Poradíte jaký model by mi padl?

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od draconis »

mari75 píše:Stav bude určo ok.Dotyčný jezdí do autorizáku,takže nešetří.
Bacha na to, ono autorizák nutně vždy neznamená kvalitní péči, i když si to spousta lidí myslí. A hlavně jak už se tu psalo nesčetněkrát - diesel u Subaru je časovaná bomba. Péče nepéče, prostě jednoho krásného dne se to posere a není levné to dát dohromady. To riziko je oproti benzinové atmosféře prostě nesmyslné a "úspora" nafty s běžným nájezdem to nevykompenzuje ani omylem.
mari75 píše:Rozumím Ti,jak to myslíš a co chceš říct.Na diesel jsem se ptal i přímo v Subaru a taky mi nebyl doporučen(jako ojetina 06-12).Vlastně se primárně dívám po benzínu,jen jsem chtěl vědět,jestli je ten diesel fakt v pytli,i když je sledovaný v autorizáku a je o něj pečováno.
Nedoporučili jsme Ti diesel tady, nedoporučili Ti ho přímo u Subaru a proto se tady na něj ptáš podesáté znovu. A překvapivě s jakým výsledkem? Nedopočujeme Ti ho stále. Prostě jestli chceš dobrou radu, u Subaru se na naftu vykašli. ať se o to staral kdo chtěl jak chtěl. Je jenom otázkou, KDY ten průser nastane. A naopak to, že to má za sebou těch 200t km a je stále původní neznamená, že se tím osvědčil, ale že je těsně před smrtí. BOXER DIESEL NE. Ale stejně se zeptáš znovu... :-)
VDC píše:Zkrátka to platí globálně, že diesel má smysl v náklaďáku, jinak je to k hovnu.
Tak to teda musím nesouhlasit. Smysl to má třeba i v traktoru! :-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od draconis »

A v kamnech - v pekle s tím topí čerti pod kotlema, páč víme, že nafta je palivo Satanovo, že! :-)
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od dethroned »

newli píše:Tak zrovna japonce bych z nejakeho vedomeho podceneni nepodeziral. Pokud vim, tak problem byl (je?) i se vstrikovacema - chudaci japoncici netusili, co se tady cepuje za naftu. Co se tyce nepovedene konstrukce, verim, ze to proste v laboratornich podminkach fungovalo. Ono je ostatne hodne zvlastni, ze kvuli zanedbatelnemu trhu vyvijeli diesel. O to min chapu, ze k nam nepusti jiz vyvinuty levorg 2.0 DIT
laboratorní podmínky čítají i statisíce km na autě a to i dost brutální testy. tam se to snad projevit muselo... nejsou to, co vím, jen vstřikovače.
neříkám že to vědomě podcenili, spíš nedostatek času, nebo špatně definovaná kvalifikace...kdo ví? šéf příští týden jede mimo jiné i do subaru na služebku, tak sem mu říkal ať se mě tam poptá ;-D

ale toto spíš patří do boxer diesel vlákna ne?
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Hando »

dethroned píše:taky mě to moc nejde na rozum, zvlášť když uvedení toho motoru na trh odkládali dodatečně snad 2 roky. času na to, aby to vychytali, měli dost. podle mě nezkušenost. navrhnout kvalifikaci takového motoru, potažmo naprosto nestandartního
Ja som niekde cital o tom vyvoji, a bolo to zaujimave. Ak si dobre pametam kvoli vysokemu kompresnemu pomeru pre diesel, bol motor moc siroky, tak nejaky komponent co je idealne z vrchu valca sa musel dat sikmo, inak konstruovany klukovy hriadel atd. A robili to len pre to ze v EU plati automobilka nejaku eko-dan (priamo vyrobca za kazde vozidlo) a vyratava sa podla priemeru CO2 vsetkych modelov... Takze aby aj STIhacky mohly predavat o par eur lacnejsie museli mat ten priemer nizsi. Cez tie dva roky meskania prisli aspon s ecomaticom (LPG).
S pametou mam vo vseobecnosti problem, ale takto nejako sa mi zda ze to bolo. Ak to niekto vie najst, bolo by to lepsie. :)
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

Ještě se Vás zeptám na jednu maličkost, když si najdu popř.koupím auto už s LPG a budu chtít jezdit jen na benzín - budu muset udělat nějaké úpravy? abych neuškodil motoru když je stavěný na LPG:) děkuji
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Subaru70 »

