Poradíte jaký model by mi padl?

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od HonzaCZ »

mnov: No ono je závratný rozdíl SOHC motory, který mají svíčku šikmo nahoru a prakticky stačí mít správně dlouhý adaptery na golu, a DOHC, který ji mají vodorovně přesně proti nosníku.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od mnov »

HonzaCZ píše:mnov: No ono je závratný rozdíl SOHC motory, který mají svíčku šikmo nahoru a prakticky stačí mít správně dlouhý adaptery na golu, a DOHC, který ji mají vodorovně přesně proti nosníku.
Tam je to šikmo a vodorovně tak malý rozdíl, že je to jedno. :-) I na to šikmo mám spešl trubkový klíč. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od HonzaCZ »

Řekl bych, že ten rozdíl je tak 20 minut a 2 hodiny ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Traveller »

Také mě moc nenapadá, proč měnit svíčky?!? Standardně po 105.000km. 8-?
No a co se týká toho termínu garance-negarance, tak bych také mohl něco povyprávět. :-DDD :-DDD :-DDD Ale když to zkrátím, tak bych byl s tím vrtáním opatrný. :-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od spm »

Já u toho taky dovedu vyměnit svíčky, jako u kteréhokoliv jiného auta - normálně to odvezu do servisu :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
plukovník

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od plukovník »

Traveller píše:Také mě moc nenapadá, proč měnit svíčky?!? Standardně po 105.000km.
No a co se týká toho termínu garance-negarance, tak bych také mohl něco povyprávět. Ale když to zkrátím, tak bych byl s tím vrtáním opatrný.
No tak, asi jsem se špatně vyjádřil, a s tím "vrtáním" to byla trochu nadsázka".
Samozřejmě vím, že platin-iridiové svíčky se mění po 105 000 km a doufám, že u nového Forestera se nějakou dobu budou pouze měnit oleje.
Ale na druhou stranu, abych uvedl věci na pravou míru,
jezdím 40 let (Škoda, Renault, Suzuki, BMW...) , a za těch čtyřicet let jsem svá auta svěřil servisu jenom jednou a to bylo jednou po střetu se zvěří, kdy na vozidle byla škoda sto tisíc a auto bylo pojištěné.
Jinak jsem nechával akorát přemontovávat a vyvažovat gumy a to ještě tak, že jsem do pneuservisu vždy přivezl celou volnou sadu.
Mám velmi slušně vybavenou (univerzální) dílnu a všechno si na autech od roku 1979 dělám sám. Nikdy jsem ale zatím neměl boxera.
Vidím, že je tady minimálně několik zkušených "remontérů", takže sem rozhodně budu chodit pro rozumy a budu rád za každou informaci o specifiku této značky.
Posledních patnáct let nejezdím ani na garance a i ty oleje si měním sám. Nedopustím aby mi tam namísto oleje nalili nějakou řídkou sračku 0W-20 jenom proto, že je to "eko", navíc mám o mechanicích značkových servisů velmi nízké mínění.
Byl bych rád, aby jste mi vy, kteří jste kupovali Forestera jako funglovku prozradili, zda byl nějaký problém během záruční doby, tedy v průběhu prvních pěti let, nebo prvních 200 000 km. Tedy zda se vyskytla závada, na kterou by se případně vztahovala záruka a bylo nutno ji uplatňovat
Zatím mě zajímá hlavně ta nová šestistupňová mech. převodovka s mezinápravovým diferenciálem, zadní samonivelační tlumiče, automatická klimatizace a elektronika.

[THNX]

P.S.
plukovník je tak trochu "svéráz"
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od VDC »

plukovníku sice chápu tvé antipatie ke značkovým servisům, ale nevím, nevím, jestli je to úplně rozumné, zcela eliminovat návštěvy autorizovaného servisu. Přece jen, kupuješ si nové současné auto a to znamená, že nějaká závada, na kterou bude nutné uplatnit záruku, se prostě objevit může.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od sima »

Tak tohle bych neriskoval,až takhle ne,jsou to jen stroje...Spíš se to snažit ohlídat co nejvíc,zrovna teď jsem vyslechl nějaký případ,kdy si majitel auta usmyslel,že chce být při každé garančce na dílně osobně přítomen. Samozřejmě mu to ihned zamítli,že kde žije,když teda zkrátím ty kola nesmyslů a elegantních řečí a zdůvodnění okolo toho všeho.Tak zkontaktoval nejvyšší zastoupení a prý dostali dobrý pojeb a hned všecko šlo,nějak se mě to sice nezdá,dneska jsou na vše bezpečnostní předpisy atd,ale optám se na to známého co v tom autosalonu a servisu dělá =) Tohle mě přijde až neuvěřitelné,že to lze,ale dneska fakt nevíš,minimálně je tam dle mě nějaký prostor,jak rizika s ojebem servisní grarantované péče omezit.
Platí heslo:kdo se neozve a mlčí,ten je vžy na konci řady a dneska tím tuplem =) bohužel.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
plukovník

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od plukovník »

No uvidím,
proto mě zajímá, zda měl někdo v době záruky nějaké závažné reklamace.
Ale, že mu bylo např. servisem při reklamaci zadních tlumičů pouze sděleno, že ač záruka na vozidlo je pět let, tak na tlumiče se vztahuje pouze na ujetí 20 000 km.

