Trocha Hifi v Subaru legacy

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Trocha Hifi v Subaru legacy

Příspěvek od RallyCAD »

JJ, postup znám, nicméně mě primárně zajímá zvuk vevnitř :811:
Je fakt, že pokud to dám úplně nahlas, tak vnější plech trochu rezonuje, ale vevnitř to není slyšet. Navíc hodlám dát dozadu subwoofer a zároveň odfiltrovat basy ve dveřích, takže potom už to bude v pohodě. Bohužel díky krizi váznu na financích a taky je potřeba investovat do "mandatorních" výdajů - spojka, tlumiče, atd... Takže se asi ke zvučení vrátím nejdřív příští rok. Chci udělat vestavěnej box do jedné z kapes na boku kufru. Počítám že využiju prostor za kapsou a navíc box vysunu ještě tak 10cm do prostoru kufru. Zarovnám tak prohlubeň mezi podběhem a zadním rohem. Původně jsem to chtěl laminovat, ale radši udělám celý box z MDF desky - sice to bude složitý tvar, ale já nemám laminát rád. Navíc se mi nechce plácat s 20 vrstvama. Do kapsy na protější straně dám zesilovač.
Pořád váhám, jestli použít 5-tikanálový a zapojit všechny reproduktory + subwoofer, nebo použít jeden kvalitní 4-kanálový na repro a jeden levný dvoukanál jenom pro subwoofer.
Taky možná předělám repro a dopředu dám místo 13cm větší - 16cm. To bych ty třináctky dal dozadu a ty desítky zezadu bych dal jako třetí řadu. Dělaj se totiž CD-rádia s 6-tikanálovou regulací. Uvidím podle peněz...
Jinak můžu doporučit současný reproduktory, který používám:
http://www.canton.de/en/caraudio/car_pr ... s2.130.htm
http://www.canton.de/en/caraudio/car_pr ... s100cx.htm
Hrajou hodně čistě, tweetery jsou do 28kHz a na to že to jsou malý repráky dost slušně vykreslí i basy. Ale bez subwooferu je to trápení zvířátek ::-DD:
Já poslouchám nejvíc kytarový věci, smyčce a vůbec spíš "rukodělnou" muziku a tyhle repra to umožní v dost slušný kvalitě...
Uživatelský avatar
cosmix
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 15, 2009 8:10 pm
Jméno a příjmení: Stano
Bydliště: Košice

Re: Trocha Hifi v Subaru legacy

Příspěvek od cosmix »

Canton RS su velmi dobre reraky za slusnu cenu a este som nepocul zeby niekoho sklamali svojim zvukom.
Co sa tyka zosilovaca,tak radsej 4kanal a nanho napojit predok a subwoofer,zadne budu stacit aj na radio.Podstatny je zvuk ktory ide z predu.Tak som torobil Radovi do Rezy a je to najlepsia volba za zaplatitelne peniaze,nemusi byt novy a za 80€ kupis kvalitny pouzity 4kanal.Zosik ti vojde pod sedacku a tak mozes vyuzit celu bocnicu na objem pre basak. Laminatu sa netreba bat,treba si spravit nejaky jednoduchy tvar z MDF a zvysok dolaminujes,potom netreba tolko vrstiev,lebo dervo bude zaroven aj vystuha.
http://go4sound.sk/?page=gallery&gallery=748
Subaru Impreza WRX kombi MY02
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Trocha Hifi v Subaru legacy

Příspěvek od hetzer »

alky: akusticka pena je molitan
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
cosmix
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 15, 2009 8:10 pm
Jméno a příjmení: Stano
Bydliště: Košice

Re: Trocha Hifi v Subaru legacy

Příspěvek od cosmix »

To co sa pouziva v autohifi nieje obyc. molitan.Vola sa to ANS pena a na rozdiel od molitanu nenasiaka do seba vodu.
Subaru Impreza WRX kombi MY02
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Trocha Hifi v Subaru legacy

Příspěvek od hetzer »

PĚNA ANS - Popis. Akustická pěna. rozměry: 40 x 90 x 2 cm; molitan s uhlíkovým vláknem
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Trocha Hifi v Subaru legacy

Příspěvek od RallyCAD »

JJ, je to přesně tak. ANS pěna je oproti klasickému molitanu minimálně nasákavá, je o trochu tužší a je profilovaná. Je to tuším ten samý materiál, který se používá jako výstelka v kufrech pro elektrické nářadí, různá přístroje nebo optiku. Zrovna zítra jsem se chtěl stavit v Německu v jednom obchodě, kde to maj za pár šupů, ale nakonec jsem neodcestoval, takže nic. Ta pěna není zase tak moc drahá - jeden ten plát 90x50x2cm jsem kupoval asi za 80,-Kč a dalo to na jedny celý dveře, plus zbyly nějaký odstřižky, který jsem použil na odhlučnění víka kufru.
Jako bitumen jsem použil Tecsound v tloušťkách 3 a 4mm. To bylo sice dražší (cca 500,-Kč/1m2), ale dvě role 1x2m daly na všechny dveře i tapecíry a ještě mi skoro čtvrtina zbyla. Zbytek nechám na vytlumení zadního blatníku při instalaci subwooferu. Oproti značkovému Dynamatu to stálo cca polovinu.
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Trocha Hifi v Subaru legacy

Příspěvek od hetzer »

RallyCAD: to je obecna vlastnost penoveho polyuretanu. cim tvrdsi pena tim min saje vodu, ale take hure tlumi zvuk :718:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“