Úpravy Impreza

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Úpravy Impreza

Příspěvek od draconis »

Jo a ohledně těch výškáčů - nevím, jestli to u jedničkové Imprezy vůbec bylo. Ale běžně to bývá, že levnější výbavy = koaxiální 2-pásmové reproduktory nebo dokonce širokopásmové a dražší výbava = komponentní repro s odděleným výškáčem.

Ale jestli tam není, tak mu najdeš určitě jiné šikovné umístění, jestli chceš zvolit tuto variantu... :wink:
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Úpravy Impreza

Příspěvek od Mira »

Zkoušel njsem pohledat krabici, ale nenašel. Já je v impreze totiž měnil. Jinak ty repro sem implantoval do stávajících držáků, jinak je tam nedáš. Myslím, že měli 18 cm. Sundat tapec je otázkou minuty. Drží to na jednom šroubu v odkádací kapsičce a jinak pouze na plastových čudlíkách. Jako první sundej ten, co je pod plastovou krytkou vepředu dveří. Dával jsem tam nějaký Pionnery, ale na rovinu - jako průměrně hluchej občan jsem rozdíl moc nepostřehl. Kupoval jsem nějaký 3-pásmový.
Uživatelský avatar
Jehla23
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: sob čer 28, 2014 12:50 pm
Jméno a příjmení: JJ
Bydliště: Chomutov

Re: Úpravy Impreza

Příspěvek od Jehla23 »

No můj cíl není z toho udělat rekordmana v muzice :D ale oni ty originály mi přijdou, že nehrajou moc čistě a navíc chvílema nestíhají (ještě k tomu jeden nehraje vůbec, druhý hraje na půl a zbylé dva v pohodě). Chci zkusit dát zepředu dozadu reprák, protože nehraje. A ty výšky hodně chybí, ty střeďáky jsou takový udušený. Chtěl jsem jen vědět jestli tam jdou uchytit ty výšky, zkrátka jestli je to připravené, ale sundám tapec a omrknu to :)

draconis: a ty stránky jak jsi posílal, já se raději zeptám někoho kdo s tím má zkušenosti, kolikrát tomu spíš něvěřím, už jsem se setkal s tím, že mají špatné rozměry ať je to u čehokoli jiného
Obrázek

Škoda Fabia 2001 1,4 ................. prodáno
Citroen Saxo 2002 1,1 ............... >
Subaru Impreza 2000 2,0 ........... >
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Úpravy Impreza

Příspěvek od garmont »

Jirko - pokud budeš měnit repro asi bych i doporučoval vytlumit dveře když to budeš mít rozebrané.. Mrkni se na ahifi.cz
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Uživatelský avatar
Jehla23
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: sob čer 28, 2014 12:50 pm
Jméno a příjmení: JJ
Bydliště: Chomutov

Re: Úpravy Impreza

Příspěvek od Jehla23 »

Nad tim jsem take uvazoval, ale jen aby to bylo poznat :D ja totiz drahe repro kupovat nebudu, kamarad kupoval za 1000kc Kenwoody a hrali ciste a jasne, basy sice neprekvapily, ale mam v aute subwoofer, maly a celkem slaby, jen na to doladeni basu to vyhovuje :) . Takze jestli by vytlumeni bylo v mem pripade nutne premyslim no.

A kluci, menil z vas nekdo sedacky? Ne za sportovni, ale za normalni. Mam totiz u ridice prosezenou, sedak je nejaky uvolneny a nastaveni uz ani nema vliv :-( tak jestli tam pasuji i z jineho modelu, treba legacy, nebo z novejsi rezy, apod. Se mi libi ty kozene z Legacy :D
Obrázek

Škoda Fabia 2001 1,4 ................. prodáno
Citroen Saxo 2002 1,1 ............... >
Subaru Impreza 2000 2,0 ........... >
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Úpravy Impreza

Příspěvek od garmont »

mrkni na ty stránky ahihfi a na videa co tam mají - podle mě to vytlumení bude dost znát a navíc to nestojí takový balík...
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Úpravy Impreza

Příspěvek od draconis »

Jehla23 píše:draconis: a ty stránky jak jsi posílal, já se raději zeptám někoho kdo s tím má zkušenosti, kolikrát tomu spíš něvěřím, už jsem se setkal s tím, že mají špatné rozměry ať je to u čehokoli jiného
Vzhledem k mojí práci tam hledám rozměry repro téměř denně a docela se na to dá spolehnout. Nicméně jak jsem psal - nejjistější je to odstrojit, je to fakt jednoduché.

