Zatmavené folie na skla

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
jaqub
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 212
Registrován: úte říj 01, 2013 10:28 pm
Jméno a příjmení: Jakub K.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od jaqub »

VDC píše:To jsou jenom řeči. Roztříštěný okno na folii se chová jako hadr. Kor u bezrámovýho okna. Zůstane pohromadě, ale nerozsype se na milion kousků. Ale to neznamená, že je pevný. U dveří by se ti nejspíš svěsilo, až bys otevřel dveře. Zadní okno v gumě, co mám u Previe, zůstalo vcelku, že jsem ho zvenku přelepil lepenkou a jezdil s tím tak 3 měsíce, než jsem se dostal k výměně. :845:
panove, jen jedna technicka - kdo z vas si dobrovolne zkusil rozbit bocni (natonovane) okenko? :845: :845: :845:

dobra, priznavam, ze ja ano :655: :845: :845:

v kvetnu jsem zaparkoval se svoji 3 mesicni dcerou v decine a auto se mi zamklo s klicemi a ditetem uvnitr.. malem jsem se posral strachy :839: :839: a protoze byla sobota vecer, ja byl na okraji mesta, nevahal jsem ani 3 minuty a kladivem rozbil bocni trojuhelnik v zadnich dverich (Octavia kombi). naprosto jsem necekal, ze podelany sklo povoli az pri 4 surove rane kladivem!!!!! Semir s Gerkhanem jsou borci, kdyz rozbijou i celni sklo holou dlani :845: :845: :845: :845: :845: Kazdopadne - folie (obycejna zatmavovaci, nikoli bezpecnostni), zcela s prehledem udrzela temer cele okno pohromade, takze na vydesene kricici dite v autosedacce nedopadnul jediny stripek.. :supeer: :supeer: :supeer: :supeer:

tolik k otazce, zda-li i obyc slunecni folie pomuze (teoreticky) pri nasilnem vyskleni okna.. :690:

p.s.: a taky doporucuji - nenechavat klice v aute.. NIKDY :10125:

p.p.s: a co mi naopak bylo doporuceno - kdyz uz, tak na aute rozbij sklo, ktere je nejvetsi!! dle vyjadreni servisu, ktery mi sklo menil, bych za cenu "trojuhelniku" mel dve predni dverni.. :666: :845: :845:
Naposledy upravil(a) jaqub dne pát lis 08, 2013 10:31 am, celkem upraveno 1 x.
jaqub

Forester XT MY13 = Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od Mira »

já jako spolujezdec byl zase zasypán sklem z bočního okénka. Střepy jsem sypal i z kapes u kalhot. Rána to byla hezká. Ale ty střepy jsou naprosto kulaťoučký, o to se rozhodně nepořežete. Aspoň já je měl i za košilí a v uchu a vytřepával je i z trenek. Ale určitě jsem se o ně neporanil. Ty Vás fakt nepořežou, nebo jsem fakír ačkoli o tom nevim.
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od Marty73 »

Zažil jsem to na Mazdě a střepy rozhodně kulaťoucký nebyly :)
A když jsem je vysypával ze sedaček, tak to také nebylo holou prackou nic příjemného.
Záleží asi na vlastní temperaci výrobce...
Jinak je na webu hodně videí jak se prochází foliema skrze sklo a ani ta sluneční není žádná sranda. A kdo to chce mít zichr, tak sluneční a bezpečnostni se dají překrývat.


Sent from iPhone
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od HonzaCZ »

No jasně, boční okýnka v pohodě přežijou silnou ránu kladivem (pokud na tom kladivu není nějaký ostrý a pevný otřep nebo hrot). Nějaký vykopávání botama s měkkou podrážkou nebo vyrážení pěstí/loktem moc nehrozí. Je potřeba ostrý hrot, aby to narušilo napětí v tom skle. Někde ve sběrně nebo kde jsem viděl, že měli na rozbíjení oken takovou jako tužku, z které trčí jehla a jak tu jehlu zamačkávali o to sklo dovnitř, tak se uvnitř natahuje jakýsi úderník a ten po domáčknutí nadoraz udeří na tu jehlu. A i tak to někdy dělali na dvakrát.

A jinak vykopnutí nebo dokonce vyrážení rukou předního lepenýho okna... haha, myslim, že např. pod vodou by na to člověku síla (a dech) asi nestačila - hlavně se není o co zapřít. Ale takových testů už byly mraky.

