Denní svícení

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
safi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: úte čer 01, 2010 11:54 pm
Jméno a příjmení: Michal Šafář

Re: Denní svícení

Příspěvek od safi »

Já se rozhodl obětovat mlhovky, protože jsem usoudil, že denní světla jsou pro můj každodenní provoz daleko podstatnější ... Ale uznávám argument "být v mlze dobře viděn", takže asi nechám mlhovky namontovat do prostoru otvoru před chladičem (u SPZ) Asi sice nedodržím max. povolenou vzdálenost od kraje auta (400mm), ale na to dlabu - mlhovky zapustím hodně dozadu a jsou černé, takže PČR je nejspíš vůbec neobjeví a žádné nebezpečí proto nehrozí... :811:
Subaru Outback 2.0D MY2008 MT Exclusive
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od RunningRunner »

No, už jsem to asi někde psal, ale podle mojí ženy chemičky je velice pravděpodobné, že xenonům je takřka jedno, jestli se jima svítí nebo ne, protože se unavý i bez svícení (používá denně v laborce). Jinak já mám u svýho auta za skoro 5 let provozu s denním svícením denně (nákup 11/2005) měněnou 1, slovy jednu, xenonovou výbojku letos v lednu. 3.200,-
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
šintr
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Brno

Re: Denní svícení

Příspěvek od šintr »

Budete mě asi kamenovat, ale já považuji denní svícení za obrovský omyl. Tím, že si všichni zvykneme na světla protijedoucích aut, stáváme se, podvědomě, méně ostražití a navíc má člověk strach předjíždět, protože neví, jestli mezi řadou světel nepřehlédne jednoho, který nesvítí a je celkem fuk jestli zapoměl nebo má poruchu. Dřív člověk viděl rozsvícená světla a bylo jasno, buď někoho táhli, měl nějaký problém nebo to byl zapomětlivec, který může být taky nebezpečný. Teď se můžete odlišit jen tím, že zhasnete, což je dost velká pitomost že...
Schvaloval jsem svícení motorek, protože jsou rychlé a lehce přehlédnutelné, takže když zahlédnu ve zpětném zrcátku záblesk světla vím, že mám uhnout, protože když mě někdo dojede, je rychlejší a nemám mu co zavazet.
Chaos, který teď panuje ve světlech, ať už v jejich kvalitě nebo umístění, podle mne celou situaci jenom zhoršuje.
Kdyby se důsledně kontrolovali a napomínali řidiči, kteří nesprávně svítili a třeba i oslňovali, bylo by to mnohem účelnější. ( A nemusela by je PČR hned zastřelit :-) )
Toť můj názor. :drive:
šintr
Outback H6 MY 2001
dříve:
Subaru Impreza 2.0 GL MY97
Subaru Leone Super Station 110 KW MY88
Subaru Leone Super Station MY87
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3178
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Denní svícení

Příspěvek od dracekvo »

Mám na to stejný názor. Třeba v německu jsem měl docela problém, jak jsem byl zdegenerovanej, že u nás auta svítí.
Navíc je tu ještě jedna věc a to jsou chodci, cyklisti a pod. Jsou mnohem hůře viditelní mezi svítícími auty. Spiše by měli vymyslet co s nima. Třeba cyklisti povinně mimo město reflexní pruhy/vesty a tak.
A další věc. Zelený mozky pořád řvou, že se vypouští moc splodin. Dokáže si vůbec někdo představit, kolik bordelu se spálilo navíc, jenom tím, že auta svítí? Spotřeba je cca 120w. Pro jednotlivce houby, ale když se to veme celorepublikově, tak to jsou tuny splodin za den.

