Denní svícení

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Denní svícení

Příspěvek od bonboniera »

Ty mas svuj pohled na vec, ja mam svuj pohled na vec. Nechapu, jak muzou byt na dalnici videt predni svetla na kilometry daleko, kdyz je vidis jen ve zpetnym zrcatku.
Ovsem v podstate podobne je to na bezny silnici. Pokud na ni jedu z A do B, tak pokud nejsem Lewis Hamilton, v podstate me moc nezajima, kdo na stejny silnici v opacnem smeru jede z B do A. V mem pruhu z A do B proste v 99 procentech pripadu koukam na zadky aut.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Denní svícení

Příspěvek od námořník »

Já mluvil pouze o viditelnosti a to je myslím smysl toho nařízení svítit. Být viděn. Takže pokud vidím světla auta jedoucí proti mě, tak si řeknu budiž,nějaký smysl to má. Pokud rozsvicená světla auta jedoucího přede mnou nevidím, tak si řeknu že je to úplně zbytečný aby svítily.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: Denní svícení

Příspěvek od Fluval »

klidně jezděte zhasnutí, aspoň budu lépe vidět já. Snad vás ale já nepřehlédnu. Pokud je šero nebo zhoršené podmínky, tak i v případě nezaviněné nehody si člověk koleduje minimálně o spoluúčast.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Denní svícení

Příspěvek od námořník »

Celou dobu mluvím o denním svícení. Ne o zhoršené viditelnosti. To jsou rozdílné věci :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od VDC »

Už toho nechme, zase bychom to opakovali. Obrázek
Troufnu si tvrdit, že 90% uživatelů denního svícení, potkávací světla a tedy i ty zadní, zapne až ve chvíli, kdy už sami z auta vidí blbě. Protože by si ošoupali uhlíky na alternátoru, zničili baterku, vysvítili paraboly, unavili vlákna žárovek, ošoupali paprsky sklo, ošoupali kabely moc ampérama atd. Obrázek
Ale to už je dáááávno za hranicí "být viděn". A mluvím o být viděn zezadu. Zepředu je to jedno tam je to vidět vždycky. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Denní svícení

Příspěvek od námořník »

Já rád používám věci na tu činnost na kterou byly vymyšlený. Takže vrtám vrtačkou, sekám sekačkou a raději ve dne svítím světlama denního svícení :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od VDC »

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Denní svícení

Příspěvek od romull »

Denní svícení, když je dobrý, nebo spíš ve dne opravdu viditelný tak je fajn. Mě tam svítí klasicky kroužky ve světlech, ale spolu s nimi svítí i zadní světla a zhasnout nejdou, ani navolit v iDrive to nejde ......ale budiš, je dobře že svítí a stejně jsou to LEDky, takže je neřeším. Spousta aut ale nemá automat na světla a zadní jim s denním svícením nesvítí a potom třeba v tunelu, když řidič nazapne světla ručně, tak je zezadu neviditelný :-(
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Denní svícení

Příspěvek od námořník »

A to na celým světě.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: Denní svícení

Příspěvek od Fluval »

přesně :-)

VDC píše:Už toho nechme, zase bychom to opakovali.
Troufnu si tvrdit, že 90% uživatelů denního svícení, potkávací světla a tedy i ty zadní, zapne až ve chvíli, kdy už sami z auta vidí blbě. Protože by si ošoupali uhlíky na alternátoru, zničili baterku, vysvítili paraboly, unavili vlákna žárovek, ošoupali paprsky sklo, ošoupali kabely moc ampérama atd.
Ale to už je dáááávno za hranicí "být viděn". A mluvím o být viděn zezadu. Zepředu je to jedno tam je to vidět vždycky.
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Denní svícení

Příspěvek od PetrAT »

Omlouvám, se nechci zakládat nové téma
Neřešil někdo výměnu klasické žárovky (H11) za LEDku ?
Předesílám, že se nejedná o Subo , ale o služebák Civic G10
Světlomet s "čočkou" . Docela katastrofa. Nepomohla ani žárovka s vyšší svítivostí
Uživatelský avatar
Jechy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 692
Registrován: pon dub 06, 2015 4:46 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Jechort
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od Jechy »

Zkoušel jsem výměnu H7 za LED. Svítivost řekl bych podobná. Jen je to bílé
Na co je potřeba si dát pozor je je velikosti chladiče u LEDky. Abys byl schopný zavřít víčko od světlometů třeba.

