Denní svícení

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Denní svícení

Příspěvek od u-geen »

ta AHD jednotka je zajimava... skoda, ze neni homologace, ta je asi nerealna :(
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení

Příspěvek od HonzaCZ »

u-geen píše:ta AHD jednotka je zajimava... skoda, ze neni homologace, ta je asi nerealna :(
No co jsem to tak pročítal, tak homologaci by musely mít zejména samotné reflektory pro účel denního svícení. No já to udělám vypínací a uvidím, jestli s tím budou problémy, či ne...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Denní svícení

Příspěvek od u-geen »

no prave... proto pisu ze je to nerealny. Zalezi jak aktivniho panacka potkas....
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení

Příspěvek od HonzaCZ »

No vypínač na deaktivaci si stejně udělám, minimálně kvůli STK nebo jízdě v zahraničí (typicky v Německu).
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení

Příspěvek od JRJ »

Takový stohy papírů :4690: a přitom DRL můžou být v podstatě jakékoliv.
Zákon č. 361/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 247/2000 Sb § 32 ost. (1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo obrysová světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu

Svítilny pro denní svícení podléhají schválení podle mezinárodních předpisů EHK č. 48 a EHK č. 87 ke kterým naše republika přistoupila již v roce 1990. Předpis EHK 87, popisuje denní svítilny jako takové jejich označení svítivost, barvu světla a podobně. Předpis EHK 48, popisuje umístění a elektrické zapojení denních svítilen na vozidle.


Výtah anotace předpisů EHK OSN číslo 48.

Anotace předpisů EHK OSN pro konstrukci silničních vozidel Předpis č. 48

19. Denní svítilna 5)

Povinnost Povinná na motorových vozidlech. Zakázaná na přípojných vozidlech.

Počet: Dvě, homologované podle předpisu 87.

Uspořádání: Žádný zvláštní požadavek.

Umístění
Na šířku: Vzdálenost mezi vnitřními okraji obou přivrácených ploch ve směru vztažných os nesmí být menší než 600 mm.Tato vzdálenost může být zmenšena až na 400 mm u vozidel s celkovou šířkou menší než 1 300 mm.
Na výšku: Nad vozovkou nejméně 250 mm, nejvíce 1 500 mm.
Na délku: Na předku vozidla. Tento požadavek se pokládá za splněný, jestliže vyzařované světlo neobtěžuje řidiče ani přímo ani nepřímo přes zpětná zrcátka a nebo jiné plochy na vozidle odrážející světlo.

Orientace: Směrem dopředu.

Elektrickézapojení
1. Denní svítilny se musí automaticky zapnout, když je zařízení, které startuje a nebo zastavuje motor, v poloze, která umožňuje běh motoru. Denní svítilny však mohou zůstat zhasnuty, pokud je vozidlo zabrzděno parkovací brzdou, automatická převodovka je v režimu parkování nebo v neutrálu, nebo když motor běží, ale vozidlo se ještě nedalo do pohybu. Denní svítilny se musí automaticky zhasnout, jakmile se rozsvítí světlomety, s výjimkou případu, kdy se světlomety použijí pro přechodné varovné rozsvícení v krátkých intervalech.
Svítilny uvedené v bodu 11 oddílu „ Všeobecné požadavky“v této anotaci se nesmějí rozsvítit, pokud jsou zapnuty denní svítilny.
2. Pokud je vzdálenost mezi přední směrovou svítilnou a denní svítilnou nejvýše 40 mm, musí být elektrické zapojení denní svítilny na příslušné straně vozidla takové, že během činnosti směrové svítilny, že denní svítilna zhasne nebo se zmenší její svítivost.
3. Je-li směrová svítilna sloučena s denní svítilnou, musí elektrické zapojení na příslušné straně vozidla být takové, že denní svítilna se
zhasne na dobu činnosti směrové svítilny.

Kontrolka zapojení obvodu: Volitelná.


Výtah předpisu EHK OSN 87 - „Jednotná ustanovení pro homologaci denních svítilen motorových vozidel“.

