Forester IV benzín 2013 - 2014

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
raxek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 15, 2018 11:09 am

Forester IV benzín 2013 - 2014

Příspěvek od raxek »

Ahoj, prosím zdejší zkušené subaru fans o radu při nákupu ojetého forestera, zajímám se o rok 2013 - 2014, vzhledem k
ceně do 380 t., benzín, raději manuál, ale to není podmínkou. Nabídka u nás je velmi malá, vlastně jsem našel asi jen 3 nabídky:

https://www.tipcars.com/subaru-forester ... 31291.html
https://www.tipcars.com/subaru-forester ... 60648.html
https://www.tipcars.com/subaru-forester ... 43343.html

Subaru Liška Plzen je zde na foru chválené, stejně jako servis AWD Praha, ale tam nabízený forester má již najeto cca. 160 t.km,
forester z prvního odkazu - carpenter praha má najeto méně - 98 tkm, lepší výbavu, ale dle fotek nepůsobí tak zachovale jako forester od Lišky, třetí odkaz od auto Jase příliš neuvažuji, dočetl jsem zde na ně rozporuplné reakce, kdy nabízejí dovezená auta po oprave atd.. Chystám se vyrazit na auta podívat, ale popravdě nejsem žádný odborník, spíš lama, proto ostatně sháním více info i zde, pokud by se našel někdo na prohlédnutí forestera, rád se s ním vyrovnám. Jakou můžu zhruba obecně očekávat životnost spojky a zadních samonivelačních tlumičů ? Je mi jasné,že záleží kdo a kde s tím jezdil, ale alespon zhruba. Kdy se dělají rozvody, předpokládám že je zde řetěz a jaká je orientační cena rozvodů? Jinak forester se mi velmi líbí jako univerzální auto pro rodinu, ročně najedu 16 tkm, takže bych rád aby auto vydrželo ještě zhruba dalších 100 tkm. Nepatrná výhoda je, že se líbí i mé partnerce :). Super je i vaše komunita, od zdravení po výpomoc atd, to se moc u jiných značek nevidí. Případně jestli zde někdo nemá tip na dohledný prodej vašeho auta, nebo někoho spolehlivého na dovoz z venku ? Díky moc za vaše názory a připomínky.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester IV benzín 2013 - 2014

Příspěvek od quickly »

raxek: vítej u nás na SFC *_*=*_* ,musíš ještě napsat 2 příspěvky (které schvalujeme = ochrana proti spamu) a můžeš posílat interku. Mám SJ CVT MY13, najeto 209 tkm a zcela bez problémů.

Forestík od Lišků asi bude Travellerův (zdejší člen, má teď beSTIi) forestík . V jeho vlákně najdeš "patálie", které s ním prožil, ale vše vyměněno na záruku (asi páteční kus). Dost to tady čte a plevelí, takže se určitě ozve ;-D 8-? .
Mně osobně se líbí ten poslední z Ameriky - lepší motorizace. Zavolal bych do AWD, zda mají zkušenosti s přihlášením takových aut.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
raxek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 15, 2018 11:09 am

Re: Forester IV benzín 2013 - 2014

Příspěvek od raxek »

hmm páteční kus, nezní úplně přesvědčivě, večer poctivě pročtu trevellerova témata ohledně jeho forejska ( rychle chytám klubácký slang :-) ), ale má tady příspěvků bambilion, chvilku to potrvá ;) a snad se ozve, jinak toho dovozu z usa bych se právě obával, už jen z důvodu že člověk reálně o tom autě nic neví......
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester IV benzín 2013 - 2014

Příspěvek od quickly »

raxek: já mám forestíka pořízeného ve stejné době jako traveller a neřešil jsem nic. Proto píšu páteční kus.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester IV benzín 2013 - 2014

Příspěvek od quickly »

raxek: tady máš víkendové čtení - cca 50 listů :-DDD
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Forester IV benzín 2013 - 2014

Příspěvek od Mareka »

Moc těch Forestrů k prodeji mezi lidmi nekoluje.
Pokud bys zvažoval dovoz, dobrou domluvu, znalosti a prima přístup najdeš u Vrtilky (jedno z Německa mi též dohodil) http://www.subaru-kladno.cz
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
raxek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 15, 2018 11:09 am

