Poradíte jaký model by mi padl?

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

je to dovoz z DE a bomba má ještě 5let před revizí, jinak to ještě ani nemá české doklady,jinak mám obvolaný subaru servis kousek od místa prodeje na prohlídnutí.
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Mareka »

Dovolím si s shrnutí:
- auto dovezeno z D (na kšeft)
- prodává dovozce (bazar) = historii detailně nezná (nechce znát?)
- dosud není na CZ značkách (projde technickou?)
- špatný/chybně uvedený technický stav (v inzerátu uvedeno bez investic, po telefonu info o problémech)
- neznámá kvalita LPG zástavby (a možná i ne zcela běžný systém v ČR)
- jinde je auto nabízeno o 30 tis. dráž

Asi bych se na takové auto ani nejel podívat.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od mari75 »

Cena za auto bez investic je nízko.Proč asi,že?Ale myslím si,že pokud by investice,třeba do cca.30 tis.,dala auto do cajku,tak by se o tom dalo uvažovat.Vše záleží,na co se přijde v servisu a jestli bude mít cenu zainvestovat.
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1128
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od pufko »

Čo by človek chcel za tie peniaze, ved je to snád najlacnejší kus z ponuky s takýmto ročníkom.
Dva predné tlmiče je záležitosť cca 4500Kč, predná lambda bude asi tiež po smrti = dalších 4000Kč a samozrejme sa tam nájdu ešte dalšie blbosti.
Možno to bude pýtať nastaviť ventilové vôle, možno aj dvojhmota na tom nebude ideálne
Ale na rovinu, tie tlmiče nebudú nové ani na jednom kuse a lambda tiež celkom často hnevá a zoštelovať ventily bude možno treba aj na kuse čo nemá LPG
Ak sa ráta s tým že sa na tom urobí údržba tak prečo nie. Ak si myslí človek že bude jazdiť a tankovať tak si treba nájsť kus v TOP stave a to bude za cenu +50tKč
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

pufko píše:Čo by človek chcel za tie peniaze, ved je to snád najlacnejší kus z ponuky s takýmto ročníkom.
Dva predné tlmiče je záležitosť cca 4500Kč, predná lambda bude asi tiež po smrti = dalších 4000Kč a samozrejme sa tam nájdu ešte dalšie blbosti.
Možno to bude pýtať nastaviť ventilové vôle, možno aj dvojhmota na tom nebude ideálne
Ale na rovinu, tie tlmiče nebudú nové ani na jednom kuse a lambda tiež celkom často hnevá a zoštelovať ventily bude možno treba aj na kuse čo nemá LPG
Ak sa ráta s tým že sa na tom urobí údržba tak prečo nie. …

což o ty tlumiče to je jasné že nebudou v top stavě ale je mi divné že v inzerátu píše bez investi top stav a v telefonu se pak přiznal k těmto dvoum chybám jakmile jsme mu řekl že chci do servisu subaru
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Mira »

fiatisimo píše: což o ty tlumiče to je jasné že nebudou v top stavě ale je mi divné že v inzerátu píše bez investi top stav a v telefonu se pak přiznal k těmto dvoum chybám jakmile jsme mu řekl že chci do servisu subaru
No a to ti zdaleka neřekl všechno... Pouze to co pozná i blbec. Třeba svítící kontrolku, že.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od emve »

pufko píše:Čo by človek chcel za tie peniaze, ved je to snád najlacnejší kus z ponuky s takýmto ročníkom.
Asi tak. Nepřestává mě bavit, jak si lidi pořád vybírají ty nejlevnější vraky z inzerce a pak se hrozně diví, že nejsou v absolutně top stavu, nebo že je tam vůbec něco potřeba vyměnit...
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

emve píše:
Asi tak. Nepřestává mě bavit, jak si lidi pořád vybírají ty nejlevnější vraky z inzerce a pak se hrozně diví, že nejsou v absolutně top stavu, nebo že je tam vůbec něco potřeba vyměnit...
achjo, asi takhle každej nemá miliony jako asi Ty, jinak jsem psal že o ty tlumiče a závady nejde jen že mi to tajil do poslední chvíle než slyšel subaru servis, prý má kousek od baráku známeho co taky opravuje subara.Jinak tito vozidla mají už celkem nízkou hodnotu tak proč nejlevnější vraky?? to si člověk může koupit legacy r.v 2005 za 200tis a může se mu rozsypat dříve než právě zminovaná za 100tis kč
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od emve »

