Poradíte jaký model by mi padl?

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10644
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Mira »

Podělávají se diesely, jinak to nemá slabý místa, mimo koroze. A že to má vzadu diff navíc? Výměna oleje je na 5 minut. Vyšroubuješ 2 zátky, vono to vyteče a naleješ nový olej. Mění se společně s převodovkou, je tam stejný, takže 5l je akorát. Vyměnit si ho můžeš sám, stejně tak motorovej olej a filtr. No ale musí se lézt pod auto. Jinak pokud je servisák opravdu vyučenej a zkušenej, subaru ho nezastaví, naopak. Jednou jsem si měnil manžetu svépomocí s kamošem a zabralo nám to skoro 2 hoďky. Když jsem pak musel měnit dvě přední, dal jsem to raději zkušeným chlapům v jedné autodílně a za 1,5 hoďky to bylo hotový. Všechny auta jsou stejný, jde pouze o motor, boxer nikdo jiný nemá (teda má, ale ti do neorigo servisů nejezdí). Ale rozvody, spojka, prostě normální servisní spotřebák se mění stejně jako u všech ostatních aut. Na Subaru nejsou ještě v servisech zvyklí, ono jich jezdí po silnicích méně a hlavně se nes..., proto v servisech nejsou vidět.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od cerv »

V Brně zase dnes cichali k toluenu:prej subaru se neserou...:-) :-) :-) :-) :-)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10644
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Mira »

Tssss. Nevim jak u Vás, ale u nás jsou v pohodě. Tady je prostě lepší luft než u tý vaší Prahééé.
Jo a někde sem na fóru zahlídl, že prý se nelíbí u oťasů 04 to plastový brnění. Já včera jednoho opět viděl v tý tmavě zelený, šedý plasty a vypadá to bezva pecka. I přesto, že to nový majitel nechal na cajzlovskej značkách. No asi proto jsem si všiml, že se na spoustě aut znovu objevují samolebky "Já nésu z Prahy". ;-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

super to rad slysim,urcite se mene podelavaji nez bmw,kamos je do nich blazen,ho servvis sezere za ziva chce 320d ne o 520d rok 06 pocita 150tis na sbazaru, to ja bych prave chtel jit do toho subace:-) i kdyz by to mel byt rocnik 03.
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

kiti píše:Vyměna oleje v motoru je naštěstí zcela standarni a i olejovy filtr zvladne i pruměrně zručný makak
u sveho Fiata mi trva vymena oleje cca pul hodinky tak by mi zabrala hodinu:-)hlavne ze se to da zvladnout doma:-)
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10644
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Mira »

A rozmyslel bych si i motorizaci. Od 2005 to už má 2-litr s 121kW, ne "pouze" 101 kW. Ale klidně bych uvažoval i o 2,5 l. O těch prvních se traduje, že žerou olej, ale žádnej jinej problém. A jede to o poznání lépe než 2,0. A na S-autu jich pár je do limitu.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

Mira píše:A rozmyslel bych si i motorizaci. Od 2005 to už má 2-litr s 121kW, ne "pouze" 101 kW. Ale klidně bych uvažoval i o 2,5 l. O těch prvních se traduje, že žerou olej, ale žádnej jinej problém. A jede to o poznání lépe než 2,0. A na S-autu jich pár je do limitu.
a kolik si tak bere 2,5?
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1052
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Majer »

Já mám 115kW tedy pravěk, lpg a jezdím tak za 13?14? Litrů...
Olej měním co 10 tis a vezme si to tak litr oleje 10w40. Mezi výměnou... Pomohlo asi i to že mi fouklo těsnění pod hlavou a mám dělane hlavy,gufera atd.Subaru se neserou? Už žádný drogy :-)) serou jako každé staré auto.... Stačí se podívat na servisní knížky na Subaru klubu....
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od vena »

mira ti to celkem reálně popsal ,je to jen auto ,s určitýma specifikama.
jen si vybereš model a motor,určitě ti někdo napíše názor když sem něco postneš.
dobrý by bylo kdyby auto co budeš kupovat mělo aspoň jednou měněný oleje komplet (pak si nastuduješ co se kam leje ,množství specifikace)rozvody,spojku,ložiska v kolech,brzdy,výfuk,u forestrů zadní niveláky,řidičovo sedačka.. ;-D
jinak gumy by měly být všecky rovnoměrně sjetý+-.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

tak to já vím že je to jen auto a že potřebuje údržbu nejsem zase tak naivní :) jen mě právě zajimá nějaké větší výdaje atd... :) do LPG nejdu to už raději do AT :)
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od VDC »

