Přehravaní MP3

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
mie009
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: ned úno 15, 2015 4:45 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostravsko

Přehravaní MP3

Příspěvek od mie009 »

Chci se zeptat jestli tu už někdo řešil přehravaní MP3 na originalním autorádiu ve Foresteru SG. Mame v autě rádio s CD měničem ale chtěl bych do něj přidat nějakou krabičku aby šlo přehravat MP3 na tom originalním radiu. Viděl jsem něco takového pro BMW nebo Volvo. Prostě pro auta s CD měničem ale nevím jestli je něco takového i pro subaru. Má s tim někdo zkušeností? Našel jsem jen toto.
http://www.ahifi.cz/connects2-usb-aux-a ... ubaru.html
Díky
Subaru Forester 2,5XT 2007
VW Scirocco 1,5JB 1983
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Přehravaní MP3

Příspěvek od u-geen »

furt je to takova "nouzovka" a imho to ma smysl jen tam kde je vestavene radio v palubce a nelze snadno vymenit. U SGcka bych se tim vubec nezabyval a koupil radio, ktere mp3/usb umi nativne.

(budu ted prodavat Alpinu, ale proto to sem nepisu :)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Přehravaní MP3

Příspěvek od draconis »

Přesně, zrovna v případě Forestera SG je výměna autorádia naprosto v pohodě - je tam standartní 1-DIN nebo 2-DIN rozměr (po vyndání kastlíku) a ceny rádií dnes směšné. Takže určitě vyměnit.
gazi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 174
Registrován: stř úno 25, 2015 10:17 pm

Re: Přehravaní MP3

Příspěvek od gazi »

Před 15 lety jsem si koupil do stareho peugeta 405 adapter kazeta/CD. Na jednom konci kabilku byla kazeta - ta se strčila do autoradia - a na druhym malej jack. Ten se strčil do přenosného cd přehrávače a jak to hrálo! Pořád ho mám, tak kdybys chtěl, rád přenechám ::-DDD:
Subaru Outback 2.0D, r.v. 2011 MY2012
Uživatelský avatar
lukygoofy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 361
Registrován: úte bře 12, 2013 7:46 am
Jméno a příjmení: Lukáš Kopelent
Bydliště: Plzeň

Re: Přehravaní MP3

Příspěvek od lukygoofy »

gazi píše:Před 15 lety jsem si koupil do stareho peugeta 405 adapter kazeta/CD. Na jednom konci kabilku byla kazeta - ta se strčila do autoradia - a na druhym malej jack. Ten se strčil do přenosného cd přehrávače a jak to hrálo! Pořád ho mám, tak kdybys chtěl, rád přenechám
jojo říká se tomu nekonečná kazeta, mám to samé od Hamy už asi 10 let a funguje to skvěle, asi nejlevnější řešení. měl jsem to samé dilema v Audi Avantu, nové rádio se mi kupovat nechtělo, protože nesedělo namísto originálu a musely by se tam dávat takové hnusné vymezovací podložky a tohle bylo nejednodušší řešení, doporučuji :supeer:
Subaru Legacy Outback 3.0R AT MY2005 - prodáno Cozmo,
Toyota Avensis 2.0L CVT - MY 2017
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Přehravaní MP3

Příspěvek od draconis »

IMHO je to dnes naprosto zastaralé a nepraktické řešení.
  1. Tímto způsobem lze připojit pouze zařízení s linkovým/sluchátkovým výstupem
  2. Připojené zařízení NELZE ovládat z autorádia, musíte manipulovat se zdrojem - a to je hlavně za jízdy dost nepohodlné
  3. Některá autorádia s autoreverzní mechanikou si s tím neporadí - v takovém adaptéru totiž není fyzicky pásek a některé typy autorádií pak pořád přecvakávají na "druhou stranu" a zpět. Jednoduše řečeno to nefunguje.
  4. Levné adaptéry bývají většinou monofonní
Již zmiňovaný adaptér od Hamy máme vyzkoušený, jedná se o tento: http://www.hama.cz/cd-adapter-do-automobilu/. Není sice nejlevnější, ale funguje prakticky všude a je stereo.

Když pominu výše zmíněné důvody, proč touto cestou nejít, podívejme se na alternativy:
  1. FM transmitter - umožňuje to samé jako kazetový adaptér, ale navíc má kromě AUX vstupu i USB a většinou slot na kartu. Pokročilejší modely i vlastní dálkové ovládání, což právě v kombinaci s USB zdrojem (flashdisk) odbourává nutnost jakkoli manipulovat se zdrojovým zařízením. Prostě rovnou z DO přepínáte skladby/adresáře. Jasně, kvalita je stejná, jako u rádiových stanic. Tzn. žádný zázrak, ale kazeta není o moc lepší. Oboje je prostě nejlevnější řešení, akorát transmitter IMHO umožňuje víc komfortu.
  2. Nejlevnější značková 1-DIN autorádia se pohybují kolem cca 1200-1300 Kč a kromě jiných výhod jsou vybavena vstupem AUX i USB. S CD mechanikou už jsou trochu dražší (cca 1 800-2 000 Kč), ale pořád IMHO za pakatel. Koupí se akorát kabelová redukce (cca 200 Kč) a za pět minut je nainstalováno. Lehce přes 2 000 Kč se dají koupit i rádia s Bluetooth (handsfree + BT Audio). 2-DINy jsou už dražší, ale pořád snesitelné (cca 4-6000 Kč). Jediné, kdy se to může prodražit nebo ubrat komfort je, když má auto DO z volantu. Tam se pak pro neorig. rádio musí dokoupit ještě interface, aby fungovalo.
Samozřejmě je na každém, aby zvážil, co pro něj má význam a co ne... :wink:
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Přehravaní MP3

