Zvednutí Imprezy MY97

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Boldor
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 15, 2010 9:24 pm

Zvednutí Imprezy MY97

Příspěvek od Boldor »

Zdravím Subaristy! :subaru:

Imprezu jsem pořídil původně jako zimní káru ale nějak mě chytla za pumpu..Rád bych s ní občas i do lehčího terénu a taky se trochu odlišit..Proto bych ji rád zvednul..
Moje představa jsou podložky, vpředu 3,5cm a zadek 4cm + pneu s vyšším profilem..Mám 16ctky z GT tak mě napadl Forestrácký rozměr 215/70 nebo 205/65..Momentálně mám 205/55, takže gumy po zvednutí možná ani řešit nebudu..
Byl bych vděčný za Vaše postřehy a zkušenosti s podobnými úpravami..hlavně funkčnost a změna jízdních vlastností..
Uvítám i případné nabídky od výrobců podložek :850:

Děkuji za pomoc.. :diky:
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49206
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvednutí Imprezy MY97

Příspěvek od VDC »

Ahoj Boldore, vítej mezi námi. Nedivím se ti, že tě Impreza chytla za srdce. :845: Co se zvedání týče, 3,5 vepředu a 4 vzadu není žádnej problém. Podložky ti tu vyrobí náš kolega Kofilka. To je takovej náš dvorní výrobce příslušenství. On se ozve, jen co se všimne tématu, nebo mu napiš interku. Co se jízdních vlastností týče, samozřejmě se auto bude trošku víc naklánět v zatáčkách. Záleží ale na tom, jak moc zatáčky řežeš. Mě to u legacy nijak zvlášť nevadilo. Pokud bys chtěl dávat větší gumy, určitě ne širší než 205. 205/65/16 by se na auto po zvednutí měly vejít. Na Forestra s podložkama se vejdou maximálně 205/75/15. Pokud jezdíš občas mimo cestu, tak se samozřejmě každej centimetr hodí. Teda vono se to vlastně hodí i ve městě. :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Zvednutí Imprezy MY97

Příspěvek od hetzer »

Boldor: ahoj, zvedlou imprezu tu ma HonzaB. ma ji zvedlou do vysky forestera a jizdni vlastnosti celkem v pohode, svezl me s ni.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvednutí Imprezy MY97

Příspěvek od Doro »

Podložky ti pořeší Kofilka a též fčil řeším stejnou věc, jen u starší rézy. Já tam dál ale jen silon 3cm, bo to je jen na lehčí jezdění.
Jinak to de zvednout i použitím delších pružin (měl to na réze Jožka a vlastně na to nadával, bo byl vysoko, jak sfiňa :845: ).
U pneu pozor :
1. věc cajti+nehoda+pojišťovna (moh by být problém s plněním případné škody)
2. pro terén je třeba co nejvyšší profil (zkoušel sem najíždět s forýskem na betonovou hranu a hleděl, co na to pneu 207/70 - stlačí se to skoro až na ráfek, takže to není ažtak problém seknout nebo ťuknout disk.
3. u rézy je lepšejší užší profil, myslím 185/65/R15 je ideál na zimu (ty sem dysy měl na réze 2001), u 205 to bude myslím už moc... můžeš testnout, ale pneu 205/70/R15 se tam asi nevleze.

Pak, nutný je kryt pod vanu, bez toho je to riziko, idyž vany máme plechové a vydrží dost.
Je dobré mít tažné na 2 šrouby - chrání výfuk a je to za co tahat, nebo je čím tahat.
Třeba se to omílá furt dokola, nevadí to zopakovat :bp:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
otas46
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 85
Registrován: čtv zář 10, 2009 5:44 pm
Jméno a příjmení: Otto Černý
Bydliště: U Roháčových kasáren 1331/26, Praha 10

Re: Zvednutí Imprezy MY97

Příspěvek od otas46 »

Boldor píše:Zdravím Subaristy! :subaru:

Imprezu jsem pořídil původně jako zimní káru ale nějak mě chytla za pumpu..Rád bych s ní občas i do lehčího terénu a taky se trochu odlišit..Proto bych ji rád zvednul..
Moje představa jsou podložky, vpředu 3,5cm a zadek 4cm + pneu s vyšším profilem..Mám 16ctky z GT tak mě napadl Forestrácký rozměr 215/70 nebo 205/65..Momentálně mám 205/55, takže gumy po zvednutí možná ani řešit nebudu..
Byl bych vděčný za Vaše postřehy a zkušenosti s podobnými úpravami..hlavně funkčnost a změna jízdních vlastností..
Uvítám i případné nabídky od výrobců podložek :850:

Děkuji za pomoc.. :diky:
Podložky tlumičů na veškeré modelové řad..

Podložky tlumičů na veškeré modelové řady Forester,Legacy a Impreza.
Prodám sadu předních a zadních podložek o síle 30 mm př. a 30 - 35 mm zd. pro zvýšení celkové výšky vozidla, nebo pár zadních podložek o síle 30-35 mm pro zvýšení zadní nápravy- vhodné pro vozidla s LPG.
Cena celé sady je 2090,- kč. Cena páru zadních podložek je 1050,- kč.
Po dohodě je možné zhotovit i podložky jiných rozměrů.

Pozor: Inzerát je starší než 1 měsíc(e)
Email: jah.tichych@centrum.cz Telefon 607803766
Země Czech Republic Město: Rakovník
čauky i já zde přikládám jeden možný návrh.a přeji hodně uspěchu.
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“