Starší Tribeca nebo novější outback

Máte zájem o koupi nějakého vozu ? Zde můžete prodiskutovat případné nabídky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od quickly »

On otík BR je taky dost velký. V 5 dospělých s ním jezdíme na Kysuce a úplně v pohodě. Když vezmu dohromady užitnou hodnotu, spotřebu, prostor, tak mi vychází lépe Tribeca jen u využití 7 míst. Když si vezmu inzeráty s motory 3.6, tak Tribeca je o trochu levnější, ale spotřeba bude mít Tribeca o 40% vyšší. Spotřeba BS s 3.6 je v mém podpisu (skladba cest okolo komína v Hradubicích a výlety+Slovensko a Valachy).

Podle technických údajů je Otík BR s 3.6 lehčí o 200 kg než Tribeca s 3.6.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od quickly »

Tak Tribeca 3.6 má normovanou spotřebu 11.6 (podle staré metodiky) a otík BR s 3.6 (podle stejné metodiky) 10.0 l/100 km
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od VDC »

No já bych to tak úplně nezjednodušoval, že je to pouze Tribeca vs Outback a že teda Outback je lepší volba. Je to taky 2.5 vs 3.6 a jestliže Michal neřeší každej litr spotřeby, tak H6 je H6. Osobně bych teda taky řešil estetiku, kdy Outback BR z estetickýho hlediska prostě není volba, to se s Tribecou vůbec nedá srovnat. Takže esteticky jedině Outback BS vs Tribeca a to jsme zase na začátku, 2.5 vs 3.6. :-)

Samozřejmě jsem tím vůbec nechtěl říct, že 2.5 je špatná motorizace a nejede, nebo podobný bláboly. Spíš, že jestli Michal nepotřebuje úplně řešit spotřebu, tak je to jedna z posledních šancí si pořídit 3.6 a užít si tenhle motor.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaS
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 73
Registrován: pon zář 18, 2017 12:51 pm

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od HonzaS »

gamin píše:Tak hradecká Tribeca je do středy zarezervovaná.

Honzo, tím spíš by mě zajímalo info o té plzeňské v Autwecu. Sháněl jsi sedmimístnou nebo co se ti nezdálo? A kdy to bylo, jak dlouho už tam stojí?

A zeptám se obecně na reference na Autwec, servisuje si tam někdo svojí káru? Dá se jim vĕřit?

Mám ještě jednu nabídku s trochu nižší cenou na Tribecu s jasnou historií a nadstandarním servisem s nájezdem přes 200 tisíc. Máte někdo zkušenost s takovým nájezdem a na co se při koupi zvlášť zaměřit kromě výměn náplní (nadstandardní), stavu tlumičů a brzd (vyměněny)...auto nejezdilo …
Tribecu jsem sháněl snad od jara, ta Plzeňská tam byla tuším nějak v létě. Jezdí s ní paní do práce, v Autwecu je proto, že tam byla koupena + známost. Ale servisováno to tam nebylo. Auto jelo celkem pěkně, hůř ale brzdila (myslím, že kotouče jsou na výměnu), při brzdění mírně vibroval volant. Lak je zachovalý, sem tam nějaký šrám, ale nic hrozného. U tak starého auta se s tím musí počítat. Interiér zachovalý. Záleží, jaké máš nároky na zachovalost :-). Co si ještě pamatuji, tak se nějak řešilo STK, kvůli tomu rámu na nárazníku. Poslední zprávu, kterou jsem dostal, že je to OK.

U nájezdu okolo 200 tis. bych důkladně kontroloval stav motoru. Je to zrovna stav, kdy se foukne těsnění. Doporučuji mít s sebou někoho, kdo pozná, zda má fouknuto pod hlavou. Jinak stačí vyměnit olej motorový, v diferáku, převodovce (nejlépe proplachem), brzdy a jezdíš.

Ohledně spotřeby je to tak, že to žere jak kráva :-). Jezdím průměrně za 13.5l. Když jsem měl půjčenou B9, tak spotřeba byla stejná, ale s 3.6 se jezdí líp. Rozdíl je poměrně markantní.

