Subaru do 120k

Máte zájem o koupi nějakého vozu ? Zde můžete prodiskutovat případné nabídky.
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Subaru do 120k

Příspěvek od masha »

Spousta postrehu bude tady z fora ;-) Chce to kazdopadne dobre vybrat a nechat si poradit od zkusenejsich Obrázek
Dej vedet urcite to nebude problem potkat se v KT ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Subaru do 120k

Příspěvek od jkotek »

klicnik píše: V ramci Prahy jsem natrefil treba na https://auto.bazos.cz/inzerat/114786004 ... ajitel.php - u AWD jsem v jejich bazarove nabidce vidal protokoly k autum a pusobi na mne serioznim dojmem. Dodavaji podobne protokoly i v servisu? (Jake podklady bych nemel zapomenout vyzadat pred prohlidkou/behem ni?)
Na prvni pohled to vypada, ze bych se s timhle mohl vejit do limitu i s novou prestavbou.
Ano, AWD nabízí "předkupní prohlídku": http://awd.cz/servis#servis1. Ale já jsem ji nevyužil.
klicnik píše: Nu, podle letosni zimy se to moc posoudit neda a z let minulych mam info akorat od sousedu.
Zas abych neprehanel, neni to zadna samota u lesa, je to normalni bocni ulice, kde je nekolik bytovek. Tedy, neco tam cas od casu projede, nicmene jeden soused povidal, ze mel svyho casu treba nejaky VW Caddy a s tim se tam kolikrat proste nevyskrabal. Na stranu druhou, venku vidam i bezna auta bez 4x4, tak hadam, ze to nebude tak zle a v kombinaci s lopatou to muze jit i tak.
Chtěl jsem říci, že lego i reza budou lepší na silnici/dálnici, ale přes 4x4 jin ve vysokém sněhu dojde dech dříve než otíkovi. Prostě si dříve sednou na břicho a dojde čas na lopatování. A pak je rozdíl, zda k prohrnuté silnici to máš metrů 5 nebo 50.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Subaru do 120k

Příspěvek od Tapan »

Ještě jeden praktický postřeh - je to subjektivní, ale Lego 2005 má (pro mne) o vesmír pohodlnější sedačku než Forester 2004. A taky Lego o moc líp svítí (stejně to není kdo ví jaká sláva, ale mezi slepejma jednookej králem). Já jen, že většinou se vybírá podle jiných parametrů, ale zmiňoval jsi delší trasy...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
klicnik
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 30, 2020 10:45 pm

Re: Subaru do 120k

Příspěvek od klicnik »

jkotek píše:Chtěl jsem říci, že lego i reza budou lepší na silnici/dálnici, ale přes 4x4 jin ve vysokém sněhu dojde dech dříve než otíkovi. Prostě si dříve sednou na břicho a dojde čas na lopatování. A pak je rozdíl, zda k prohrnuté silnici to máš metrů 5 nebo 50.
Rozumim. A to jsem chtel s vyberem schvalne pockat az po letosni zime, ze budu mit zhruba predstavu, co a jak se snehem.
Na druhou stranu, jestlize vena jezdi na Rudu Imprezou, tak na tom zrejme az tak zalezet nebude.

Zatim diky za postrehy, jdu hledat dale, zkusim neco zjistit o tom z linku vyse (snad pujde z lejster ze servisu neco vycist) a v prubehu tydne se jeste ozvu vrtasovi ohledne domluvy pripadne prohlidky. Preci jen ve mne vzbuzuje cosi vetsi duveru koupe od nekoho, kdo to ma vic jako hobby, rozumi tomu a je tu trochu jako "znama firma". :)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaru do 120k

Příspěvek od Mira »

klicnik píše:Preci jen ve mne vzbuzuje cosi vetsi duveru koupe od nekoho, kdo to ma vic jako hobby, rozumi tomu a je tu trochu jako "znama firma".
No "známá firma" on je. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1480
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Subaru do 120k

Příspěvek od Tomiq »

Ahoj, vím, že jsi skoro zavrhnul Forestra, ale pokud chceš velký kufr a uvažuješ o Impreze, tak si myslím, že je blbost vyřazovat Forestra - má větší kufr, než Impreza (*_^) |,,,,
Hlavně , neplatí, že je to auto jen do terénu, já sním jezdím většinu po silnicích ve Středočeským kraji a Praze ;-D
Koukni na tohohle: https://auto.bazos.cz/inzerat/115453444 ... ka1maj.php
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1480
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Subaru do 120k

Příspěvek od Tomiq »

Nevím, jestli jsi psal preferenci převodovky, ale tady máš Lego 2004 2.0 v automatu za 50 tisíc
Píše, že je to 2.0R, ale podle výkonu není, takže líp pro případný LPG.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/suba ... oFrom=list
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1480
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Subaru do 120k

Příspěvek od Tomiq »

Nebo Outback 2.5 2007 v plynu za 109 tisíc ,,,,| (*_^) |,,,,
https://www.sauto.cz/osobni/detail/suba ... oFrom=list
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
klicnik
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 30, 2020 10:45 pm

