Originál 2DIN rádio a vstup

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od bonboniera »

Jen se pridam - outback 2009 v nejvyssi vybave a radio mizerny. AUX hraje celkem slusne, i kdyz by to mohlo byt mnohem lepsi. Ovsem radio strasny, presne co psal Honza - jak ze sluchatek odlozenych na sedadlo spolujezdce.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od Levap »

Ahoj. Mám dotaz.
Odešla mi CD mechanika v originálním rádiu (Impreza MY08). Nemáte někdo tip čím to nahradit? Resp. umí někdo vyměnit CD mechaniku? Klidně si tam nechám originální rádio.

Díky
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od draconis »

Jsi si jistý, že odešla mechanika jako taková? Většinou když přestane načítat, stačí vyčistit čočku a jede se dál. Musí mít ale snahu, tzn. roztočit se a šustit jako že se snaží zaostřit. Jestli to nedělá nic, tak je v pytli. Vyčištění = odstroji kryt rádia, aby se dalo k čočce dostat, vatičkou do uší a isopropylalkoholem čočku jemně (moc netlačit) vyčistit, nechat cca 10-15 minut vyschnout a je hotovo.

Jinak snáze asi seženeš celé autorádio než samotnou mechaniku, ale já bych to bral jako vhodný podnět k výměně za neorigo... :-)
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od Levap »

Díky za odpověď.

Hlavně to nenatahuje a nevyndavá CD. Tudíž to ani nehraje. Náhodou se mi to podařilo jednou rozchodit, ale pak to CD zase nevyhodilo ven a přestalo to hrát. Je to mechanická závada podle mě.
CD vždycky vytáhnu pinzetou :-(
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od draconis »

Jo tak, no tak to je jasný - to vyčištění nepomůže :-)

U běžných mechanik s šuplíkem to může přeskočit, to se opravuje snadno. U slot-in mechanik na pytel. Ale třeba to je taky jen nějaká kravina. Rozebrat, vyhodnotit a opravit nebo vyměnit... :-)
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od Levap »

A v případě náhrady bys doporučoval pro obyč. posluchače co mu stačí OEM originální rádio Co? Klidně bez CD když to bude mít USB.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od draconis »

Pokud chceš něco levného, tak 1DIN + kastlík, např. Alpine UTE-72BT nebo Alpine UTE-92BT, ale to tam nebude opticky vypadat moc dobře. Nicméně několik už jsem jich tady klubákům dodal a každý s tím byl zatím spokojený.

Jinak levnějších 2DIN je celkem solidní Alpine CDE-235BT, nicméně bezmechanikové multimediální jednotky už jsou dnes za rozum, takže i když zvuk a citlivost tuneru je trochu horší než např. u Alpine, spousta lidí logicky sáhne třeba po Pioneer MVH-AV280BT. Za dobrou cenu a slušně vybavený je také Kenwood DDX-4016BT, který má stále i mechaniku a třeba i nastavitelné podsvícení (stejně jako Alpine CDE-W235BT - Pioneer toto nemá) a myslím, že za ty prachy je to dobré rádio. Oproti tomu základní bezmechanikové, na které se dlouho dychtivě čekalo - Kenwood DMX-100BT - je podle mého názoru propadák. Inu, nedělá ho taky Kenwood, ale Číňan a je na tom jen logo Kenwood. Bohužel to podle toho vypadá, tomu bych se obloukem vyhnul.

Aby to tam pěkně páslo, je potřeba plastový rámeček pro Imprezu (pro 1DIN je kdyžtak jiný). Pokud to má ovládání z volantu, tak interface, aby fungovalo (pokud ho nepotřebuješ zachovat, tak jen kabelová redukce). Pokud je na autě OEM parkovací kamera, tak ještě redukci pro její připojení.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od draconis »

Samozřejmě kdybys chtěl něco lepšího, můžeme řešit dál :-)
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od Levap »

Diky

... by Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Originál 2DIN rádio a vstup

Příspěvek od Levap »

Tak jsem nakonec sehnal fungující OEM rádio. Zdá se, že hraje líp než to moje staré (je o cca 4 roky novější). Podle menu se zdá, že umí USB (externě) a má BT. Což to moje nemělo.

Takže mi vrtá hlavou, jestli to USB jde nějak dobastlit. měl by to pořešit snad jenom konektor s kusem káblíku nebo se pletu? Máte s tím někdo zkušenosti jak to dodělat? Myslím, že právě novejší Imprezy měly USB v loketní opěrce.

Foto zadního panelu:
//cloud.tapatalk.com/s/586caebf927 ... Radio2.JPG
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“