Proto taky vozím to bezpečnostní kladívko, kde je reálná šance, že s tím člověk to boční okýnko vytluče, když bude potřeba. V ten integrovaný břit na přeřezání pásů ovšem příliš nevěřím.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od VDC »

Tak tak, jak píše Honza. Proto jsou v prostředcích hromadné přepravy osob rozvěšná kladívka s ostrou špičkou. Tupým kladivem se dá do okna mlátit fakt silně, než povolí. Ale načechráš ho ostrým hrotem a rozletí se jedna dvě. Ti pašáci, co vykrádají auta, do oken vůbec nemlátí. Například hasiči mají jako výbavu vozidel takovej "důlčík", kterej přiložíš k oknu a on do něj klepne. Minimální rána a okno je nacimprcampr.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
POL
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: sob lis 24, 2012 12:04 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Pardubice; občas Jizerské hory

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od POL »

Tak dnes jsem byl na jedné velké nejmenované stanici technické kontroly, zatím cvičně, měl jsem domluvené změření propustnosti přístrojem. Takže-kalibrovaný přístroj dostanou oficiálně až počátkem ledna 2014, dle technika to začne být hlídanější až od příštího roku, letos ještě asi ne tak přísně. Nyní měří přístrojem, který aktivně sehnal majitel STK. Je to taková plastová krabice s displejem "naříznutá", že se dala nasadit jen přímo na sklo. Na trojúhelníky a zadní sklo nepoužitelná.
Jelikož přední okna na dveřích mám dle normy a certifikátu ze 70procent propustná, tzn. ze sto procent světla odfiltruje sklo s folií 30procent světla a 70 procent světla pustí dovnitř či ven.

U řidiče: tři měření 1.) 30,0 2.) 30,3 3.) 30,2
můj dojem z návštěvy: 1)měřil kolik světla odfiltruje folie - subjektivně - tak tmavé je fakt nemám, jsou neskutečně světlejší než folie na trojúhelníkách, které mám ze 20procent propustný 2)technik si nebyl při měření zcela jistý, co měří a jak to má přesně měřit. 3.) pokud bych ukázal rovnou certifikát, vůbec by to nezkoumal přístrojem-zatím:).

PS: auto jsem už s foliema koupil a celkem jsem si na to rychle zvykl.
Pavel Pardubice (POL)
Forester 2.0XT, zelená metla, 2003
Uživatelský avatar
jaqub
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 212
Registrován: úte říj 01, 2013 10:28 pm
Jméno a příjmení: Jakub K.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od jaqub »

no, na tom samotnem mereni nevidim nic komplikovaneho - ta certifikovana krabicka se pritiskne z obou stran (prisavky, nebo obaleny magnet?) a hned to ukaze propustnost.. (viz moje vyse avizovana zkusenost a foto)..

kazdopadne info jak by mohla probihat soucasna kontrola na STK se hodi, dik! :826: Uvidi se, jak to bude po novem roce.. :baseball:
jaqub

Forester XT MY13 = Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od mnov »

Také přidám svou zkušenost. Folie byly na autě nainstalovány již, když jsem ho kupoval od předchozího majitele. Kartička s nějakým certifikátem k tomu je. Technik na evidenční kontrole mi hned řekl, že STK bych s tím u nich neprošel. Odpověděl jsem mu tedy, že k nim na STK určitě nepůjdu. Nicméně mě ty folie na předních bočních oknech moc nevyhovovaly. Hlavně v noci z toho byl blbý výhled a na křižovatce to hrozně zkreslovalo vzdálenost přijíždějících vozidel. Rozhodl jsem se je tedy odstranit. A to odstraňování je tedy síla. Folie odtrhnout jde, ale na skle zůstane lepidlo.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od HonzaCZ »

mnov píše:A to odstraňování je tedy síla. Folie odtrhnout jde, ale na skle zůstane lepidlo.
Jojo, prošel jsem si tím... abych to fakt pěkně odstranil, tak jsem rozebral i dveře...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od mnov »

Ano dveře jsem také musel rozebrat. Osobně nemám potřebu si folie na auto dávat, ale už to tam bylo. Jen jsem chtěl upozornit na problém s jejich odstraňováním.
Mám však kamaráda, fandu do VW Passat a ten si vždy instaluje ty bezpečnostní folie. Ovšem vymontuje skla, nechá to nalepit a pak je tam vrátí.
Subaru však není tak ohroženo, tak bych to neřešil.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
jaqub
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 212
Registrován: úte říj 01, 2013 10:28 pm
Jméno a příjmení: Jakub K.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od jaqub »

Ono je asi bez debat, ze tónování je nejlepší to primo z výroby..



Sent from my Nokia Lumia using Tapatalk
jaqub

Forester XT MY13 = Obrázek
Uživatelský avatar
jaqub
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 212
Registrován: úte říj 01, 2013 10:28 pm
Jméno a příjmení: Jakub K.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od jaqub »

P.s.: pro montáž folii bych okna nikdy nedemontoval, to bych je raději oželel úplně.. Moc velké riziko poškození dveří..

Sent from my Nokia Lumia using Tapatalk
jaqub

Forester XT MY13 = Obrázek
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od Zdeny »

A jaký jsi zvolil postup na odstranění folie/lepidla? Mně to asi čeká taky, protože žena odmítla jezdit se SpecB s foliemi:-(
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od HonzaCZ »

Já použil aceton (Loctite 7061) a hadr...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od seatik »

Já používal technický benzin + ředidlo.
Jinak perfektně na zbylé lepidlo fungují čistící ubrousky z lidlu. Takto to čistí v jednom autorizáku subaru.
Jen přesně nevím které,ale tolik jich zase nebude...
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“