Denní svícení

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stefan
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 04, 2016 8:34 am
Jméno a příjmení: Štefan Cimbalík
Bydliště: SK, BB, LC

Re: Denní svícení

Příspěvek od Stefan »

Pretože plno debilov, alebo neuvedomujícich si, aby som nehádzal všetkých do jedného vreca, jazdí pri daždi, snežení, večernom šere, proste pri zníženej viditeľnosti, na denné svietenie a pritom zo zadu sú "neviditeľní"!!! Asi tak!
Nikdy sa nevzdávaj!
Mitsubishi Pajero II 3,5 6V
Jeep Grand Cherokee WG
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20627
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Denní svícení

Příspěvek od námořník »

Ale o tom nemluvím, ptal jsem se proč by měla svítit přes den, ne když prší, je mlha, nebo jinak snížená viditelnost. To že na silnici jezdí spousta debilů, co nedodržují pravidla a už vubec se neřídí zdravým rozumem, či že ani neví jak se auto ovládá nemá snad smysl vůbec mluvit.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: Denní svícení

Příspěvek od Fluval »

nejlepší je, že pořád do aut cpou další a další kraviny, ale že by inženýra napadlo, že při zapnutí stěračů se automaticky zapnou potkávačky, to je nenapadne. Denní svícení určitě ne. Člověk je chybující a neviditelných aut na podzim, v zimě, za smogu, mlhy nebo deště v letě je až až. Případně zruit povinnost svícení v létě, protože tím akorát vzniká bordel na silnicích viditelné/neviditelné auta.
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Denní svícení

Příspěvek od bonboniera »

namorniku, pokud nechapes, proc by za dne auta mela svitit vzadu, tak rozumis tomu, proc maji auta za dne svitit vepredu? Myslis, ze kdyz nebudes mit rozsviceny denni sviceni (vpredu), ze te na ty silnici nikdo neuvidi? Samozrejme te vidi i bez denniho sviceni, ale vidi te lip a mozna i driv.
Proste bez rozsvicenyho zadku mi to prijde jako divat se na 65 palcovy televizi ve 4K na sport nebo film a stahnout kontrast na uplny minimum. Uvidis ten sport nebo ten film, ale jsem presvedcenej, ze to nebude uplne ono.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20627
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Denní svícení

Příspěvek od námořník »

Každej na to máme jinej nazor.
Ve většině států to povinné není a taky tam žijí a nebourají vic než u nás. Svítit vpředu, narozdíl vzadu, pochopit dokážu. Auta se přibližují o dost rychleji než když někoho dojíždíš. Nepamatuji se že bych přehlédl auto co jsem dojížděl.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Denní svícení

Příspěvek od Mira »

námořník píše: Nepamatuji se že bych přehlédl auto co jsem dojížděl.
Tak to bud rád. V každým tunelu několik. Dopravní značku Rozsviť světla dnes už asi nikdo nezná.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od quickly »

námořník píše:Nepamatuji se že bych přehlédl auto co jsem dojížděl.
Toto platí za normálních podmínek. Na D11 jsem několikrát dojel v plném dešti auto s automatikou na denní svícení a vůbec nebylo vidět :-/ . Já mám denní rád, auto je zepředu dobře vidět (už v roce 1999 jsem s feldou na D1 raději svítil, abych byl vidět), to že při vjezdu do stínu někomu vadí blikání (=zapínání) světel, tak já sleduji 3. brzdové světlo. Zakázal bych ale automatiku, prostě chci denní nebo normální. Tak stejně bych zakázal automatiku na dálkové, pokud cesta není přímá, ale je tam mírná zatáčka, tak automatika protijedoucí auto správně nevyhodnotí a stále je šajnuje (při každé večerní cestě směr HK).
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20627
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Denní svícení

Příspěvek od námořník »

Nemůžu za to že někdo porušuje vyhlášku a nedokáže si pri zhoršené viditelnosti rozsvítit,ať už v tunelu nebo za deště. Hodně lidí si stěžuje že jim pořád stát něco přikazuje a bejt na vás, tak to bude ještě horší. Jeden by přikázal to druhej ono a za chvíli budem jak nesvéprávný dementi. Myslím že tohle co vy píšete už vyhláška dávno řeší a s denním svícením to nemá nic společnýho.
S těma automatickejma dálkovejma bych asi souhlasil a to svícení v dešti se dá jednoduše vyřešit u novejch aut spojením světel s dešťovejma senzorama. Někteří neřidiči by to asi potřebovali a všem by se nám asi ulevilo a pomohlo víc než třeba detekce značek.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Denní svícení

Příspěvek od sima »

