parrot/handsfreeee

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
shgn
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: stř kvě 21, 2014 2:28 pm
Bydliště: u Nového Knína skorosamota
Kontaktovat uživatele:

parrot/handsfreeee

Příspěvek od shgn »

hola!
ačkoliv forester ještě není doma (2007, 2.0) , i tak tam budu muset telefonovat, takže se chci zeptat -
používáte parrota, a jakýho?
nebo přes rádio + bt?

co by jste doporučili?

dost často jezdím podle navigace v telefonu, takže ho mám stejně tak v 90% v držáku před očima.

díky moc.
sent from iphone

Outback 2016 2.5 fialka
XV 2016 černý sršeň
ex -
Outback 2010 2,5i manuál Pan Sněhurka
Forester 2.0 X 2007 šedá myš: přednost zprava, přednost zprava kurnik !
Forester sTurbo 2001, Pan Ťurbo
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: parrot/handsfreeee

Příspěvek od draconis »

Ahoj,

když Parrot, osobně bych doporučil MKi 9100 - IMHO nejlepší poměr cena / výkon.

Mně se víc zamlouvají sady německé značky Bury, která dělá orig. sady např. pro Mercedes, VW a spoustu dalších značek. Mají i docela zajímavý produkt CC9068 App, který by mohl být právě pro Tebe - neobsahuje totiž displej, jen univerzální držák na telefon a po stažení aplikace pro iPhone / Android pak displej telefonu slouží jako displej k HF sadě. Jen ta cena je trochu vyšší, ale zatím mám o Bury lehce lepší mínění než o Parrotu. Vzhledem k tomu, že děláme instalace již několik let, nezřídka u Parrotu odcházejí jednotky a není to zrovna levná sranda...

Na druhou stranu u Forestera SG je možné použít standartní autorádio rozměru 1-DIN nebo 2-DIN, takže bych osobně volil autorádio s Bluetooth. Snad jedině když budeš mít auto s orig. navigací, tak bych uvažoval o HF sadě, aby originál zůstal zachován - některé Festry mají ještě pak displej nahoře v "kapličce"...

Vzhledem k tomu, že rozumné autorádio s BT stojí bez CD mechaniky cca 2 - 3 000 Kč, s CD pak asi 3 - 4 000 Kč, uvažoval bych o této variantě. Navíc získáš lepší zvuk, ladění, možnosti nastavení, USB, AUX, BT audio streaming atd.

Osobně doporučuji značku Alpine, případně Kenwood.

Již nějakou dobu uvažuji, že bych pro místní osazenstvo nabídl nějakou slevu na náš sortiment, ale bohužel trávím víc času montážemi než na prodejně a je to znát i na eshopu, který prostě není čas moc aktualizovat... Ale kdyby někdo cokoli potřeboval z odvětví audio/video/multimédia, není problém. Stejně tak např. černé skříňky, parkovací kamery, couvací senzory, LED světla, adaptéry k OEM audiosystémům a spoustu dalšího.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: parrot/handsfreeee

Příspěvek od draconis »

BTW svýho Festra jsem přivezl minulou neděli s nainstalovaným MKi 9200. Hned v pondělí šel Parrot ven a místo něj přišel 1-DIN Alpine s BT z minulého auta... :-)
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: parrot/handsfreeee

Příspěvek od Levap »

Me přijde parrot docela dobrý. Přál bych vám mit BT od Nokie.

Odesláno z mého Lenovo S650 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: parrot/handsfreeee

Příspěvek od draconis »

Souhlasím, Parrot a Bury jsou IMHO špička na trhu. I tak bych ale osobně volil v tomhle případě spíš výměnu autorádia. Získaná protihodnota za vynaložené peníze je podle mě lepší :wink:
shgn
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: stř kvě 21, 2014 2:28 pm
Bydliště: u Nového Knína skorosamota
Kontaktovat uživatele:

Re: parrot/handsfreeee

Příspěvek od shgn »

Draconisi, doporuč mi pls nějaké to radio. Ještě by se mi tam hodilo usb, cd nepotřebuji. Díky :-)

sent from BlackBerry Z10
sent from iphone

Outback 2016 2.5 fialka
XV 2016 černý sršeň
ex -
Outback 2010 2,5i manuál Pan Sněhurka
Forester 2.0 X 2007 šedá myš: přednost zprava, přednost zprava kurnik !
Forester sTurbo 2001, Pan Ťurbo
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: parrot/handsfreeee

