Originál 2DIN rádio a vstup

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od Lawman »

Když už byla řeč o těch 1DIN aparátech...plánuju OEM rádio z 4Estera (03 bezďák) vyměnit za nějaké lepší. Vybírám 1DIN, jelikož jsem si přihrádku pod rádiem celekem oblíbil, chtěl bych zelené podsvícení, USB/AUX a když už, tak aji BT.

Rád bych nějaký model od Alpine (třeba UTE-72BT jak doporučoval Draconis), ale v téhle cenové hladině (cca 2500Kč) jsem neobjevil žádné zelené a zas to nechcu mít v autě jak na diskotačce.

Co říkáte na KENWOOD KMM-303BT? To má všecky fíčury co chci a volitelnou barvu podsvícení (btw. když to jednou navolím do zelena, tak už tak zůstane?).

Jinak ještě možná blbá otázka, ale má vůbec s originálními speakery cenu do toho auta dávat nějaké "lepší" rádio (tím myslím, jestli bude člověk vůbec schopný poznat rozdíl v kvalitě zvuku mezi např. nějakým basic Kenwoodem za dva litry a Alpinem za pět, pokud zároveň nevyměním i repro)?
Naposledy upravil(a) Lawman dne úte zář 06, 2016 3:20 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od HonzaCZ »

Já když dal do Outbacka na originální repráky pořádnej Pioneer 4x50 W, tak to začalo hrát jak sviňa. Ale jaký má repro 2003 Forester netuším. Naopak v Legu jsem zjistil nějakou dobu po koupi, že mám neoriginál dost slušný repro ve dveřích a výhybky na vejšky, a hraje to pořád na hovno. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od u-geen »

HonzaCZ: U Forestera 05 s vyssi audio vybavou (inc subwoofer a vejsky ve dverich) jsem nasel tyhle hyper repraky :)
Přílohy
2015-10-04 10.20.01.jpg
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od Lawman »

Mimochodem nevíte někdo, co je toto za kabel - pod sedačkou řidiče [?]
Jelikož by stávající OEM rádio type A dle manuálu mělo mít volitelný vstup na CD changer, tak si říkám, jestli to není příprava na něj?
20160906_185842_resized.jpg
Pokud hej, tak by na něj mělo jít jednoduše napojit šňůru s 3,5mm Jackem a používat to jako AUX %-)
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od HonzaCZ »

Lawman: No nevím, nezdá se mi, že by na changer byl jenom 4pinový konektor.

u-geen: Já nevím, proč to tak zabíjí. Každá dvojková oktávka s lepší výbavou hraje jak víno. A Lego za skoro dvojnásobek je takovej chrchlátor. Budu teda muset poslechnout ještě u někoho jinýho, jestli to třeba u mě nezabíjí právě ty kvalitní, ale málo buzený repro. Bych se nedivil, kdyby měly poloviční impedanci a hrály tak jenom napůl.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od u-geen »

HonzaCZ: podle me meli zrovna vietnamci vyprodej repro nebo tak neco. Nicmene me OTB hraje obstojne (vypnuti SRS WOW, pridano na basech, zdroj MP3 pres AUX IN), akorat obcas jako ze sudu, myslim, ze by melo pomoct vytlumit dvere a bude to ok. Alternativne tu mam Helix Blue ve skrini, to bych zkusil jako dalsi krok.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od spm »

Furt je to všechno lepší, než koncert na zakrytym stadionu :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od HonzaCZ »