Ufff, před chvílí jsem už reagoval, ale smázl jsem to, páč tohle téma je tu taky furt dokolečka dokola.
Psal jsem to samé co námořník: na jednu stranu chcem-ete všichni co nej svobodu a na druhou chcete všechno ošéfovat dle svého přesvědčení, to si odporuje přeci! Lidskou blbost to stejně nevyřeší, když teda dobřeee uvidíte zavčas blba co jede vzadu rožnutý za špatné viditelnosti, tak vás jindy překvapí něčím jiným. Moc to hrotíme.
Podívejme se jak to funguje jinde, kde si tak rádi berem vzor.
My jsme schopni tady s tou tyčí a praporky skončit, opravdu jo a ještě se tu budem přít, zda má auto vzadu za normální viditelnosti svítit, tohle mě hlava nebere.
Vrátil bych se k jádru sporu: mě se nikdy nestalo, že bych za standart podmínek zezadu přehlédl auto, rozhodně ne skrz vyplé světla.
To že někdo nerozsvítí světla vůbec, či má jen DRL vpředu a sere na zadek to je jiná kapitola, automatiku neřeším už vůbec. To že někdo omezuje nebo zdržuje provoz, jede jakkoliv divně a nebezpečně chcete ošéfovat ještě čím? Už to začlo i u subaru, někomu se to strašně líbí, někdo zjistil, že je to nebezpečné, nejeden postřeh nejen zde =)
Tak se na to včil vyserme a těšme se na další mezník- autonomní řízení, ten za nás vše vyřeší, pak na nějaké nesvítící zadní světla za dobré viditelnosti velice rychle zapomenem, můžem si za jízdy schrupnout, či přečíst knížku.
Omluva Bodyškovi, ale mě tohle věčné vzdychání nad DRL jen vpředu už zmáhá :-) a nedalo mě to.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22737
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Denní svícení

Příspěvek od spm »

Nevyresi, neverim tomu, ze autonomni rizeni bude nekdy doopravdy fungovat. Tedy v realnem provozu a ne nekde v uzavrenych tunelech, kde nic jineho, nez autonomni auta, nebude jezdit.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Denní svícení

Příspěvek od sima »

To nikdy nevíš, zní to furt jako nereálné, ale takových zdání už bylo. Stačí kam to vše směřuje už teď a díky tomu lidi ztrácí instinkty, přirozenost, ne hned, ale postupně, tj logika letitého návyku. Teda pokud ještě řidič-člověk nějaké instinkty a přirozené chování ještě má. Já když jedu a zhorší se podmínky nastane vždy nějaká reakce, chování se za volantem, nevím jestli 100% správné, nevím jestli dle jiného dobré, ale řekl bych to tak, vždy se snažím "hamovat". Někdy třeba trochu riskuji, ale furt je tam ten vjem, že se situace změnila a následné chování.
Ano třeba i proto, že potkám někoho, kdo ty světla nerožne vůbec i za dne, natož když je zhoršená viditelnost, je to blb, nebo prostě zapomene, to se může stát každému.
Ale furt si jsem vědom, že bych měl počítat na silnici se vším.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20627
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Denní svícení

Příspěvek od námořník »

U autonomniho řízení je nejdůležitější vyřešit odpovědnost. Těžko bude odpovědnost nést automobilka a tak to nebude jen tak brzy.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Denní svícení

Příspěvek od suubaru »

Fluval píše:nejlepší je, že pořád do aut cpou další a další kraviny, ale že by inženýra napadlo, že při zapnutí stěračů se automaticky zapnou potkávačky, to je nenapadne.
Aktuální outback to tak má. Ve dne za deštíku se stěrači v akci se aktivují potkávací světla.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49188
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od VDC »

To se nám ta diskuse zase hezky pootočila. Ale nedivím se. :-)
Právě proto, aby nebylo třeba sahat do svobody každého z nás by stačilo, aby předpisy nebyly napsaný na p*ču a aby to svítilo vzadu, když už to má svítit vepředu. Já se zcela a absolutně ztotožňuju s tím, že nejvíc ze všeho mě na denním svícení sere to, že to nesvítí vzadu. A těch situací, kdy to mohlo způsobit nějaký problém jsem zažil dost. Takže všechno nebo nic.

Předpisy mají být psaný pro blbce. A už když ty předpisy někdo psal, tak měl počítat s tím, že budou často nastávat situace, kdy se sice zhorší podmínky, ve kterých by se měly rozsvítit potkávací světlomety, ale že by měla i v téhle chvíli být dodržena podmínka "být viděn", což splněno není, když je vzadu tma a když kokoti jezdí i ve tmě a v dešti a v tunelech na nějaký přiblblý přední led bludičky.

A pak by se mi samozřejmě líbilo, kdyby parametry umístění denního svícení byly lépe specifikované a nemohly být umístěné u spodní hrany nárazníku.
Sice je to třeba v mlhovkách pěkný, z hlediska funkce vychytaný, xenony šetřící, vyhlášku splňující, ale z mého pohledu polofunkční :-)
Takže by bylo optimální, kdyby to bylo nastaveno tak, že to bude v prostoru a výšce hlavních světlometů nebo nikde. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20627
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Denní svícení

Příspěvek od námořník »

Mám na to jinej názor a nemyslím si že by Češi byli oproti zbytku světa takový dementi aby tahle všechna vylepšení potřebovali.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“