Denní svícení

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
ondrys
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: Denní svícení

Příspěvek od ondrys »

Motorsport píše:Problém je s homologací. Každé světlo musí být homologováno pro konkrétní použití. Tzn. přidat žárovku do stávajícího hlavního světla nebo svítit dálkovým (nebo mlhovým) se sníženou svítivostí nejde (i když udělat řešení se sníženou intenzitou není problém).
Je mi jasný že to není zrovna košér, ale kde mi na to mohou přijít krom STK? Klasická hlídka to asi těžko bude zkoumat (kór když to některá auta mají takto z výroby) a při STK se do dá jednoduše odpojit. Sice to není legální, ale pokud to splní účel "být viděn" a přitom to nebude oslňovat ostatní účastníky silničního provozu, tak mě to dost láká.

Když můžou beztrestně jezdit různý tuzingáři s neschválenými HID xenony které umějí akorát oslnit protijedoucí (a to nepočítám absenci omyvačů a samonivelačního zařízení), nebo frajírci co si kupují nová světla s LED "à la Audi" ale se svítivostí pozičních světel, tak se domnívám že můj záměr asi těžko může někoho iritovat.

V opačném případě budu muset buď vyměnit mlhovky za LED pro denní svícení (protože jinam se to prostě nevejde), a nebo se na to vykašlat úplně a pravidelně kontrolovat všechny žárovky...
2000 Subaru Legacy BH 2.0 GL 20th Anniversary - pro radost
2011 Peugeot 508 SW 2.0Hdi AT - dobrý, ale není to Subo
Motorsport
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 06, 2009 4:35 pm
Jméno a příjmení: Jiří Škrlant

Re: Denní svícení

Příspěvek od Motorsport »

Naprosto souhlasím. Pokud by svítily mlhovky se sníženou svítivostí, tak to nikoho nemůže oslňovat, protože mlhovky v principu (i s plnou svítivostí) svítí nízko a do široka.
Výzkum, vývoj a výroba elektronických doplňků......pochopitelně i pro SUBARU

OUTBACK Active 2.0D MY2010
Uživatelský avatar
Bzuciak
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 82
Registrován: pát zář 18, 2009 4:12 pm

Re: Denní svícení

Příspěvek od Bzuciak »

Motorsport píše:... protože mlhovky v principu (i s plnou svítivostí) svítí nízko...
A tohle treba dost vadi mne, kdyz potkam auto s tzv svetlama pro denni sviceni v miste mlhovek (vcetne tech v Ochcavkach) - jsou maly (HonzuCZ nepocitam) a nizko, takze na zvlneny silnici nemusi byt tak videt, jako normalni potkavacky. Na co mi jsou dva svitici body nekde u zeme? :839:
Subaru Outback 2.5i MY 2020
Subaru Levorg 1.6GT-S Sport MY17
Subaru Outback 2.0D MY08
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Denní svícení

Příspěvek od hetzer »

Motorsport: no to teda nevim proc me vsichni ti mlhovkari tak oslnujou :fuckoff:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Denní svícení

Příspěvek od M.Z. »

Já měl na Forestru kulaté Helly místo mlhovek a svítily luxusně, nikdo to nemohl přehlídnout. Mlhovky vůbec nepoužívám, obratem jsem je prodal a kompenzoval cenu světel :friend: Stejně tak to udělám na Rézině a máme to i na dalších autech, půjdou do díry na mlhovky.
Taky mě štvou některé LED pásky, co jsou vidět až na 10m, tohle si pořídí jen pitomec a měli by to kontrolovat.Kvalitní denní svícení je vidět dostatečně (za slunce i líp než potkávačky) i v místě mlhovek, navíc to odpovídá normě.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
Painkiller
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 159
Registrován: ned úno 14, 2010 10:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Denní svícení

Příspěvek od Painkiller »

Nenechal si náhodou někdo z vás montovat ty světla na denní svícení na Legacy III místo mlhovek? Mám nejchudší verzi bez mlhovek, přemýšlím jsem, že bych si je tam dodatečně dal, ale říkám si, zda to denní svícení není lepší :811: tak by mne zajímala cena :?:
Subaru Legacy 2.0, MT, MY99, LPG
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od VDC »

V pátek 14.5. jsem jel Plzeň-Volyně-Vimperk, celou cestu chcalo jako z konve. Cestou jsem potkal postupně asi 5 dementů, kteří i v tomhle počasí svítili světly pro denní svícení.
Ačkoli chápu smysl těchhle světel, ve většině případů mě akorát lezou na nervy. Samozřejmě mám tou většinou na mysli ty LED nesmysly, co má ale valná většina lidí. Já osobně za LED nesmysl považuju i ty zahnutý hovadiny co maj ve světlech nový Audi z továrny. Nejen že je to ohavný, ale ještě to je blbě vidět. Potkat na silnici kvalitní světla pro denní svícení je téměř svátek.
Ten nápad s použitím dálkovejch světel se sníženou intenzitou mi přijde velmi zajímavej a sympatickej. Jednou z mých největších výhrad denního svícení je umístění světýlek. Kdyby byly přímo v reflektorech, tak je to to nejpřirozenější místo, který si na autě umím představit. :850:
Obecně si myslím, že by pomahači a chrániči měli víc potírat nesvítící denní světla, než neschválené HID sady, protože mě osobně daleko víc vadí, když v koloně aut jedno nevidim, než když mě trochu oslní. I když oboje je na prd. :666:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení

Příspěvek od HonzaCZ »

On je dle mýho totiž nesmysl, aby tam byly super silný LED reflektůrky - denní svícení by měla být spíš rovnoměrně podsvětlená světlá plocha. Když to přeženu, tak nejlepší by byla asi klasická zářivka s "mléčnym" sklem. Ta je vidět velice dobře za různých světelných podmínek.