Doporučuji jak píšou ostatní, obě auta si projet, vyzkoušet, naložit autosedačky apod.
Připoj se ke skupině majitelů a fanoušků Subaru Levorg na Telegramu: https://t.me/subarulevorg

Subaru Levorg
Subaru Tribeca 3.6
gamin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 09, 2020 11:26 am

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od gamin »

I na základě tohoto vlákna a postřehů vás členů za které vsem děkuji, se přikláním spíše ke starší Tribece s jasnou historií než k novějšímu a dražšímu OT. Kvůli malým děckám v nejbližších 5-ti letech nebudeme přiliš akční a počítám s nájezdem mezi 10-15 tis. ročně. Doma v Lysé máme všechno u komína, takže nejlepší dopravní prostředek jsou vlastní nohy. Práci mám v Praze a protože bydlím dvě minuty od nádraží, tak taky není co řešit, co se přibližovadla týče. Takže zbývají cca jednou týdně pojezdy ženy do Prahy (40 km jedním směrem) za kamarádkama, prababou, na nákupy.... Sem tam vikend, takže delší trasy, a dálky k moři/na hory. Velmi výjimečně nějaká kratší trasa k lesu/řece/do restaurace v okolí... Nedává mi moc smysl v naší situaci dávat za auťák půl míče či více a sledovat, jak to auto za těch pár let ztratí hodnotu, aniž by se s ním pořádně jezdilo. Hodnota Tribeci už tolik spadnout nemůže a její poměr/cena/hodnota mi dává asi nějvětší smysl protože těch pár kilometrů si chci v pozici řidiče i cestujícího užít a nezávodit jen ve spotřebě (= neznamená to hrát si na machra, nejezdím jako prase, jezdím defenzivně a bez nehod) a chci mít větší šanci vyvaznout, když v protisměru potkám nějakého vraha v ochcávce, jako ta již zmiňovaná plzeňská rodina minulou neděli. A kdyby nebylo na chleba a tedy ani na fuel, tak zkrátka chvíli budeme jezdit i na výlety vlakem. Naše malá píďalka to má stejně nejradši a fotr si může dát v klidu pivo:-) Jen potřebuji mít jistotu, že se do auta poskládáme v pěti a do kufru nacpem rodinné krámy, když vyrazíme třeba k moři. Už řeším vyzkoušení, pač obě dětské sedačky máme a ještě minimálně dva roky budeme mít protisměrné se základnou, takže variabilita sedadel a možnost je různě posunout nám asi moc nepomůže, respektive nic neřeší - vadí jen základna, kolem ramen je volno.
Vím, že to sezení mezi dětskými sedačkami v druhé řadě nebude o žádném velkém komfortu, ale jedná se mi o to, aby bylo vůbec možné. Roztoč isofix úchytů je 33 cm, obě sedačky mají na šířku 45 cm, či-li budou přečnívat o 6 cm. Jestliže platí, co psal Jarda, že v Tribeca je mezi isofix úchyty 50 cm, zbyde tam 38 cm, což je o 6 cm víc než v mé současné Mazdě, což by z hodně odřenýma ušima tedy zadkem mohlo mé nenáročné ženě stačit:-) Ten rozměr je skoro jako sedák židle. Mohu poprosit nějakého vlastníka Tribeci o ještě jedno přeměření prostoru mezi krajními prostředními isofix úchyty v druhé řadě?
Díky moc Michal
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od VDC »

No ten srnolam vepředu podle mě bude na stk problém, kromě toho, že je hnusnej. :-) Nevěřím, že to je zapsané příslušenství.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10657
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od podvlada »

Rám prej někdy prochází, pokud není pevnostní nebo jsou na něm třeba světla a je to jejich "držák". Aspoň co jsem prolejzal různý offroad fóra... Ale 100% to není.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od ybrcek »

HonzaS píše:
Tribecu jsem sháněl snad od jara, ta Plzeňská tam byla tuším nějak v létě. Jezdí s ní paní do práce, v Autwecu je proto, že tam byla koupena + známost. Ale servisováno to tam nebylo. Auto jelo celkem pěkně, hůř ale brzdila (myslím, že kotouče jsou na výměnu), při brzdění mírně vibroval volant. Lak je zachovalý, sem tam nějaký šrám, ale nic hrozného. U tak starého auta se s tím musí počítat. Interiér zachovalý. Záleží, jaké máš nároky na zachovalost . Co si ještě pamatuji, tak se nějak řešilo STK, kvůli tomu rámu na nárazníku. Poslední zprávu, kterou jsem dostal, …
Jak chceš poznat na motoru,že je před fouknutim těsnění? Mám teď 250 tisíc a ten motor jede furt stejně, a voda nemizi. Az to foukne tak to nechám opravit.


nasmrdlany v NOTE 9
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
HonzaS
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 73
Registrován: pon zář 18, 2017 12:51 pm

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od HonzaS »

VDC píše:No ten srnolam vepředu podle mě bude na stk problém, kromě toho, že je hnusnej. Nevěřím, že to je zapsané příslušenství.
Jasně že to zapsané není. Pochyboval bych, že to auto to před něčím ochrání. Konkrétně na tomto autě to drželo asi 4 šroubech do nárazníku. Ještě jsem řešil, že budou po sundání toho bazmeku vidět.
Připoj se ke skupině majitelů a fanoušků Subaru Levorg na Telegramu: https://t.me/subarulevorg

