CCM modul

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

CCM modul

Příspěvek od catana »

Vzhledem k tomu, že CCM modul mám v autě více než půl roku, je celkem dostatečná doba na to podělit se o reálné zkušenosti.

Plusy:
- trojbliknutí je suprová věc, při stisknutí blinkru zabliká 3x
- coming home - stisknutím zamknutí na dálkovém ovládání se rozsvítí přední světla (Impreza hl.světla, Legacy mlhovky)
- rozsvícení předních světel až po nastartování - tzn. taková fake funkce denního svícení
- zamknutí auta po rozjetí - užitečné, funguje spolehlivě

Minusy:
- modul si nechalo na zakazku udelat Subaru CR od nejakeho vyvojare. Bohužel celkově je to nedomyšlené.
- testováno na zákaznících, ten modul není v produkční kvalitě a má chybovost, viz dále
- řešení sklápění zrcátek po zamknutí auta - je to děláno reverzním pulsem. Tzn. pokud tlačítkem zrcátka sklopíte a následně auto zamknete, zrcátka se opět vyklopí. Dle servisu to není bug, ale feature :839:
- cena.. na to co to umí je to předražené
- nepřišel jsem na to, jak zamknout auto poté, co jsem otevřel pouze kufr, aniž bych rozsvítil světla coming home.

Zkušenosti
- po zamknutí auta se zrcátka občas sklopí občas ne (cca 70% úspěšnost že se sklopí). Je to známý bug a fix už je na cestě. Problém je s nějakým zbytkovým proudem.
- Trojblik funguje tak v 99% případů... v 1 ze 100 ne. Není známo, zdali se to vyřeší v rámci bug fixu.
- Rozsvícení světel až po nastartování - mě nefunguje, bude opraveno v rámci bug fixu

Pokud bych to měl shrnout. Je to jediná legální možnost (aniž byste ztratili záruku), jak si do auta udělat nějaké komfortní funkce. Z tohoto pohledu bych si to koupil zase. Nicméně faktem zůstává, že ještě pár zákazníků to odnese, než to bude odladěné :baseball: Řekl bych, že druhá generace tohoto modulu už bude dobrá.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: CCM modul

Příspěvek od seatik »

Ja se optam,nevis zdali to jde i na starsi modely subaru? Jedine co mi vazne chybi je ten trojblik a coming home.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: CCM modul

Příspěvek od catana »

Bohužel nevím, ale napsal jsem k Freyovi dotaz :-)
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
kthoma
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 81
Registrován: pát bře 11, 2011 6:15 am
Jméno a příjmení: Karel Thomayer
Bydliště: Luhačovice

Re: CCM modul

Příspěvek od kthoma »

catana píše: Zkušenosti
- po zamknutí auta se zrcátka občas sklopí občas ne (cca 70% úspěšnost že se sklopí). Je to známý bug a fix už je na cestě. Problém je s nějakým zbytkovým proudem.
- Trojblik funguje tak v 99% případů... v 1 ze 100 ne. Není známo, zdali se to vyřeší v rámci bug fixu.
- Rozsvícení světel až po nastartování - mě nefunguje, bude opraveno v rámci bug fixu
.
Modul CCM mám od března letošního roku. Nechal jsem si ho namontovat již při nákupu nového auta. Sklápění zrcátek mě funguje na 100%. Trojblik a rozsvícení světel až po nastartování taky. Jediné co mě nefunguje je automatické zamykání dveří při jízdě. Dle návodu se ale tato funkce dá při instalaci zapnout nebo vypnout. Předpokládám, že ji mám asi vypnutou a přiznám se, že to tak asi nechám a nebudu to při servisní prohlídce reklamovat.
Spíš jsem přemýšlel, jestli by se ta jednotka dala nějak upravit, konkrétně denní svícení. Už jsem tady na Zlínsku několikrát potkal nového outbacka, který svítil přes den jen těma spodníma mlhovkama.
Ford GALAXY 2.0 TDCi 180 k 6st. PowerShift AWD
OUTBACK 2.0D Active MY11 - prodáno
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: CCM modul

Příspěvek od Ivooos »

kthoma píše:Spíš jsem přemýšlel, jestli by se ta jednotka dala nějak upravit, konkrétně denní svícení. Už jsem tady na Zlínsku několikrát potkal nového outbacka, který svítil přes den jen těma spodníma mlhovkama.

