Sháním Forestera

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Kocka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte črc 17, 2018 1:20 pm

Sháním Forestera

Příspěvek od Kocka »

Zdravím zkušenější Subaristy (což jsou tady asi všichni).
Po důkladné rozvaze se chystáme vyměnit rodinnou Octavii IIFL za Forestera, bo mnohem víc odpovídá naší lehce offroadové nátuře.

V každém případě to musí být benzin, nikoli nafta a ne LPG. Cenově by se měl vejít ideálně do 150k, což by na slušné SG už mohlo stačit. Nemám jednoznačné preference, pokud jde o výkon a převodovku, spíš se budu snažit najít hezký opečovaný kus, který neměl moc těžký život. Líbila by se mi spíš silnější atmosféra, ale nebráním se ani turbu. V terénu mám radši automat a ruce na volantu, ale s manuálem taky dokážu žít.

Teď mi padnul do oka tenhle inzerát. Neznáte náhodou dotyčné auto? Nějaké informace by mi přišly vhod, než budu hrkat do Jihlavy...

Díky!

https://www.sauto.cz/osobni/detail/suba ... oFrom=list
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním Forestera

Příspěvek od quickly »

Kocka: vítej u nás *_*=*_* , ještě 2 příspěvky a budeš moci posílat interku.
Kocka píše:hrkat do Jihlavy...
To auto je v Brně, ulice Jihlavská. V Brně doporučuji si domluvit v servisu C&K kontrolu před prodejem.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Sháním Forestera

Příspěvek od GordiK »

Co tendle?

https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... =74&t=7513

Pak je tu na foru jeste myslim jeden bilej.

Votazka taky je, co to znamena lehce offroudova natura. Ona i ta octavka s dobrejma gumama zvladne i v lese ledasco - chce to jen se nebat... Resp. pokud to ma bejt jen trochu vyssi, aby to projelo po lesni ceste, tak je otazka, zda to musi bejt Subaru a ne jen trochu vyssi predohrab - protoze proste u Subaru je vyber dost omezenej a hezkej kousek je hledani na dlouho.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Sháním Forestera

Příspěvek od Tapan »

Dvoulitr atmo není ve Foresteru žádná raketa a v kombinaci s automatem to bude líné. Atmosféra v manuálu nebo turbo (XT) v manuálu i automatu je dobrá volba. Vzácně se dá objevit i 2.5 atmosféra, ale jak je na tom s výkonem v kombinaci s aut. převodovkou nevím. XT po facelifu je 2.5, což je trochu choulostivější motor, pokud vím, ale výkon má moc pěkný. Rozpočet máš dostatečný, ale rozhodně počítej, že investice po nákupu můžou pár desetitisíců udělat, minimálně se doporučují všechny náplně (není to Octávka, takže navíc olej v difech, případně v automatu určitě, ale vyměnit ho v manuální převodovce taky neuškodí), možná rozvody, brzdy, výfuk...
U Forestera bych se určitě soustředil na stav zadních samonivelačních tlumičů, jestli to sedí na zadku, výměna nutná. Nové niveláky 24 tis. za pár, případně náhrada za nenivelační se silnějšími pružinami, tam odhadem 10 tis., ale někteří tvrdí, že komfort už není takový jako s niveláky.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Sháním Forestera

Příspěvek od GordiK »

Tady jeste odkaz na toho bilyho - jelito aktualni nevim:

https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... =74&t=7306

Jinak jak rika Tapan - u Subaru plati dvojnasob, ze kdo chce mit vopici, musi mit na banany, protoze treba servis je nakladnejsi o ty vymeny oleju v diferacich, taky by se mohly obcas promazat kardany atd. Nerezovou ochranu umi Subaru jako ostatni Japonci - takze spis nic nez moc... Taky je dobry si overit, jestli mas v okoli nekoho, kdo Subaru rozumi.

Jinak spotrebni dily asi nejsou o moc drazsi nez na bezny auta - treba ty brzdy stoji to co na octavku (nejlevnejsi kotouce kolem litru, bremba 2500). Spojku na XV lze prej poridit za 10.000 i s praci v original servise, takze ty ceny nejsou tak sebevrazedny, jak jsem si driv myslel.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Sháním Forestera

Příspěvek od Tapan »

Máme doma Subaří automat (najeto 260 tisíc) a manuál (najeto 190 tisíc), automat řadí jako víno, na manuálu se letos dělala spojka (za 13, ale je to Legacy). Automaty u Subaru jsou docela trvanlivé, pokud vím (když se v nich mění olej).
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
pichy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 203
Registrován: pon říj 24, 2016 6:14 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Sháním Forestera

Příspěvek od pichy »

(můj) bílý SG je stále na prodej. určitě je opečovávaný ve smyslu technickém. ale nedefinoval bych jej vyloženě jako leštěnku, pár škrábanců už schytal. na druhou stranu, pokud s tím chceš jezdit v terénu, tak nemá smysl kupovat showcar. tam se asi občasnému působení větviček a kamínků auto nevyhne.
odkaz na aktuální inzerát jsem upravil i v prodejním vlákně, přidávám i sem: https://auto.bazos.cz/inzerat/91909410/ ... vestic.php
Outback 3.0 H6 (2004)
Honda Civic 1.6 V-TEC (2005)
Peugeot 205 rallye (1990)

ex: Forester 2.0 XT (2003), Forester 2,0X (2006), Impreza 1,5 (2009), Forester S-turbo (1998), SAAB 9-5 Aero (2005)
Kocka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte črc 17, 2018 1:20 pm

Re: Sháním Forestera

Příspěvek od Kocka »

GordiK píše:Co tendle?

