Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.

Jaké auto byste si vybrali vy?

Subaru Outback do 2014
1
5%
Subaru Outback od 2015
11
58%
Subaru XV do 2017
0
Žádná hlasování
Subaru XV od 2018
1
5%
Subaru Impreza 2018
0
Žádná hlasování
Subaru Forester od 2014
4
21%
Mazda cx5
0
Žádná hlasování
Mazda 6
1
5%
Suzuki Sx4 s-cross
1
5%
Mitsubishi ASX
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 19

Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od quickly »

Ono to není jen o těch řetězech. Řetězy jsem používal na Valachach na Felicii. Potom jsem jezdil s koktavkou na chatu LCR pod Boubinem. Ano, dojel jsem, sice mi 3x chcipnul motor a byl jsem vystresovany, ale i přes velký sníh jsem dojel. Se Subaru 4x4 mám dobrý pocit, že je to bezpečný způsob se dostání do cíle, když jsme druhou zimu s SH chytli na cestě z Pardubic do Čadce zácpy kvůli pár cm uklouzaneho sněhu a místo 4 hodin to jeli 6 (Třinec zarvany kamiony), tak Eliška sama po dojezdu do Čadce prohlásila, že je ráda, že máme Subaru, protože se cítila bezpečně. Já jezdím hlavně v nížinách (Hradubice 224 mnm), ale jsem dost rád za 4x4, protože občas musím kvůli autobusu zajet minimálně polovinou auta na trávu do skarpy a se Subaru to vůbec nemusím řešit. Je to jako s telefonem. Někomu stačí tlacitkovy a je volá, někdo je rád, že má chytrý telefon.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od VDC »

Gordíku i s tou nadmořskou výškou to kulhá. Míval jsem barák v údolí Berounky, v nadmořské výšce 311 m.n.m. Do vsi vede celkem strmá silnička serpentinami a ze vsi taky. Kromě toho je to ochranné pásmo Berounky a nesolí se tam. Takže tam o zábavné situace v zimě nebývá nouze. A přes tu nízkou nadmořskou výšku tam sněžívá dost. Takže čtyřkolka se i tam setsakra hodí, byť to samozřejmě lze přežít s předokolkou.
Takže to fakt nelze zobecňovat.

A ještě mi vysvětli, jak to myslíš, že Fabia má lehký předek a těžký zadek ? Jak může mít auto s motorem vepředu těžkej zadek ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od GordiK »

Jo, ja to beru, predsedo, ze moje zkusenosti nemusi bejt obecne platny. A znova rikam, je kazdyho vec, jestli si priplati za ctyrkolku nebo bude prezivat s predohrabem - to si musi spocitat kazdej sam, na kolik ho ctyrkolka prijde a jestli cena/uzitek je pro nej akceptovatelna.

To s tim lehkym predkem jsem myslel na Toledo - ta 1,2 TSI ma snad jen 60 Kg a to auto ma velkej zadni previs. Sam jsem si vsim, ze tyhle maly turbomotory v golfu/308/leonu/octavce hrabou vic nez moje octa I 1,6. Na snehu jsem s tema turbomoturkama nikdy nejezdil, ale na mokru to diky velkymu tocaku v nizkych otackach a lehkymu motoru ma znatelne nizsi adhezi nez auto s "normalnim" motorem. Proto rikam - Fabie diesel bude mit bliz k tomu tebou zminovanymu Renaultu 5 (tezkej motor nad pohanenou napravou, "nizka" hmotnost na nepohanenou zadni) a vyjede tudiz mnohem vic na snehu. Taky dost delaj gumy - jestli jdou na Toledo TSI dat 165 jako jsou na Toledu s HTP (pokud me teda pamet nesali), tak bych zkusil i uzsi gumy.
Naposledy upravil(a) GordiK dne stř bře 13, 2019 9:28 am, celkem upraveno 3 x.
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od GordiK »

