Starší Tribeca nebo novější outback

Máte zájem o koupi nějakého vozu ? Zde můžete prodiskutovat případné nabídky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od masha »

Jaké nokiany konkretne? To jsou ty weatheproof?
Ty treba maji znacku snehove vlocky = brano jako zimni obuti takze s tim by nemel byt problem ani v rakousku ne?
Ja s tim ted taky laboruju...zima poradna nebyla ani nepamatuju a z 90% jezdi muj otb normal po silnici... Jestli se vyplati drzet dve sady netusim... Zrovna ty nokian maji dobre reference co jsem koukal...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od VDC »

Musí to být celoročky označené vločkou. Pak je akceptují. Nesmí to být jen M+S
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6341
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od cleo »

masha píše: Ja s tim ted taky laboruju...zima poradna nebyla ani nepamatuju a z 90% jezdi muj otb normal po silnici... Jestli se vyplati drzet dve sady netusim... Zrovna ty nokian maji dobre reference co jsem koukal...


Sent from my iPhone using Tapatalk
To je otazka, je to na preferencich kazdeho. Na druhe auto bych je dal urcite, protoze toho moc nenajede, ale Forestet je daily a chci mit jistotu. Pravda, letosni zima je takova, ze by mi ty celorocky stacili.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Sybokcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 147
Registrován: úte úno 06, 2018 2:52 pm
Jméno a příjmení: Petr Šrajb
Bydliště: Praha

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od Sybokcz »

Koukal jsem ze tam jsou WR suv 3 nebo 4, jak říkám zatím spokojenost jen to vyzkoušet víc na sněhu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moje:
Subaru B9 Tribeca "Bubli9"
LR Series IIa "Dědek"
Další:
Škoda Fabia 1.4 16V
ex:
Saab 9-5 2.3 2.3t
Lancia k SW 2.0 16VT
Lancia k SW 2.0 20V
Lancia Delta 1.6
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od podvlada »

Někde akceptují M+S, někde chtějí vločku v hoře, ideál je mít tam vyražený obojí. Mám štěstí, že ty General Grabber A/T3 maj obojí. S mým nájezdem je asi jedno, co tam budu mít, a "dál" jezdím beztak jen na srazy, kde pak jezdíme off, nebo třeba ta Ukrajina, kde byly žádoucí, nebo i když to je výlet, co kdybych našel nějakou pěknou cestičku jinudy než po hlavní.

A to jsem udělal tu blbost, že jsem k nově koupenýmu autu sehnal (byly mi sehnány, dík Ládís :-)) jetý zimáky na ten kousek zimy. Pak druhou sadu kol (ať mohu sám prohazovat) a letní obutí, ty jsem bral nový. Pak ta Ukrajina, tak další kola (jinej rozměr) a nový A/T pneu. Takže ty sady mam nakonec tři.

Nevim, jestli ty letní ještě nasadim, vypadá to s nima divně, obzvlášť v přímým srovnání s těma bačkorama co tam jsou teď. Asi tu sadu pustim, a necham si akorát ty zimní kdyby náhodou bylo hodně uplácanýho ledovýho sněhu, ale pokud by nasněžilo hodně, možná by zase byly lepší ty A/T. Takže ač jsem vždy svědomitě měnil letní zimní a držel si dvě sady, i vzhledem k aktuálním zimám bych se na to možná už vykašlal a pořídil nějaký celoročky taky (kdybych to musel řešit), samozřejmě záleží na tom, kde kdo jezdí - někdo, kdo žije na horách se asi bez kvalitních zimních neobejde. Viz třeba Šíma, Petr... Já 90 % po městě a sem tam výlet na sraz, na hory, ... a i kdyby nasněžilo půl metru, tak to nějak s "univerzálama" přežiju a holt pojedu opatrnějš :-)

Škoda jen, že když už to tady řešim, nemůžu přímo nabídnout tu sadu sotva jetejch letních (max 3000 km než jsem dal A/T a ty už zůstaly) - pochybuju že Tribeca bude mít rozměr 215/50/17...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od romull »

Nevím jak se ty celoroční za ta léžřta co jsem jedny zkusil a obratem zase poslal dál zlepšily, ale je fakt, že ty zimy už zdaleka nejsou co bývaly, a tak to pro někoho co jezdí málo a opatrně může být dobré řešení. Mě ale nevyhovovaly ani v létě a zimy se už naštěstí nedočkaly >:(
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od masha »

Trosku to tady plevelíme těma gumama :-) Jestli by nebylo lepší to přesunout do vlastního tematu..

