Tempomat - dodatečná montáž

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22550
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Tempomat - dodatečná montáž

Příspěvek od spm »

Tak já vim, že to auto ví, kolik jede, jenom jsem dosti pochyboval o tom, že ten výstup z toho bude dostatečně standardizovaný, aby na to šel nasadit nějaký aftermarket produkt. Zvlášť když třeba rádia jakžtakž standardizovaný konektor maj, ale Subaru tam jebne stejně svůj konektor :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Tempomat - dodatečná montáž

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak u dodělávky typu aftermarket tempomat se asi moc nepočítá s tím, že to bude nějak extra plug'n'play. Stejně jako když si budeš dodělávat jánevimtřeba denní svícení, tak taky budeš asi trochu drátovat... To jestli je ten signál nějak standardizovaný netuším, ale většinou se to dá nějak nakalibrovat. Otázka, jestli tempomat vůbec potřebuje vědět reálnou rychlost. Stačí, že ví, jestli jede rychleji nebo pomaleji, než je nastavený...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Snowman249
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 14, 2018 4:48 pm
Jméno a příjmení: Jan O

Re: Tempomat - dodatečná montáž

Příspěvek od Snowman249 »

Lawman píše:Aha, to je dobrý tip. Nicméně ono poshánět originální díly bych neviděl jako zásadní problém, buď tady z vrakáče, nebo i na ebay jsou toho hromady. A když už to bastlit, tak radši z originálních dílů, ať to má nějakou štábní kulturu.

Snažil jsem se v motorovém prostoru najít v okolí klapky nějaký volný konektor, ale nenašel jsem...na spojce není čidlo, ale nějaké volné konektory tam jsou...
Cau, je nejaky progres s tim tempomatem? Je ta montaz origo tempomatu realna? Taky nad nim premyslim, ale nevim jestli ma vubec cenu se do toho poustet, pokud tam neni ani kabelaz..
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Tempomat - dodatečná montáž

Příspěvek od Lawman »

Vlezl jsem teď do druhého forestra co už má elektronický plyn, že se podívám po přípravě na tempomat. Na palubce při nasvícení jsou vidět kontrolky cruise a set, na spojce je spínač se 2 dráty, na brzdě také spínač se 2 dráty, akorát nikde ve svazku kabelů jsem nenašel volnou zásuvku se 4 piny pro brzdový pedál. On je ten svazek drátů, ze kterého jdou přípojky ke spínačům brzdy a spojky, celý úhledně smrštěný v takové té černé bužírce a oblepený páskou (je to vidět na drhé fotce níže), tak jedině že by to bylo někde v tom, ale kuchat se mi to nazdařbůh moc nechce, ještě abych tak přefiknul nějaký drát >:(
Subaru4ever: ty jsi měl ten 4pinový konektor k brzdovému spínači jen tak volně plandající v prostoru? Mně přijde divný, že by tam bylo v rámci elektriky rozvedené všecko krom zásuvky toho brzdového spínače (třeba na mlhovky tam příprava je, byť ve výbavě nejsou)

Pro ilustraci - fotka spínačů na obou pedálech a fotka jediných volných konektorů - ty sice nevím od čeho jsou, ale k pedálům to nebude :-/
spinac brzda a spojka.jpg
volne konektory.jpg
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat - dodatečná montáž

Příspěvek od VDC »

Subaru4ever už tu na fóru několik let nebyl, tak ten ti neodpoví. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
ahmed
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 67
Registrován: pon led 30, 2012 7:27 am

Re: Tempomat - dodatečná montáž

Příspěvek od ahmed »

Na Forestru SH stačilo doplnit panel ovládání tempomatu na volantu a vyměnit dvoupinový brzdový spínač za čtyřpinový.
Subaru Legacy BH 2.0 92kW MT kombi 1999
Subaru Forester SH 2.0 110kW MT 2012
Subaru Outback BR 2,5 127kW CVT 2014
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Tempomat - dodatečná montáž

Příspěvek od Lawman »

To jo, ale k tomu 4pinovému snímači na brzdě bys měl mít taky připojený 4pinový konektor se 4 dráty, ne? Dva pro brzdové světlo a dva pro ECU pro deaktivaci tempomatu. A právě ten volný 4pinový konektor se mi ve svazku drátů pod volantem nepodařilo najít.
Naposledy upravil(a) Lawman dne čtv říj 01, 2020 10:58 am, celkem upraveno 1 x.
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
ahmed
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 67
Registrován: pon led 30, 2012 7:27 am

Re: Tempomat - dodatečná montáž

Příspěvek od ahmed »

Samotná montáž už byla na mechanikovi já jsem jen sháněl díly. Ale u montáže jsem koukal přes rameno a bylo to jenom cvak cvak seřídit spínač a hotovo. Možná je to právě rozdíl v generaci aut.
Subaru Legacy BH 2.0 92kW MT kombi 1999
Subaru Forester SH 2.0 110kW MT 2012
Subaru Outback BR 2,5 127kW CVT 2014
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Tempomat - dodatečná montáž

Příspěvek od Lawman »

Teď jsem ze zvědavosti ještě rozdělal volant a je tam jeden volný (černý) 3pin konektor, ale to mi přijde, že je na ovládání tempomatu skoro málo...tam by měly být myslím 4 dráty? Ten černý 3pin bych tipoval spíš na ovládání rádia.

Spíš si říkám, že k tempomatu by mohl být určený ten zelený 5 pinový konektor uprostřed, aktuálně je z něj vyvedený jen klakson, a 4 pozice má volné, to už by na tempomat sedět mohlo.

Neviděl to někdo rozdělané, jak vypadá ten konektor od páčky tempomatu - kolik má drátů a kam je zapojený?
20201001_180707.jpg
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Tempomat - dodatečná montáž

Příspěvek od mnov »

3 PIN konektor je na ovládání tempomatu dostačující. V ovladači se přepínají odpory.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
jerrybrno
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob zář 05, 2020 3:19 pm
Bydliště: BRNO

Re: Tempomat - dodatečná montáž

Příspěvek od jerrybrno »

čus virus!
Řeším aktuálně montáž tempomatu na Forester SG5 Active - socka. Mlhovky už tam mám, příprava-kabeláž tam byla, takže se "jen" namontovali chybějící komponenty.
Hrabat se v tom sám nebudu, dám to do servisu, jen potřebuju seznam dílů co mám poptat v Subatechu nebo Subbull motors ;)
Ve vláknu jsem našel návod na Outbacka: "Obvolejte oblíbené vrakáče Subaru. Ptejte se po páčce pod volant, zadním plastovém krytu volantu s dírou na páčku, brzdovém čidle se 4 piny a černou zásuvkou, případně po čidle spojkovém."

Takže potřebuju jen výše uvedené díly nebo ještě něco?? ;) Jakékoli rady a tipy vítám.
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“