Dojezdové kolo

Chcete-li koupit jakýkoli náhradní díl na svojí káru, tak zde...
Odpovědět
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Dojezdové kolo

Příspěvek od majkl73 »

Zdravim!!
Neměl by někdo náhodou dojezdové kolo na Forestra? (15", 5x100)
Díky za nabídky
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Dojezdové kolo

Příspěvek od Vladimir_xh »

Forestery maj plnohodnotný rezervy, ne? Takže dojezdovek asi moc nebude.
Spíš bych pátral po dojezdovce na Octavii I, ta by se mohla ukázat na trhu spíš.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Dojezdové kolo

Příspěvek od majkl73 »

Máš pravdu, myslel jsem tím "které by pasovalo na Forestra", i když v manuálu se píše o dojezdovém kole jako o možné výbavě....
Nemůžu tenhle rozměr zaboha nikde vygooglovat....
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
SWB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon čer 14, 2010 9:53 pm

Re: Dojezdové kolo

Příspěvek od SWB »

já dojezdovou rezervu u forestra mám (tuším, že byla z imprezy), bohužel má ale menší poloměr než plnohodnotná, když jsem měl defekt, tak mi na dojetí k pneuservisu stačila (naštěstí to bylo jen cca 3 km) :-)
<Subaru> <Forester> <2.0X> <2006>
<Ssangyong> <Rexton 290> <2.9 TD> <2003>
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojezdové kolo

Příspěvek od VDC »

Jestli chceš majkle dojezdovku, tak tu mám z Legacy. Nepamatuju si, jakej má rozměr, je prostě mrňavá a hubená, ale můžu se podívat...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Dojezdové kolo

Příspěvek od majkl73 »

to VDC: Díky, zájem bych měl, jenom by asi měla mít obvod přibližně stejný jako normální kolo ( to jsem někde četl ), šlo by to změřit, že bych to porovnal? Nebo to na dojetí nevadí? Mám místo rezervy nádrž na LPG a plnohodnotná rezerva v kufru je fakt vopruz...
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojezdové kolo

Příspěvek od VDC »

Upřímně, stejně velká jako normální kolo není ani omylem. Je samozřejmě menší. Ale je to originál dojezdovka z jedničkovýho Legacy. Samozřejmě se dojezdovka nelíbí diferákům, respektive diferáku nápravě, na kterou jí nasadíš. Není to určený k tomu, abys na tom tejden jezdil, ale abys dojel do pneuservisu. Já jí v autě taky mám, taky kvůli plynu. Kdybych jel někam mimo civilizaci, kde bych věděl, že v případě defektu na ní budu muset jet desítky kilometrů, tak bych si naložil normální kolo.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Dojezdové kolo

Příspěvek od Ivooos »

majkl73 píše:to VDC: Díky, zájem bych měl, jenom by asi měla mít obvod přibližně stejný jako normální kolo ( to jsem někde četl ), šlo by to změřit, že bych to porovnal? Nebo to na dojetí nevadí? Mám místo rezervy nádrž na LPG a plnohodnotná rezerva v kufru je fakt vopruz...

Najdi si kdekoliv na netu kalkulator rozmeru pneu a dosad si tam jednak rozmer plnohodnotneho kola co mas na aute a na druhou stranu rozmer te dojezdove rezervy a hned uvidis rozdil. Drz se tak aby rozdil obvodu nebyl vetsi nez +- 4% (samo ze cim min tim lip) a diferaky by to mely zvladnout. Je ale jasny ze s dojezdovkou se budes muset trosku uskromnit, jak v rychlosti tak i ve stylu jizdy.
Jinak, dojezdove pneu (cca 1000-1500kc)v ruznych rozmerech se daji koupit kdekoliv na netu a uzke dojezdove disky taktez. Zalezi co mas a co shanis.
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojezdové kolo

Příspěvek od saburafu »

Já osobně, kdyby to šlo bych hned dojezdovku vyhodil a nahradil ji standardním kolem. Jenže alespoň u mé Imprezy je prostor pro rezervní kolo tak malej, že když se do něj dá standardní kolo, tak nadzvedává podlahu kufru, což je na nic :6066: Taky mohli udělat ten výlis v podlaze na to kolo hlubší :811:
Uživatelský avatar
lojzmen
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 392
Registrován: ned srp 30, 2009 11:38 pm
Jméno a příjmení: Lojza
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Dojezdové kolo

Příspěvek od lojzmen »

Si vzpomínám, že někdo psal (Kofilka? :-) ), že tu vanu na kolo vybouchal kladivem, až tam kolo vlezlo. Ale je to vééélká surovost :ironie:
Subaru XV 2,0i Active 6MT 110kW r.2012
Ex:Daihatsu Sirion 1,3L r.2005, Legacy 2,0 AT r.2000, Impreza 1,8 MT asi 1995, nic, Š100, nic, Š440, Tatraplán T600 s motorem 603
dust
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 94
Registrován: pon dub 26, 2010 12:20 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šťastný

Re: Dojezdové kolo

Příspěvek od dust »

JO jo, tak 14dni si rikam, ze si uz musim nekde sehnat dojezdove kolo, pac
pres rok jezdim bez rezervy jen se sprejem a mel jsem zatim stesti, ze jsem
nikde neprorazil pneu. Klasika jsem si to privolal, pac minulej tyden sem prorazil
zadni kolo z boku. Dira na prst. Nastesi jsem akorat odjizdel od mami a jelikoz mama jezdi imprezkou, tak jsem ji zavolal a prijela pro me a ja tam nasadil jeji
dojezdovku... Mam za to, ze to byla 15" profil 70. Stesti taky bylo, ze
se mi to stalo na starejch zimakach, ktery jsem dojizdel. 3km jsem jel na dojezdovce a druhej den sem tam daval letni. Presne za 19min jsem to mel vsechno prezuty! Dobrej cas, ne!? ::-DD: By koukali kuci z F1 ::-DD:
Subaru Forester 2.0 XT, MT, MY 03
SUbaru Impreza 1.6, MT, MY 99
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Dojezdové kolo

Příspěvek od Lawman »

Taky zrovna řeším dojezdovku na Forestra SG, jelikož chci na jaře plynofikovat. Kola a pneu mám standardního rozměru 205/70/15.

Dojezdovku jsem sehnal za 700 peněz od subatech.cz, je to cosi z Imprezy 4jx16. Guma je na tom nízká - 135/70, ale říkám si, že na to obuju buď 135/90 - tam mi kalkulátor udává rozdíl -2.78 %, nebo ještě líp 145/90, tam je to - 0.09 %.

Akorát jelikož bych chtěl tu dojezdovku ukotvit zespoda pod auto, tak tam bude asi každej milimetr dobrej, tak aby mi tam těch 10 mm rozdílu na šířce gumy nakonec nepřekáželo...
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Odpovědět

Zpět na „Náhradní díly - Koupě“