Já jsem se teda na těch celoročkach co jsou na autě, jsou starý 5 let a mají vzorek tak na hraně vyhrabal naposledy na horach úplně nejvýš ze všech ostatních účastníku provozu na zimních pneu :-)

Teď je prostě to dilema kdy musím koupit nové letní obutí a na zimu zimní. Tak jestli to nevyřešit celoročkou a mít klid...

Jsem běžný uživatel a po pravdě nepoznám, jestli mám na autě barumky za 1300,- nebo continental za 2500,- ObrázekObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Sybokcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 147
Registrován: úte úno 06, 2018 2:52 pm
Jméno a příjmení: Petr Šrajb
Bydliště: Praha

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od Sybokcz »

Tak už má vybráno a doma, můžou se rozvíjet další témata související s nákupem auta :).
Taky jsem jel dva měsíce po koupi pro nové letní, původní, na kterých jsem chtěl přejet léto už by to nedaly.
Moje:
Subaru B9 Tribeca "Bubli9"
LR Series IIa "Dědek"
Další:
Škoda Fabia 1.4 16V
ex:
Saab 9-5 2.3 2.3t
Lancia k SW 2.0 16VT
Lancia k SW 2.0 20V
Lancia Delta 1.6
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od masha »

Dobře to beru jako pádný argument.. Ještě teda gratulace k nové káře ;-) sledoval jsem průběh výběru a nákupu tak věřím, že jsi vybral dobře.

Já právě čekal s těma zimníma, že je koupim až přituhne a napadne sníh.... no zatim jsem se nedočkal ;-) A jak jsem psal tak na chování auta jsem nějak celoročky nepoznal zatím..
Čekám ještě na nějaký názor nejlépe někoho kdo na nich jezdí :-)



Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od podvlada »

Tak vždycky to bude kompromis. A co se týče "celoroček" z oblasti A/T, tak všechny jsou na mokru tragický - více či méně, Yohn je toho důkazem. A chce to podle toho jezdit.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od masha »

podvlada píše:Tak vždycky to bude kompromis. A co se týče "celoroček" z oblasti A/T, tak všechny jsou na mokru tragický - více či méně, Yohn je toho důkazem. A chce to podle toho jezdit.
Tak jasný já koukám po nějakém standartním obutí tun buď ty Nokian nebo třeba Michelin :-) Jezdím denně jak jsem psal takže at pneu jsou tabu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od Mira »

Rozdíl mezi šlupkovýma gumama a prémiovkama fakt poznáš. =) Celoročky jsou kompromis k ničemu, nejsou dobrý v létě ani v zimě.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
SWRT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 595
Registrován: sob črc 10, 2010 7:09 pm
Jméno a příjmení: Daniel Docekal

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od SWRT »

Mam celorocni toyo celsius a spokojenost....bel jsem parkrat letos na horach a v pohode
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od masha »

Mira píše:Rozdíl mezi šlupkovýma gumama a prémiovkama fakt poznáš. Celoročky jsou kompromis k ničemu, nejsou dobrý v létě ani v zimě.
Já právě tenhle názor už slyšel a možná bych mu i věřil pokud by to auto na nich teď nestálo a jezdil jsem s tím ;-) Jako v čem nejsou dobrý? V letě jsem na nich jezdil. Teď jezdí v ,,zimě” a nějak na ně nemůžu říct nic negativního zatím.. Možná je to krátká zkušenost tak proto sbírám zkušenosti ostatních :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od masha »

SWRT píše:Mam celorocni toyo celsius a spokojenost....bel jsem parkrat letos na horach a v pohode
Dík za názor... To máš na OTB taky?? Kolik sezon mají naježděno? Jedná se mi i o to jak dlouho vydrží proti sezonímu obutí


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „Kupuji/vybírám auto“