PS. taky poslední dobou potkáváte auta, co mají denní LED světla které sotva mžourají? Vůbec to neni vidět, to jsou podle mě nějaký šmejdy z číny bez homologace.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od Doro »

Zelené mozky to mají v téj hlavě vykradené (že to sou hlavně měšťáci fakt neřešme, bo sou mezi nimi i jiní s IQ zednického kladífka). Např. kvítka které berou "choré zelené mozky" skoro jako modlu a hlídají je snad jako trezory v bankách, doma sečem pro krávu - navíc, ta to stejně nežere a háže pod nohy....v důslekdu tedy končí na hnoji..... no atd. A blbí, co rozhodují, jim dou na ruku....se to pěkně f prdel obrací.
Teď si "upšoukne" jedna sopka, co vychrlí za pár dní emise v množství, které my s auty na zeměkouli nedáme dohromady ani za 100 let.... sem fakt zvědaf, jak budou tu sopku pokutovat a vysvětlovat jí, že takto teda né.
:713: :713: :713: :713: :713: :713: :713: :713: :713:

Třeba dnes, za dne plného slunka je předjíždění adrenalin, bo semtam jeden, co mu to nesvítí.....to sou pak zážitky. Pomalu se nedivím, že vepředu jede jeden jak s hnojem a ostatní v řadě za ním - předjet je fakt riziko.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49179
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od VDC »

Ahoj Safi,
především vítej mezi námi... :unami: :pr: :850:

Provedení Tvých světel je řemeslnně hezky provedený. Když se na to dívám takhle na fotkách, vypadá to dobře. Věřím, že to bude i celkem slušně svítit, i když na můj vkus jsou ty světýlka příliš nízko. Jsem zvyklý, hledat očima svit světel v prostoru hlavních světlometů, nebo v jejich bezprostřední blízkosti. Chápu ale, že u novýho auta se ten prostor hledá hůře. Osobně nejsem světlům pro denní svícení nakloněn, příliš často se mi stává, že v koloně přehlídnu auto, který svítí světlama pro denní svícení. To ale nic nemění na věci, že mě těší, že jsi nám nabídl svoje řešení. :826:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Denní svícení

Příspěvek od alky »

já byl zezačátku pro, ale nyní jsem proti dennímu svícení. Furt všichni melou o emisích, CO2, apod, ale kdyby někdo spočítal o kolik víc tun CO2 se vypustí, když všichni musíme jako paka svítit.. svítit ve dne! vám to nepřijde nenormální? Svítíte doma v bytě ve dne? - domácí pěstitelé THC odpovídat nemusí:)
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Denní svícení

Příspěvek od hetzer »

šintr, alky: taky si myslim ze povinne sviceni ve dne je slapnutim vedle, obavam se ale ze nikdo z politiku nebude ochoten priznat chybu :6066:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Denní svícení

Příspěvek od Harry »

hetzer píše:šintr, alky: taky si myslim ze povinne sviceni ve dne je slapnutim vedle, obavam se ale ze nikdo z politiku nebude ochoten priznat chybu :6066:
To si myslím taky. :!: :850:

Dřív jsem poznal, že auto které svítí, za sebou táhne někoho jiného, nebo má poruchu. Pokud jsem viděl jedno světlo, byl to zřejmě motocykl..... Teď vidím spoustu různých světýlek, některé jsou sotva znát, a pokud svítí slunce do očí, tak vlastně mám méně inforací, než když se ve dne nesvítilo. :!: :666:

Politici mají ve zvyku strkat noc do všeho, chtějí být v každém ho..ě kvrdlačkou.... :713:
Tyto věci měli posuzovat a rozhodovat pouze dopravní experti, a ne nějaká diskuse "flinků z povolání" v parlamentu! :!: :725:
Naposledy upravil(a) Harry dne pát črc 02, 2010 10:24 pm, celkem upraveno 1 x.
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Denní svícení

Příspěvek od Vladimir_xh »

Mě zase štvou ti co nesvítějí, nebo mají denní svícení v podobě led diod od pana Wonga, které není vidět na úplně debilním míste 10 cm nad silnicí. To že jeden nesvítí v koloně a lehce se přehlédne přece není chyba těch co svítí.

