Outback - výběr nástupce

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od spm »

Co jsi koupil? :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od dracekvo »

To nejlevnějí na trhu. Peugeot ION. Víc jak 200 tis se mi za to dávat nechtělo, když je to jen na zkoušku.
A ono sem během chvilky zjistil že to jde. Dva měsíce sem ve spalováku neseděl. Vše sem odjel na elektriku. I když je pravda, že sem se občas musel cestou zastavit na rychlonabíječce.
Ale není to řešení pro každého, je potřeba pro jeho provoz mít ideální podmínky.
Hlavně mít kde přes noc nabíjet.
A hybrid sem nechtěl. Tam je 2x tolik věcí co se můžou rozbít. Sem zastánce buď spalovák, nebo elektro. Kombinace 2v1 se bojím, je to moc složité.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od romull »

dracekvo píše:A hybrid sem nechtěl. Tam je 2x tolik věcí co se můžou rozbít. Sem zastánce buď spalovák, nebo elektro. Kombinace 2v1 se bojím, je to moc složité.
Moje řeč, proč mít v autě všechno, když to co tam není nemusím udržovat a nemůže se to ani rozbít =) . Za údržbu spalováku můžu v klidu jezdit, to bude na nabíjení stačit.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od outback »

Jeden spalovací motor potřebuju na přívěs, kombinací v hybridu pořád ještě ušetřím dost techniky a peněz (převodovka, gumy, pojistka). Sice mám v garáži parkovací místo ve vlastnictví, ale bez elektriky, s rozumnými náklady tam tu elektriku nedostanu. A ani to sousedce sdružení vlastníků neschválilo, nevím proč, bylo to před 15ti lety kdy jsem tu ještě nebydlel - chtěla vše platit sama a stejně nic. Sice bych mohl dobíjet v práci, ale pořád se mi nelíbí malinký auto s mizernou pasivní bezpečností, navíc bych byl víc přivázanej k zaměstnavateli, což nechci. Taky auto beru trochu jako koníčka - leštit si Outback do kterýho pak sednu 2x za měsíc pokud vůbec by mne asi nebavilo.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
Sybokcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 147
Registrován: úte úno 06, 2018 2:52 pm
Jméno a příjmení: Petr Šrajb
Bydliště: Praha

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od Sybokcz »

Problém momentálně vidím i v tom, že nejsou pořádné větší kombíky.
Taky jsem skončil u SUV, protože jsem prostě kombík v parametrech, které jsem měl nenašel.

Rychle jsem prošel možnosti a vidím, že buď přejít k MB, mají E v hybridu, počkat na facelift Mondea, přijde hybrid i do kombi (nyní jen sedan) nebo se smířit s nějakým tím SUV (tam se dá vybrat i z dalších značek).

V rámci rychlé rešerše jsem narazil na auto které bych zvolil i já, kdybych teď vybíral auto a měl na něj :).
https://www.tipcars.com/chrysler-pacifi ... 81823.html
Moje:
Subaru B9 Tribeca "Bubli9"
LR Series IIa "Dědek"
Další:
Škoda Fabia 1.4 16V
ex:
Saab 9-5 2.3 2.3t
Lancia k SW 2.0 16VT
Lancia k SW 2.0 20V
Lancia Delta 1.6
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od dracekvo »

Jo, však sem psal, že to není auto pro každého a tvoje argumenty schápu.
Jen je potřeba si uvědomit, že pokud to není plug in hybrid s rozumně velkou baterkou, tak to auto většinou přinese víc problémů než nějaké úspory.
Pokud jedu někam dál, tak sebou vezu zbytečnou hmotnost kterou zaplatím zvýšenou spotřebou paliva a daleko větším opotřebením podvozku.
Jediné kdy hybrid opravdu spoří je poskakování po městě.
Servis spalovací části je stejný a přibejvá ještě navíc starost s elektrickou částí. Tj. větší šance na problémy s poruchou, trakční baterie odejde buď nájezdem nebo stářím. Většinou je životnost tak 10-15 let. Potom se stává auto nepoužitelné až téměr neprodejné. Výměna baterky nemá cenu, protože tam už zase pak začnou odcházet věci ve spalovací části.