... tak si kup rovnou auto bez plynu a máš to..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od vena »

fiatisimo píše:Ještě se Vás zeptám na jednu maličkost, když si najdu popř.koupím auto už s LPG a budu chtít jezdit jen na benzín - budu muset udělat nějaké úpravy? abych neuškodil motoru když je stavěný na LPG:) děkuji
ne zmáčkeš tlačítko tím vypneš lpg system a jezdíš na benzin.pak to můžeš z auta nechat vyndat .tolik teorie.ale proč? :-/
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od LukasV »

fiatisimo píše:Ještě se Vás zeptám na jednu maličkost, když si najdu popř.koupím auto už s LPG a budu chtít jezdit jen na benzín - budu muset udělat nějaké úpravy? abych neuškodil motoru když je stavěný na LPG:) děkuji
Motor je staveny vzdy na benzin, LPG je alternativni palivo k benzinu = motor je z fabriky vzdy stejny a LPG zastavba se dodelava.
Nekterym motorum je jedno na co jedou z vyse zminenych paliv, nektery k tomu potrebuji obcasnou peci (uvazovane 2.0 a 2.5) a nektery to nemaji rady temer vubec (H6 od r. 2003).
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od mari75 »

Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od emve »

Tak to musel být asi největší vrak na celém německém trhu, jestli ho překupník/bazarista tam koupil tak za 80, když tady prodává za 115. Ale umyli a naleštili to pěkně, to se musí uznat. Klasika.

Já jsem odpůrce koupě čerstvě dovezených aut od překupníků/bazaristů. Máš jistotu, že připlácíš 30-50 tis. Kč, za to, že někdo přiveze a umyje auto z německa/švýcarska, kde jsou navíc ceny obecně o dost vyšší, takže se v zásadě jedná o vraky. V neposlední řadě prodávající o autě obvykle vůbec nic neví. Hovořím z vlastní zkušenosti, když jsem sháněl WRX.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od pufko »

Pre mna by to bolo naopak lákavé, ale pozerám sa na to z pohladu že si to dám dokopy a viem na čom som, možno niekedy lepšie ako kúpiť auto po klubákovi, ktorý pýta vyššiu cenu len za to že je to klubové auto (akože od človeka čo sa Subaru rozumie)

Je to MT, tak pri tej cene treba počítať dvojhmotu, možno už bude slziť motor. Človek do toho buchne 40tkč a má daleko lepší stav ako keby kúpil doma za 150tKč
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od suubaru »

Před třemi lety jsem koupil v českém bazaru legacy, které bylo tenkrát o tři roky starší než to aktuální v bazaru. Stálo 90 tkč a vlastně stejný level motorizace a vybavení. Byl to dobrý kup.
Tady toho legáče bych zajel zkouknout. Má to dost najeto, možná proto šel německý prodejce na dřeň. Něco bude na autě nejspíš k řešení, to tak bývá.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od emve »

To samozřejmě beru, pokud kupující počítá, že do toho 40-50 nasype, tak je to v pořádku. Ale mám dojem, že s tím obvykle kupující nepočítají. Pak se ale dostáváme na cenu Legacy od Zdenyho, které mělo péči a jasnou historii. Co se dělo s bazarovkou, pořádně nikdo neví.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od newli »

Souhlas s emve, lidi neoceni auto bez investic - viz me vylevy ve vlaknu o prodeji legacy/saaba ;-D
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od pufko »

To je taký diskutabilný pojem "auto bez investícií", ja zrovna takú informáciu beriem ako zavádzajúcu a ak sa niekto ešte ohána faktúrami v inzeráte tak ho beriem rovno ako podvodníka ;-D ;-D Obrázek

Nuž človek si niečím prešiel a aj videl trebárs na SK Subaru klube, nebudem konkrétne menovať, ale dotyčný si vôbec nepomohol tým že kúpil auto po klubákovi, jednalo sa o Outback H6 za nie zrovna malú sumu, by som povedal že keby kúpil niečo z dovozu tak by mal menej vrások na čele a aj by ušetril. Ba ešte bolo kupcovi vyčítané že stažnosti nerieši cez súkromné správy, ale priamo cez forum

Ale tak čo si budeme rozprávať, na SK ofiacialne ešte nikomu neskapal boxer diesel, všetko je iba nafuknutá bublina
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“