Protisluneční folie

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 613
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Protisluneční folie

Příspěvek od OndraH »

Tak jsem se konečně dokopal k tomu abych si nechal nainstalovat protisluneční folie. Autí tím pro mě dost získalo na vzhledu, dovnitř není zadními okny téměř vidět(jsou vidět obrysy). Nechal jsem to udělat hlavně na léto kvúli prckovi, aby mu při cestování autem nepříjemně nesvítilo do obličeje.
Přikládám fotku pro představu, pokud by někdo chtěl vidět jak to vypadá(není nic moc, foceno to bylo navečeru, udělám hezčí až budou lepší podmínky)
P32602451.jpg
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Protisluneční folie

Příspěvek od alky »

Napiš ještě kolik to stálo a kde ti to dělali - já zvažuji též. Díkes.
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Protisluneční folie

Příspěvek od Levap »

TRIESTE - od těch to mám já, na několika autech otestováno, super kvalita, přijedou i domů jestli máte garáž ... doporučuji
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 613
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Protisluneční folie

Příspěvek od OndraH »

Mám je od http://www.autofolie-llumar.cz. Sídlí v Praze - Lipany. Cena za moje auto by byla při použití standartní folie 5500Kč, já jsem zvolil vyšší řadu takže to bylo o tisícovku dražší.
2 Levap: Nevím, ale osobně bych do služby nalepení folií doma nešel. Přeci jenom je na to potřeba dostatek světla, prostoru okolo auta a hlavně čisto, jakýkoliv prach a nečistoty můžou udělat neskutečnou paseku a folie budou zralé na stržení. Docela se divím že něco takového vůbec nabízejí.
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Protisluneční folie

Příspěvek od HonzaCZ »

OndraH: Docela mě zajímá jedna věc když jsem to prohlížel na svym autě (bylo to tam už při koupi) - jak to dávaj na ty okna, který jsou lepený na kastli? Konkrétně teda všechny do kufru.

Já to mám taky od Llumar, přední boční 75% průhlednost, zadní boční a do kufru 15%. Tuším, že je dokonce i na střešních oknech. Jinak máš pravdu, že to velice přidá na vzhledu - jak jsem si na to zvyk, tak když vidim "průhlednýho" Outbacka, tak mi přijde, že mu něco chybí :-)

Podle homologační kartičky je tam dávali v srpnu 2005, takže kdyby se někdo chtěl kouknout, jak vypadaj po téměř 5 letech, tak se může stavit :850:
Kdybych to měl shrnout, tak je tam pár kosmetickejch vad, pravděpoboně způsobenejch lidma - jinak folie držej jak bejk. :supeer:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Swapino
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: pon lis 23, 2009 10:40 am
Jméno a příjmení: Ondřej Falat
Bydliště: Smržovka, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční folie

Příspěvek od Swapino »

HonzaCZ píše:OndraH: Docela mě zajímá jedna věc když jsem to prohlížel na svym autě (bylo to tam už při koupi) - jak to dávaj na ty okna, který jsou lepený na kastli? Konkrétně teda všechny do kufru.

Já to mám taky od Llumar, přední boční 75% průhlednost, zadní boční a do kufru 15%. Tuším, že je dokonce i na střešních oknech. Jinak máš pravdu, že to velice přidá na vzhledu - jak jsem si na to zvyk, tak když vidim "průhlednýho" Outbacka, tak mi přijde, že mu něco chybí :-)

Podle homologační kartičky je tam dávali v srpnu 2005, takže kdyby se někdo chtěl kouknout, jak vypadaj po téměř 5 letech, tak se může stavit :850:
Kdybych to měl shrnout, tak je tam pár kosmetickejch vad, pravděpoboně způsobenejch lidma - jinak folie držej jak bejk. :supeer:
Az si poridim novy auto ... tak si je tam dam, taky :)
Obrázek[ 2.5Gx 110Kw ]
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Protisluneční folie

Příspěvek od Vladimir_xh »

Já je taky začínám řešit, hlavně kvůli malé. Akorát bych je chtěl i na přední okna dveří.
Je to praktické a líbivé, otík vypadá fakt dobře :826:
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 613
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Protisluneční folie

Příspěvek od OndraH »

HonzaCZ: Vzhledem k tomu že ty folie jsou lepené přímo na autě, tak v kufru to bude to samé, akorát je s tím větší práce.
Jaký máš typ folie (mělo by to být napsané na té kartičce) AT nebo ATR?
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Protisluneční folie

Příspěvek od HonzaCZ »

boční přední UVCLSRMPR 75%, boční zadní + zadní AT15GRSRHPR 15% (ten, co to psal škrábe jak kocour)

EDIT: Ty zadní 15% - jsem se upsal.
Naposledy upravil(a) HonzaCZ dne sob bře 27, 2010 9:20 pm, celkem upraveno 1 x.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mack
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 530
Registrován: pon bře 15, 2010 9:04 pm
Jméno a příjmení: Martin Zbranek
Bydliště: Nový Hrozenkov