fiatisimo píše: achjo, asi takhle každej nemá miliony jako asi Ty, jinak jsem psal že o ty tlumiče a závady nejde jen že mi to tajil do poslední chvíle než slyšel subaru servis, prý má kousek od baráku známeho co taky opravuje subara.Jinak tito vozidla mají už celkem nízkou hodnotu tak proč nejlevnější vraky?? to si člověk může koupit legacy r.v 2005 za 200tis a může se mu rozsypat dříve než právě zminovaná za 100tis kč
To nebylo ani přímo na tebe, ale spíš to tady zaznělo několikrát v poslední době, že se někdo hrozně divil, že Forester XT za 80 není v top stavu, apod., včera jsem se v podobném duchu docela pobavil na subaristickém FB.

Zkrátka obecně bych od auta s pořizovačkou okolo milionu nečekal, že nehledě na věk, bude vůbec někdy za 100 tisíc v dobrém stavu, těch investic tam bude dost, i když možná ne hned.

Osobně bych doporučil připlatit a vzít to Zdenyho a neřešit nějaké bazarovky, do kterých ty peníze stejně zahučí. Tím netvrdím, že to Zdenyho bude výhledově úplně bez investic, investice budou všude, ale cenově se to nakonec imho srovná.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

emve píše:
To nebylo ani přímo na tebe, ale spíš to tady zaznělo několikrát v poslední době, že se někdo hrozně divil, že Forester XT za 80 není v top stavu, apod., včera jsem se v podobném duchu docela pobavil na subaristickém FB.

Zkrátka obecně bych od auta s pořizovačkou okolo milionu nečekal, že nehledě na věk, bude vůbec někdy za 100 tisíc v dobrém stavu, těch investic tam bude dost, i když možná ne hned.

Osobně bych doporučil připlatit a vzít to Zdenyho a neřešit nějaké bazarovky, do kterých ty peníze stejně zahučí. Tím netvrdím, že to Zdenyho bude …
jasně ono právě právě jde o to jak jsem zminoval o příspěvky předešlých že na auto si beru úvěr a schválili mi jen 130tis takže bohužel mám omezený výběr:(
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1128
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od pufko »

V tom prípade by som sa na ten kus vyprdol, lebo by som jednoducho počítal že to bude pýtať viac ako tie tlmiče + lambdu

Z toho dôvodu by som asi siahol po socialke 2.0i 101kW, alebo 2.5i 121kW kde nastavenie ventilov je záležitosť "vercajchu z garáže"
Písal som ti to hned na začiatku a furt si sa napríklad aj 2.5i vyhýbal. Žrať to bude +- rovnako či budeš mať 2.0i 101kW, 2.0R 121kW, alebo 2.5i 121kW
Odjakživa platí že každý chce auto s čo najnižšími nákladmi na údržbu a to vrátane aj mňa...
Kludne zober aj ten 2.0i 101kW, rozpoznáš to velmi jednoducho, vzadu nemá dve koncovky ale iba jednu. Za tvoje peniaze to bude asi najrozumnejšia volba, pretože sú to najlacnejšie kusy. Absolútne by som sa netlačil do mladého ročníka, kde naopak za nízku cenu bude vydojené auto. Ty potrebuješ v prvom rade auto čo bude mať ten servis lacný. Rovno ti vravím že hocikto sa ti ani nepustí do 2.0R, respektíve pustí z neznalosti a pritom zle odhadne cenu práce. Potom zistí že nastaviť ventilové vôle nie je jednoduché, pretože tie hrnčekové zdvihátka kúpi len cez autorizák
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Mira »

To lego 2007 s 202.000 nevypadá zle, ale bude před velkým servisem v 210. Takže počítej prvotní invesici tak 15 litrů. Zase na autě budeš mít udělaný vše, co by bylo stejně nutný, tzn. kompletní rozvody, svíčky, náplně, filtry, řemeny. Když to auto jinak bude v pořádku, tak máš na dalších 100.000 km pokoj.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od emve »

To s tím pokojem na dalších 100 000 km mi připadá jako dost optimistické tvrzení. Mezi 200-300 tis. km může být na řešení dost věcí mimo spotřební materiál.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“