auto na zimu do 100.000,-Kč

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Fiskus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 17, 2014 5:48 pm
Jméno a příjmení: Jan Hankus

Re: auto na zimu do 100.000,-Kč

Příspěvek od Fiskus »

Slavek_xxx píše:Fiskus> jeste si zjisti, jaky Vialle tam je. Jestlize ma najeto za 5 let (podle platnosti nadrze) tech cca 50 tisic km, je to dost podezrele malo. Vialle je dost drahy na servis - vstriky a cerpadlo stoji docela ranec, ale zase je to vstrik kapalny faze, coz je plus …
Včera jsem byl na něj kouknout, bohužel už docela pozdě večer a navíc hnus počasí. Z LPG nebylo moc vidět, kromě pár hadiček přichycených u uložení tlumiče, myslím že jde o klasiku se zplyňovačem, instalováno v Brně. Po výměně obou katalyzátorů svítí kontrolka motoru. mezináprava je repasovaná s dvouletou zárukou. Auto vypadá že má tak poloviční nájezd než má na tachometru, moc pěkné (odřené plasty, no za mně by odřenin jen přibývalo takže np), opotřebení interiéru téměř žádné. No líbí se mi, mám ale obavy z drahého servisu, co se dá od takového auta čekat řekněme v následujících 5letech, když pominu starosti kolem LPG? Co jsem se díval na ceny dílů tak jak co, tlumiče 2-3x dražší než na jiné auto (mondeo, lybra), spojka vcelku snesitelných 4500, ale ta mezináprava prý odchází celkem často a levný není ani repas. Olej motor trochu bere (cca 1l mezi výměnou) což je asi normální.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: auto na zimu do 100.000,-Kč

Příspěvek od Slavek_xxx »

Fiskus> co se tyce tlumicu, uzivatel mnov daval link na sadu nenivelaku (tedy komplet zadek), za nejakych 12 tisic vcetne pruzin. Coz neni tak strasny. Predni tlumice vydrzi hodne, ja je mam na Outbacku napriklad jeste puvodni (300 tisic km a 13 let).
Mezinaprava neodchazi tak casto, zadnej strach. Jestli byla repase udelana poradne, zase vydrzi minimalne 100-200 tisic km.
Servismani se Subaru boji, ale jen protoze ho delaji malo. Jinak je to normalni auto a spousta veci je udelanych pro servis jednoduseji nez treba u francouzu.
Ventily je treba kontrolovat pri provozu na LPG kazdych 30 tisic, ale protoze tam je nastavovani vahadlo/sroubek, je to legrace na hodinku.
Nicmene inzerat z bazose zmizel, takze auto je uz asi prodany...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Fiskus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 17, 2014 5:48 pm
Jméno a příjmení: Jan Hankus

Re: auto na zimu do 100.000,-Kč

Příspěvek od Fiskus »

Slavek_xxx píše:Fiskus> co se tyce tlumicu, uzivatel mnov daval link na sadu nenivelaku (tedy komplet zadek), za nejakych 12 tisic vcetne pruzin. Coz neni tak strasny. Predni tlumice vydrzi hodne, ja je mam na Outbacku napriklad jeste puvodni (300 tisic km a 13 let).
Mezinaprava neodchazi tak casto, zadnej strach. Jestli …
Diky za info, on sice zmizel protoze s tim ted majitel jezdi a zatim nema nahradu jinak je na prodej, ale ne hned, coz mi spise vyhovuje. Trochu jsi mne uklidnil ale jeste vaham, preci jen na Lancia/fiat stoji dily par korun. Jinak 100tis najedu tak za 8let takze to bych byl za tu mezinapravu rad pokud vydrzi.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48971
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: auto na zimu do 100.000,-Kč

Příspěvek od VDC »

Ceny běžného spotřebního materiálu jsou stejný, jako na jakýkoli jiný auto. Spotřebákem myslím destičky, kotouče, filtry a podobně. Prostě všechno, co existuje v druhovýrobě. Drahý je jenom to, co se musí kupovat originál a to při běžném provozu zase tak často neřešíš. Navíc se toho většina dá sehnat na vrakovištích.

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: auto na zimu do 100.000,-Kč

Příspěvek od Slavek_xxx »

Druhovyrobni dily na ctyrvalec s vyjimkou karoserie jsou normalne dostupny a levny. Treba brzdy:
http://mlparts.cz/autodily/subaru/fores ... ovy-kotouc
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: auto na zimu do 100.000,-Kč

Příspěvek od yohn »

Véna už zase prodává. Má ten svuj cyklus :D
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“