Parkovaci asistent

Odpovědět
Uživatelský avatar
YuriiGT
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 04, 2013 5:18 pm
Jméno a příjmení: Jirka od Prahéé

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od YuriiGT »

No já teda na svém Foresterovi ještě pípadlo neřešil, ale montoval jsem ho na starý Hyundai Scoupe, ta sada mne na Ebayi vyšla tenkrát asi na 250,- montáž jsem s kamarádem zvládnul za dvě hodinky při výměně nárazníku a z toho půl hodiny jsme se byli ohřát na kafi a půl hodiny jsme proměřovali :)

Moje sada byla jenom čistě akustická protože se mi nechtělo tahat po autě další kabel a ještě někam lepit ty ukrutně ošklivý displeje, je to tuším tahle sada: odkaz na ebay
No a zkušenosti: Za tu cenu, naprosto perfektní až jsem se divil jak pěkně to funguje, musel jsem sice násilně tlumit to pípátko ale nepřetržitej tón to vyrobí asi na 25cm což vcelku ujde.
Montáž extrémně jednoduchá: Spočívala jen v navrtání nárzaníku, natažení kabelů, umístění pípáku a připojení pak paralelně na couvací žárovku :657:
Forester SF - RedDwarf / sice už takovej letitej agrostroj s milionem much ale furt mne baví! :)
Uživatelský avatar
Supergut
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 24, 2013 10:22 am
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od Supergut »

Přečetl jsem podrobně toto celé vlákno a jelikož je Outback MY06 moje první Subaru, měl bych na vás jeden dotaz. Dostanu signál s couvací kamery přes doplňující videomodul do displeje navigace?


Předem velké díky za radu a hlavně váš čas!
Subaru OUTBACK 3,0R H6 AT MY06
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od Levap »

Mám na Impreze taky parkovaci asistent s displejem.

Mám pocit že si to žije dost vlastním životem, hlavně za mokra.

Co mně štve nejvíc je, že je osleplej displej :-( a taky, že přední pískají i po zhasnutí motoru cca 30s.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od quickly »

Levap píše:Mám pocit že si to žije dost vlastním životem, hlavně za mokra.
To mi dělal asistent na dehtovém forestíkovi. Jakmile bylo mokro, tak to dost často pípalo. Na šestihrnku to hlásí i za mokra dobře, ale přední pípáky pípají těch 30 s i po vypnutí. Na plečce to pípá i za mokra skvěle a přední pípají jen krátce a hlavně stačí stlačit tlačítko pod volantem a umlčím ho. Na plečce hlavně pípáky nepípají, když couvám a mám vozík :supeer: , dehtový forestík s vozíkem stále pípal :666: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od goha »

Tak jsem se rozhodl k montáži PA. Chci se zeptat, jak nejlépe sundat zadní nárazník ... ty čudly ... abych je nepolámal. A dále kudy dostat kabel odzadu dopředu auta, chci kabel protáhnout nejlépe do odkládací schránky na palubce vedle vaku, tam bych mě uložený LCD panel s pípákem.
Díky za info.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od VDC »

Jakože si budeš při parkování vyndavat displej z kastlíku ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od goha »

Objednal jsem tento:
https://www.autoprofi.cz/parkovaci-asis ... 62b-detail
a ten displej se do kastlíku nad rádiem v poho vejde, takže při parkování stačí jen kastlík otevřít a koukat na displej a nebo lze i se zavřeným kastlíkem jen poslouchat zvukový signál.
Bude tedy nějaká rada, jak "vycvaknout" bez poškození upínací "špunty" z nárazníku a kudy dostat kebel do toho kastlíku?
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od Mareka »

@ VDC: je to opravdu tak - máme instalovaného asistenta = když ho žena hodně potřebuje, vytáhne displej z přihrádky spolujezdce a upevní. Většinou ale stačí jen poslouchat zvuk z kastlíku (až do zvuku nárazu :-) ).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od VDC »

Aha, mě nenapadlo, že máte vlastně ten kastlík nad rádiem. Ten je na to šikovnej, to uznávám. Já si představil, jak lovím u spolujezdce v kastlíku nějakej displej a to bych se na něj ani nevyprdl...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od u-geen »

ja daval displej - pravda od kamery - do tech imho zbytecnejch prihradek na slunecni brejle... zena to ma furt otevreny...
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od goha »

Taky jsem uvažoval o přihrádce na brýle .... mnooo ještě uvidím, jak je to velké, dnes to jdu na poštu vyzvednout. Pořád ale nikdo neporadil, jak a kudy protáhnout kablík od zadního nárazníku dopředu do palubní desky. Nikdo s tím nemá zkušenost?
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od VDC »

Kabely jsou standardně taženy podél prahů. A tahat kabely jinudy, než podél kabelových svazků je čuňárna. Takže tudy...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od goha »

Tak díky, mrknu na to.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od draconis »

Dost často má většina aut velký kabelový svazek vedený pouze jednou stranou prahových lišt a až následně je to v zadní části auta rozvedeno i na druhou stranu.

Jinak v případě instalace couvací kamery pokud je umístěna do lišty nad RZ v pátých dveřích nejčastěji procházím samozřejmě pod tapecem pátých dveří do gumové průchodky, skrz ní do stropnice a následně C sloupkem dolů po straně podél zadních sedaček do prahových lišt. Těmi pak pod B sloupkem do prostoru pod volantem/přihrádkou spolujezdce.

Průchod od "pípáků" je stejný s tím rozdílem, že se prochází nejčastěji z nárazníku do zavazadlového prostoru a pak stejně jako u kamery do prahových lišt (odpadají páté dveře a stropnice). A nejsou náchylné na rušení, takže klidně spolu s původním kabelovým svazkem.

Všechny kabely vždy vážu do textilní, fleecové izol. pásky (používám Tesa) - jednak je kabeláž perfektně chráněná, ale také nevyluzuje v plastech žádné nežádoucí zvuky.
VDC píše:Kabely jsou standardně taženy podél prahů. A tahat kabely jinudy, než podél kabelových svazků je čuňárna. Takže tudy...
Tome, zas taková čuňárna to není - tedy přesněji řečeno v případě instalace couvací kamery. U "pípáků" je to fuk, ale obecně platí zásada signálové kabely netahat společně s napájecími (kvůli rušení). Třeba u Mondea už se mi to jednou vymstilo, po nastartování to rušilo kameru až do ztracena a musel jsem to přetáhnout druhou stranou... :-) Ale jinak souhlas :-)
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od goha »

No tak já tedy ten kabel od displeje dozadu vozu natáhl stejnou cestou, jak vede hlavní svaze orig. kabelů, tak jsem zvědav, jestli to bude nějak zlobit či ne :-(
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“