XV 2,0D

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
eternity
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 08, 2015 2:38 pm
Jméno a příjmení: luboš janek

XV 2,0D

Příspěvek od eternity »

Nazdar chlapi, mám dotaz. Měl bych zájem o koupi XV v naftě, ale mám strach a dotaz. Jak je to se spolehlivostí dieselů? Je to bezedná jámá na peníze nebo to funguje? Vždy sem měl Nissany a minimální problemy, ale nissana už nechci jelikož se tam přisral renault.

Děkuji za rady a cenné informace
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: XV 2,0D

Příspěvek od quickly »

eternity: vítej u nás v klubu :pr: . Dehet (D jako dehet :811: ) je u Subaru velice slušný motor, ale vyžaduje dobrou péči. Hlavně je potřeba s ním jezdit. Já jsem s 2.0D foresterem najel 218 tkm a úplně bez problémů :4690: . Je ale vhodné, aby průměrná délka trasy byla nad 40 km . Pokud pákrát jedeš po městě cukatůru, ale potom jedeš na na delší trasu, tak to vůbec nevadí. Já jsem od 100 tkm začal používat aditiva od MillersOils (máme jako členové klubových stránek 10% slevu) a motor se klidnil. Chce to tankovat slušnou naftu - tam kde je dostatečná výtoč. Já jsem třeba 98% bral v Hradci Králové u Tesca. Pokud najedeš v roce do 15 tkm, tak bych osobně šel raději do benzínu 2.0i . Catana napsal moc pěkný článek o dieselech - zde. Pokud budeš kupovat nové auto, tak se vůbec nemusíš bát, máš tam myslím záruku 5-let a 200 tkm . ojetého bych se dost bál, tam záleží, jak se předchozí majitel o to staral, ojketý bez hostorie je na 90% bezedná kasička :655: . Já mám teď benzínovou plečku (2.0i-L s CVT), ale v době, kdy jsem vybíral nové auto, tak dehtový forester s CVT nebyl :686: . Je až teď, jinak bych měl opět dehtového forestíka. Za rok ale najedu cca 45.000 km.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
eternity
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 08, 2015 2:38 pm
Jméno a příjmení: luboš janek

Re: XV 2,0D

Příspěvek od eternity »

Děkuji ti za radu, měl jsem právě už 4 Nissany a s posledním jsem nalítam sám 150tkm, používám právě VIFko a s tím sem hodně spokojený a vstřiky drží a že na motorech YD ty densa odcházely. Vím že s mojim ročním nájezdem bych správně as naftu nevyužil, ale s principu ji chci. Chtěl bych právě předváděčku s reichu s nájezdem kol 10-15tis v executive a ta příjde kol 600tis což jsou pěkně ušetřené peníze.
Právě uvažuji o tom XVéčku a nebo Hondě civic 1,6 také ropu, tak právě nevím a přemýšlím...
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: XV 2,0D

Příspěvek od quickly »

eternity: pokud budeš chtít dehet i s menším ročním nájezdem, tak doporučuji krabičku ELM327 přes BlueTooth (diagnostika, máme tady na to samostatné vlánko - zde máš 27 stránek) a hlídat si vypalování (kvůli nepřerušování) a občas vypálit pavouky v DPF a turbu. Ideálně je bydlet někde na vrchovině, kde máš kopečky a zatáčky a tam Ti při sportovní jízdě bude probíhat samovolné vypalování DPFka.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: XV 2,0D

Příspěvek od cerv »

http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=39&t=4215
Tady pisu ja o svym xv v nafte,mam ho od 29tkm,ted neco pres 50 a zatim dobry!
eternity
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 08, 2015 2:38 pm
Jméno a příjmení: luboš janek

Re: XV 2,0D

Příspěvek od eternity »

Děkuji za info. Chlapi na Krnovsku je kopců dost. Tak snad to užiji. No uvidím, pořád to mám Honda - Subo 50% na 50% Nic jiného mě nezajimá, z evropy nic nechci, já byl vždy na japonce.

Tady je ten test s autobildu, sem si o něj napsal, v české mutaci autotip to nedávalí, as jim to bylo líno překládat..
Aubi_32_2014_038_045_Dauertest.pdf
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: XV 2,0D

Příspěvek od Subaru70 »

..čistou naftu bez bio sraček, péči, občas vyfoukat pavouky z roury a hlavně jezdit delší trasy na jedno otočení klíčkem (30-40km opt.). Od MY11 se motory v dieselu upravily takže při péči bude životnost velmi dobrá...Dobře táhne,má uspokojivé zrychlení a spotřeba potěší..Jinak než XV tak bych už radši Forejse..ale to se musí každý rozhodnout dle sebe a svých potřeb.Jinak přeji štastný výběr... :supeer:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“