Jinak je otázkou, jeslti repro za 1 000 Kč budou znamenat nějaký posun, ale určitě nebudou komponentní, takže umístění výškáče nemusíš řešit. Budou to totiž širokopásmové nebo 2-pásmové koaxiální. A kdyby to náhodou výškáče zvlášť mělo, tak to radši za ty prachy ani nekupuj... :-)

Tlumení má smysl udělat vždy, kvůli zvuku ovšem spíš až s repro v ceně cca 3-4 000 Kč. Samozřejmě je třeba si uvědomit, že tlumení funguje i když je rádio vypnuté. Auto je celkově tišší, protože do něj proniká zvenka podstatně méně hluku, zejména při rychlostech nad 100 km/h.

IMHO to vzhledem k ceně v tvém případě nemá moc smysl, ale jestli ti není líto ty prachy za to dát, tak proč ne. Je třeba také počítat s tím, že tlumení už v autě zůstane i při případném prodeji, takže je to nevratná investice.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Úpravy Impreza

Příspěvek od Mira »

Když jsem to měnil, dával jsem mezi repro a držák a kastli pouze vyšší molitan. Hrálo to čistěji než origo. A já tam držáky na výškáče žádný neměl. Ani kabeláž, nic. Stály asi litr.
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Úpravy Impreza

Příspěvek od Juras »

Na komponentni neni misto, takze koaxialni dvou, nebo tri pasmovy prumer 165mm. Mezi plechem dveri a tapecem je mista celkem dost, takze tri pasmovej neni problem. Do dveri ale hloubka moc neni. Teda ona je, ale pak se o ten reprak zarazi okno. Uz si nepamatuju kolik je ta hloubka, takze jedine to rozebrat a zmerit se stazenym oknem.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
Jehla23
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: sob čer 28, 2014 12:50 pm
Jméno a příjmení: JJ
Bydliště: Chomutov

Re: Úpravy Impreza

Příspěvek od Jehla23 »

Jedine vychodisko je to rozebrat :D uz aby byl vikend..

No nejsem takovy audiofil a ty penize za repro bych investoval do jinych veci na aute, kamarad investoval do hudby teda tvrdi uz 60 000 a porad se mu neco nezda..takovy ani nechci byt :D , ale to tlumeni promyslim, protoze nad 100 to teda extra tiche neni, ale prijde mi, ze s tim maji take co docineni bezramova okna, nad zrcatkama mi to profukuje, nad 110 a vic je to slyset vic a vic..ale netece tam, jak zajimave :D

S tim molitanem je to taky chytry figl celkem :)
Obrázek

Škoda Fabia 2001 1,4 ................. prodáno
Citroen Saxo 2002 1,1 ............... >
Subaru Impreza 2000 2,0 ........... >
Uživatelský avatar
PetrC
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: ned čer 02, 2013 10:11 am
Jméno a příjmení: Petr Celnar
Bydliště: Bučovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy Impreza

Příspěvek od PetrC »

Já když koupil auto bylo to vyřešený takto.
Přílohy
2015-05-13 20.21.07.jpg
1996 R33 Skyline GT-R V-spec [490 HP/650 N·m]
MY96 SUBARU IMPREZA WRX STi Type RA Version II DCCD - JDM [275 HP/319 N·m] - SOLD :-(
v rodině:
MY96 SUBARU IMPREZA GT 555 [300 HP/350 N·m] - na nukleární pohon
MY06 SUBARU FORESTER 2.5XT [230 HP/320 N·m]
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Úpravy Impreza

Příspěvek od Mira »

Já to řešil stejně, pouze reprák jsem měl na více šroubech, nejen na dvou a vrazil jsem mezi ten držák a reprák molitan.
Uživatelský avatar
Jehla23
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: sob čer 28, 2014 12:50 pm
Jméno a příjmení: JJ
Bydliště: Chomutov

Re: Úpravy Impreza

Příspěvek od Jehla23 »

Tak jsem to konecne zkouknul. Byl jsem celkem udivenej co tam je za repro :D vysky tam nejsou, ani pripravene to nebylo, je to jen jako :D ale mozna, by slo je tam dodelat.
Repro co tam je, je tedy 16cm prumer nebo presne snad 15,5cm a hloubka repro byla okolo 4cm :)

Jo a po sundany tapecu, vytazeni repra v nem byla voda, to jsem byl hodne prekvapenej.
Obrázek

Škoda Fabia 2001 1,4 ................. prodáno
Citroen Saxo 2002 1,1 ............... >
Subaru Impreza 2000 2,0 ........... >
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“