Re: Subaru do 120k

Příspěvek od klicnik »

Vcera se mi ozval prodejce odtud:
klicnik píše:V ramci Prahy jsem natrefil treba na https://auto.bazos.cz/inzerat/114786004 ... ajitel.php
Servisni historie, kterou mi majitel zaslal, zacina az v 2010 (pri cca 130 tis. km), v provozu je ale od 2000. Tezko rict, jestli starsi zaznamy uz Frey nema, nebo co je za tim. Jmeno odberatele je jine, nez jmeno prodavajiciho, prodavajici tim vsak pry jezdi do prace a pribyva kolem 40 km/den, sam pak v komunikaci uvadel, ze ... "predchozi majitel tim na neco najel pod dvermi spolujezdce, je to trosku prohnuty a bude to misto potreba osetrit proti korozi".
Prosel jsem tedy aspon ty dostupne servisni zaznamy a mimo jine je tam jeden od Freye:
oprava po havarii, vymena Z narazniku+PaL odrazky, kontrola vyztuhy
d+m a r+s Z naraznik-vymena + drzaky + odrazky
lak Z narazniku
... tedy bourane na zadek, nerozumim ale tem zkratkam d+m a r+s - da se u teto opravy uvazovat, ze slo jen o "kosmetiku" (naraznik a svetla) a tem podstatnym castem auta se da stale verit, nebo radsi ruce pryc?

Detailni fotky pak jeste ukazuji drobotinu, malej puntik koroze u okna, trochu natuklej predek (ale lak v poradku), podvozek foceny od zeme (ne ze zvedaku) vypada celkem OK vyjma jednoho mista, ktere se mi na prvni pohled trosku nepozdava - v priloze.

Jeste teda probehla vymena skla PZ boku, podle protokolu ne ve spojitosti s pojistnou udalosti, duvod cert vi.

Posledni kontrola v AWD ma nasledujici zjistene nedostatky/doporuceni/poznamky:
- P kotouce 24mm + desky 9,5mm (meneny 2018) / Z kotouce 9,8mm + desky 5mm
- na vymenu: P gumy stabilizatoru, predni silentbloky v zadnich tehlicich
- prepaskovat L vnitrni manzetu, natrzene silentbloky v zadnich pricnych raminkach, voda v zadni mlhovce


Krom toho v tech (dostupnych) protokolech treba nebyla zadna zminka o rozvodech, navzdory tomu to vypada, ze bylo servisovani pravidelne .... akorat, ze ta historie pokryva jen poslednich 130000-170000km...

Prijde mi, ze je u toho vic otazek, nez odpovedi, ale zas se z toho muzu dovedet, na co vic si dat pozor.

---


@Tomiq:
Taky diky, ale jak koukam, co za zahadu je kolem jednoho obycejnyho auta na benzin, tak mozna bude lepsi prvne poohlizet fakt jen benzin. Kdyz si vezmu, ze treba to, k cemu uz mam podklady, by bylo jeste v plynu, tak to bude chaos totalni :D
Uvidim, co se dozvim u vrtasova kamarada a pak budu pokracovat v hledani nejspis jen benzinu.

---

Jeste jsem se spojil s vrtasem pres SZ, to na prvni pohled vypada dobre a po servise, takze si v tydnu udelam jeste vylet smer Kladno.


I'll be back. :)
Přílohy
koroze.JPG
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru do 120k

Příspěvek od vena »

tohle poslední jsem si prohlížel ,to je stará ludra nezajímavá ,kdyby to bylo za 30 tak proč ne.
honzo říkal jsi že tě nic netlačí,porozhlížej se v klidu hledej vybírej.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1480
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Subaru do 120k

Příspěvek od Tomiq »

Přesně Klicniku, tahle cena je totální úlet - já nedávno prodal BH 2.5 ale 2002 za 33 tisíc ::-(((
Prostě ty ceny šly obecně dolů, denně se dívám na Bazoš a za posledního půl roku je vidět jak novější modely (od 2004) nahradily ty starší, který jednak skoro nejsou, ale hlavně je nahradily i cenově... >:-@
Vybírej v klidu.
Jinak s tím plynem naprosto souhlasím, jen jsem vycházel ze zadání :-D
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
klicnik
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 30, 2020 10:45 pm

Re: Subaru do 120k

Příspěvek od klicnik »

Tak jsem se byl podivat na auto, o kterem se mi zminil vrtasp pres SZ a moje prvni dojmy jsou, ze dost dobry.


