Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.

Jaké auto byste si vybrali vy?

Subaru Outback do 2014
1
5%
Subaru Outback od 2015
11
58%
Subaru XV do 2017
0
Žádná hlasování
Subaru XV od 2018
1
5%
Subaru Impreza 2018
0
Žádná hlasování
Subaru Forester od 2014
4
21%
Mazda cx5
0
Žádná hlasování
Mazda 6
1
5%
Suzuki Sx4 s-cross
1
5%
Mitsubishi ASX
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 19

PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1294
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od PeteBiggy »

GordiK píše:...VDC je predsedou kvuli jeho schopnostem v boji s korozi...
:-D :-DDD Jakože jinak je Tomáš předseda na baterky, ale tak nechali jste mu to předsednictví jen proto, že je tak dobrý korozedrtič joo??? :-D :-DDD
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od Subaru70 »

..mám taky dvojčata a k tomu ještě jednoho prcka. O narození jsem je sice vozil v BMW 530 combi, ale od jejich 3 let Foresterem k plné spokojennosti. Radši jsem ještě pořídil box na střechu abychom se tam vešli i s hromadou bagáže...Jinak žena má Citroen Grand Picasso, kterej je pro rodinu optimální díky mega kufru,ale zas to nemá 4x4, což potřebujeme neboť máme chalupu na horách. V každém případě nějaké schopné 4x4 MPV by bylo fajn a asi by bylo větší na kufr než Forester,ale u mě to dělá hodně to že Subaru mám rád a tak ho preferuju. Jinak racionálně je nějaké 4x4 MPV asi smysluplnější,ale jak říkám, Subaru a dvojčata jdou k sobě taky dobře ;-D
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3623
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od bushman1 »

GordiK píše:Jeste obecnej postreh ke ctyrkolkam a "mene zkusenym ridicum" - ja bych byl s tou ctyrkolkou opatrnej...

Co jsem tak pochytil ohledne ctyrkolky od "mene zkusenych ridicu/ridicek" v okoli (sebe do toho taky pocitam...):

Lama si mysli, ze ctyrkolka jede po snehu jako po kolejich. Kdo nekdy se Subaru na snehu proste jen "strhnul volant do strany" tak vi, ze i Subaru je nedotacivy jako prase...

Lama si mysli, ze ctyrkolka lepe brzdi...

Lama si mysli, ze kdyz je to ctyrkolka, tak to vyjede vsechno - a kdyz lama zapadne, tak casto stejne nevyjede, protoze i "vyhrabat se" se …
Pokud je 4x4 v kombinaci se stabilizací podvozku, tak i Lama je schopná s tím dobře fungovat.
Bez stabilizace je to spíše děsivá zkušenost v porovnání s předohrabem.
Na to vše ostatní, co zmiňuješ, Lama přijde za provozu a poučí se ;-D
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od Levap »

Já bez stabilizace jsem furt lama :-)

jinak chápu potřebu 4x4, my měnili zánovní Renault Grandtour za Qashqai 4x4 přesto, že jsme šli do ojetiny byl to jednoznačně posun dopředu - v kvalitě zpracování, komfortu, spolehlivosti ... ono když nevyjedeš od baráku ani na hlavní cestu a zrovna potřebuješ urgentně vyjet tak jet o na palici.

a co se týče velikosti kufru, taky jsem potřeboval velké auto, jak děti vyrostou tak opravdu nepotřebuješ mraky krámů, jako kočárek, pleny, sáně, všechno 2x kdyby se to ušpinilo nebo promočilo ... mám Imprezu a nabalíme se v pohodě, trochu tomu přispělo že s námi už nejezdí žena :-) ale to je jiná kapitola
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
miclha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned bře 10, 2019 5:56 pm

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od miclha »

Njn. Musím se teda rozhodnout.

Hezká je třeba i tady ta https://auto.bazos.cz/inzerat/100476653 ... VX-20l.php

Jinak ono zase, buď dat Seata a přiložit min. 200 tis na Outback či Forester, nebo mít, Seata + nějaký do 200tis.
Nevím jak moc by jsme využili 2 auta no.... Jestli by žena sama jezdila po doktorech atd, vždy ji pomáhám...

