XV benzin nebo diesel

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: XV benzin nebo diesel

Příspěvek od Traveller »

Mám pocit, jestli si to dobře pamatuji, protože tohle sleduji jen "bokem", že to je stále stejné. Možná by to chtělo zeptat se v 200-stránkoévém vláknu o dieselech. :-D :-D
Pročpak asi tu není podobně dlouhé vlákno o benzínech?!? To by mělo o výběru auta rozumem jednoznačně rozhodnout. =)
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: XV benzin nebo diesel

Příspěvek od alman »

Přecházel jsem z nafty (TDI 125 kW) na benzín a úplně hladký přechod to není. Ve středních otáčkách tomu chybí kroutící moment. Spotřeba je vyšší tak o dva litry.

Zas na druhou stranu Subaru nějak ošmelilo emise, takže Subie dehet vychází suveréně nejhůř při měření emisí v provozu.
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: XV benzin nebo diesel

Příspěvek od Subaru70 »

Kolben píše:Trávo to nemam na mysli. At si to vypaluje jak casto chce, ale nesmi to z niceho nic snizit vykon motoru na 40%. Behem predjizdeciho manevru je to fakt libova zalezitost.
..slyšel jsem na to vypalování nadávat, ale sám za sebe musím říct, že to vypalování je založeno nikoliv na paušálním počtu ujetých km, ale na zasrání DPF, takže pokud jezdím kraťasy a auto neprotáhnu pak budu vypalovat každých pár km,ale pokud auto jezdí jak má a k tomu je diesel určen, pak budu vypalovat jednou za 1000km. Mě vypalování nijak nelimituje, jen výjimečně mě to chytne na dálnici, většinou na okreskách, kde si těch pár minut jedu v klidu s otáčkama kolem 2500 a za chvilku je vypáleno. Nikdy mě to neohrozilo a ani nijak nelimitovalo..prostě jedná se jen o pár minut a to to mnohdy ani nepostřehnu kromě momentální zvýšené spotřeby kterou vidim na displeji... Ten diesel je na dálnice opravdu vhodnější, benzín je naprosto fajn, ale prostě to nejede...vyjma XTéčka samozřejmě.
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: XV benzin nebo diesel

Příspěvek od Traveller »

Subaru70 píše: Nikdy mě to neohrozilo a ani nijak nelimitovalo..prostě jedná se jen o pár minut a to to mnohdy ani nepostřehnu kromě momentální zvýšené spotřeby kterou vidim na displeji...
Když ty evidentně jezdíš jak stará babka, no!!! ;-D ;-D To Kolben je evidentně jiný závodník..., tedy byl. Teď s STI jezdí určitě na spotřebu. :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: XV benzin nebo diesel

Příspěvek od Subaru70 »

..jezdim svižně, ale když vim že to přešlo na vypalování, tak prostě na pár minut uberu, jen nechám otáčky nahoře a počkám a tím se nevystavuju žádným potížím...po cca 7 minutách frčim zase jako před tim... [3GEARS]
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: XV benzin nebo diesel

Příspěvek od Kolben »

Si pamatuju jak se mi nekolikrat s legacym stalo, ze jsem to rozjel jak sfina na troku, ze predjedu kamiony... No a do tej doby dobry, kdyz sem predjizdel, byl sem na jejich urovni tak radim za ctyri a to auto se zacalo dusit a nechtelo jet. Proti me auta... Za mnou taky auta.... Osemetna situace. V zime s tim takovy problemy nebyly, ale jak se udelalo teplo 25+ tak to bylo priserny.

PS: Travo..... Zbiju Te.... :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: XV benzin nebo diesel

Příspěvek od catana »

Potvrzuju to co pise Kolben. Zatimco u jinych automobilek vypalovani az tak brutalni neni, u Subaru dieselu mas pocit, ze ti znenadani zmizi pulka vykonu. Obvykle necekane a kdyz se to naprosto nehodi. Jeden z duvodu, proc bych diesel a zejmena ten od Subaru uz nechtel.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: XV benzin nebo diesel

Příspěvek od Slavek_xxx »

Moje koncernove sluzebni TDI dneska dostalo verdikt ze servisu - zavada na EGR ventilu (najeto 112 tisic km). Cena opravy 15 tisic Kc bez dane...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
KoX
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 173
Registrován: úte úno 17, 2015 8:45 pm
Jméno a příjmení: Petr Jeřábek
Bydliště: Praha

Re: XV benzin nebo diesel

Příspěvek od KoX »

spm: Když jsem byl v osmdesátých letech mladý, hloupý a nezkušený, jezdil jsem po Praze s autobusem. Na tehdejší dobu slušný kus, po GO - automat. Jeden by řekl, že při tom pražském kodrcání automatiku každý ocení, aspoň nemusí řadit. Nebylo tomu tak. Vždy jsem byl radši, když na mě náhodou vyšlo "turbo s klackem" a těch jedenáct hodin za volantem tak přestalo být úmornou nudou. Nudný pocit byl stejný i při jízdě s automatikou ve vypůjčeném voze nějakého kolegy. Pro některé řidiče je totiž manuální řazení součástí požitku z jízdy. Proto si jízdní styl "tramvaj" vždy rád odpustím.
Na toto téma doporučuju shlédnout tohle video: riz.cz/3vbtt
Subaru XV, 2.0i MT, MY 2014
Impreza WRX STi, HB, MY 2008
ex: Forester, 2.0i MT, MY 2010
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: XV benzin nebo diesel