Re: Forester IV benzín 2013 - 2014

Příspěvek od raxek »

quickly: díky za čtení, už jsem se do toho zakousnul :-) ohledně toho otravného start stop, předpokládám, že ho většina vypínáte,
zrovna traveller s tím měl na začátku problém a oddělalo mu to baterku, je celkem k vzteku, že to nelze vypnout na stálo :-(

Mareka: díky za tip na dovoz, kladno mám za rohem, tak se poptám [THNX]
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Forester IV benzín 2013 - 2014

Příspěvek od spm »

Na stálo se to vypnout dá, už se to tu snad někde i řešilo... dá se do toho koupit modul s časovým relé. Funguje to potom tak, že to chvíli po nastartování jakoby zmáčkne to tlačítko na vypnutí. Jenom tam furt bude svítit ta kontrolka...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester IV benzín 2013 - 2014

Příspěvek od VDC »

Raxek vítej, přeji ti dobré pořízení. :-)
Travellerův Forester je náhodou v současnosti vyladěn k dokonalosti. :-) A to myslím smrtelně vážně, i když se usmívám. Traveller se trochu trápil, ale ty páteční mouchy postupně vychytal. Navíc má lepší brzdy z WRX.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Forester IV benzín 2013 - 2014

Příspěvek od Traveller »

Má pravdu předseda, i když nepopírám, že to odladění chvíli trvalo. ,,,,| (*_^) |,,,, ;-D ;-D Ale teď všechno funguje jak má.
Co k tomu napsat?!? Servis pravidelný v AWD v Praze, kde z toho nakonec udělali po těch počátečních potížích auto. Oproti normálnímu Active to od počátku má dodělaný tempomat, jsou k tomu zimáky na hliníkách a jak psal předseda, má to prakticky fungl nové přední brzdy, které na rozdíl od sériových brzdí. ;-D Poškození na karoserii asi budeš hledat marně, protože do terénu jsem nejezdil a jako víkendovka to ani nevidělo parkoviště někde u nákupáků.
Jinak by na to měla být ještě necelý rok záruka a minulý týden mi přišel z DE papír jestli nechci záruku ještě o rok prodloužit, tak jsem ho přeposlal k Liškom a ti to mají přiložené v papírech u auta.

No a obecně bych do auta z Ameriky nešel. Něco je stejné, ale spousta věcí je tam jiných a na ty samozřejmě musíš čekat. A předposledně, když jsem byl naposledy v servisu s Forejsem v AWD, tak tam zkoušeli opravit jakousi dotaženinu, ale to snad byla nějaká malá Justýna či co. Přijel tam s tím nějaký cizinec. No a vztekali se tam s tím celý den a říkali, že ze 6-ti závad odstranili jednu a zbytek dne jen pátrali v katalogách, co to vlastně je za auto. Tož asi tak. ;-D
A hlavně ta US 2,5 je automat, takže bych si tipnul, že to pojede ještě o něco hůře než 2.0 MT. Alespoň mi něco takového utkvělo v hlavě, když jsem před 5 roky začal zvažovat forejse a studoval jsem všelijaké recenze na něj, ať už byly odsud nebo z US.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Forester IV benzín 2013 - 2014

Příspěvek od Traveller »

Aby to nevyznělo špatně - to moje auto je samozřejmě od Lišků. Vlastně ani nevím, proč ten papír o prodloužení záruky přišel v češtině s hlavičkou Lišků z DE?!? Oni nějak spolupracují, a snad tam má nějaký podíl, jakási subaru firma právě z DE. Plzeňští znalci by asi věděli jak to je?!? Ale to auto je samozřejmě od počátku české - ne nějaká dotaženina ze zahraničí.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
raxek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 15, 2018 11:09 am

