Auto na denní ježdění

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od VDC »

Viano není moc extrém. To je pro ní akorát. :-) Kdyby se tomu srazily hrany, je to velký jako Prevítie. :-) Já jen doufám, že Toy bude ještě dlouho fungovat. Nevím, jestli Viano je tak bezúdržbový. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
gopher
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: stř črc 22, 2015 11:29 pm
Jméno a příjmení: Lukáš Kapičák
Bydliště: Bohumín

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od gopher »

outback píše:"Auto na denní ježdění pro manželku" je zadání, podle kterého se auto vybrat nedá. Kolik manželka denně ujede? Kde - okresky, dálnice, město, hory? Musí jezdit za každého počasí, nebo když napadne víc sněhu tak jede radši městskou? Čím jezdí teď? Jak to má být velké? Jak se vyjádřila manželka, co je pro ní důležité? Umí parkovat a musí parkovat na omezené místo, nebo jezdí jen tam, kde je místa dost? Hraje roli spotřeba? Barva auta? Servisní náklady? Je TCO podstaný parametr a je schopná pochopit, co to je? Bezpečnost? Místo pro děti, kola, náklad? Předpokládaná životnost auta? Umí se …
To se to pěkně rozjelo :-) Pokusím se odpovědět a předem moc děkuji všem za názory.
Denně okolo 60 km - trasa Orlová - Frýdek a zpět. Spíše kombinace okresky a město.
Musí jezdit za každého počasí - MHD není možné.
U piva se manželka od kamaráda vyjádřila tak: "Hlavně ať to jede." Předtím nejezdila ničím do práce. Stěhují se totiž do Orlové.
Parkování není problém, řídit umí a složité parkování nehrozí. Spotřeba hraje dost roli - ne až tak spotřeba, ale celkové náklady na provoz.
Preferují kombíka - v budoucnu kočárek apod. Životnost 5 let a výše. Bezpečnost je samozřejmě důležitá. O servis se bude starat manžel a bohužel každé auto potřebuje servis. A automat není problém, spíše výhoda.

Jedná se v podstatě o druhé auto, které budou mít a je hlavně pro ni do práce a občas výlet o víkendu, popř. když bude druhé auto (Ford Mondeo) v servise.
ExFiat Punto, ExRenault Megane III, ExMitsubishi Pajero II, Subaru Outback 2,5i LPG, Subaru Forester 2001 LPG
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od outback »

No vzhledem k tomu, že v rodině jedno dospělé auto je, bych se nebál vzít něco malého benzínového nakrátko zpřevodovaného. Zahájil bych rozsáhlou dotazovací akci v širší rodině, v práci, mezi známými: neprodáváš auto? a neznáš někoho, kdo prodává? Bral bych auto od soukromníka, a prohlédnul bych si předchozího majitele stejně dobře jako samotné auto. Když se naskytne v okruhu známých dobré auto co třeba úplně neodpovídá požadavkům na velikost, typ, palivo atd. tak ho ber stejně. Moje doporučení: bylo by super najít něco zachovalého neshnilého zhruba z let 2000-2005 co ještě nemá moc kurvítek, třeba nějakou pěknou jedničkovou Fabii, ale jen s libovolným 1.4 motorem. Punta z tý doby byly dobrý, ani Pažouta bych se nebál. Hlavní kritérium budiž stav/koroze/histore.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od Subaru70 »

..taky jsem řešil auto pro ženu, ale musel jsem volit větší páč máme 3 děti, nicméně ze všeho mi nakonec zbyly 2 varianty a to japonec a francouz. Takže varianty byly benz. Toyoty (Avensis a Verso), které vydrželi na motoru nesmysly (do dnes máme doma jednu s 300 tis. km a furt jezdí) a pak za frantíky Citroen Grand Picasso, což je prostě pecka auto a Peugeot 308 SW. Rozhodně v kombíku Peugeoty budou držáky a jak tu už padlo nerezne to, všechno na to stojí pár kaček, ale hlavně to skutečně jezdí a nemusí se řešit obvyklé potíže jako spojky a pod...Dnes bych po zkušenostech pro ženu jiné auto snad ani nechtěl..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od hamoun »

hele .. když rikas Orlova ...
zkus se mrknout na http://www.rbauto.cz/ ...
bral jsem tam auto a velmi mile me prekvapilo vlastne asi vsecko ... první bazar, ze kterého jsme mel normalni pocit ...
jednani, auta, ... ani jsem nesmlouval o cene .. nebylo co smlouvat, auto bylo (proti tomu, co jsem kde videl) naprosto perfektni ...
asi vozi i na zakazku ... :)
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od sima »

VDC píše:Jen jestli bude ta manželka schopná ty svoje požadavky definovat. Ta moje chtěla před dvěma lety "něco malýho do města". Což jsem vyřešil nákupem H6 a dal jsem jí Previi. Ona totiž jaksi opomněla, že nic menšího mít nemůže, když vozí zákaznicím prádlo.
Ačkoli jsem měl samozřejmě pravdu, stejně i po těch dvou letech, ve slabších chvilkách neopomene připomenout, že jsem jí s nákupem H6 vlastně podfoukl.
Ty to Tomáši vždycky tak krásně a pravdivě vylíčíš :-D =) podfuk to rozhodně nebyl >:( jen praktické vyřešení,nic víc :-)
Jinak je tu známo,že jsem starý žabožrout a fakt psa auta uměli,motory,kastle,jen sem tam slabší elektrika-prý,ale já měl jen jediný el.problém za mnoho let...to se stane i u japonce,ale je fakt,že japonci věřím v tomhle víc.Teď máme doma už jen saxo a já to malé auto mám fakt moc rád,to nechce nic,jen to není zrovna nej zářný příklad antikorozní úpravy,ale není to tak zdaleka tak zásadní jako u některých japonců.A jezdí se v tom autě na svůj věk-16 let mimořádně dobře =) .
Radit se neovážím,jsem v tomhle kapku moc citroen-pežot fanda,navíc dnešní jejich auta už mě tolik neberou,nesleduju to už tolik.Grand picasso,tak to se mě moc zamlouvá,taky stará dobrá c5 2.0-2.2hdi,ale neolítaná šunka,tyhle auta mívají hodně nalítano.Klidně bych šel v tvém případě i do focusu!Málo jetý by měl sloužit dobře a servisní náklady taky OK.
No a pokud chceš japonce,tak to jsou tady jiní odborníci,honda mě vychází taky dobře =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od cerv »

