12 V a 5 V příslušenství ve vozidle a jeho napájení

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49181
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

12 V a 5 V příslušenství ve vozidle a jeho napájení

Příspěvek od VDC »

Výrobci "moderních" vozidel sviní auta kdejakejma zbytečnostma, ale aby tam udělali dostatečný množství zásuvek, pěkně vostrejch, nezávislejch na klíčku, to ne. :1774: No když holt nejde hora k mohamedovi, musí mohamed k hoře... :845: Už jsem to měl děsně dlouho v plánu a teď jsem konečně našel pár dní, kdy jsem si mohl trochu zabastlit...Taky proto, že se blíží dovolená a prázdniny a to bude pohon příslušenství potřeba úplně nejvíc. Pochopitelně mluvím o autobusu...

Tuhle zásuvku jsem měl v plánu úplně nejvíc. Vzadu v kufru, hned vedle dveří. Samozřejmě ostrá.
Napájení celýho toho okruhu jsem vyřešil separé pojistkou, nechtěl jsem se japonským soudruhům montovat do rozvodu, takže jsem si od spínací skříňky vytáhl živý plus.
zásuvka vzadu v kufru, hned vedle dveří
zásuvka vzadu v kufru, hned vedle dveří
Když už jsem byl v tom kufru, tak mě napadlo, že bych si mohl chtít nějaký příslušenství připojit vedle otevřených bočních dveří, nebo že by si některý z potomků sedících vzadu mohl chtít nabít třeba telefon. Takže jsem protáhl dráty ještě kus a udělal další zásuvku za bočními posuvnými dveřmi. Původně jsem si myslel, že bych jí udělal přímo do schodnice, abych k ní měl z venku co nejlepší přístup, ale uvědomil jsem si, že dozadu nastupujou smradi a hned jsem si představil, že cokoli připojenýho okamžitě ukopli. Takže jsem jí umístil za dveře, nad ní je držák na nápoje, takže zástrčka do ní zapojená bude krytá, čili blbovzdornější... :845:
Zásuvka za bočními posuvnými dveřmi.
Zásuvka za bočními posuvnými dveřmi.
Samozřejmě i vepředu potřebuju dostatek energetických zdrojů... :850: Může se to zdát trochu naddimenzováno, ale měl jsem to doma v šuplíku, tak z toho přece nebudu kus řezat... :845:
e7a892b4-34ff-4fa7-ba5f-c7fe87f43e06.jpg
Ten usb rozbočovač je samozřejmě napájenej, jinak by tam celkem k ničemu nebyl...
Tuhle přední část rozvodu jsem udělal vypínací. Ono to není moc vidět, vlevo vedle roztrojky je vypínač.
napájení usb rozbočovače a kabelu k navigaci
napájení usb rozbočovače a kabelu k navigaci
Na předchozí fotografii to ještě není vidět. Poté co jsem to vyfotil jsem si uvědomil, že jsem vlastně chtěl ještě napájet usb kabel pro napájení navigace, respektive mobilu s nafigací, tak jsem do toho cigareťáku vpáchal ještě jeden výstup, kterej pod přístrojovkou vede k držáku.
Na konci kablíku je sice mini usb, ale každým dnem by mi měla dorazit redukce mini usb-micro usb za dolar z ebay, to je poslední část projektu, která mi chybí k naprosté spokojenosti... :850:
77297fa7-28e7-42ba-9606-482ab236a273.jpg
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
šintr
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Brno

Re: Kolik 12 V zásuvek máš, tolikrát jsi člověkem...

Příspěvek od šintr »

Moc pěkně sis pohrál :-) , v Leonovi jsem měl taky dodělané zásuvky vzadu, ale takhle velkoryse jsem to tedy opravdu nepojal.
Teď aby sis vytvořil plán obchůzek, aby jsi z některé zásuvky nepomněl něco vytáhnout a pak se ráno, popřípadě za den, dva nedivil, že baterka se s Tebou odmítá bavit, natož startovat :850:
šintr
Outback H6 MY 2001
dříve:
Subaru Impreza 2.0 GL MY97
Subaru Leone Super Station 110 KW MY88
Subaru Leone Super Station MY87
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10650
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kolik 12 V zásuvek máš, tolikrát jsi člověkem...

