Zatmavené folie na skla

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od sima »

A zatmavení?Sluší mu to ztmavení (*_^) |,,,,A což teprve ke stříbrné,co mám já,hmm zas další lákadlo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Zatmavené folie na skla

Příspěvek od Marty73 »

Já mám na předku čiré, proti teplu a případným střepům. Je to legální, i když leckdo tvrdí, že folie na předku být nesmí. Je to blbost, páč se hovoří o zatmavení, nikoli o foliích. Mám to změřeno a prochází to. Některé STK ani nemají měřák a přesto nutí sundavat folie. Na základě čeho? Arogance.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od sima »

Jo tak to naprostý souhlas,už jsem to tu kdysi psal taky.Nikdy a nikde,skrz žádný orgán bych nesundal folie na základ jeho optického úsudku,že nesplňují dovolenou propustnost <:-< na to bych se teda zvysoka vysral!Mají dost velké příjmy a možnosti jak si měřák zakoupit,tj přeci na ostudu,zas totální neprofesionálnost,tohle mě fakt taky vždycky sralo...Na základě blbých neznalých plků bych měl sundat folie???Ne.
Nebo ještě líp na základě nepravdivého tvrzení,že folie jsou vpředu bez vyjímek zakázány.
No říkám já měl vpředu taky,ty nejpropustnější bruxsafoly,nejsvětlejší co se dělaly a nikdo to nikdy nepoznal,nebo lépe-nevšiml si toho.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od HonzaCZ »

sima píše:Jak to myslíš?
Někdo zkurvil vyhřívání zadního okna... buďto nějakým agresivním mytím zadního okna zevnitř nebo neopatrností při mytí (náramek, prsten atd.) nebo vozil něco pod oknem. Prostě jsou na dost místech poškozený ty odporový cesty a pak to blbě vyhřejvá. Opravuje se to vodivým lakem, ale ještě jsem to nedokázal opravit k úplný spokojenosti. Řešil jsem to třeba tady https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... 50#p129164
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od Mira »

K těm cenám : zpravidla uvádějí dvě ceny - za celé auto, nebo bez předních stahovaček. V Brně začínají na 2.600. To tam, kde si na DPH nehrajou. :-D Jinak tu trojku za 3M.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1712
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od Cliffer »

Tak jsem to asi z radiožurnálu špatně pochopil, protože se to týká opravdu jen předních skel. Vtip je koukám ale v tom, že policista to bude odhadovat okem, což bude záležet na určitým zatmavení a přístupu policajta. Z toho Radiožurnálu jsem to pochopil tak, že je zatmavení zakázáno komplet. A podobně dle telefonátu s paní na Francouzské ambasádě (teda pravda že jsme komunikovali anglicky).

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/fra ... korun-8417
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
matty
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 467
Registrován: stř kvě 14, 2014 6:53 pm
Jméno a příjmení: Martin Kopecky
Bydliště: Jičín

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od matty »

Se tak nesměle zeptám tyto zrcadlové folie můžou byt nebo ne?
Přílohy
IMG_2788.JPG
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od sima »

HonzaCZ píše:Někdo zkurvil vyhřívání zadního okna... buďto nějakým agresivním mytím zadního okna zevnitř nebo neopatrností při mytí (náramek, prsten atd.) nebo vozil něco pod oknem. Prostě jsou na dost místech poškozený ty odporový cesty a pak to blbě vyhřejvá. Opravuje se to vodivým lakem, ale ještě jsem to nedokázal opravit k úplný spokojenosti. Řešil jsem to třeba tady https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... 50#p129164
Hm na dost místech,to fakt nevzniklo samo.Ty laky jsou známá věc,ne vždy však fungujou na 100%.Kámošovi na Korejci takhle nejdříve na garanci lepili vyhřívání taky(v autorizáku).Nakonec museli měnit celé okno.A to bylo auto pár let staré.Vada materiálu,prý nakonec neopravitelná [?]
Míra za trojku 3M to bych neváhal.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od VDC »

matty píše:Se tak nesměle zeptám tyto zrcadlové folie můžou byt nebo ne?
Martine nemůžou. Mám pokovený okna, takže je to takhle zrcadlový a už mě kvůli tomu stavěli, že to být nesmí. Prostě není vidět dovnitř, jako přes čirý skla, tak to být nemůže.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
matty
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 467
Registrován: stř kvě 14, 2014 6:53 pm
Jméno a příjmení: Martin Kopecky
Bydliště: Jičín

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od matty »

VDC píše:
Martine nemůžou...
Díky Tome. Sem si to myslel. Otázkou už jen je zda u mého auta to bude vzhledem ke zbytku vadit :-)
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od Bodyšek »

matty píše:
Díky Tome. Sem si to myslel. Otázkou už jen je zda u mého auta to bude vzhledem ke zbytku vadit
Ja si rikam,mam na dva roky novou technickou neresim to Obrázek.Mam ty predni hodne svetle tak ze do auta jde hodne svetla.A kdyz stoji na krizovatce benga vedle mne tak se na ne hezky usmeju a odjizdim.A bud se za mnou rozjedou nebo ne Obrázek.Pak se vymluvim ze tak jsem to koupil ze uz to tam bylo a ze to budu muset strhat a seru na to a jezdim dal.A zatim v klidu do toho chorvacka jsem to taky nesundaval protoze mraky lidi to na tech autech ma a mnelo a maji a to by nastacili strhavat a sundavat na tech hranicich.To je radeji nechaji jed Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
matty
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 467
Registrován: stř kvě 14, 2014 6:53 pm
Jméno a příjmení: Martin Kopecky
Bydliště: Jičín

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od matty »

No zrovna Rakousko bych moc neriskoval. Par let zpět dostal znamej tuším 600 nebo 800€ ze měl folie na kamionu a to měl slabý. Ale je to o tom na koho padneš jako vždy :-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od VDC »

Já mám na Previi na předních sklech poměrně světlý folie. Je skrz ně vidět, ale jsou tam. Teď půjde na stk, tak uvidíme, jestli to bude vadit, nebo zase ne... :-) Důležitý je, že vzadu jsou úplně tmavý a na předních jen lehce , tak je na první pohled patrný ten rozdíl a mohlo by to projít. Kdyby ne, tak se to sundá. S těmi pokovenými okny je trochu větší pakárna, až to jednou fakt nepůjde...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od Bodyšek »

VDC píše:Já mám na Previi na předních sklech poměrně světlý folie. Je skrz ně vidět, ale jsou tam. Teď půjde na stk, tak uvidíme, jestli to bude vadit, nebo zase ne... Důležitý je, že vzadu jsou úplně tmavý a na předních jen lehce , tak je na první pohled patrný ten rozdíl a mohlo by to projít. Kdyby ne, tak se to sundá. S těmi pokovenými okny je trochu větší pakárna, až to jednou fakt nepůjde...
Zajimalo by mne jak jsi teda dopadl Tome?Sundaval jsi?Nebo to nejaka stovecka spravila ObrázekObrázek.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od SCOOTER »

Už jsem to tu psal jednou...dle technika který dělá léta na STK,podle vyhlášky nesmí být žádné zabarvené(tónované) fólie na předních bočních oknech!!...pouze tam smějí být fólie bezpečnostní čiré!. V Rakousku v Německu apod. fólie na bočních předních oknech také nesmí být a jsou za to poměrně vysoké pokuty...na silnici.
Já je měl na GT a z bezpečnostních důvodů jsem je sundal po jedné krizové situace s cyklistou...
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“