Kolik by mi vůbec tak nabídli za Seata na protiúčet? Nevím jestli třeba 200tis.... Beztak ne...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od VDC »

Upřímně nechápu ty názory, že čtyřkolka je někdy horší nebo srovnatelná s předokolkou, pokud se nebavíme o zpevněné suché silnici.
Jediná předokolka, která byla schopná jet celkem slušně docela dlouho na sněhu byl R5 na dobrých zimácích, protože to mělo tak lehkej zadek, že to ten předek utáhl. Ale holt to asi s předokolkou neumim...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20599
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od námořník »

Předkolka je na sněhu stejně dobrá, dokud se nezastaviš v kopci :-) . To mělo bejt spíš ve vtipech ne?
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od spm »

Mne to taky nejak unika... jsem lama, v zasade jsem nejaky prusery nezazil ani s tou predokolkou (teda jeden jo, ale tam to bylo zcasti asi dost gumama), stabilizace mi do rizeni nesahla prakticky nikdy (vyjma pripadu, kdy jsem to fakt umyslne poslal nekam, kde jsem si to mohl dovolit) a i tak mi prijde, ze ta ctyrkolka se chova citelne lip (a staci jenom mokro)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od mari75 »

Já měl dojem, že se tady bavíme o jízdě na silnicích. V terénu, na polních, lesních a málo zpevněných cestách je snad bez diskuze, kdo bude mít vždy navrh
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20599
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od námořník »

Na silnici ,na mokru mi každá předkolka ,co jsem s ní jel, bliká jako diskotéka. V žádným případě nechci tvrdit že 4x4 na rozdíl od predokolky zvládne všechno. Ale nesrovnával bych nesrovnatelný. O terénu nebyla řeč.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
miclha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned bře 10, 2019 5:56 pm

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od miclha »

Tak já zatím dojel celou zimu do nového bydlení (bydlíme cca. pul roku) ale jednomu kopci se vyloženě vyhýbám když dost sněží, a pak jentu ještě jeden kterému se nemám jak vyhnout a je ještě do zatáčky, tam jsem sem 2x dost hrabal esp blikalo jako šílené ale očima jsem to nějak dotlačil :). Byla tady celou dobu sněhová pokrývka - nesolí se a místy ještě jazyky...

Jinak tedy ty diesely nejsou dobré ani v Outback 2015? Nebo proč je to tady tak relativně za dobrou cenu? 2 sady pneu, ČR puvod, nehavarované, senzory, nosiče, atd... Kde je háček?
https://www.sauto.cz/osobni/detail/suba ... oFrom=list

Mám to od práce co by kamenem dohodil, takže stojí to za omrknutilí? V dancars maji taky outback v naftě, ale ročník 2014 a ještě dražší.....
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od mari75 »

Tak já jsem zatím měl v autech max. ASR a ani to mi neblikalo. Asi jezdím jak při.osranej. Ale manželka to moc netvrdí. XT si zatím umím nejvíce užít v zatáčkách bez sněhu. Ze zasněžené silnice mám zatím dost respekt
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
miclha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned bře 10, 2019 5:56 pm

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od miclha »

Jo máš pravdu je to asi ASR :)
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od SCOOTER »

mari75 tak respekt měj furt!!...ono ani 4x4 v jakémkoliv provedení(krom aktivních diff) neznamená "koleje"...jak zde bylo psáno pohon Subaru je fajn,ale ten kdo ho nezná tak může být vcelku rychle rozhodnuto a překvapen...pokud bude dosti místa kolem silnice tak to dopadne dobře...jinak na sněhu,vodě pro začátečníky či "pohodové" řidiče je nečitelný a nedotáčivý...zkušenost kamarádů při půjčení mých bývalých Subaru na letišti či mimo...ale nic nikomu nevnucuji!.
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr auta do čerstvé 4členné rodiny

Příspěvek od quickly »

miclha píše:Jinak tedy ty diesely nejsou dobré ani v Outback 2015? Nebo proč je to tady tak relativně za dobrou cenu? 2 sady pneu, ČR puvod, nehavarované, senzory, nosiče, atd... Kde je háček?
Já jsem s průšvihovým foresterem MY09 v naftě najel 218 tkm a měl jsme vše v originálu. ALE ! Tankoval jsem jen u ÖMV, Tesco, vždy aditiva, napíchnutý ELM327 a hlídání regenerace a hlavně nepřerušování (mám v okolí domova 5km kolečko, které jsem většinou objel 1x a regenerace se dokončila). Nafta u Subaru je dobrá jen u úplně nového auta a musíš si vše stále kontrolovat a nemáš jistotu dalšího prodeje (s benzínem toto neznáš). S naftou jsem jezdil v průměru o půl litra méně na 100 km než teď s CVT .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“