Subaru Levorg
Subaru Tribeca 3.6
Uživatelský avatar
HonzaS
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 73
Registrován: pon zář 18, 2017 12:51 pm

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od HonzaS »

ybrcek píše:Jak chceš poznat na motoru,že je před fouknutim těsnění? Mám teď 250 tisíc a ten motor jede furt stejně, a voda nemizi. Az to foukne tak to nechám opravit.


nasmrdlany v NOTE 9
Kromě toho, že v chladiči nemáš vodu a máš ji v expanzce, tak to snad jde poznat nějakou analýzou vody. Snad jestli je v ní olej? Co jsem se o tom bavil, tak člověk znalý to na místě pozná s podezřením a v dílně pak s jistotou.
Připoj se ke skupině majitelů a fanoušků Subaru Levorg na Telegramu: https://t.me/subarulevorg

Subaru Levorg
Subaru Tribeca 3.6
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od MrRichie »

VDC píše:No já bych to tak úplně nezjednodušoval, že je to pouze Tribeca vs Outback a že teda Outback je lepší volba. Je to taky 2.5 vs 3.6 a jestliže Michal neřeší každej litr spotřeby, tak H6 je H6. Osobně bych teda taky řešil estetiku, kdy Outback BR z estetickýho hlediska prostě není volba, to se s Tribecou vůbec nedá srovnat. Takže esteticky jedině Outback BS vs Tribeca a to jsme zase na začátku, 2.5 vs 3.6.

Samozřejmě jsem tím vůbec nechtěl říct, že 2.5 je špatná motorizace a nejede, nebo podobný bláboly. Spíš, že jestli …
Tome to máš asi pravdu. Pokud bych byl v dané situaci, tak bych asi taky řešit 3.6 a to hezčí svezení. BR je sice ošklivé, ale zvykneš si. :) Já si zvykl a kdybys ho měl doma ty, tak by sis zvykl taky :D Tribeca má zase vysloveně hnusný interiér. Zase na druhou stranu 3.6 v BR jsou šíleně přepálené na ceně. Kde je Tribeca za 200 tam je BR za 300. Což je docela výrazný rozdíl.

Nicméně stejně bych bral BS nehledě na motor. Jsou tam věci, které se mi líbí a v autě je postrádám. Nějak začínám potřebu mít BS... No ale to je auto za minimálně dvounásobek ceny Tribecy.

Jo a ještě jeden podstatný rozdíl mezi 3.6 a 2.5... VTD vs MPT!!! A to považuji za výrazný rozdíl.
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od MrRichie »

HonzaS píše:
Kromě toho, že v chladiči nemáš vodu a máš ji v expanzce, tak to snad jde poznat nějakou analýzou vody. Snad jestli je v ní olej? Co jsem se o tom bavil, tak člověk znalý to na místě pozná s podezřením a v dílně pak s jistotou.
Hele nějaké indície vždy budou, zakalení vody, emulze pod víčkem a podobně, ale to už je s největší pravděpodobností už fouklé (včetně toho oleje ve vodě).

To co myslíš, je chemický test na přítomnost CO v chladící kapalině. Ta to pozná poměrně brzdy bez toho, aniž by ještě nějaké sekundární projevy byly.

https://www.pullotrade.cz/diagnostika-t ... nim-hlavy/
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od ybrcek »

No, kapalina je tmavě zelená. Tam nevím teda co bych viděl. A vicko čistý. Tak tím líp. Jsem v klidu

nasmrdlany v NOTE 9
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
MichalSK
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 284
Registrován: čtv pro 22, 2016 9:37 am
Jméno a příjmení: Michal Skalicky
Bydliště: Praha

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od MichalSK »

Tribeca teda hnusny interier urco nema, samo zalezi na preferencich kazdeho soudruha. Kazdy, kdo mi vlezl do auta byl prekvapen pohodlim, prostornosti a neotrelim, peknym interierem. Nema to zadnou malou, uzkou palubku jako kazde auto ted, coz mne se extremne nelibi. Proto se mi Tribeca stale libi. Asi jsem uchyl :-)

Kazdopadne zkus si obe auta, projet, prohlednout a uvidis sam. To bude nejlepsi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Subaru Tribeca B9, MY2007 - porad H6
Subaru Outback 3.0 H6 MY2004 - dalsi ex H6
Subaru Outback 3.0 H6 MY2004 - ex, chudak trefeny na krizovatce

SK neni Slovensko :-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší Tribeca nebo novější outback

Příspěvek od VDC »

Tak jestli je interiér hezkej nebo ne je samozřejmě subjektivní. Mě se interiér v Tribece líbí. :-) BR bych doma mít nemohl, nezvykl bych si. :-)
A samozřejmě máš pravdu Richie, že VTD vs MPT je taky důvod pro volbu Tribecy.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Kupuji/vybírám auto“