Je to ideál pro lidi kteří chtějí plnit euronormy pro vjezd do centra co nemusí moc řešit peníze. Auto mají nové a ihned po skončení záruk ho vymění opět za nové.

Vím jaký problém měla naše firma s hybridem lexus 600h. Už byl po zárukách a začal se srát a byl strašný problém se ho vůbec zbavit. Nakonec ho koupili někde v polsku na ND.

Ale přiznám se, že kdybych si měl vybírat nástupce OTB s tím, abych plnil EU normu pro vjezd do měst evropy, tak bych taky tápal a nevěděl. Nový OTB se mi až tak nelíbí. A levorg nemá motor a subarácké 4x4.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od outback »

Tak já zase doufám, že spalovací motor v bezpřevodovkovém plug-in hybridu vydrží minimálně půl miliónu celkového nájezdu:

- poposkakováním po městě a do práce čistě na elektriku se ušetří 90% studených startů (navíc garážuju, takže obrovské plus pro motor)
- žádné rázy při řazení, jen plynulé (doufám) elektronikou řízené připojení a odpojení
- provoz v ideálním rozsahu otáček

Váha navíc nevadí, spíš naopak, s přívěsem mi zvyšuje celkovou stabilitu soupravy. Ideálně potřebuju těžší středně dlouhé auto s malými převisy. Navíc vynecháním převodovky se zase něco ušetří. Hodně je to ale o tom, jak inteligentně to auto používáš a dobíjíš - když zvládneš každodenní používání jen na elektriku a spalovací motor startuješ jen vyjímečně, tak jsi vyhrál. Ten 50km dojezd (takže reálně 30?) dává určitou šanci.

Zajímavá otázka je ale bezpečnost baterií. Tome, máte na hašení a stříhání extra předpisy a postupy?
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od VDC »

Určitě nemáme. :-) Těch aut jezdí zatím tak málo a shořelo jich ještě míň, že se tím podle mě ještě nikdo nezabýval. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od dracekvo »

Myslíš ten Mitsubishi Outlander PHEV?

Ale ten má převodovku. Nějakou jednostupňovou GKN Multi-Mode eTransmission. Sice to má jednoduší jak podobný hybrid opel ampera, ale pořád tam něco je. Motor se v případě potřeby přímo připíná na přední nápravu přes nějakou hydraulickou spojku.

I když jak sleduju australskou sekci elektromobilů, tak si tam na PHEV nikdo nijak moc nestěžuje.
http://forums.aeva.asn.au/viewtopic.php?f=49&t=5718

Moje auto je vlastně jen převlečenej mitsubishi imiev, tak tam chodím koukat, jestli už se někdo odhodlal ke stavbě baterie z 18650 článků :) Výhledově tak do 4-5 let to budu muset začít řešit.

K bezpečnosti. Mě se celá batereka v případě nehody (asi podle aktivace airbagů) odpojí. A ještě někde je i nouzovej vypínač. Našel jsem to v návodu, ale přesnou lokalizaci toho vypínače sem byl línej hledat :D
A tam kde se stříhá baterky většinou nejsou.

A tady se s tím moc nemažou. Prostě to zalejou vodou a basta :)
https://www.youtube.com/watch?v=WdDi1ha ... e=youtu.be

Sice je tam 360V, ale pokud auto není uzeměný, nebo si někdo nesáhne holou rukou přímo na vývody baterky, tak by to nemělo nic udělat.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od outback »

To je ale jen kombinace hydraulicky ovládané spojky, diferáku a stálého převodu. Tj. všechno, co máš i nejjednodušší MPT čtyřkolce stejně k převodovce navíc, tj. opravdu ušetřím jednu celou automatickou převodovku včetně hydroměniče. Možná ta spojka je trochu složitější, ale to je tak vše.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od dracekvo »