Legacy 2004, EJ20, 220000 km, vymenene LPG v Neptun Harfa / Milos Vavra, revize platna rok nebo 10 tis. km, nova nadrz, cena 84000.
Automaticke prepnuti na LPG par minut po startu, volnobeh drzi.
LPG system podle papiru z revize nepoznam - je tam popsany tam NECAM (regulator tlaku), MED (provozni LPG ventil), Teleflex (ridici jednotka), Tomasetto (viceucelovy ventil + pripojka plneni) a Atiker (plynotesna schrana, tlakova nadrz).
Mam v tom trochu chaos: Ktery z techto vyrobcu je "vyrobcem systemu", pro ktereho mam hledat servis na budouci kontroly a revize? Luzany uvadi, ze delaji servis Tomasetto, ale jestli je to ono... [?]

Jsou hotove emise, je ale jeste na prevoznich znackach (potrebne prihlaseni a STK). Interier vypada v pohode, nejaka kosmetika na palubovce, sedadla neprosezeny, neodrbany, se svyma 185cm se tam celkem pohodlne vlezu.

Karoserie vypada bez koroze (prahy, lemy, dvere do kufru), akorat jedno misto vlevo vpredu bylo trochu tuknuty - je to vyklepany, malej kousek rzi - pry resitelne. Prelakovane pry nebylo nikde (nemam jak overit).
Spodek jsem zkousel fotit mobilem, viditelnych mist ale bylo celkem malo - spousta toho je pod plastovym krytem. Vyfuk ma na malym miste trosku povrchove rzi, to snad ale nestoji za rec.

Co se tyka prostoru a kufru, mista je tam opravdu hodne, az si rikam, jestli to neni az moc... :) ale vyuziti se pro to beztak najde.

Meli jsme to i na projizdce, pocitove prijemne, plynule, nic neklepalo, nehazelo. Rozvody delane loni (cca 10 tis. km zpatky). Brzdy cca v pulce zivotnosti. Celni sklo bez skrabancu, pry pravdepodobne menene.

K tomu protokol od nemecke Dekry, nemecke papiry (dva predchozi majitele), tedka nova ceska emisni kontrola.

Nabidli i moznost nechat auto proverit u AWD v ramci jejich predkupni prohlidky, ale podle vrtase to bylo plne servisovano, takze to snad ani nebude potreba (?).

Co se tyka dalsich nakladu, tady predbezne pocitam s druhou sadou kol, cistenim/dezinfekci klimy, preventivni vymenou naplni (i v prevodovce), prihlaseni, STK... pokud je vsechno dobry, tak bych se mohl vejit do rozpoctu jeste s osetrenim podvozku a dutin. :)

Musim rict, ze jsem docela nahlodanej do toho jit, ale houby tomu rozumim.
Zapomnel jsem zkontrolovat neco, co by mne melo pripadne "odhlodat"?
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru do 120k

Příspěvek od vena »

:-) další ne úplně optimální.
Je tam systém Teleflex Necam skoro nikdo to neservisuje ,drahé díly (vstřikovače,řj, reduktor) za druhé byl zajisté v autě hoodně let možná komplet nájezd na plyn.je to pak řešitelný výměnou za třeba český systém Magic komplet předek (použitelný z toho bude nádrž trubky) komplikovaná pakárna.pises servisovaný ( jde doložit že se pravidelně měnily oleje,kontrolovaly vůle ventilů,co spojka, výfuky) že Němec jednou za třicet tisíc km přijede vyměnit olej v motoru vodu v ostřikovačích i to může být scheckheftgepflegt..:-)
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Subaru do 120k

Příspěvek od Tapan »

Bych to úplně nehanil. Za 84 nemůžeš chtít zázraky. Jestli to na plyn jede dobře, tak bych s tím pojezdil a až to začne zlobit, tak překopat na Magic.
Co se výměny olejů atd. týče, většina aut v téhle cenové kategorii nemá servisní historii vůbec žádnou nebo má servisku, kde je pár razítek a jestli neumíš italsky, aby sis do toho servisu zavolal, jsi stejně v loji :-) Čili ano, auto od příbuzného puntičkáře, které je v rodině od nova, by bylo lepší volba, ale kdo z nás tu možnost má, že... :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48974
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru do 120k

Příspěvek od VDC »

Za mě bych se toho nebál. Vrťas nemá potřebu ti nabízet nějakej průser, protože by to byla jeho špatná reklama. Normálně tu s náma žije a funguje, tak si nebude kálet do vlastního hnízda. To za prvé.

Za druhé. Teleflex je německý systém. Když funguje, tak super, když nefunguje, tak vyhodit a nahradit. Nebyl bys ani první, ani poslední.
Když nemusíš řešit nádrž a multiventil, tak zástavba Magic4 do čtyřválce by tě vyšla na nějakých 12-14000. A to je cena asi 3 vstřikovačů na Teleflex.
Takže bych se toho nelekl, ale rovnou bych byl na tvém místě smířenej s touhle variantou. Jak se na plynu něco posere, pryč s tím a vyměnit.
To co měnili na tý Harfě byla nádrž.
Tomasetto je multiventil, nejlevnější, co se dá koupit. Teď ho budu dávat na Previi.

Nějaký ty fotky podvozku máš ? Ono je tam totiž i přes zaplastování vidět všechno podstatný.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Kupuji/vybírám auto“