Premyslim o Foresteru

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od Slavek_xxx »

ozawasan> a u druhovyrobnich dilu, jsme si vsichni jisti, ze mame na autech jen dily schvaleny (homologovany?) pro dany typ vozu? Desticky, kotouce, loziska, sterace? Podle teto logiky nemuzu pouzit ani neoriginalni tesneni hadice chladice.
Nebo co treba pneumatiky??? Jsou dany rozmery a indexy, ale vyrobce a typ pneu nikoliv. Navic dokonce rozmery (treba u motocyklu) muzou byt nahrazeny jinymi, pokud byly schvaleny puvodne se starymi rozmery (v palcich).
Takze ja nevim, ale proto by IMHO mel byt posouzeny vliv dilu na pripadnou nehodu.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Mila69
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 184
Registrován: sob říj 22, 2011 12:19 pm
Jméno a příjmení: Milan

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od Mila69 »

Přesně jak píše Dušan :826: . Navíc v případě nehody to prokazování co vše tam bylo přesně v ten moment atd. Pokud nejde o skutečně vážnou nehodu nebo s velmi vážnými zdravotními následky tak auto hned na místě nezajistí a nedají soudnímu znalci. Pokud nehodu způsobím tak se budu snažit s pokorou domluvit a příjmu i to že mě to bude něco stát, pokud se bude někdo snažit na mě hojit jen pro "formální" nedostatky tak se vždy přes advokáta dá spoustu věcí zpochybnit. Krom pár fotek toho většinou přímo od nehody moc není a věci jako jaký jsem tam měl tlumiče už mi nikdo zpětně nedokáže.
Subaru Forester 2.0 XS AT 2011
Skoda Octavia 2.0 TD DSG 2005
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od ozawasan »

tak,než se to zvrhne v čistě akademickou diskuzi - asi slávku víš, jak jsem to myslel s těmi díly - pokud ne :bp: , tak nemyslím destičky, či jejich složení přesně podle receptury alá becherovka - myslím, tí věci, které na autě "nemají", co pohledávat, od pneu a disků v rozměrech neuvedených v OTP, přes podložky až po třeba ty tlumiče..... To bychom mohli dojít k tomu, tam nemáš schválené potahy na sedačkách... respektive při jejich výrobě byla použita dětská práce....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od Slavek_xxx »

ozawasan> tak tohle neni ciste akademicka diskuze. Jakej je rozdil mezi montazi desticek a tlumicu z druhovyroby? Podle nekterych shopu muzes koupit na Forestera jak tlumice tak pruziny a ackoliv nejsou stejny s originalama, podle vyrobce dilu je tam dat muzes a jako uzivatel nemas moznost posoudit, jestli na aute byt muzou nebo ne. Totez plati o jinych upravach (kotouce, stabilizatory), na vetsine sad neni napsano "racing use only" nebo podobny varovani. Proto by (stale IMHO) melo pri nehode (a pripadne namitce pojistovny nebo ucastniku) byt posouzeno, zda ten ci onen dil mohl mit s nehodou souvislost (napr. xenony bez homologace u nehody v noci).
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od Tomáš1002 »

ozawasan píše:Tomáši a nemyslel Range Rover?
No však píšu "když jsem si to přečetl poprvé".... offtopic
Subaru Forester 2,5XT 2011
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od ozawasan »

ajaj - psal jsem - než se to zvrtne...... ne, že je to akademická diskuze.... to jsou ta kouzla.... nikomu nepřeji, aby se cokoliv stalo a aby kdokoliv do čehokoliv šťoural. V důsledku můžeme diskutovat i o tom, že neznalost zákona neomlouvá - můžeš být uveden prodejcem či výrobcem v omyl, že zfalšují potřebné údaje a jsi z toho venku. Pokud tam dáš samodomo - je to na tobě, stejně jako jiný rozměr pneu či disků. Uvedl jsem zde jen svůj názor - můj pohled na věc a nemusí být vůbec správný......
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od Slavek_xxx »

ozawasan> vsak ja taky pisu jen SVUJ nazor. O tom to prece je...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od DRUMMER »

Ohledně zadních pružin jsem to u minulého Forestera vyřešil, tak že jsem v Subaru servisu koupil origo péra na lesníka bez nivelace.
Sice se cukali, že se takové auta neprodávali, ale dal jsem jim čísla z jejich katalogu a čuměli, že fakt sou.
Sice jeden za 2400 Kč, ale jde to, byl to r. 2000 facelift první generace.