quickly píše: když jsme druhou zimu s SH chytli na cestě z Pardubic do Čadce zácpy kvůli pár cm uklouzaneho sněhu a místo 4 hodin to jeli 6 (Třinec zarvany kamiony), tak Eliška sama po dojezdu do Čadce prohlásila, že je ráda, že máme Subaru, protože se cítila bezpečně.
Hele, ja jsem racionalni clovek. Takze nevim, proc bych se mel v jedouci kolone predohrabu citit v v mym predohrabu nebezbecne, navic kdyz na snehu jsem zvyklej jezdit. Navic - nejvetsi nebzepeci realne neni, ze nevyjedu kopec v osobaku - nejvetsi nebezpeci je, ze silnici zablokujou kamiony. A zablokovanou silnici v opravdovy zime po poli neobjede ani tatra kolos - takze i se slavnym subaru budu objizdet ucpanej usek jako kazdej jinej plechovkar a potahnu se 40km/h, protoze tu kolonu plechovkaru v zime temer nejde predjet ani v Subaru (a kdyz uz clovek predjizdi, tak na nej koukaj jak na pirata). Takze by se Eliska mela bat spis kamionu a nezkusenych ridicu, nez jizdy bez 4x4.

Zkratka - jsou lidi, co se citi i v letadle nebezpecne. "citit se bezpecne" je casto zcela subjektivni emoce, ne vysledek racionalni uvahy. Ale uznavam, ze u mnoha lidi i subjektivni emoce jsou argumentem pri rozhodovani.

Jinak k tem retezum - pokud se nemylim, Miclha psal, ze v jedny zatacce/jednom useku mu parkrat za zimu blikal protiprokluz, ale nakonec normalne dojel i bez retezu. Jestli ta situace odpovida vyjezdu na chatu lesocechu pod Boubinem necham na posouzeni Miclhy. Ono vubec rozhodnuti, co je optimalni reseni situace, musi udelat Miclha, ne my. Za tech 200 tisic, co musi minimalne prihodit na Subaru, si muze koupit UKT na podkovach, projede toho mnohem vic nez se Subaru a jeste o vikendech muze delat bokovku v lese a treba tak najde novou napln zivota...
Naposledy upravil(a) GordiK dne stř bře 13, 2019 9:59 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od quickly »

GordiK: ten "klid v duši" nebyl na poskakování v koloně, ale na to, že když nás PČR navedla v Třinci na objízdné trasy a všechna auta musela jet určenou trasu, tak jsme projížděli silnicemi VI. až VII kategorie (okolo místních JZD) a tam stačilo udělat s předohrabem špatný pohyb a člověk by zasukoval celou silnici.
Tu cestu na Boubín jsem dal s oktávkou bez řetězů, ale pocity hrůzy, které jsem prožíval, se Subaru nemám.
Netvrdím, že 4x4 od Subaru je jediný správný, ale pro mne a moji rodinu dává pocit bezpečí (za rok najedu dohromady 50 tkm služebně, ale i dost s rodinou).
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
miclha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned bře 10, 2019 5:56 pm

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od miclha »

Tak vidím že se diskuze pořádně rozjela >B-)

Jinak teda k uvedenému.

Předtím jsem měl právě 1.9TDI toledo, ale bydlel v Ostravě a samo všude v poho dojel, je ale pravda že jsem byl párkrát na horách na sněhu a vše bylo v pohodě no.... Těžko říct jestli bych vyjel úplně v pohodě teď vše.
Jinak gumy mám Firestone Winterhawk 3 185/60 R15. Nyní 2x nové které jsem dal dopředu (jedno jsem prorazil z boku, druhé defekt) škoda že nemohu ověřit(není sněhu) jestli je to lepší než původní které měly 4 roky...
Jinak jsou dvě krizové místa - možná někdo zná - kopec ze Zátiší do Kyjovic když je nasněženo nebo sněží vždy je někdo v příkopě.... A další je cestou dále a ten už neobjedu....

Jinak sníh se tu celkem drží a je to taky chráněné pásmo, ale je pravda že silničáři se snaží a ty problémy byly vlastně jen když sněžilo a bylo to rozměklé s velkou vrstvou na silnici.....

Žena je proti, ale říkala že když to subo tak nutně musím mít tak ať si ho pořídím no ale, upřímně peněz zase není nazbyt...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od VDC »

GordiK píše:
To s tim lehkym predkem jsem myslel na Toledo - ta 1,2 TSI ma snad jen 60 Kg a to auto ma velkej zadni previs. .

Jasný, rozumím.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od Jackylle »

Miclha: kopeček a cestu znám, tam jezdím schválně (a delší nesmyslnou trasou), když náhodou nasněží :-D Nepřišlo mi to jako adrenalin...
Jestli fakt potřebuješ 4x4 ti neporadím, nicméně kdybys chtěl mrknout na prostornost v Legacy, ač notně starší generace, mám to kousek. Klidně do něj můžeš pokusně nacpat kočárek i psa.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“