hamoun píše:hele .. když rikas Orlova ...
zkus se mrknout na http://www.rbauto.cz/ ...
bral jsem tam auto a velmi mile me prekvapilo vlastne asi vsecko ... první bazar, ze kterého jsme mel normalni pocit ...
jednani, auta, ... ani jsem nesmlouval o cene .. nebylo co smlouvat, auto bylo (proti tomu, co jsem kde videl) naprosto perfektni ...
asi vozi i na zakazku ...
Tak v tomto bazaru je jednoznačný favorit to volvo S60,taky je nebliz budgetu :-) Jinak auta dle foto pěkný!
Uživatelský avatar
gopher
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: stř črc 22, 2015 11:29 pm
Jméno a příjmení: Lukáš Kapičák
Bydliště: Bohumín

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od gopher »

Moc děkuji všem za rady. Kolega teď zvažuje a vybírá. Uvidím, co nakonec vybere.

Nedávno jsem mluvil s plynařem ohledně Fabky 1,4 MPi a moc to nechválil. Motor se dost kazí a dynamika mizerná :-(
ExFiat Punto, ExRenault Megane III, ExMitsubishi Pajero II, Subaru Outback 2,5i LPG, Subaru Forester 2001 LPG
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od filippek »

Já koupil partnerce Nisana Note a super. 1.4 benzín, rozvod řetězem, spotřeba zatím rovných 6l a to jsou převážně krátký cesty cca 10km. Uvnitř mnohem víc prostoru než vypadá navenek. Do 100tis jde koupit fakt hezkej.

Odesláno z mého Lenovo A7010a48 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od VDC »

Pořád všichni mluvíme o tradičních značkách, včetně mě samozřejmě. :-) Ale je pravda, že existujou Korejci a voni už se to vyrábět taky naučili. Jako Francouzi to umí určitě. :-D
Třeba Kia Soul, se mi vždycky fakt líbila a líbí se mi třeba i ten ségry Chrchlolet Orlando. Taková krabice od bot. Je v tom 1.8 motor, konstrukcí vycházející z Opla, takže počítám, že základ toho motoru je nějakej Opel Olympia :-) Takže to funguje a plyn to kousne jako malinu...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od Subaru70 »

..pokud Fokuse, tak 1,6 - 74 kw motor, ten se nejvíce povedl, je to velkej držák. Jinak z těch francků i ta C5 je výborná, s tím souhlasím, dokonce i v dieselu jeden z nejlepších motorů....Hlavně ne Fabku a v plynu už vůbec...na tyhle nájezdy bych uplně zapomněl na plyn.zástavbu pokud nechceš koupit nějakej velkoobjemovej motor...Atmo benzíny na uvedených modelech ti poberou v průměru cca od 6-8 l podle typu motoru a auta, takže plyn nemá podle mého smysl vůbec řešit..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od sima »

C5 jj,opravdu jeden z nej diesl motorů =) Ale zapomenout na utahanou 1,6,ta se taky prodává nejvíc...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od Traveller »

Měl jsem jedničkovou C5 2,2HDi a nemůžu říct křivého slova. I(-,^)I
Edit: Ale je to celkem kus auta a asi pro "poptávanou potřebu" trochu prostorově zbytečný. :-/
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od sima »

Traveller píše:Měl jsem jedničkovou C5 2,2HDi a nemůžu říct křivého slova.
Edit: Ale je to celkem kus auta a asi pro "poptávanou potřebu" trochu prostorově zbytečný.
No právě Trávo,já v tom párkrát jel,je to kočár a má ji dost známých už pěknou řádku let,tak vím,že to auto není vůbec špatné,naopak...Pravda je to už dost tančík =) těžké auto do kterého naložíš americkou lednici,almaru,přitom zavřeš kufr jakoby nic :-)kufr je velkorysý :-) navíc podvozek o ničem neví. To jen že došla na c5 řeč..je to fakt už kus auta,na gophero potřebu až moc.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: Auto na denní ježdění

Příspěvek od Zdeny »

sima píše:C5 jj,opravdu jeden z nej diesl motorů Ale zapomenout na utahanou 1,6,ta se taky prodává nejvíc...
Jestli mohu, 1,6HDI 80kW FAP jsem mlě v P407SW. Nemohu říct křivého slova. Kupuval jsem ji jako dovezenou z F, takže za historii 100% ruku do ohně nedám. ALe měl jsem ji asi 2,5 roku, najel na ní cca 40tkm a měl jsem jednu poruchu - studeňák ve spínací skřínce a pak, ve cca 150km rozsvícená kontrolka FAP. Vyřešeno nějakým aditivem v servisu za cca 2000Kč a cajk. Po roce jsem potkl nového majitele, který ji ode mě koupil a plě také chválu, to že v cca 180tkm vyměnil FAP bral jako spotřebák cca 10000Kč).
Motor je velmi příjmený, pruižný a zejména tichý. Spotřeba byla kolem 5,8-6,5, 407 byla docela těžká. Lehkou nohou šlo za 5/100.
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“