpg
Tormen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 24, 2017 8:25 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Suchý

Re: Denní svícení

Příspěvek od Tormen »

Ahoj, mám první Subaru (Legacy 2011) a zaujalo mně tohle denní svícení, máš s nimi "Subaru1701" nějaké zkušenosti? Jak je to se zapojením, je někde šikovný kontakt po klíčku/startu? Ideálně po rozsvícení světel jejich vypnutí?
subaru1701 píše:ahojky nevíte kde sehnat tohle denní svícení ??? předem děkuji https://www.google.cz/search?q=denn%C3% ... 6Qq_OMM%3A
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Denní svícení

Příspěvek od dracekvo »

Nekupoval si někdo tyto mlhovky?
Sice stojí ranec, ale je to líbívé a hlavně s homologací. Ale jen nevím, jak moc můžou svítit ty diódové mlhovky.
A ještě by mě zajímalo, jak moc jsou rozdílný mlhovky mezi verzema subar. Protože pro OTB III tam nic nemají.
http://www.shop.einparts.cz/SUBARU-c19_933_2.htm
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Denní svícení

Příspěvek od George »

Polozim hloupou otazku, k cemu je dobre pridavne denni sviceni? Resp proc nahrazovat xenon/halogen necim co jde prd videt nebot je to nizko a stoji kopu penez? Neberu v uvahu integraci do hlavnich lamp, to je videt supr. Teda pokud se zrovna nejedna o konstrukci kde zarovka vydrzi 100h z principu. Neprijde mi to takovy problem vymenit co 5let xenon nebo co 2 roky zarovku. A tech 100w co to zere je taky mimo uvahy. Porad mi to vrta hlavou.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Denní svícení

Příspěvek od spm »

No, já nad tím chvíli taky přemýšlel (nemám to tam teda). Právě po tom, co jsem vyměnil žárovky. Nacpal jsem tam Osram NB Laser, kde ty dvě stály asi 7 stovek a podle prognózy nejspíš vydrží možná tak rok, když se s nima svítí do imrvére do sluníčka. Takže řekněme, že jsem kvůli tomu začal přemýšlet, abych nemusel každý rok měnit žárovky skoro za litr, který by jinak vydržely 4x dýl, kdyby se s nima svítilo akorát do tmy. Ale uvidíme, co reálně vydrží :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Denní svícení

Příspěvek od goha »

Máš na ně 2 roky záruku, takže když do této doby odejdou, vrátíš je a nebo vyměníš. Ty moje měli na krabičce uvedeno dokonce 3 roky a po cca 2,5 roce když jedna odešla jsem je vrátil.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Denní svícení

Příspěvek od sima »

No já mám taky denní svícení,zrovna je mám venku a řeším opravu.Nemám je nízko,mám je pod světlami,v nárazníku,byť je to taková plichta od předešlého majitele,ale raz jsou tam už díry,tak zkusím oživit tyto,co tam byli a dát je tam trochu rozumněji.Nemusím řešit tolik žárovky do světel,nesvítí mě zbytečně palubovka za dne,tj dle mě zbytečné.Navíc neřeším spínaní světel,jejich případné stálé sepnutí,u našich starších aut.Je to pohodlné.
Ale já se bavím o denních světlech v relaci pár stokorun,byť vysoko svítívé diody.Za denní světla dát třá šestku a ještě nízko umístěné-to už bych se ošíval.To bych tam snad radši nedal nic :-/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Denní svícení

Příspěvek od spm »

No, reklamací si nejsem jist... nevím teď jakou tam udávají životnost, ale tipnul bych si, že to zase tolik hodin nebude, takže se klidně vymluví na to, že jsem s nima moc svítil :-) LEDky domů, které po přepočtení životnosti měly svítit 3,5 roku v kuse jsem klidně (a úspěšně) reklamoval, když po roce a 3/4 přestaly svítit :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Denní svícení

Příspěvek od goha »

No vidíš, tak mě žárovky po 2,5 letech vzaly zpět.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Denní svícení

Příspěvek od Juras »

George píše:Polozim hloupou otazku, k cemu je dobre pridavne denni sviceni? Resp proc nahrazovat xenon/halogen necim co jde prd videt nebot je to nizko a stoji kopu penez? Neberu v uvahu integraci do hlavnich lamp, to je videt supr. Teda pokud se zrovna nejedna o konstrukci kde zarovka vydrzi 100h z principu. Neprijde mi to takovy problem vymenit co 5let xenon nebo co 2 roky zarovku. A tech 100w co to zere je taky mimo uvahy. Porad mi to vrta hlavou.
Pokud je to skutečně dení svícení a né nějaký ty poziční světla, co je často vidět, tak to svítí dobře a vidět to je i když sou nízko. A důvody třeba, šetří se žárovky v hlavních světlech, nesvítí ti zbytečně zadní světla, spz a palubka, auto celkově jede v dením režimu, tzn. sou čitelnější různý displeje v kabině.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“