Příspěvek od Mira »

No myslím, že další součástí výbavy bude záložní baterie. Jinak třeba blbá fábie má zásuvek víc. A to jen proto, že nemá rezervu, ale opravnou sadu a ten kabel od kompresoru je tak krátkej, že ty zásuvky jsou potřeba jen z tohoto důvodu, inak by si člověk to kolo nedofoukal.
šintr
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Brno

Re: Kolik 12 V zásuvek máš, tolikrát jsi člověkem...

Příspěvek od šintr »

Míro, tak to mám štěstí, protože já si zapnu komresor do zásuvky vpředu a naprosto v pohodě obejdu všechna kola.
šintr
Outback H6 MY 2001
dříve:
Subaru Impreza 2.0 GL MY97
Subaru Leone Super Station 110 KW MY88
Subaru Leone Super Station MY87
Uživatelský avatar
Swapino
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: pon lis 23, 2009 10:40 am
Jméno a příjmení: Ondřej Falat
Bydliště: Smržovka, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik 12 V zásuvek máš, tolikrát jsi člověkem...

Příspěvek od Swapino »

Moc hezky ... :) :) Tady je videt, jak si clovek umi vyhrat kdyz chce ... :) Bych taky neco podobnyho potreboval, minimalne na navigaci :) :)
Obrázek[ 2.5Gx 110Kw ]
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49181
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik 12 V zásuvek máš, tolikrát jsi člověkem...

Příspěvek od VDC »

Já bych se zapomenutýho příslušenství nebál, takový ty dlouhodobě zapojený věci jako jsou nabíjející se telefony, mp3 a podobně se budou nabíjet vepředu, kde je to na očích. Zásuvka v kufru a za šoupačkama je pro mě důležitá hlavně pro snadnej přístup zvenčí. Jediný příslušenství, na který bych mohl zapomenout je autolednice, ale to snad ohlídám. Případně jí zapojím přes takovej ten "hlídač baterie". :845: Baterku mám stříbrnou Vartu 72 A.h., ta má šťávy naštěstí dost... :850:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Kolik 12 V zásuvek máš, tolikrát jsi člověkem...

Příspěvek od tango »

Tome, tak to je fakt pěkný :supeer: Takže to teď je takové malé centrum pro napájení všeho, takž pojízdná nabíječka :845:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49181
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik 12 V zásuvek máš, tolikrát jsi člověkem...

Příspěvek od VDC »

Bushmanski tomu říká Tušimice. :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Kolik 12 V zásuvek máš, tolikrát jsi člověkem...

Příspěvek od u-geen »

ty jo :) vic zasuvek nez mame v obyvaku. Ja mam v planu jen dotahnout stalych 12V do kufru kvuli lednici
Uživatelský avatar
bushmanski
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 158
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel Budín
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik 12 V zásuvek máš, tolikrát jsi člověkem...

Příspěvek od bushmanski »

Ve VDCho BrutalLego jsem tomu říkal "hasičovy Tušimice", ale tohle už vypadá na Fukušimu III :657:

PS začínám ho chápat - teď mám větší outo, tak budu muset taky přidat nějaké zásuvky dozadu... :) :)
někdy Tě posere pták, někdy posereš ty jeho...
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Kolik 12 V zásuvek máš, tolikrát jsi člověkem...

Příspěvek od Rudolfo »

No pěkná práce Tome :826:

Já ve Forestru My 2009 mám:
1. 12 V cigareťák v předu
Na to je napojen měnič 220 V cca 350 W s 4 zásuvkami, ale utáhne to max. Mobil HTC a 1-2 nabíječky baterií do foťáků a kamery

2. Přímo 12 V od pojistky na kameru černé skříňky na čelním skle

3. 12 V zásuvku v schránce mezi předními sedadly - tu ale využívám málo

4. 12 V zásuvka s největším možným odběrem v kufru na levé straně.

POZOR !
Všem majitelům nových SUBARU doporučuji kouknout do výbavy, zda tam mají náhradní pojistky!!! Já měl jen jednu pojistku u náhradních žárovek. Vřele doporučuji si dokoupit sadu všech možných pojistek.

Kdo je připraven, není překvapen :845:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21960
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kolik 12 V zásuvek máš, tolikrát jsi člověkem...

