Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od romull »

vrgada píše:Elmotor v každém kole už měly úplně první elmobily a žádného řízení netřeba, u DC motoru se zapojily do série a ten co neproklouzl měl automaticky větší tah, tady je dokonce 4kolka

https://www.hybridcars.com/wp-content/u ... 68x409.jpg

My už jsme dál a víme, že dávat elmotor do kol je kravina, ještě tak 10 let a pochopíme, že i ty elmobily jsou kravina, stejně jako na to přišli naší dědové, teda pokud to nebudou auta pro horních 10000 a plebs bude běhat s praporkama
.....ale není, mají je i hypersporty a dokonce i čínský =) . Když to jde v téhle třídě a těchto rychlostech, tak proč by to nešlo třeba u rodinného kombíku s pětinovým výkonem a poloviční rxchlostí, trošku ho pozvedat a v terénu by to bylo super, takové auto by vylezlo i na strom ;-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od romull »

VDC píše:
To je ale idealistická představa někdy pro příští století. A to se říká bůh ví jestli...
Tak potom sejdu věkem se spalovacím motorem, stejně mi za dvacet let vezmou noty =) . Mě spalovací motor vůbec nevadí, naopak, ale když má slušný obsah, hezký zvuk a trošku to jede, ale hlavně to musí mít koule. Takže nějaký tříválcový hrkáč kterému strčí do převodovky pomocný elektromotor mě moc nebere. To je jako dědek s přístrojem na srdce :-( .
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od romull »

námořník píše:Podle mne se měly automobilky domluvit na jednotných, vyměnitelných bateriich. Pak by bylo reálné přijet "natankovat" a během pár minut odjíždět s novejma baterkama.
Nejsem si jistej, ale vybitou Teslu bych za noc z normální zasuvky asi nenabil.
Ty letadla by pilot sám řídit nedokázal. A každej z nás má v mobilu výkonově lepší počítač než ty letadla řídí. Takže by to jít mělo,ale..
Něco podobného už se zkoušelo ve státech, najedeš nad jámu, robot automaticky zjistí co je to za auto a jaké jsou tam baterie a doveze je ze skladu a jedeš dál ...... celé to mělo trvat pár minut, dokonce méně než klasické tankování. Jak je to daleko netuším, ale víš jak se na to někteří mohou taky dívat ......já měnil nový baterie a teď jsem dostal nějaký sračky, na který ujedu stěží půlku a bla bla bla ..... i to se může stát =), ale výměna trvá 60 - 90 vteřin

Tady to mají japončíci http://www.hybrid.cz/novinky/better-pla ... ktromobilu ........

a tady Tesla https://cdr.cz/clanek/tesla-ukazala-ble ... budoucnost

a dokonce už i češi, ti prý za 30 vteřin ahttps://www.ecofuture.cz/clanek/baterii-v-elekt ... battswap-2
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od Mira »

romull píše: Takže nějaký tříválcový hrkáč kterému strčí do převodovky pomocný elektromotor mě moc nebere. To je jako dědek s přístrojem na srdce .
To je přirovnání hodně přitažený za vlasy. To není moc vtipný.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od romull »

Pardon, jestli jsem se někoho dotkl. Já sám na tom jsem hodně podobně a jako vtip jsem to rozhodně nemyslel.....
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od námořník »

Já vím že to existuje. Proto to píšu. To že by byly jedny horší je asi jedno, stejně je zase vyměníš.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1882
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od jkotek »

dracekvo píše:ty baterky tak krásně hoří...klidně i tejden - crash testy dokazujou že to zahoří úplně stejně jako jakýkoliv jiný auto. A tejden hořící baterku bych chtěl vidět. Takovou bych možní i dobrovolěn topil v kotli. Vyšlo by to levněji jak uhlím :D
Na uhasení Tesly se má použít 12.000 litrů vody a pak ji ještě monitorovat 1-2 dny jestli sama nevzplane.
Nevím, kolik je těch 12 krychlových metrů v cisternách, ale 12 tun vody, to už je slušný bazén 2x4x1,5 metru.
https://auto.idnes.cz/tesla-pozar-svyca ... tomoto_fdv
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od spm »

Myslim že takové ty běžné kompaktní cisterny mají nádrž někde mezi 3-4m3, takže 4 cisterny.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od ybrcek »

Velkoobjemova tatra má 10 kubíků

nasmrdlany v NOTE 9
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od vrgada »

Důležité je mít domácí nabíječku s jednoduchou obsluhou, aby to zvládla i křehká žena, zde model 1912 s rtuťovým usměrňovačem
...
https://www.driving.co.uk/s3/st-driving ... arging.jpg
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od spm »

Hele to jsou nějaký faky nebo to fakt existovalo? :-) Pač jsem měl za to, že akumulátor je relativně novodobý vynález (druhá polovina 20. století).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od Mira »

Zaspals dobu. Vrať se až do roku 1800. Pan Volt se přitom narodil už v roce 1745. On byl otcem první "moderní" baterie.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od spm »

Baterie a akumulator je dost podstatnej rozdil :-) ale uz jsem nasel na wiki, ze NiCd akumulator byl vynalezenej 1899, takze to postavit v ty dobe asi slo.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
plukovník

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od plukovník »

Spíše, než na nějakou "elektromobilitu" věřím těm katastrofickým vizím, že lidstvo má před sebou posledních dvanáct let....
Možná, že to tak vnímají i automobilky a proto ty stupidní "folklórní tanečky" kolem elektroaut.

Přesto ale doufám, že na jedno, ani druhé nedojde...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od VDC »

Tak jestli je na uhašení Tesly potřeba 12000 litrů vody, tak je to zhruba troj až čtyřnásobek toho, co je potřeba na normální auto v plném rozsahu požáru.
Tak holt pak nebudeme posílat jednu cisternu, ale 2 a pro jistotu k tomu tu velkou Tatru s vodou.
Jak říkám, váš požár, naše zábava.

Ty výměnný baterky opravdu uvažovali v Americe, ale bylo to myšlený tak, že baterky budou firmy, která bude provozovat tu výměnnou síť. Jinak by to nemohlo fungovat, z výše zmíněného důvodu, že by si zákazníci mohli stěžovat, že jim dali horší baterky, než jim vzali.

Romulle Míra je sice zbytečně vztahovačnej, ale vlastně má pravdu. Vidím to na tátovi, kterýmu je 81. Dokud mu to půjde, chce si jezdit svým oblíbeným autem. Asi by nebyl rád, kdyby mu někdo řekl, to už dojezdíte v Aixamu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“