u-geen: Mi to někdy budeš muset pustit. Mně přijde, že když vypnu SRS-WOW, tak to je jak kdyby na sedačce spolujezdce hrály nahlas sluchátka. Já bych nejradši dal dedikovanej 4ch zesilovač a krmil ho slušným rádiem, ale pořád mi ještě nevyrobili ten redukční panel. A do řezání plošňáků od klímy se mi zatím nechce :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:A do řezání plošňáků od klímy se mi zatím nechce
Ono je to na jednom tišťáku? Jsem měl za to, že to u tohohle modelu má s rádiem spojený ten plastový rámeček na panelu, ale samotná elektronika pod tím už je zvlášť. (A z toho co jsem někde na nějakém blogu našel, tak rámeček se pro japonskou verzi dal koupit separátně... za nějaký úplně nesmyslný peníze :-D )
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:
Ono je to na jednom tišťáku? Jsem měl za to, že to u tohohle modelu má s rádiem spojený ten plastový rámeček na panelu, ale samotná elektronika pod tím už je zvlášť. (A z toho co jsem někde na nějakém blogu našel, tak rámeček se pro japonskou verzi dal koupit separátně... za nějaký úplně nesmyslný peníze )
https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... 20#p230368 Tady je to vidět.

Jinak ten panel, co se prodává vycházel asi na desítku, protože právě součástí něj byl celý panel ovládání klimatizace, včetně elektroniky. A asi bych to za to klidně dal, ale je na pravostranný řízení a trochu se to liší. Nesedí to dokonale. A za desítku bych chtěl dokonalost, když už. :-)

Ale vypadá to, že by brzy mohla být 3D tiskárna, tak se pak pustím možná do nějakých plánů. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od u-geen »

HonzaCZ: Az pojedu do Prahy tak klidne, a na podzim to parkrat bude. Treba jsem narozdil od tebe nenarocnej :) Jinak leda jeste zkusit zesik s HI-Inputama (pripadne Hi/Lo adapter a zesik)? A nebo punk reseni, Pioneer delaval autoradio s externim displejem, kterej by se dal urcite nekam elegantne umistit (treba do toho panelu s "popelnickem" a zasuvkou zapalovace). Podle me vsechno lepsi nez rezat do toho tistaku, nebo objednavat ciste panel.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od spm »

Bazmek :-) 3D tiskárnu klidně poskytnu, nicméně mám FDM (a pokud nečekáš na nějakou s lepší technologií), tak bych se připravil na to, že ten výsledek taky nebude vypadat zrovna nějak dokonale (a to tu technologii mám rád a furt z toho něco vyrábím :-D ). Pravda - šikovný modelář (což já nejsem ani z hodně daleka) s tím asi dokáže něco vymyslet.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od HonzaCZ »

u-geen: No nevím. Zkoušel jsi pouštět něco z CD s MP3? Jestli nemůže být chyba v MP3 dekoderu. Já AUX ještě nemám, tak nemůžu porovnat. Jinak já bych do toho klidně říznul, ale asi si na to pořídím druhý panel :) Dá se koupit do 5k.

spm: Dík, ale to bude zřejmě pochod na dlouhou trať, řada sérií pokusů a omylů... Takže tu tiskárnu budu potřebovat mít poblíž. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od u-geen »

HonzaCZ: Kdysi jo, ale pak jsem CD cast odrovnal, takze mi lezi nefukcni na policce. Chyba v nem bejt muze. AUX IN neni problem dodelat za par kacek :) Druhej panel sezenes myslim levneji nez za 5k, pokud by to bylo aktualni tak Subatech mel minimalne 2ks komplet panelu s nefunkcnima changerama tusim do 2.5k. I kdyz ty mas vlastne i tu 8-bit navigaci?
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od HonzaCZ »

Navigace s tím, alespoň myslím, nijak nesouvisí. To snad až v 2008 a vejš se na horním displeji zobrazovaly nějaký info z rádia atd. Já mám navigace + info obrazovky samostatný a rádio + klímu taky. Jediný, tak je tam propojený zvuk, že z horního panelu to umí zvučit do repro auta (třeba hlasový pokyny navigace).

Jak už jsem kdysi psal, já bych rád nahradil rádio i navigaci. Otázka, co ten infopanel a kde vlastně "běží". Jestli někde v tom displeji, nebo v jednotce navigace... zatím nevím. No nic, zatím tomu dávám čas. Pořád je to poměrně nový auto, takže čekám, kdy se začnou někde objevovat nějaký hotový řešení. Já na ty custom věci vlastní výroby asi už nemám energii, i když by se mi to líbilo. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“