Příspěvek od CoZmo »

nekonečná kazeta je peklo s hrozným výstupem...a jak psáno výše, ne vždy to maká...dnes mi přijde nejlepší řešení BT, buď na externím zařízení (vyžaduje rádio s aux) nebo rovnou v rádiu...pro mě v tomto ohledu vlak přes tohle nepojede, protože jakýkoliv zapichování telefonu do jacka apod. je fakt ojeb...

ideál je sednout do auta, nastartovat, v tu chvíli se to spojí s telefonem a umí ho to i ovládat...a navíc to přes to poskytuje třeba HF...

jen pro zajímavost, dá se toto nějak dořešit i v OTB 2004-2006, kde radio mám pocit žádný aux nemá? Nebo to tam znamená násilně vykopat radio a cpát tam něco jiného?
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Přehravaní MP3

Příspěvek od draconis »

Někdo to tu řešil, sice do Lega, ale to bude IMHO stejné. Zkus pohledat.

EDIT: nemám teď čas to proklikávat, ale zkus: https://www.google.cz/search?q=subaru+l ... fanclub.cz
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: Přehravaní MP3

Příspěvek od dvahrnce »

draconis píše:Někdo to tu řešil, sice do Lega, ale to bude IMHO stejné. Zkus pohledat.
to jsem byl asi já, tady: http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic ... 45#p159761.

A stále jsem to nedořešil, nějak na to není čas..
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
mie009
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: ned úno 15, 2015 4:45 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostravsko

Re: Přehravaní MP3

Příspěvek od mie009 »

Takže nejsnadnější bude dat 2-DIN radio? Nějak jsem mistní debatu o nekonečné kazetě nepochopil protože mam autoradio s CD-changerem takže kazeta je trošku pase. 2-DIN radio pujde přimo do toho otvoru po původnim radiu?
Subaru Forester 2,5XT 2007
VW Scirocco 1,5JB 1983
Uživatelský avatar
lukygoofy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 361
Registrován: úte bře 12, 2013 7:46 am
Jméno a příjmení: Lukáš Kopelent
Bydliště: Plzeň

Re: Přehravaní MP3

Příspěvek od lukygoofy »

nu my outbackáří. máme jak rádio s cd changerem. tak i kazetu, tak nás nenapadlo,že forejs to má jinak
Subaru Legacy Outback 3.0R AT MY2005 - prodáno Cozmo,
Toyota Avensis 2.0L CVT - MY 2017
mie009
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: ned úno 15, 2015 4:45 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostravsko

Re: Přehravaní MP3

Příspěvek od mie009 »

Tak co jsem si přečetl tak radio v Legacy a ve Foresteru z těch let 2005-2008 se docela liší.
Subaru Forester 2,5XT 2007
VW Scirocco 1,5JB 1983
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Přehravaní MP3

Příspěvek od draconis »

mie009 píše:2-DIN radio pujde přimo do toho otvoru po původnim radiu?
Ano, Forester SG má standartní rozměr buď 1-DIN a pod rádio plast. odkládací přihrádka nebo 2-DIN rádio (bez přihrádky). Jak jsem psal, akorát je potřeba kabelová redukce ze Subaru konektoru na ISO, případně intreface pro ovládání z volantu (pokud se ti nechce dávat cca 1200-1500 Kč, rádio funguje i bez něj) je-li jím auto vybaveno.

2-DIN tam určitě vypadá líp, ale je potřeba mít na paměti, že většina nemá oproti 1-DIN odnímatelný čelní panel. Takže pokud neparkuješ v garáži, může to lákat zloděje. Ale jestli jsi z vesnice nebo malého města, třeba to nebude problém... :-)
Uživatelský avatar
marlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 12, 2012 8:18 pm
Bydliště: Nový Bor

Re: Přehravaní MP3

Příspěvek od marlin »

řeším/řešil jsem to taky. Mám rádio s 6CD changerem. Volal jsem do AWD, že prý to umí. Řekli že to uměly, ale že výrobce té krabičky něco změnil a už to nefunguje. Tak jsem to pustil z hlavy. Ale pokud někdo má řešení, tak sem s tím. Ale zase je pravda, že těch 6CD mi zatím stačí :845:
Ex - Impreza 2.0 85kw MY98 LPG
Outback 3.0 H6 180kw MY04 LPG
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Přehravaní MP3

Příspěvek od hamoun »

ja nechal namontil jednoduche HF ... a prehravam z telefonu pres BT ... a jsem uplne spokojeny ... :)
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“