Auto na denní ježdění

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od Jackylle »

JJ, Yaris už doporučovalo více lidí.

Marku, kontakt prosím pošli.
On prostě chce malé auto. Vybírat to já pro sebe, tak chci naopak velké auto, protože vozit vzduch není problém, ale nafouknout mrňouse v případě potřeby jde těžko. Jenže já už velké auto mám. :-D
A i ty malé auta nemusí být nutně nepohodlné.

S tou radostí... jestli má požadavek, aby to jelo, tak by mohl sáhnout po sportovnější verzi, která dělá radost.
Už se díval i na subo (je to nakažlivé i jen parkovat vedle něj), ale to při denním ježdění neuživí.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od hamoun »

ja koupil auto odsud:
http://m.rbauto.webnode.cz/nabidka

jednani bylo velmi seriozni !

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
jatros
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 516
Registrován: stř úno 16, 2011 2:43 pm

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od jatros »

Přidám se, neboť mám osobní zkušenost s hledání podobného auta a přesně před rokem jsem ho koupil.
Je to Suzuki Swift 2011+ s motorem 1.2 VVT. S nájezdem 75 tkm, první majitel, servis jenom značkový, za 146.000,- Kč. Ale dalo to fušku, hledal jsem ho 1/2 roku a koupil cca 2 hodiny po zveřejnění.
Auto je to velmi oblíbené, neboť je to držák. Podvozek je neskutečný, kde se v zatáčce Forester SH naklání, Swift to vykrouží. Motor 1.2 VVT je inovovaný už s proměnným časováním ventilů (táhne vocpoda a tolik nežere ;-))
Najedu cca 1/2 uváděně vzdálenosti denně po městě a i já se dostanu pod 6 l/100 km při normální jízdě. I pro těch 100 km denně bych ho doporučil (samo záleží, jakých těch 100 km je). Určitě japonce a benzín ;-) => méně starostí.
5-ti dvířko je samozřejmě mnohem praktičtejší (i pro ukládání nákladu). Souhlas s tím, že třídvířko lze koupit/usmlouvat za nižší cenu právě poukazem na mnohem menší využitelnost.
Sport se prakticky nedá sehnat (za 1/2 roku se tehdy objevily asi 2 v CZ), myšleno v rozumném stavu ze rozumné peníze, jinak je to nejzábavnější malé sportovní auto, a to za najnižší cenu (např. podle 5th Gear na YT).
Brzdy, přestože jsou vzadu bubny, brzí hodně dobře, auto má jenom tunu.
MY2011 má již v základu 7 airbagů.
Oproti Yarisovi/F500 apod. je to velké auto.
Jinak jsem zastánce kupování raději dražšího vozu, ale jedině CZ a s jasnou historií.
Za cenu <150 tkč je za mě Swift 2011+ jednoznačná volba.
Nakonec jsem rád, že jsem nevzal toho Sporta, protože bych s ním jezdil ještě více a zanedbával Subaru :-D

PS: Psal jsem to, jak mi to přišlo na mysl, a určitě jsem na něco zapomněl, takže se klidně připtej.
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od Jackylle »

Jatros, dík za skvělou recenzi.
Po konzultaci v mém oblíbeném servisu je zatím jako první volba Yaris, 6ti kvalt. Jako nejspolehlivější auto široko daleko. A hned za ním Swift. Tak předám info a uvidíme, jak se k tomu kámoš postaví a co se nám povede konkrétního najít.
Doufám, že mi pak nebude nadávat...
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od zhor »

Pro trasy kolem 100km denně bych se té nafty tolik nebál, nafta je dělaná na takové delší trasy. Já si teď taky pořídil naftu Volvo V70 D5 , a zatím jezdím dálky kolem 5 litrů. A pokud se člověk vleče kolem 100km/h tachometrových, tak to vezme kolem 4l. A to ještě očekávám, že to klesne jakmile se dodělá repase brzd (komplet sežraná destička na jednom kolem během 2tis km). Velký je to akorát, aby se tam najednou vlezly všechny potřebné díly na Subaru (kapota,narazníky, blatníky, podběhy), na delších trasách se hodí tempomat, v zimě vyhřívané sedačky. Výkon tam není nijak závratný, ale těch 120kW stačí na to abych se spolehlivě zbavil většiny chipnutých koncernových smradů s vykuchaným DPF co táhnou "vodspoda". Auto to není zas tak běžný, takže se to dá parkovat venku, aniž by se člověk bál, že ho ráno nenajde tam, kde ho zaparkoval.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od Špejlík »

