Poradíte jaký model by mi padl?

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

PetrC píše:
Nedávno jsem pro kamaráda koupil Legacy MY2006 za 100k a je úplně v pořádku.
super vědět děkuji za motivaci že se dá koupit dobré auto za málo chechtáků :)

co se týče té AR u Fiata je to samé, pokud budu chtít vyndat alternátor je až v zadní části motoru takže se musí demontovat spoustu věcí nebo prý půlka motoru ven, že to italové nedomysleli a podělali s tímhle, jinak časem na mého subače pokud se 100% rozhodnu do něj jít tak chci investovat nějaké lepší tlumiče na ty naše tankodromy., chtěl abych vydrželo co nevíce protože bych si ho opatroval jako mého Fiatka 5 let jsem do něj lil jen selenii(nejdražší olej co je doporučený výrobcem) pak jsem přesedlal na MOBIL :) a výměnu oleje dělám každý rok nebo 10tis podle toho co příjde dříve:)
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

tedka jsem si na svého Fiata objednal zimáky Nokiany stejnou značku bych pak používal i na novém:) myslím si že nokiany jsou best:) jen to píšu že když vidím v autu budoucnost že se snažím pro auto udělat maximum aby maximum udělalo auto pro mě :-D
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

https://auto.bazos.cz/inzerat/65797347/ ... zaruka.php co vy an to říkáte, je to vážně krasavec akorát envím jak stou AT, už jsem trošku povolil, ještě bych chtěl dodat jednu věc a to je ta že mi o rychlost nejde ale hlavní cíl je se dostat z bodu A do bodu B :) ale nějakou akceleraci pro předjíždění(abych nepředjížděl půl hodiny kamion) :-D a ještě vyšší bezpečnost pro moje dvě děti a také ženu abych na ní nezapoměl :-D co říkáte na tento automat?
Naposledy upravil(a) fiatisimo dne sob říj 22, 2016 3:12 pm, celkem upraveno 1 x.
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Majer »

Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od pufko »

Kombinácia 2.5i + AT sa u tejto modelovej rady vždy rovná 4AT. Mám to isté len sedan a nemám problém obiehať, pravda s MT je tých kvaltov viac a je to ešte lepšie.
Ja to mám skoro 6 rokov a MT už nechcem vidieť, to je otročina, stačí aby človek vošiel do trochu väčšieho mesta kedy je špička a spojku kvôli tomu vytlačí kludne 200x
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

pufko píše:Kombinácia 2.5i + AT sa u tejto modelovej rady vždy rovná 4AT. Mám to isté len sedan a nemám problém obiehať, pravda s MT je tých kvaltov viac a je to ešte lepšie.
Ja to mám skoro 6 rokov a MT už nechcem vidieť, to je otročina, stačí aby človek vošiel do trochu väčšieho mesta kedy je špička a spojku kvôli tomu vytlačí kludne 200x
a za kolik cca jezdíš dálky, kombin a město mě moc nezajimá:) díky za reakci a za jak dlouho jsi si zvykl na AT? já se nejvíce bojím že když stojím třeba na semaforu nebo na křižovatce mám stále zařazeno a šlapu jen brzdu , nevím no :-D
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od newli »

Ja bych jednoznacne doporucil se s tim 2.5 litrovym motorem svezt. Rikam to proto, ze jsem ho mel na tyden jako nahradni auto, kdyz mi asi roce klekla vidni pumpa na mem dieslovem legacy IV generace. Mel jsem pujceny legacy sedan IV generace s timhle motorem a manualem. Priznam se, ze nevim jaky rok a ani, zda emzi lety 2004-2009 doslo k nejakym vyraznym zmenam na tomto motoru. Ja tento motor v tomhle aute (a s danym prevodovanim) hodnotim dost tragicky. Auto skroro vubec nejelo, ci budu-li presny, tak kdyz jsem tomu hodne slapal na krk obstojne jelo, ale spotreba byla zcela neadekvatni. Uz si to nepamatuji, ale prumer asi 12-14 a jelo to vlazne, rekneme lehce nadprumerne. To me hodne zklamalo. Nemluve na to, ze kdyz jsem jel po dalnici 160 (navic tachometrovych!), tocilo to na petku uz docela dost. Nechtel bych to ani zadarmo a v automatu si to uz vubec neumim predstavit. Jedine misto, kde jsem s tim byl spokojeny, bylo mesto - pojizdky po praze to zvladalo prijemne tise a s rozumnou akceleraci. Tot jeden subjektivni nahled na tento motor po tydnu zkusenosti :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od kiti »

Podle mne se to chce svést a je to.