Votazka taky je, co to znamena lehce offroudova natura. Ona i ta octavka s dobrejma gumama zvladne i v lese ledasco - chce to jen se nebat... Resp. pokud to ma bejt jen trochu vyssi, aby to projelo po lesni ceste, tak je otazka, zda to musi bejt Subaru a ne jen trochu vyssi predohrab - protoze proste u Subaru je vyber dost omezenej a hezkej kousek je hledani na dlouho.
Tak oblibujeme trochu dobrodružnější cestování, spaní v lese nadivoko a tak (na tyhle aktivity si auta půjčuju, se škodovkou je fakt nepodnikáme :D ). Původně jsem zvažovala plnotučný offroad typu Pajero nebo Patrol, ale vzhledem k tomu, že chci auto používat jako daily ve městě, mi to připadalo už maličko overkill. Mimo silnice nehodlám jezdit někde po skalách nebo v močálech, takže Forester je imho nejlepší kompromis.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Sháním Forestera

Příspěvek od Mira »

Ten forestr na chůdách se prodává dýl a takhle nadzvedaný to dobře není. A nevim co fut máte s démonizováním nákladnýho servisu kvůli difům? To je tak strašně nákladný vyměnit 0,75 l oleje jednou za 60 tisíc km? Přední a středovej dif je součástí převodovky a u jiných aut olej v převodovce a difu neměníte? A cena ND je v druhovýrobě stejná napříč značkama, takže takovýdle řeči trošku nechápu. A většina forestrů má mnohem vyšší nároky na provoz, protože jsou používány v mnohem náročnějších podmínkách do kterých se normální přibližovadla nikdy nedostanou. A to nepočítám blbnutí typu utopíme to v blátě zahrabem to do závěje, apod. kratochvíle.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Sháním Forestera

Příspěvek od mari75 »

Jj,Míra má pravdu. Už se ten zvedlý Forestr tady rozebíral
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Sháním Forestera

Příspěvek od Tapan »

Míro, nic nedémonizuju, jen jsem upozorňoval, že přístup běžný při koupi konfekčních aut "po koupi vyměním olej v motoru a filtry, max. ještě nový stěrače, to bude celkem max. za trojku" u staršího Subara nefunguje. Kupoval jsem dvě a vždy to na začátku nějakou investici chtělo. A když se toho sejde víc a člověk si to neudělá sám, může celková částka překvapit. U Forestera budou nejčastěji hlavním výdajem ty zadní tlumiče.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním Forestera

Příspěvek od VDC »

Srovnáváte s normálními auty. Kočka píše, že uvažovala o Pajero / Patrol. Tam naopak servis bude u Forestra levnější a celá ekonomika auta bude vycházet srovnatelně, nebo lépe. Sám jsem kdysi uvažoval stejně. Přemýšlel jsem o Patrolu a z ekonomických důvodů jsem zvolil Subaru.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Sháním Forestera

Příspěvek od Tapan »

Taky píše, že přechází z Octavie. Ale už mlčím :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Sháním Forestera

Příspěvek od sima »

Jak kdy,já mám forejse tři roky a žádné velké investice nebyli,jen rozvody-to jsem věděl předem a je třeba to udělat u každé ojetiny.Včil brzdy,ještě by vydržely,jiný by to neřešil.Jinak oleje,filtry,klasika.A cenově když to vidím kolem a kolem co stojí jiné auta podobného ražení,ale pro mě ne tak vyhovující tak musím říct,že subaru není rozhodně náročné na servis.Jo niveláky jsou věčně omýlané a dražšší,ale i tu bych váhal,nakonec se dají nahradit.Mimochodem včera v práci na noční mě říkal kolega,že měnil olej v automatu a diferáku+ nějaký filtr a dal za to v lepší garážovce 12000.A to hledal kua dlouho,kdo by mu to udělal zodpovědně-odsávačka,plnička a já nevím co,Origo servis se s ním ani moc nechtěl bavit a že pod dvacet to nebude!Jde o bafa X3,prý tam dával i drahý předepsaný olej,ceny nedokážu posoudit,zda ho natáhli či ne,ale taková je tu realita,tak mě byo sděleno.Mno a pak si vezmu výměnu oleje v diferáčku na forejsovi,či v automatu.
Jo a jinak kardan bych chtěl vidět,kde ho lze mazat,i jsem se tu ptal,ale bylo mě řečeno,že se nemaže.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Sháním Forestera

Příspěvek od OZP »

Co je teda spatne s tim nazvedanym Forestrem z prvniho prispevku?
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“