Taky mi jsou sympatický ty dálkovky. Myslim, že kdyby u Legacy III / Outbacka II svítila ta spodní lajna dálkovek s rozumnou intenzitou (bylo by potřeba polaborovat), tak to bude viditelný pěkně a ještě to bude vypadat kchůl ::-DD: (ideálně v kombinaci s Osram Day@Light nebo podobnou žárovkou stavěnou na dlouhou životnost)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od VDC »

No já mám obecně s denním svícením největší problém v tom smyslu, že svítící světla hledám v prostoru světlometů. Auto, kterýmu svítí něco 20 cm nad silnicí je pro mě téměř neosvětlený. Jasně, když to jsou kvalitní světla, jako tam má třeba DDDD, tak si toho samozřejmě všimnu. Ale stejně mě to nejpřirozenější přijde v prostoru světel.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení

Příspěvek od HonzaCZ »

Plocha skla/plastu reflektoru by byla potažená (zevnitř?) OLED vrstvou a jako denní svícení by svítila ta OLED vrstva - geniální nápad (to vymyslel můj tatínek :supeer: )
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Denní svícení

Příspěvek od tango »

Tak ať běží na patentovej úřad, nebo si to někdo vezme za své :845: Zní to fakt zajímavě - speněžit :supeer:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
ondrys
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: Denní svícení

Příspěvek od ondrys »

Ještě mě napadla jedna varianta, dát místo parkovaček dvouvláknovou žárovku, kde slabé 5W vlákno bude sloužit parkovačkám a silné vlákno 21W by sloužilo pro denní svícení. Jen mám obavy aby nedošlo k deformaci světlometu vlivem vyšší intenzity než na kterou byl konstruován.
2000 Subaru Legacy BH 2.0 GL 20th Anniversary - pro radost
2011 Peugeot 508 SW 2.0Hdi AT - dobrý, ale není to Subo
safi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: úte čer 01, 2010 11:54 pm
Jméno a příjmení: Michal Šafář

Re: Denní svícení

Příspěvek od safi »

Ahoj všem, jsem tu nový, tak se chci zapojit aktivně ;o) V prosinci jsem koupil Outbacka 2.0D a od začátku kvůli xenonům řešil denní svícení (mám Hella na Xsaře už 4 roky a jsem moc spokojen). Dlouho jsme hledal vhodný typ, přičemž nejlepší umístění se mi jevilo místo mlhovek. Dnes jsem se vrátil z Brna z Vídeňské, kde mi ochotně namontovali koupené kulaté LED světla s menší "hand-made" úpravou z nerezu... :pr: . Výsledek na přiložených fotkách. Komu se to líbí a chce know-how, ať dá vědět ;o) P.S. na fotkách jsou akorát trochu zešikma (podle linie nárazníku) - asi se to takto klukům ze Subaru víc líbilo, já to ještě příležitostně trochu narovnám do přímého směru... :657:
Přílohy
20100630_118_m.jpg
M.jpg
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Denní svícení

Příspěvek od tango »

vítej mezi náma Safi :pr: :pr: :850: Vypadá to mazaně :supeer: Je pravda, že kdo nemá mlhovky to je to vhodná alternativa :supeer:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od Doro »

Auta, kterým nesvítí světlomety, dokážou pěkně nabořit viditelnost. Dnes sem třeba uplatnil akci vměstnat se při předjíždění dvou aut mezi ně a vcelku rychle. V dálce bylo vidět světlo a bylo dost daleko, ale předním bylo ještě jedno, jenže to bylo v daných podmínkách viditelné pěkně naprd. Takže sem jel hold jako pirát, ikdyž času na vyhnutí bylo dost, já také akce podnikám hodně nerad.
A to, že se teď šici vlečou jak "kloboučníci" tomu jen nahrává. Myslím, že legislativa není právě nejlíp řešená nebo vina i v jednotlivcích, co cou hlavně ušetřít.....že sami riskují je arci nějak vedlejší. Ale až takového jednou veme kamion, bo není vidět, bude pozdě počítat ušetřené žluťásky.
Zásada č. 1 je, být viděn a jestli mě to bude stát navíc do 200 Kč za rok fakt řešit nebudu (za necelé 3 roky mi žárovka praskla jedna, pak ještě jedna vyměněná, co byla asi vadná, teď už cca půl roku nic).
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“