Nekde jsem vycetl, ze pokud to jsou mlhovky a ne primo DLR s homologaci, tak je to pres STK nepruchozi a samo ze se na tom muze otocit i policajt pri kontrole. Mlhovky udajne nemohou sviti jako denni svetla, pouze pokud je vymontujes a nahradis hologovanymi svetly urcenymi pro DLR, ale pak je zase nemuzes pouzivat jako mlhovky. To same plati i pro pouziti dalkovych na polovicni vykon, modul pro toto prodava napr. Cybretronik. Proste jakmile to co za jizdy sviti nema znacku DLR a pri tom to nejsou obycejna potkavaci svetla, tak je to spatne. To co napr. pouziva koncern, kde nekomu sviti mlhovky (tam je teda myslim dodatacna zarovka) a jinemu zase ty dalkove svetla, tak oboje ma homologaci jako DLR. Pro nas nezbyva, nez namontovat dodatecna svetla s homologaci DLR, nebo proste zapinat potkavacky.
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: CCM modul

Příspěvek od catana »

Tak CCM modul na Forýska předchozí generace použít bohužel nejde (dle vyjádření E.Frey). Tzn. od MY2009 dále.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: CCM modul

Příspěvek od seatik »

Dekuji moc za odpoved.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: CCM modul

Příspěvek od catana »

Tak jsem dneska dostal u E. Freye nový CCM modul. Teď se zdá, že funguje dobře podle očekávání. Dokonce prý mluvili s vynálezcem, že pokud na tom budu trvat, tak udělají extra krabičku pro ovládání zrcátek, aby se nevyklápěla při zamknutí, když je zaklopím předtím ručně.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: CCM modul

Příspěvek od Ivooos »

catana píše:Tak jsem dneska dostal u E. Freye nový CCM modul. Teď se zdá, že funguje dobře podle očekávání. Dokonce prý mluvili s vynálezcem, že pokud na tom budu trvat, tak udělají extra krabičku pro ovládání zrcátek, aby se nevyklápěla při zamknutí, když je zaklopím předtím ručně.

Ja jsem k Freyovi minuly tyden volal a objednaval se na tu svolavacku tedy kontrolu toho motorku od steracu a zaroven je pozadal o nainstalovani ccm modulu a odpoved byla, ze jsou docasne vyprodane, tak ze by je uz meli? :655:
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: CCM modul

Příspěvek od catana »

Já na něj čekal dobré 3 týdny :811: . Jestli vzali nějaký navíc, to po pravdě netuším.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: CCM modul

Příspěvek od yeti »

Ivooos píše:
Ja jsem k Freyovi minuly tyden volal a objednaval se na tu svolavacku tedy kontrolu toho motorku od steracu a zaroven je pozadal o nainstalovani ccm modulu a odpoved byla, ze jsou docasne vyprodane, tak ze by je uz meli? :655:

Jaká svolávačka? Koho / čeho se to týká?
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: CCM modul

Příspěvek od Ivooos »

yeti píše:Jaká svolávačka? Koho / čeho se to týká?
Ja mam OTB 2.0D MY 2011 a prisel mi dopis. Jakych dalsich modelu se to tyka nevim. Jedna se o kontrolu motorku steracu, ktery se udajne muze pri vesti zatezi prehrat.
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: CCM modul

Příspěvek od yeti »

Aha. Já mám lego 2006, nic mi nepřišlo tak doufám, že tam byly ještě motorky poctivý :o))) Doufám, že když už jsem byl v autorizáku, že by mi něco poslali...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: CCM modul

Příspěvek od seatik »

K tomu triplingu,co nejde pro starsi generace...bude to slapat s timto modulem? Co myslite,v elektrice se moc nevyznam...
http://www.cybertronic-labs.cz/product/detail?id=111
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: CCM modul

Příspěvek od DRUMMER »

Podle mně v pohodě, ony se tyto bazmeky navěší paralelně na stávající instalaci, spíš mne zaujal ten modul k ovládání na volantu
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“