Příspěvek od draconis »

Nevím, v jaké ceně máš představu, ale z těch levnějších je docela slušný 1-DIN Alpine UTE-72BT, z větších 2-DIN (musí se vymontovat odkládací přihrádka pod autorádiem) pak Alpine CDE-W235BT. Případně kdyby sis chtěl udělat trochu víc radosti s multimédii, Kenwood DDX-4025BT je dobrá a přitom celkem levná volba.

Linky jsem si dovolil na náš eshop, jestli to vadí, ať je moderátoři klidně smáznou. Ceny jsou běžné (pro nás jako autorizovaného prodejce smluvně dané), zboží pochází z ofic. české distribuce. Vzhledem k tomu, že ostatní shopy si s dodržováním cen evidentně hlavu nelámou, nemám problém cenu "seknout" pro členy Subaru klubu klidně taky mnohem níž než je uvedeno na eshopu. Kdyžtak pošli SZ.

Dnes večer už se na to asi nedostanu, ale kdyžtak zítra mohu poslat foto, jak vypadá můj starší Alpine CDE-126BT v předfaceliftovém Forejsovi SG. Jediná vada na kráse tak může být jen fakt, že UTE-72BT má pouze červené podsvícení (Festr svítí zeleně), ale je to detail. Kdyby to vadilo, tak varianta Alpine CDE-173BT / CDE-174BT má přepínatelné podsvícení mezi červenou a zelenou (a navíc i CD mechaniku), stejně tak CDE-W235 - ten má dokonce 4 barvy.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: parrot/handsfreeee

Příspěvek od draconis »

Ještě mě napadá, že tady někdo nedávno inzeroval taky starší Alpine CDE-126BT.

Jestli bude v autě multifunkční volant, máš komplet. Cenu už musíš posoudit sám, ale osobně bych se klidně toho mého (stejný typ) zbavil za mnohem nižší cenu... :-)

Pro porovnání - zmiňované UTE-72BT je sice zvukově o trochu horší a bez CD, ale nové a s dvouletou zárukou lehce přes 2 000 Kč. Případně k tomu nový, univerzální adaptér DO z volantu např. od Connects2 je s kabeláží cca 1 500 Kč v běžné MOC ceně a je univerzální prakticky pro všechna značková autorádia. Takže pokud budeš třeba za dva roky měnit např. Alpine za Pioneer nebo jinou značku, stačí k tomuto adaptéru koupit kabel za stovku a je to. Takže tolik jen k přemýšlení cenu už musí posoudit každý sám... :-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: parrot/handsfreeee

Příspěvek od VDC »

Draconisi linky nevadí. Proč by sis nepřihřál polívčičku, když jsi ochoten poradit a podat pomocnou ruku. ;-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: parrot/handsfreeee

Příspěvek od Levap »

Radia jsou pěkný. Hlavně to 2 DIN. Sháněl jsem origo povodní Subaru radio do Imprezy 08 ale nějak nebyly
V USA do Imprez dávali ty s palubním počítačem a to se mi líbilo asi nejvíc.

Odesláno z mého Lenovo S650 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: parrot/handsfreeee

Příspěvek od draconis »

Mně se z 2-DIN bez multimédií ještě docela líbí i Kenwood DPX405BT, jako alternativa je pak ještě cenově dostupný Pioneer FH-X700BT. Nicméně Alpine CDE-W235BT mi z nich přijde nejlepší a většinou taky v autech nejlíp vypadá i opticky. Mimochodem rovnou upozorňuji na to, že tato 2-DIN autorádia umí to samé jako 1-DINy a jsou dražší. Platí se opravdu jen za velikost, která je ale příjemná - dobře vypadá, větší ovládací prvky, větší displej (např. u Alpine navíc dvouřádkový). Ale funkčně je to stejné, takže např. u Alpine porovnání 1-DIN (CDE-173BT) vs. 2-DIN (CDE-W235BT) je cenově rozdíl 2 000 Kč a umí víceméně to samé. Ale pokud neřeší člověk vyloženě cenu, 2-DINy jsou určitě příjemnější. Je třeba ale mít také na paměti fakt, že odnímatelný čelní panel je u malých 1-DINů standart, u větších 2-DINů naprostou výjimkou a jen u dražších modelů. Je otázkou, jestli se tím dneska zabývat, ale pro někoho to může být důležité... :-)