JJ. Však píšu jednostupňovou.
Jen by mě zajímalo jak se to chová v městském provozu. Mě to moc nezajímá, tak se mi to nechce hledat.
Co vím třeba uživatelé toho Opel Ampera si stěžovali, že jak dojde baterka, tak začne motor dobíjet. Takže motor jim točil skoro 4 tis otáček bez ohledu na to jak rychle auto jede. Tohle má třeba myšák nějak lépe pořešený.
Já třeba nemám tempomat a je strašnej problém udržet v obci padesátku. U spalováku se člověk orientuje podle zvuku motor, ale u úplně tichého auta se není čeho chytit.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od bonboniera »

Zminovanyho elektrickyho outlandera jsem trochu zkusil a dojem divnej. Z podvozku. Je strasne mekkej, houpavej. To auto bude pohodlny na jezdeni rovne. Ale vyskocit mi tady v Norsku do cesty los a pokusit se mu vyhnout... mam dojem, ze se to snad musi prevratit. V trochu prudsi zatacce se to tak zaborilo na predni vnejsi kolo, fuj. A za zatackou se to z toho kola zase skoro odrazilo nazpatek. Neprijemny.
Obcas koukam na nemeckej automoto kanal, kde maji v testech 18ti metrovej slalom a tam by me tohle auto zajimalo, kolik by sneslo. Ale mozna maji tyhle krabice vlastnosti podobny, myslim napric znackama, ze by vsechny dopadly plus minus stejne. Mozny to je, nemam s takovymi auty moc zkusenosti.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od outback »

bonboniera píše:Zminovanyho elektrickyho outlandera jsem trochu zkusil a dojem divnej. Z podvozku. Je strasne mekkej, houpavej. To auto bude pohodlny na jezdeni rovne. Ale vyskocit mi tady v Norsku do cesty los a pokusit se mu vyhnout... mam dojem, ze se to snad musi prevratit. V trochu prudsi zatacce se to tak zaborilo na predni vnejsi kolo, fuj. A za zatackou se to z toho kola zase skoro odrazilo nazpatek. Neprijemny.
Obcas koukam na nemeckej automoto kanal, kde maji v testech 18ti metrovej slalom a tam by me tohle auto zajimalo, kolik by sneslo. Ale mozna maji tyhle krabice vlastnosti podobny, …
Já jsem si do toho auta jenom sednul, a protože to byl náhodou autosalon Subaru / Mitsubishi, tak jsem si pak hned sednul i do nového Outbacka.

Potom, co jsem si znovu prošel všechny testy a znovu vzpomnel na ten dojem z auta, jsem elektrickýho Outlandera (a s ním i všechny hybridy) z výběru v podstatě vyřadil. Ne že by ten dojem z interiéru byl zase až tak hroznej, ale spíš u Outbacka o tolik tříd lepší. A i když ten Outlander by asi teoreticky měl nižší TCO a pár dalších výhod, prostě jsem se do něj nezamiloval - zato v Oubacku jsem měl celou dobu dojem "tohle auto chci". A skoro to vypadá, že se budu rozhodovat podobně, jako v tomto vtipu.

Momentálně se moje úvahy točí okolo Outbacku poslední generace a vhodnosti FB25 pro LPG, je to nový motor a je ještě málo zkušeností. Jako plán B je tu ještě možnost koupě a zaplynování Outbacku BR, i když tam je fakt nepříjemná absence hydroštelů a nutnost demontáže motoru na seřízení ventilů. Zase ale vím že, zbytek motoru vydrží. A můj starej Outback dostal nový zimní gumy a doufám, že ještě pár let vydrží.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od outback »

Tome nechceš na tu debatu udělat extra vlákno? Když hrdý majitel BMW 330xd diskutuje o tom, že má Tesla moc velký výkon, tak to s mým výběrem auta nemá už moc společného.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od VDC »

Jojo, udělám.

Plkání o elektromobilech jsem přesunul https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... 72#p376472
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“