Když ono je dost důležitý si ujasnit, co si kdo představuje pod pojmem "serou se". Jestliže stará vrána s dvěma, třema kilama na hrbu, vyžaduje nějakou péči, to znamená, že se sere ? Tak to mám teda jiný představy o sraní. :-)
Jasně, není to bezúdržbový auto, ale zrovna ve srovnání Fiatem to určitě špatně vycházet nebude. A jestli je fiatisimo schopen si na autě udělat základní údržbu sám, tak pohoda.
Výměna manžety na poloose je práce na půl hodiny i s cigárem. Oleje zvládne vyměnit cvičená opice a údržbu brzd taky. Kvůli takovejm ptákovinám není třeba jezdit do servisu. Mechanika vozu není nic složitýho.

Největší výdaje jsou za spotřebák, jako u každýho jinýho auta.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od fiatisimo »

Ono taky hooodně zálěží jak se k tomu auto tn dotyčný chová, jak jsem psal můj fiat dostal ihned po koupi injekci v hodnotě 40tis a jezdil 7 let bez problému jen se měnila spojka,ložiska zad.kol,rozvoidy, brzdy,tlumiče zadní nic víc(krom oleju atd :-D) já sám si vyměním jen olej, jinka se o to dost zajimám a láká mě zkoušet ale jinak mám známého co mi před dvouma týdnama dělal komplet přední brzdy(kotouče i desky oboji Brembo) za 2300 kč i s prací takže bomba:) ale láká mě si hodně věcí udělat sám
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od VDC »

fiatisimo píše: můj fiat dostal ihned po koupi injekci v hodnotě 40tis a jezdil 7 let bez problému jen se měnila spojka,ložiska zad.kol,rozvoidy, brzdy,tlumiče zadní nic víc(krom oleju atd )
Kromě tý investice 40 papouchů se během 7 let měnila spojka, ložiska, rozvody, brzdy a tlumiče ?
Tak to mám pravdu, že tě nemůže koupě Subaru rozhodit. Horší to rozhodně nebude. :-)

Jestli máš šikovnýho známýho, tak fajn. Určitě zvládne údržbu, kterou jsem psal výše. To jest běžná mechanika vozu. No a uvidíš, jak se bude tvářit na motor, protože ten je prostě specifickej a spousta "běžných" automechaniků ho neumí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1128
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od pufko »

Mne teda na Subaru nepríde že by bol k niečomu fakt zlý prístup, skôr je to o tom mať kopu vercajchu, trebárs ked človek mení sviečky tak nestačí mať len 125 + 250mm predlženie - vyrába sa aj 63mm 75mm a potom si vie človek nakombinovať potrebnú dlžku a nemá problém. Ja mám toho tolko že si viem vyskladať kludne aj 1m predlženia. Tak isto nie je na škodu mať račnové klúče a nielen vidlicové či očko-vidlicové. Trebárs na povolenie veka ventilov sú račnové klúče doslova ideálne

Trebárs kamoš mal AR156 JTD a ked potreboval vytiahnuť alternátor tak ho musel vyťahovať z poza kolesa, už ani neviem čo všetko bolo nutné demontovať a prístup aj tak stále o ničom. Alebo trebárs výmena žhavičov na diesloch je v mnohých prípadoch riadny oriešok
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
PetrC
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: ned čer 02, 2013 10:11 am
Jméno a příjmení: Petr Celnar
Bydliště: Bučovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od PetrC »

cerv píše:To není,to je skoro nesmyslný...
V dnesni době 130 uz neni co bývalo a podle toho ty ojetiny zvlášť subaru taky vypadaji!Myslím,ze není z čeho moc vybírat ani kolem těch 200,subaru jsou prostě predrazeny!Kdo chce rozumný stav,nájezd apod.ma prostě problém něco najít...
Nedávno jsem pro kamaráda koupil Legacy MY2006 za 100k a je úplně v pořádku.
1996 R33 Skyline GT-R V-spec [490 HP/650 N·m]
MY96 SUBARU IMPREZA WRX STi Type RA Version II DCCD - JDM [275 HP/319 N·m] - SOLD :-(
v rodině:
MY96 SUBARU IMPREZA GT 555 [300 HP/350 N·m] - na nukleární pohon
MY06 SUBARU FORESTER 2.5XT [230 HP/320 N·m]
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“