Příspěvek od HonzaCZ »

Rudo, zatížitelnost toho měniče je taky daná charakterem odběru. Všechny věci, co jsi vyjmenoval (nabíječky) jsou spínané zdroje. A u nich právě bývá problém se zapojením do invertoru (měniče) - obě zařízení pracují na vysoké frekvenci a laicky řečeno (já tomu ani o moc víc nerozumím ::-DD: ) se to prostě nedohodne.
Z měniče na 230V leze zcela jiná charakteristika než ze zásuvky z elektrárny.

Kdybys tam zapojil něco s trvalým odběrem, třeba malou rychlovarnou konvici, tak by to pravděpodobně utáhlo i těch 350W.

Do auta je lepší pořídit napáječe a nabíječky přímo se vstupem na 12V. Ty pak fungují spolehlivě. Nebo kvalitnější měnič, který s tímto jevem počítá. Ale to je u 300W verze tak minimálně 2000 Kč.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Kolik 12 V zásuvek máš, tolikrát jsi člověkem...

Příspěvek od Dušan »

Rudo, výrobci měničů uvádějí vždy dvě hodnoty. Špičkový výstupní výkon a trvalý výstupní výkon. Na krabičkách a propagačních letácích je skoro vždycky uveden ten špičkový. V praxi se musíš řídit trvalým výkonem. Ani s jeho hodnotou to není jednoduché. Když to trochu zjednoduším, tak ti nejpoctivější výrobci uvádějí trvalý výstupní výkon zhruba jako 1/3 špičkového výkonu, v průměru se uvádí jako 1/2 a ti co trochu nadsazují, tak uvádějí trvalý výkon jako 2/3 špičkového výkonu. S tím se smiř a počítej s tím při napojování odběrů.

HonzoCZ: ono nezáleží na tom, jak si s frekvencí pohrává uvnitř samotný měnič nebo samotný odběrný přístroj a jestli ji zpracovává vysokofrekvenčně nebo ne. Důležité je jen to, co leze z výstupu měniče a co požaduje vstup odběru. Z některých měničů leze čistá sinusoida stabilizovaných 230V/50Hz, z jiných modifikovaná sinusoida nebo trapézový vlnový průběh 230V +-15%, 50Hz+-5%. A jde o to, co všechno zvládne a jak „háklivý“ je vstup napájeného zařízení.

Pokud se týká "spínaných" zařízení, tak jde o jiný problém než o vysokou frekvenci. A sice, že v okamžiku následném po zapnutí vyžadují příkon 2 až 3x větší než je jejich jmenovitý odběr. Proto vyhazují a poddimenzovaný měnič nefunguje.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21960
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kolik 12 V zásuvek máš, tolikrát jsi člověkem...

Příspěvek od HonzaCZ »

Dušane, díky za vysvětlení, takhle mi to už někdo říkal, ale já to zase zapomenu :-) Každopádně je i v tomto oboru potřeba kupovat zejména kvalitní zařízení a ty jsou holt dražší. Nám třeba v levnym měniči vůbec nikdy nefungovala nabíječka na foťák... Ale třeba holící strojek úplně bez problémů :-)

Jinak tady je pár rad, jak takový měnič vybrat:
http://www.menice-napeti.cz/jak-vybrat- ... apeti.html
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik 12 V zásuvek máš, tolikrát jsi člověkem...

Příspěvek od mamut »

To já jsem před lety koupil měnič v GESu a to zcela konkrétně tento http://www.ges.cz/cz/pwi-300va-GES07506693.html
Má ochranu proti přehřátí, přetížení zkratu na výstupu, dokonce proti vybití baterie a 300VA trvalý a 900VA ve špičce (jinek údaj o tom co z něho leze nemám)

Když sem do něho zapojoval nabiječky na telefony vše bylo OK, když sem do něho poprvé zapojil nabiječku k notebooku (cca 30W ovšem při zapínání má obrovské proudové nárazy, kolikrát je schopna vyhodit i 10A jistič v běžnym domácim rozvodu ), když sem do něho podruhé zapojil nabiječku k notebooku vše bylo taky OK, když sem do něho zapojil potřetí nabiječku k notebooku byl KO (na vstupních svorkách po zapnutí trvale ve zkratu).
Poslal sem ho tehdy na reklamaci a vrátil sem mi opravený.
Co v něm opravili nevim, vizuálně sem to neobjevil.
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“