A automat je na světě to nejlepší. Příští auto je automat
Forester 2,5 XT 2010 manuál
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od pufko »

fiatisimo píše: a za kolik cca jezdíš dálky, kombin a město mě moc nezajimá:) díky za reakci a za jak dlouho jsi si zvykl na AT? já se nejvíce bojím že když stojím třeba na semaforu nebo na křižovatce mám stále zařazeno a šlapu jen brzdu , nevím no
Moc to nesledujem, ale pár krát som odmeral podla tankovania. Aj pri upalovaní po dialnici 140km/h budíkových na tempomat mi to vyšlo na rovných 8l, ked sú tam aj okresky tak pod 8l určite, také cukačky kludne aj 11,5l. Pretože jazdím cukačky tak mám kludne priemer cez 10l. Po dialnici rýchlejšie moc nejazdím, zasa netúžim platiť pokuty, sem tam vyletí ručička aj na 170km/h, ale vyslovene len pri obiehaní , respektíve krátky úsek. Vtedy ma serie akurát to že nad 150km/h sa deaktivuje tempomat (ale mám US model, EU sa to možno netýka)

Zvyknutie na AT bola otázka max 2 týždnov, kedy sa človek naučil "polohy" plynu.
AT má také spomalené reakcie a tiež sa musí človek naučiť kedy je správny moment šlapnúť podlahu ked chce obehnúť - doslova vyštartovať. Ked to vie tak s tým vystrelí tak ako keby mal manuál

K tomu čo napísal "newli" : ked je raz človej zvyknutý na kachle tak mu príde že atmo neťahá - jednoducho chýba tomu ten pocit ked tlačí turbo. Neprispieva tomu ani dlhšie sprevodovanie, ale zasa sa tým znižuje spotreba. Na obiehanie to určite stačí, akuráť človek to točí normálne po červené pole - pri obiehaní držím podlahu. Čo sa otáčok týka tak pri 90km/h to točí len niečo málo cez 2000rpm, presnejšie asi 2100rpm a je asi logické že to nebude zaberať jak oturbené kachle, pri 130km/h to točí 3000rpm a pri 150km/h 3500rpm. No a ku všetkému ešte aj spotreba, kachliar jazdí do 7l a tu jednoducho nie je problém 10l
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

Dekuji za info asi bych volil 2.0 litr kvuli spotrebe,nejsem zavodnik :-)
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od cerv »

To je jedno,vsechno to bude brát 9-10 litrů!
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od hamoun »

ja jezdil s 2.0R 121kW (Lego 06) a jezdilo se s tim dobře ... predjizdeni není problem. krasne tocivy motor.
spotřeba na dalsu od 9 do 14 podle zpusobu jizdy ... (vyjimecne mina, el to me vuuubec nebavilo ... )
jasne, turbo to není .. ale je to o tom, co od toho chces ...

(ted jsem hledal v historii svých zaznamu - dovolena italie prumer 7,6 :) )

znama mela Lego stejne generace 2.0i (jeden vyfuk) .. myslim 101? nebo 110kW a jezdila (opatrna baba) dalky pod 7l ... to jsem ale nechapal ... :)
Naposledy upravil(a) hamoun dne sob říj 22, 2016 8:33 pm, celkem upraveno 1 x.
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od kiti »

Pamatuj ale že obsah NIČIM nenahradiš
Forester 2,5 XT 2010 manuál
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od pufko »

To auto váži skoro rovnako či má pod kapotou 2.0i / 2.0R / 2.5i, pohon 4x4 ostáva tiež. Preto aj spotreba bude skoro rovnaká, predpokladám že ten 2.0i 101kW bude mať kratšiu prevodovku čím bude točiť vyššie otáčky.
Motor 2.0R má zhodný výkon ako 2.5i, je to viac točivý motor akurát v prípade riešenia vôle ventilov v tom utopíš nemalú sumu, lebo vôle sa nastavujú hrnčekovými zdvihátkami. U 2.5i + 2.0i je systém SOHC, kde sa vôle nastavujú pomocou stavitelnej skrutky a zakontruje sa to maticou.

Neverím že to na spotrebe urobí vôbec 1l, pri 1000km mesačne to je 10l = blbých 300Kč. Ked príde na ventilové vôle 2.0R tak v tom necháš 25000Kč
Ked vie niekto urobiť dobrý priemer na 2.0i bude ho vedieť urobiť aj na 2.5i
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“