Outback 07-09 - výměna reproduktorů, subwoofer atd.

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
chajda96
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 03, 2013 1:51 am
Jméno a příjmení: Honza Chaloupka

Outback 07-09 - výměna reproduktorů, subwoofer atd.

Příspěvek od chajda96 »

Zdravím,

mám dotaz: máte nějaké zkušenosti s výměnou repra zejm. středo-basových, protože i 11 let starý Mondeo hrálo líp. Autorádio mám integrované do DVD Navi a někde jsem četl, že nemá samo dostatečný výkon, aby ty sériový repro uživilo. Zkoušel sem s equalizérem i dolby všemožné varianty, ale jediné co z toho leze, tak jsou dost ostrý vejšky a když už trochu basuje, tak musím posunout balance na rear 3... Obyč rádia bez navi mají klasické štelovací rozložení vejšky/středy/basy , ale prý to také není nic moc a to se to oproti předchozí generaci i tak výrazně zlepšilo.... Vím, že s 3.0 mám poslouchat motor, ale přeci jen :-)

Máte zkušenosti s výměnou za lepší repro, instalací zesilovače, popř. SW? V Praze a okolí... Díky! :657:
Subaru Outback 3.0R, AT, MY08-09
fajfka
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: pát črc 13, 2012 7:07 pm
Bydliště: Praha

Re: Outback 07-09 - výměna reproduktorů, subwoofer atd.

Příspěvek od fajfka »

Když někdo odpoví,budu rád,mě nehrajou repra v zadních dveřích vůbec. Fader s tím nic neudělá.Že by šlo odpojit rear repro ještě nějak jinak? Když jsem zkoumal tapecírunk zadních dveří,moc se mi to nelíbilo.Než doprasit dveře,obejdu se bez muziky vzadu.
Obecně by mne zajímalo,jestli upgrade do repráků,nebo do elektroniky
fajfka

Subaru Outback 3,0 AT 2007
BMW 1100 GS
Honda Shadow 1100 C
Uživatelský avatar
lukygoofy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 361
Registrován: úte bře 12, 2013 7:46 am
Jméno a příjmení: Lukáš Kopelent
Bydliště: Plzeň

Re: Outback 07-09 - výměna reproduktorů, subwoofer atd.

Příspěvek od lukygoofy »

nu kluci, já teda osobně jsem s kvalitou zvuku u Outbacku r.v. 2005 naprosto spokojený, ba by se dalo říct, že i nadšený oproti audi A4 avant s hudbou Bose, nebo Fabii II. Si v Outbacku připadám jak v akustickým ráji. Tak mě tak nějak uniká proč má někdo potřebu to někdo tunit
Subaru Legacy Outback 3.0R AT MY2005 - prodáno Cozmo,
Toyota Avensis 2.0L CVT - MY 2017
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Outback 07-09 - výměna reproduktorů, subwoofer atd.

Příspěvek od pufko »

Pravdepodobne je viac verzii sound systému, ja som tiež nadmieru spokojný, ale zasa mám US verziu Limited, (v US je to 3 výbava zo 4) dokonca som pozeral či tam niekde nieje skovaný subwoofer, originál tam nieje a pod sedačkami nič. Z premiových áut môžem porovnať s bývalou bratovou A6 2006 a to bola fakt bieda, ale zasa nebol tam BOSE system, jedine z čím mám trochu problém je slabší príjem tuneru, ale nejak som nemal chuť sa paprať s nejakou inou anténou
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Outback 07-09 - výměna reproduktorů, subwoofer atd.

Příspěvek od newli »

Asi tech verzi bude skutecne vic. Neni to sice zadny HiFi zvuk, ale v principu mi na nem nic zasadniho nechybi. Naopak mam dojem, ze verze NAVI ma zvuk o dost lepsi nez ta bez navigace (nahore kdosi psal, ze to slysi jinak). Verzi bez navigace jsem ale slysel jen jednou (uz nevim u koho) a je dost mozne, ze to nebylo radiem, ale uplne jinou verzi sound systemu (reproduktoru).
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Outback 07-09 - výměna reproduktorů, subwoofer atd.

Příspěvek od pufko »

Trebárs ja NAVI nemám, z vnútornej výbavy mi chýba asi už len pamäť pre sedačky, a elektrickú mám len sedačku vodiča a vlastne aj originál subwoofer
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
ezz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř čer 11, 2014 7:21 pm

Re: Outback 07-09 - výměna reproduktorů, subwoofer atd.

Příspěvek od ezz »

Ahoj,
Záleží co máš přesně za typ radia. Já tam mám kenwood bez navi a zdálo se mi, hrálo to fakt hrozně:-) Dodělal jsem si tam AUX ale zároveň zjistil, že autorádio nemá žádný audio výstup. RCA, prostě nic. Navíc podle schématu autorádia má dokonce utlumený výstup na zadní repro. Navíc 4x20W je fakt strašně málo. Každopádně koupil jsem nové reproduktory do předních i zadních dveří a musim teda přiznat, že to nehraje líp než ty origa co tam jsou. Je možné, že pokud se koupí repro s vysokou citlivostí tak to bude hrát lít. Ale u mě zklamání. Pokud chcete zlepšit zvuk, tak doporučuju POUZE kvalitně vytlumit dveře a repra nechat originál. to vytlumení udělá rozhodně víc, než nové reproduktory.
Subaru Outback 2.5 07
barnybour
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 04, 2020 12:58 pm

Re: Outback 07-09 - výměna reproduktorů, subwoofer atd.

Příspěvek od barnybour »

S tím souhlasím, odhlučnění auta má velký vliv na kvalitur hudby v autě, doporučuji jistě i k tomu provést výměnu repro :)
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“