Příspěvek od spm »

Tohle video ještě zkouknu, ale zrovna nedávno v meziplynu bylo XV znova (nějaký facelift či co) a žádná kritika na CVT nepadla, řekl, že to k tomu taknějak patří :-) Každý to má ložený jinak... v STI bych po tom automatu asi taky netoužil (ačkoliv teda zrovna u těch super aut to dneska už kolikrát jinak ani nejde, protože tam automat má zase jiné přednosti...), ale v běžném ježdění mi to přijde vhodnější. Mám auta dvě, jedno klacek má, druhé ne - zábavnější mi přijde to bez klacku, protože má spoustu jiných vlastností, které to s klackem zase ne...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
SquirrelLV
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv úno 04, 2016 8:34 pm
Jméno a příjmení: Lenka V.

Re: XV benzin nebo diesel

Příspěvek od SquirrelLV »

Legacy manzela s automatem je pro mne strasna nuda - moje Impreza v manuálu zdroj cire radosti. Aspon si nezavidime a kdyz si prehazujeme auta tak spise fnukam ja ☺ ... Doufam, ze Subaru bude stale vozit modely s manualem.
tomitaFRS
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 102
Registrován: sob říj 03, 2015 10:09 pm

Re: XV benzin nebo diesel

Příspěvek od tomitaFRS »

Abych to uvedl trochu na pravou miru, ted jezdim novym X-trailem 2wd 1.6dci..doma jeste mam 3gen.Outback H6 konvertovany na 6st.manual (vlakno o tom tady je).

Presto ze X-trail je veliky, motor 1.6 je uplne dostacujici s nizkou spotrebou..jsou tam veci, ktere mi nesedi. A jelikoz jezdim sam, obcas si rikam ze ten prostor je az zbytecny..vozim sebou hlavne vzduch a jeden bagl :D
Jinak auto bude sluzebni (nejspis na leasing).
Outback H6 M/T, 2010 Outback 2.5 CVT, FXT 03
Uživatelský avatar
Hermik
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 211
Registrován: ned lis 21, 2010 8:50 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: XV benzin nebo diesel

Příspěvek od Hermik »

cerv píše:Na převážně dálnici jizdy bych volil naftu,ale ne subaru
Resim ted potenciálne neco podobného a X-trail nebo Outlander vede proti subaru,jak výbavou, cenou i dilenskym provedením...
Štěpane ja nedavno pořídil staršího Outlandera (115 kW) v naftě a automatu a jsem spokojený ( má to hromadu kur..tek - EGR, DPF atd, který když vyčistíš tak jsou v poho ) Čas ukáže, je to moje první nafta a kdž to porovnám s Hondou (143 kW AT benzín) co jsem měl, tak tam zas takový rozdíl výkonu není znát, jen spotřeba je o 3 litry níž. Na naše cesty myslím dostačujíci. Asi jsem starej ale 300 z místa mě už nebere. Důležitá je teď bezpečnost rodiny. Je to pouze můj poznatek, nic víc, nic míň.
ex Subaru Impreza WRX 2001
ex Subaru Impreza 2,0R combi 2005
ex Honda Accord Tourer Executive 2,4 AT 2007
ex Mitsubishi Outlander 2,2 AT 2010
Subaru Forester 2,0 XT AT 2015
Uživatelský avatar
Hermik
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 211
Registrován: ned lis 21, 2010 8:50 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: XV benzin nebo diesel

Příspěvek od Hermik »

Slavek_xxx píše:Moje koncernove sluzebni TDI dneska dostalo verdikt ze servisu - zavada na EGR ventilu (najeto 112 tisic km). Cena opravy 15 tisic Kc bez dane...
Když je služební je to asi jedno co to stojí. V 90% tato hláška diagnostiky znamená pouze zakarbonování. Je spousta servisů kde provádí mechanické (šetrnější na EGR) nebo chemické čištění, práce na cca 2 - 4 hodiny, cena cca 2000,-. a jezdíš dál.
ex Subaru Impreza WRX 2001
ex Subaru Impreza 2,0R combi 2005
ex Honda Accord Tourer Executive 2,4 AT 2007
ex Mitsubishi Outlander 2,2 AT 2010
Subaru Forester 2,0 XT AT 2015
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: XV benzin nebo diesel

Příspěvek od cerv »

Hermik píše: Štěpane ja nedavno pořídil staršího Outlandera (115 kW) v naftě a automatu a jsem spokojený ( má to hromadu kur..tek - EGR, DPF atd, který když vyčistíš tak jsou v poho ) Čas ukáže, je to moje první nafta a kdž to porovnám s Hondou (143 kW AT benzín) co jsem měl, tak tam zas takový rozdíl výkonu není znát, jen spotřeba je o 3 litry níž. Na naše cesty myslím dostačujíci. Asi jsem starej ale 300 z místa mě už nebere. Důležitá je teď bezpečnost rodiny. Je to pouze můj poznatek, nic víc, nic míň.
Tak to jsem zvědav na Jozkolandu...
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“