shgn: Soustřeď se teď hlavně na to, abys vybral auto v dobrém stavu. Tohle vyřešíš kdykoli potom... :wink:
shgn
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: stř kvě 21, 2014 2:28 pm
Bydliště: u Nového Knína skorosamota
Kontaktovat uživatele:

Re: parrot/handsfreeee

Příspěvek od shgn »

No snad jo, mám za placenou rezervaci u emila freye, 2007 s plnou serviskou, roční zárukou na motor atd. Najeto 170, tak uvidíme no :-)

sent from BlackBerry Z10
sent from iphone

Outback 2016 2.5 fialka
XV 2016 černý sršeň
ex -
Outback 2010 2,5i manuál Pan Sněhurka
Forester 2.0 X 2007 šedá myš: přednost zprava, přednost zprava kurnik !
Forester sTurbo 2001, Pan Ťurbo
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: parrot/handsfreeee

Příspěvek od draconis »

Zkusil bych na Tvém místě napsat Cervovi. Když jsem vybíral, taky měli u Freye jednoho Forejse, který mě zaujal a psal, že tam má známého mechanika, který mu případně řekne na rovinu, jak je to se stavem auta...

Aneb viz. http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic ... 61#p133687
shgn
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: stř kvě 21, 2014 2:28 pm
Bydliště: u Nového Knína skorosamota
Kontaktovat uživatele:

Re: parrot/handsfreeee

Příspěvek od shgn »

Jj, řešil jsem s ním to xt, ale nakonec jsem vzal tohle, bylo to na prodej asi 20 hodin, než jsem dorazil. Zminil jsem I cerva a subarufanklub a byli dost příjemný. Od narození bylo auto servisováno u emila.

sent from BlackBerry Z10
sent from iphone

Outback 2016 2.5 fialka
XV 2016 černý sršeň
ex -
Outback 2010 2,5i manuál Pan Sněhurka
Forester 2.0 X 2007 šedá myš: přednost zprava, přednost zprava kurnik !
Forester sTurbo 2001, Pan Ťurbo
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: parrot/handsfreeee

Příspěvek od draconis »

Tak jak jsem slíbil, posílám aspoň dvě jednoduché fotky pro lepší představu:
DSC_9899.JPG
DSC_9894.JPG
Umístění ext. mikrofonu mi přišlo (vzhledem k poměrně velkému Alpine clipu) nejlepší na stropní konzoli osvětlení. Všude jinde na "běžných" místech to vadilo sluneční cloně a nejsem příznivce lepit to někde na palubku atd... :-)

Pokud se rozhodneš pro Parrota nebo jinou sadu, jednotka se dá docela dobře umístit v prostoru pod autorádiem a kastlíkem, takže instalace je jednoduchá. Já koupil Festra s Parrotem a i když celá instalace byla jinak krásně udělaná (podobně jako to dělám sám, což se často nevidí) - kabeláž krásně vyvázaná ve fleece pásce, příchytky, rozumně vedené atd... Ale kabeláž napevno předělaná na ISO - ale ne celá, jen reproduktorový blok (vypinováno z orig. konektoru)... No prostě výsledek byl, že i když jsem "od fochu", rozhodl jsem se tam kabeláž od Parrota raději zanechat než jí "vykostit" ven a opět předělávat orig. konektor. Ono by to šlo, ale nějak chybí motivace a chuť... A taky už jsem chvátal :-)

Takže jen pro případ, že někdo budete HF sadu do auta dávat - nedoporučuji jakkoli upravovat orig. kabeláž k autorádiu, ale koupit adaptér pro handsfree. Je to otázkou pár stovek (konkrétně v tomto případě necelých 300 Kč) a bez problému kdykoli uvedete vše do původního stavu prostým odpojením adaptéru.
SOT-069.jpg
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“