Re: Forester IV benzín 2013 - 2014

Příspěvek od raxek »

díky za doplnění, já jsem poctivě pročetl tvé vlákno ohledně forejse, takže vlastně o něm vím vše, včetně toho, co dostal k narozeninám :-) , dalo by se říct ideální stav pro kupujícího ojetiny, kam se hrabe výpis ze servisky, je fajn že se postupně mouchy vychytaly, ikdyž to muselo být nepříjemné, to je jasný.....ty jsi měl možnost záruky, já budu bohužel podstupovat větší riziko, tak se snažím vybrat co nejpečlivěji, no, ale stejně je to kolikrát o štěstí....bohužel nemám budget na nové auto, protože v současné situaci s kvalitou, je tvůj model koupit nové a ke konci záruky prodat určitě lepší (obzvlášt kdyz se povede nákupka pod 600 a liška aktuálně prodává za 380, začínal na 400).....no když to shrnu, vím že auto bylo tebou opečovávané, jezděné na dlouhých trasách (klobouk dolů, co za ty víkendy najedeš, jseš fakt traveller :-) ,,,,| (*_^) |,,,, , garážované, v terénu minimálně, nekuřácké asi ne 8-? , najeto o něco více než hledám, páteční kus bych asi risknul, nejvíce mě tedy znepokojuje ta spotřeba oleje, 2,5 L za 15tkm je fakt dost, psal jsi že ti pak dávali jiný olej, ale standardní to úplně není, obzvlášt když jiným majitelům zde se to nedělo, no a pak někdo zde zminoval u tohoto motoru fatální problém s vačkami, ale byl to ojedinělý problém, takže snad nic hromadnějšího....no musím to celé zvážit....ale ještě jednou díky všem za rady a postřehy ,,,,| (*_^) |,,,, *_*=*_*
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester IV benzín 2013 - 2014

Příspěvek od quickly »

raxek: podle mne traveller sice kouří, ale já ho viděl vždy mimo auto (určitě napíše). Co se týče dolévání oleje - já dolévám na 15.000 km cca 0.7 l oleje a to hlídám rysku nějak kolem dolní poloviny. Traveller možná držel vždy horní rysku. Spotřeba oleje dost záleží na stylu jízdy, já většinou olej nedolévám, ale když mám mezi servisy svižnější přesuny, tak potom něco doliju.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Forester IV benzín 2013 - 2014

Příspěvek od Traveller »

raxek: A tak já jsem to snad ani neprodával kvůli konci záruky. To jsem se spíš jen nezávazně poohlížel, čím Forejse nahradím. Ve výhledu bylo nové XV či Impreza. Ale ta stíhačka mi ležela vzadu v hlavě od loňského léta..., a pak jsem se blbec svezl... :-DDD :-DDD :-DDD Jinak bych si Forejse ještě nějaký čas nechal, protože jsem před pár tisícema km dělal ty přední brzdy, koupil jsem letní gumy, atd. Prostě nebylo moc důvodů to prodávat..., snad jen ta stíhačka. :-DDD :-DDD :-DDD
No vidíš, a mě zrovna ta spotřeba oleje moc neznepokojovala. Asi proto, že to ten olej baštilo od začátku. Pravidelně jsem to konzultoval s klukama v AWD a říkali, že je to celkem normální a může se to stát. Někdo dolívá, jiný nedolívá. Takových případů je i tady na fóru mraky. Holt jsem měl tu smůlu, že jsem zapadl do té "dolívací" skupiny. ;-D Na druhou stranu, v AWD mi doporučili přejít na 10W60 a tam jsem pak vyšel s jednou lahvičkou mezi výměnama. Možná 5W50 by byl nejvhodnější kompromis.
Když jsem to nechával u Lišků, tak byla zmíněna i možnost, že je to stále ještě v záruce (tovární je do příštího března a rok se dá ještě dokoupit) a daly by se na ni udělat pístní kroužky. Ale upřímně řečeno, já bych do toho nešel. Ten olej to prostě bere od začátku, bere ho to prakticky stejně a nezhoršuje se to, tak proč se do toho šťourat?!? To už je myslím jednodušší obětovat těch 370Kč s DPH za litrovku oleje. Jooo, kdyby to baštilo prohlídku od prohlídky o půl litru více, tak to už by byla jiná. Ale takhle se to jednou za čas zkontroluje...
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Forester IV benzín 2013 - 2014

Příspěvek od Kolben »

Jiriku neměl bys mystifikovat. Tovární záruka Ti bohužel skončila před rokem nebo po ujeti 100.000km. Teď na to platí komerční pripojisteni, které prodlužuje tovární záruku o 24mesicu nebo docílení 200.000,- km. To je trosku klamava informace od Subaru, protože ta prodloužena záruka už zdaleka nekryje všechno jako tovární záruka.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“