Každopádně mám čas na rozmyšlenou do první řàdné garance, kdy budu jako ohař sledovat, zda někde něco neteče, odněkud nevycházejí divné zvuky a vše funguje.l, jak má. Pak se uvidí.
Ale musel bych být blázen, abych těm pitomcům dovolil pět let se v tom jen tak hrabat a ještě jim za to platit.
Moje zkušenost je zatím taková, že při shánění technických informací, ty největší blbosti vypadly od pracovníků "značkových" servisů !
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Traveller »

plukovník: nebudu tě strašit :-DDD :-DDD :-DDD , ale na záruku to bylo následující:
- baterka
- přední ložiska
- jeden zadní samonivelák
- komplet řízení
- nějaká ložiska v převodovce
- klepající brzdové třmeny..., ale ty už klepou zase ;-D
Tak jestli ti to stačí takto ve stručnosti?!? Asi už chápeš, že patřím mezi ty, kteří by byli se zárukou opatrní. :-DDD :-DDD Ale abych tě neděsil zase moc, tak jsem fakt jeden z mále, kdo tu s něčím takovým laboruje.

A co se týká toho servisu, tak to holt musíš vybrat ten správný. Já jsem se spoustou výše uvedených věcí nikde nepochodil, až jsem nakonec uspěl v Praze v AWD, kde to auto konečně dali dohromady a od té doby, co to poladili a povyměňovali výše uvedené, tak to fachčí víceméně bez závad. >B-) >B-)
Jo a lijí mi tam 10W60, jestli tě to uchlácholí. ;-D ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od VDC »

Plukovníku odkud jsi ? Ptám se, který autorizovaný servis máš blízko. Třeba máš štěstí a nejsou to zrovna úplní pitomci. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
plukovník

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od plukovník »

Jestli myslíš ten servis Subaru v Praze ve Strašnicích, tak díky za info. V těch končinách mám jedno ze svých bydlišť.
Jinak co se týče toho oleje, tak můj oblíbený, který léta používám je 5W-40.
A to chceš jako říct, že s těmi závadami si neporadili v servisu, kam si šel na garancí, případně tam kde jsi to kupoval ?
Naposledy upravil(a) plukovník dne úte led 17, 2017 9:01 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Stefan
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 04, 2016 8:34 am
Jméno a příjmení: Štefan Cimbalík
Bydliště: SK, BB, LC

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Stefan »

To Traveller: Možno to nepatrí úplne sem, ale naviažem na Tvoj príspevok. Mne tam tiež lejú 10W60 a na tieto mrazy sa mi to zdá zbytočne hustý med. Ráno chudák baterka len tak mrmle, ako jej to padne prevelice ťažko to pretočiť.
K tým autorizákom. Práve z Vami uvedených dôvodov s Toykami som chodil do Maďarska, mám to kúsok za hranicami, sú lacnejší a ten prístup.
Medzi dielňou a priestorom pre návštevníkov presklená stena a majiteľ z pohodlia kresla pri kávičke sleduje celý priebeh opravy alebo údržby. Ak sa niečo neštandardné vyskytne, zavolajú ťa dnu, ponúknu alternatívy riešenia, ty sa rozhodneš a zase sa vrátiš do pohodlia návštevnej miestnosti.
No jednoducho: Náš zákazník - náš pán.
Nikdy sa nevzdávaj!
Mitsubishi Pajero II 3,5 6V
Jeep Grand Cherokee WG
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od Traveller »

Plukovníku, někde ve Strašnicích to tuším je..., Třebohostická ulice. To je jeden z mála autorizáků, kde vědí o co jde a kupodivu ani není jeden z nejdražších. Můžu jen doporučit a určitě nejsem sám. To se tu nakonec brzy dočteš, až budeš fórum postupně procházet.

Ten 10W60 dávám na jejich radu od poslední prohlídky, protože 5W30 tomu celkem chutnal a doléval jsem cca 2,5l mezi prohlídkami. Teď je to mnohem mnohem lepší a na moje použití k víkendovým jízdám naprosto vyhovující. =)
Je pravda, že je trochu hustší a kdybych to auto používal na denní ježdění, tak bych ho tam dát nenechal. Ale když to jednou či 2x za týden vytáhnu a ujedu pár set kilometrů v kuse, tak to je v pohodě.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
plukovník

Re: Poradíte jaký model by mi padl?

Příspěvek od plukovník »

Předsedo,
řekl bych to takhle, sice jsem z Prahy, ale většinu času trávím na cestách a v Praze se příliš nezdržují, neb jsem "samotář" a nelíbí se mi tam.
Zrovna toho Forestera nekupuji v Praze, ale nebudu uvádět konkrétní údaj, protože bych pak nemohl dealerovi a mechanikům nadávat...
Ale ten tip na AWD si zapisují do "svého deníčku"
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“