Odesláno z mého X Compact pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R 180kW MY2006 H6
Subaru Legacy 2.0R 121 kW MY2006 H4 - Prodáno
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Denní svícení

Příspěvek od PetrAT »

Jechy, nevzpomeneš si jakou měla ta LED žárovka svítivost ?

Jinak jasný , místa moc není, ale snad se chladič vleze . Navíc nemám tam krytku konektoru . Tak o starost míň.
Je otázka jestli mi to nebude hlásit vadnou žárovku.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Denní svícení

Příspěvek od sima »

VDC píše:Už toho nechme, zase bychom to opakovali.
Troufnu si tvrdit, že 90% uživatelů denního svícení, potkávací světla a tedy i ty zadní, zapne až ve chvíli, kdy už sami z auta vidí blbě. Protože by si ošoupali uhlíky na alternátoru, zničili baterku, vysvítili paraboly, unavili vlákna žárovek, ošoupali paprsky sklo, ošoupali kabely moc ampérama atd.
Ale to už je dáááávno za hranicí "být viděn". A mluvím o být viděn zezadu. Zepředu je to jedno tam je to vidět vždycky.
Tak to jsem teda případ z těch udájných 10%. Nechci ohrožovat sebe ani nikoho okolo, ono to jde ruku v ruce stejně... Nevím, když řídím, tak sleduji okolí a viditelnost, co se děje okolo a pak zapínám klasické svícení, přijde mě to normální, naskakuje to v hlavě samo, přirozeně. Jako takle uvažovat a šetřit nemístně, navíc i to reálně nejde ušetřit, to opravdu neee.
Já to číslo teda nedokážu odhadnout, ale tolik nezodpovědných řidičů bych netipoval, tak moc určitě ne, ale tj už jedno, to si tady můžem nadhazovat co chcem ;)
Souhlas s tím,že zepředu to vidět je vždy, tak aspoň nějaká shoda :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Denní svícení

Příspěvek od Bodyšek »

VDC píše:Už toho nechme, zase bychom to opakovali.
Troufnu si tvrdit, že 90% uživatelů denního svícení, potkávací světla a tedy i ty zadní, zapne až ve chvíli, kdy už sami z auta vidí blbě. Protože by si ošoupali uhlíky na alternátoru, zničili baterku, vysvítili paraboly, unavili vlákna žárovek, ošoupali paprsky sklo, ošoupali kabely moc ampérama atd.
Ale to už je dáááávno za hranicí "být viděn". A mluvím o být viděn zezadu. Zepředu je to jedno tam je to vidět vždycky.

Jako 90% tos strelil hodne vysoké cislo Obrázek. Tomu bych moc nevěřil. A s totoznuji se z Simou. Jak mi to prijde ze uz fakt je sero nebo spatne vidět nebo se zhorší viditelnost,hustě začne pršet, tak zapinam normal lampy! A jak říká kamarád-majitel autoškoly-ze za tebou te to nemusí vubec zajímat a ze mam cumet pred sebe a dodržovat vzdálenost a byt pozorný! I kdyby pry tam hovna padali mi rekl Obrázek. Samozřejmě ze se divam do zpětných zrcátek a sleduji aspon trochu co se děje za mnou. Kvůli sanitce,hasičům atd. Ale az do někoho jebnes tak se te policajti zeptají? Kam jste cumel,co dodržení vzdálenosti? Mate předvídat,co technicky stav auta,povina výbava,povrch vozovky. A nejel jste nahodou rychle? Změří brzdnou čáru a vyřešeno. A nepomůžou ti ani zadní lampy ze svítí Obrázek za nějakým horizontem nebo pred. Je to těžký Obrázek!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“