Re: Protisluneční folie

Příspěvek od mack »

já je mám na služební dodávce a jsou super nikdo nevidí dovnitř,mám je jen vzadu,šéf je má i na předních okýnkách a je pak problém v noci např.s couváním,je špatně vidět a musím stáhnout okno,pokud bych si je dával,tak jen dozadu
Legacy II 2.2 kombi,94 EX
Outback H6 2001,154kw EX
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční folie

Příspěvek od SCOOTER »

Má zkušenost s foliemi na bočních předních oknech neni z praktického hlediska příliš dobrá :1774: ,ale vypadalo to suprově :826: ,měl jsem na Impreze GT kromě čelního okna všechny za foliované a jednoho podvečeru(stmívalo se) jsem přijížděl do křižovatky a málem jsem(o chlup :670: ) přehlédl cyklistu na kole :690: ,byla by to má vina protože jsem jel z vedlejší...mohu říct že hned druhý den šli folie z předních oken dolů :850: a byl klid.
Jinak folie na předních bočních oknech nesmí být žádné(krom čirých bezpečnostních) dle vyhlášky :4690: ,mluvil jsem se známím na technické a on mi to potvrdil,brácha se svým RS na technické na poprvé neprošel tak jsme je museli sundat také...mám zkušenost i takovou když jel kámoš přes Rakousko tak na hranicích musel mít stažené přední okna aby ho policajti vůbec pustili do země...platilo to i na jiném území.
Tod moje zkušenost..čuss Miloš
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Protisluneční folie

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak já s propustností 75% na předních bočních problém nemám a to ani v noci při parkování ::-DD:

:idea: :!: A jinak abych předešel vytváření nějakých mýtů, tak na předních bočních oknech - dle vyhlášky boční skla v úrovni řidiče můžou být pokryta foliemi do minimální propustnosti 70% a u čelního skla je to 75%.

Další podmínky jsou, že použité materiály musí být schváleny Ministerstvem dopravy, a pravděpodobně aplikovány někde, kde k tomu mají oprávnění.

zdroj: http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidel.htm
Naposledy upravil(a) HonzaCZ dne sob bře 27, 2010 9:50 pm, celkem upraveno 1 x.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mack
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 530
Registrován: pon bře 15, 2010 9:04 pm
Jméno a příjmení: Martin Zbranek
Bydliště: Nový Hrozenkov

Re: Protisluneční folie

Příspěvek od mack »

HonzaCZ píše:Tak já s propustností 75% na předních bočních problém nemám a to ani v noci při parkování ::-DD:

:idea: :!: A jinak abych předešel vytváření nějakých mýtů, tak na předních bočních oknech - dle vyhlášky boční skla v úrovni řidiče můžou být pokryta foliemi do minimální propustnosti 70% a u čelního skla je to 75%.

Další podmínky jsou, že použité materiály musí být schváleny Ministerstvem dopravy.

zdroj: http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidel.htm
určitě také záleží na člověku,nosím brýle a v noci si dávám obzvlášť bacha,Honzo musíš mít zrak jako rys :supeer: :supeer: ,
zvyknout se dá na vše ale když jsem sednul a hned couval se zatmavenými skly tak jsem měl problém,ale nevím jakou tam má folii
Legacy II 2.2 kombi,94 EX
Outback H6 2001,154kw EX
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Protisluneční folie

Příspěvek od HonzaCZ »

mack píše:určitě také záleží na člověku,nosím brýle a v noci si dávám obzvlášť bacha,Honzo musíš mít zrak jako rys :supeer: :supeer: ,
zvyknout se dá na vše ale když jsem sednul a hned couval se zatmavenými skly tak jsem měl problém,ale nevím jakou tam má folii
Tak jestli mám oči jako ostříš, to nevím... spíš uši jako... eh? Jaký zvíře dobře slyší? To je furt někde nějaký klepání a cvakání, ale to dost odbíhám od tématu. :blabla:

Každopádně když jsem před 2 hodinama couval ze zahrady v úplný tmě, tak ty 15% vzadu nebyly úplně ideální :-) Ještě, že tam jsou vrata široký 4 metry ::-DD: No, jinak můj Outback má taky narozdíl od spousty současných aut vzadu 2 pořádný couvačky :826:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 613
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Protisluneční folie

Příspěvek od OndraH »

HonzaCZ píše: :idea: :!: A jinak abych předešel vytváření nějakých mýtů, tak na předních bočních oknech - dle vyhlášky boční skla v úrovni řidiče můžou být pokryta foliemi do minimální propustnosti 70% a u čelního skla je to 75%.

Další podmínky jsou, že použité materiály musí být schváleny Ministerstvem dopravy, a pravděpodobně aplikovány někde, kde k tomu mají oprávnění.

zdroj: http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidel.htm
No jo, jenomže je v tom jeden háček, teda spíš hák - Mluví se o celkové propustnosti skla a problém tkví v tom, že bočí okna u naprosté většiny aut už jsou z výroby natónovaná právě na propustnost 70%. Takže i když tam dáš fólii s propustností 70%, už je celková propustnost nižší.
Tedy když by došlo na lámání chleba, tak na předních bočních oknech nesmíš mít žádné zatmavení.
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“