Prostě co člověk, to názor.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od Doro »

Tak dnes další případ....málem sem při vyjíždění z křižovatky sejmul auto - chybělo sice hodně, ale i tak. Už nestaží 2x se ohlédnout. A přitom si jen jeden ...... :gunhim: zapomněl zapnout světla....bo toho, co jel kousek za ním sem viděl okamžitě
A jako vždy, blec vymyslí zákon nebo vyhlášku a nedomyslí důsledky.....což se nevylučuje s tím, že v jiném autě dovedu taky zapoměnout na zapnutí světel...u Subárka je to automaticky po nastartování.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: Denní svícení

Příspěvek od vojta »

Je to vec nazoru - ja sem rad, ze se sviti. Subjektivne mi prijdou ty auta vic videt, 2x tolik kdyz jsem chodec. Samozrejme je pak problem, kdyz jeden clovek ze sta nesviti - to ale neni problem zakona, to je problem policie, ze na to kasle.

Prijde mi dobrej trend, ze novy auta maj denni sviceni uz integrovany, nekdy to i dobre vypada (Audi) :)
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Denní svícení

Příspěvek od Harry »

Vladimir_xh píše:Mě zase štvou ti co nesvítějí, nebo mají denní svícení v podobě led diod od pana Wonga, které není vidět na úplně debilním míste 10 cm nad silnicí. To že jeden nesvítí v koloně a lehce se přehlédne přece není chyba těch co svítí.

Prostě co člověk, to názor.
To (nesvícení a diody od Wonga ::-DD: ) je další důvod, proč je to zmatečné, tedy horší než to bylo! :666:

Navíc už se denní svícení nebude s novelisací vyhlášky vyžadovat tak striktně - jeho nedodržení bude pouze pokutováno, nebou strhávány "řidičské" body.... :655:
To povede k jeho menšímu dodržování než doposud.
Takže zase větší bordel.... :725:

V Rakousku to zrušili....
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od Doro »

Myslím, že po zkušenostech musím souhlasit s názorem, že svícení zvyšuje riziko nehody více, než dyby se nesvítilo.
Jisté barvy aut prostě nejsou vidět a dyž k tomu eště nesvítí, je na průser přímo zaděláno. Předtím čék věděl, že si prostě mosí dávat bacha, takto je v tom bordel, jak v kravíně.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
šintr
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Brno

Re: Denní svícení

Příspěvek od šintr »

Vladimir_xh píše:Mě zase štvou ti co nesvítějí, nebo mají denní svícení v podobě led diod od pana Wonga, které není vidět na úplně debilním míste 10 cm nad silnicí. To že jeden nesvítí v koloně a lehce se přehlédne přece není chyba těch co svítí.

Prostě co člověk, to názor.
Já netvrdím,že to je chyba těch co svítí, jezdím s rozsvícenými světly, protože to nařizují pravidla, ale nebudu si na auto montovat světla pro denní svícení, jelikož je považuji za naprosto nevhodná.
Já si myslím, že je špatně celé to nařízení o svícení, protože jak tady někdo podotkl, jsou lépe vidět = nemusím se tolik namáhat a soustředit, abych viděl.......... a to je přesně to, co je špatně, "účastníci silničního provozu" ve výsledku dávají menší pozor, protože se odnaučili hledat v prostoru ostatní a spoléhají na záblesk. To jsou podle mého podvědomé reakce, které se dějí v každém z nás. Oko, které se necvičí, ztrácí schopnosti.
Takže za nějakou dobu se zjistí, že je nutné, aby auta jezdila s fialovým majákem, protože ta rozsvícená světla nikdo nevnímá a zvyšuje se počet nehod :ironie:
Podle nového bodového hodnocení, není jízda bez světel tak nebezpečná, aby se za to strhávaly(přidávaly) body. Takže to taky o něčem svědčí, pokuty se vybraly a je nutno najít něco jiného, za co se bude sypat penízek.
šintr
Outback H6 MY 2001
dříve:
Subaru Impreza 2.0 GL MY97
Subaru Leone Super Station 110 KW MY88
Subaru Leone Super Station MY87
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“