Já mám tu 136kw D5 a jezdím teda za 8:-) Nicméně mě osobně to úplně po městě nebaví. Je to těžký. Ale ženě chci buď Rézu, nebo se zamilovala do volva c30 na takový to běžný pojíždění;-)
Odepsáno Macem...
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od Jackylle »

zhor:
obavy jsou spíš o stav naftové ojetiny... každopádně yaris vyhrál, kámoš ho měl před tím svým současným (aurisem) a dodnes lituje, že ho prodal. Takže je rád, že má potvrzen návrat ke své "srdcovce".
A vůbec, co tvé a WRX??? A Kdy půjdeme na pivo?
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od zhor »

Njn, tam už máš DPF a další kurvítka. A taky záleží skladba tras, já většinou jezdím dálnice a silnice 1.třídy a málokdy ujedu na jedno nastartování míň jak 100km. Po městě a na studený motor by to žralo určitě víc.

Co se týká stavu ojeté nafty, tak je to stejné riziko jako u benzínu, a musí se hledat a zjišťovat na co ty motory trpí a jak se to projevuje. Já to Volvo koupil těsně po záběhu (400tkm :-DDD ) a v porovnání s jinýma dieslama s mnohem menším nájezdem, je to tichošlápek a jede jak z praku.

WRX se už lakuje a brzo se bude skládat dohromady. Na pivo se někdy domluvíme, předběžně bych to viděl na poslední lednový týden.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od Špejlík »

400 tkm je opravdu lehce zajetý motor. Tyhle auta to polykaj, jako nic...
Mě přijde, že mám s jakýmkoli autem velkou spotřebu:-)
Odepsáno Macem...
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od romull »

Na denní dojíždění byla dobrá stará ochcávka SDI, sice strašná jízda, ale sežralo to cokoliv, moc to nežralo, ale hlavně se to vůbec nekurvilo (*_^) |,,,, ......ale ty už nejsou a když jo tak shnilý
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
geraltos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1349
Registrován: stř zář 18, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Ota

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od geraltos »

přátelé, hodím vám jednu rukavici.

máte někdo zkušenosti s provozem Mitsubishi Outlander?

konkrétně toto:

https://www.sauto.cz/osobni/detail/mits ... oFrom=list

budou to asi podobní žrouti jako Forester turbo nebo 3,0 outback, ale snad menší pravděpodobnost, že hned po koupi přijde generálka motoru :) otázka je, co podvozek...

cenově jsou hodně nízko, logika říká, že k tomu bude nějaký důvod. ale neznám, proto se ptám...
WRX 2003
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od Mira »

Ty jo, to je skoro polovic co za forestra.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od Tapan »

Ta cena fakt smrdí, když jsem vybíral auto, hodil jsem oko i na Outlandery a přesně tohle (motorizace, Dakar verze, ať to znamená cokoliv) v modré bylo asi za 120 nebo 130, před půl rokem, a prodalo se celkem rychle.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od Marty73 »

To má tchán. Najel jsem s tím něco málo. Pocitově je to proti Foresteru mnohem těžší a neohrabané. Podvozek je horší než Forester. Ale na klidnou jízdu je to v pohodě. Ergonomie je japonská, takže není problem s adaptací. Motor moc netáhne, ale to může být od kusu. Navíc to má zplynované. Asi ve 200k mu odešla mezináprava, nebo tak něco.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od Jackylle »

Občerstvím svůj dotaz na malé spolehlivé auto pro kamaráda. Už se rozhodl, že to bude Toyota Yaris, vyřídil si financování a ještě řešíme:

1. Benzín nebo nafta? Resp. jak moc velké zádrhele a finanční rány ho můžou čekat u naftové ojetiny ? On by jinak tuhle variantu preferoval a na tu dálku, co každý den najezdí by to mohlo být dobré.

2. Jaké auto si orientačně může vymýšlet v ceně max 150 tis? Rok výroby, nájezd...nebo ho mám odkázat, ať si rovnou projde inzerci a udělá si obrázek sám?
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“