Tento předpis platí pro homologaci svítilen, určených ke zvýšení rozpoznatelnosti vozidla v denním světle.
- denní svítilna znamená svítilnu směrovanou vpřed, která se užívá pro zvýšení viditelnosti vozidla při jeho jízdě za doby denního světla.
- denní svítilny mohou býti společné s jinými svítilnami svítícími dopředu (tj. mohou být skupinové , sdružené, nebo sloučené světlomety, ze dodržení požadavků EHK předpisů ).
- denní svítilny mají barvu vyzařovaného světla bílou.
- denní svítilna musí být homologována tzn., že obecně musí být označena homologační značkou.
o značku tvoří kružnice, ve které je písmeno „E“ následované rozlišovacím číslem země, která homologaci udělila.
o homologační číslo
o doplňkový symbol „ RL“ (označení svítilny pro denní svícení)
o obě číslice homologačního čísla, která označují platnou sérii změn v době vydání homologace.
Vychází mi tedy, že je to vlasně celé šaškárna :713: a jediné co na denním svícení s AHD chybí je to ExxxRL v kroužku. Asi si ho tam nechám doleptat.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení

Příspěvek od JRJ »

Slibované video
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hg8kh0mTrWA[/youtube]

Světla se rozsvítí s několika sekundovým spožděním po otočení klíčkem, což člověku dá čas nastartovat bez rozsvícení. Světla se rozsvěcejí pomalu, což je efektní a možná jim přidá něco na životnosti.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení

Příspěvek od HonzaCZ »

Paráda, takže to funguje podle předpokladu :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Denní svícení

Příspěvek od Slavek_xxx »

Ted jsem se byl podivat na sluzebni auta. Zadny z nich nema na svetle homologacni znacku :670: Leda by byla nekde schovana na plastu zespoda.
Mimochodem, toto denni sviceni me zaujalo. Musi se kupovat na kazdy svetlo jeden modul nebo staci jeden pro obe?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení

Příspěvek od JRJ »

Slavek_xxx: Viz schéma zapojení. Je to jeden modul pro obě světla. Mohou se zapojit i blinkry a při jejich aktivaci světlo na straně ativního blinkru pohasne, aby blinkr byl lépe vidět. Ale tuto funkci zapojenu nemám, protože u Legacy je zbytečná. Prodává se i modul se světelným senzorem, který při snížené viditelnosti zapne obrysová světla.
http://www.cybertronic-labs.cz/product/detail?id=16
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Denní svícení

Příspěvek od u-geen »

taky se mi to dost libi... nejspis do toho pujdu, ono i trochu setrit parabolu proti zahrivani/vypalovani je podle me dobry (oproti 55W z H7ky)
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Denní svícení

Příspěvek od Slavek_xxx »

JRJ> diky, asi bych vybral ten zaklad za asi 1200 penez. Trojblik nepotrebuju a ztlumovani svetel taky ne. Skoda, ze ta jednotka neumi poznat nastartovany auto podle zvyseni napeti, to by bylo jeste elegantnejsi nez napojeni na plusovej kabel od klicku...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení

Příspěvek od JRJ »

Slavek_xxx: To se dá dořešit tak, že u AHD dáš tenhle modul http://www.aunika.com/Elektronicke-syst ... ho-sviceni na zapínání AHD :845:
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení

Příspěvek od HonzaCZ »

Já tam teď něco takovýho mám. Takže to asi přepojim na AHD :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
celer
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: úte lis 09, 2010 8:00 pm
Jméno a příjmení: Jiří Paleček
Bydliště: Hradec Králové

Re: Denní svícení

Příspěvek od celer »

Poprosím o radu. Přemýšlím o té jednotce od Cybertronics. Někde jsem tu ale četl o obrácené polaritě u Subaru. Je to jen výsada některých modelů nebo se to týká třeba i OTB MY 2006? Abych náhodou nekoupil něco co mi nebude fungovat. Dík. Jirka
...to auto mě prostě baví....
Subaru Outback 3,0R AT, MY 2006 - prodáno
Subaru Outback 3,6 AT MY 2012
BMW C1 125 Executive
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení

Příspěvek od JRJ »

Troufl bych si tvrdit, že konkrétně v Tvém případě máš polaritu stejně jako já, tedy mínus na kostru. Není nic jednoduššího než otevřít haubnu a podívat se jak tu baterku máš zapojenou :845:
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“