Forester je dobrá volba v každé generaci, nedám na něj dopustit, ale evoluce pokračuje u každého pokročilého subaristy.
Já jsem po prvním lesníkovi hledal otíka nebo lego v zánovním stavu a tenkrát prostě přišla neodolatelná nabídka na Forestra, tak jsem ho bral. :supeer:
Možná se mi budete divit, ale mně se nejlíp pocitově jezdí v Legacy. :3gears:
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od cerv »

Hledal jsem pravy tema a tohle to svym nazvem vystihuje...Kdyby nekdo mel forester model 2006,118kw AUTOMAT,Tempomat podminkou v rozumnym stavu,puvodem a servisni hitorii,tak dejte vedet.Nic me netlaci a nespecham,ale rikam si,ze bych na zimu moh mit jiny subaru,teda manzelka:-)Jsme s h6 spokojeni,ale kdyby byla dobra nabidka,tak bych si asi dal rict.Cena dohodou dle stavu atd.Pripadne kdyby chtel nekdo silnejsi ale levnejsi,tak bych se nebranil vymene za h6 s mym doplatkem.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od cerv »

Jelikoz uz brzy nebude potreba tak velky kufr a ac doma vladne s H6 spokojenost,tak i pres to mi vrta hlavou zmena. Kdyz jsem se projel s Forestem XT 130kw a zjistil co je na trhu,vysel mi nejlip Forester 116kw atmosfera,protoze to XT zas tak super nejede a na kratky popojizdky co zena ted jezdi a jeste rok a neco na matersky delat bude mi ani to turbo neprijde vhodny!Podotykam,ze puvodne planovana Tribeca byla zavrhnuta kvuli velikosti a je pravda,ze je asi opravdu zbytecna.Zakladni podminkou je automat a tempomat a zde zacina ta potiz,vetsina tech foresteru je v manualu...coz me privedlo na jeste dalsi moznost...cenove,rocnikem i velikosti podobny auto.Vim,ze to neni subu,ale...
Jedu se podivat pristi tyden na tohle http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bm ... res=EXPORT a jestli bude bez problemu,daj nejakou slevicku a bude se libit zene...a nekamenujte me:-)
Kazdopadne kdyby nekdo shanel OUTBACK 3,0 H6 rok 2002 facelift s dolozitelnou historii jak servisni,tak vlastnickou, jsem pripraven se o tom bavit:-)
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od Subaru4ever »

No pokud Vlaďka (... nepletu si to jméno doufám :655: ) netrpí problémy s páteří, bylo by to fajn autí :850: . X3 je legendární kostitřas :713: . Tuhle byl bazarový článek v AutoTipu, ale za živého boha ho nemůžu najít :839:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od cerv »

Forester je samozřejmě prioritní, ale jedinej takovej, co by odpovídal je v současnosti v AutoEsa, kam prostě ze zásady odmítám jít :1774: :815:
X3 je drncák, ale řadový atmosferický bmw šestiválec znám a upřímně je to jedinej agregát, který jsem ochoten doma mít krom flat 4 nebo flat 6 :drive:
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od SCOOTER »

Štěpáne ono i to BMW X3 je určitě rozumná volba :850: ...ale samo v benálu.Jsem zvědav pro co se rozhodnete,ale doufám že to nakonec vyhraje Forester :826: ..přeji štastný výběr.
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od cerv »

Znas to, je to otazka ceny a dostupnosti na trhu,tech foresteru co bych chtel je malo,tech X3 v benzinu taky....tak se uvidi,tlak neni,casu je dost a H6 jezdi,ale je to kazdopadne na poradu dne!
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od SCOOTER »

jasně že to znám :845: ...ale co se týče té X3 2.5i 141kw.tak to bude určitě příjemný svezení :826: ...jestli to pořídíte tak se domluvim s tvou manželkou a chtěl bych se svézt :655: ...
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“