Premyslim o Foresteru

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
předseda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 25, 2014 11:24 am

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od předseda »

Zdravím vás. Snad nevadí že použiji toto vlákno na menší román. Nějaký čas se tu pohybuju a sbírám informace především pro potřebu nákupu " starší pracovní 4kolky". Zatím šetřím peníze, sbírám informace a budu řešit později :-). Tím jsem se ale dostal k této značce a momentálně je aktuálnější jiná věc s kterou bych potřeboval pomoct pokud byste mi pomoct mohli a chtěli. Jedná se mi o nového Forestera. Rodiče potřebují nejpozději z jara auto na takové to domácí důchodové ježdění, služební auto které doteď využívali zůstane na hltání služebních km.
Táta žádný velký potěšení z řízení auta nepociťuje, bere to jako nezbytnou věc pro přepravu z místa A do místa B. Mamča je pravý opak, ale zase neřídí od posledního nechtěného driftu přes 2 křižovatky s naším trabantem někdy v lednu roku 1980 , takže jen z místa spolujezdce. Táta by chtěl Fabií , mamča by chtěla Mercedes Benz S- klasse což táta odmítá kupovat i řídit. Hledáme kompromis. Auto předpokládáme najede poměrně málo km takže benzín a manuál, automat se zavrhuje už kvůli každodennímu využívání služebního auta s manuálem. Takže z toho vychází u Subaru Forester 2,0 benzín, manuál a požadavek kůže takže ve výbavě executive.
Předem dodávám že tátovi vyšla po 14 letech s oktávkama jak nečekaně oktávka ( pak by to byla kombi 1,8TSi L&K s dalšíma pičičárničkama z příplatkové výbavy, cena tedy podobná s Foresterem v této výbavě. Moje snaha je že když už chce ( teda nechce ale mamča chce ) utratit téměř 900.000 za auto ať se minimálně podívá jaké jsou alternativy. Krom foresteru se snažím do výběru zahrnout Mazdu 6. ( Superb na sklonku výroby, nový v létě což je pozdě a u ostatních značek většinou chybí nebo je nevhodná kombinace, výbava-slušnej benzínovej motor-manuál.

V novém ani starším foresteru jsem zatím nejel, pouze v Outbacku předchozí generace a byl jsem naprosto nadšen. Otázky zní....

1) Mám ho s jeho přístupem vůbec přesvědčovat na Forestera? Může se mu na tom autě něco zamlouvat víc než u Oktávie? Co řekne na jízdní vlastnosti oproti Oktávce s 103kw v naftě? Do terénu to nikdy asi nepojede. Bezpečnost většího auta? Vědomí že hned tak někde v zimě nezůstane? Praktičnost? Menší zájem zlodějů a vykradačů navigací? Budí to méně pozornosti když to nechá u lesa a půjde na houby? Pičičárničky v Octavii měl už teď a využil pouze tempomat, jezdí s autoatlasem místo zabudované navigace. Nechtělo se mu to za 6 let studovat jak se to nastavuje. )

2) A pakliže...Kde se takové auto kupuje? Kde by se dalo projet s tímto motorem a třeba alespoň vidět ve výbavě Executive i když bude automat. Nabízí někdo víc než projetí? Tím myslím zapůjčení na svezení víc než 5km tam a zpět od prodejny spolu s prodejcem? Přeci jen je to něco jinýho si posedět a v klidu osahat. Jsme od Jaroměře, stejná vzdálenost je do AC BOOMu ve Dvoře Králové tak do Hradce Králové, ale tam bohužel nepůsobí úplně dobře Showroom. Pak asi Pardubice. Nákup je asi jedno kde se uskuteční pokud by to mělo vliv na cenu nebo jiné služby. Pokud by měl někdo tip kam se obrátit budu rád a budu moc rád i pokud se najde někdo kdo se projel ve Foresteru s tímto motorem a současně v oktávii nejlépe s motorem 1,8 TSI...

Díky za jakékoliv názory na věc a omlouvám se za nick "předseda", jsem na něho navyklej a až posléze jsem zjistil že předsedu už toto forum má :-)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od quickly »

předseda: vítej u nás :pr: . Podle Tvého psaní bych ještě uvažoval o XVéčku. Je stejně vysoko nad zemí jako nový forestík, do města je hravější, nevypadá tak "obrovsky". Na domluvu ohledně půjčení auta si dojeď do Pardubic (klidně můžeš říct, že jsi dostal reference od SFC), je tam s nima velice dobrá domluva, zvláště, když by jsi auto kupoval u nich. Osobně bych CVT nezavrhoval - v manuálu mám najeto přes 600 tkm, ale po ochutnání automatu v šestihrnku nic jiného nechci :4690: . Pokud by jsi měl cestu s rodiči k Hradci, tak není problém se potkat a mohu ukázat forestíka s CVT (díky mému vytížení je dobré se ozvat tak týden dopředu, aby byla jistota, bydlím přesně na půl cesty mezi HK a Picemi). 3 roky jsem měl forestíka s manuálem a šestihrnka s automatem a přesedání mi nedělalo žádný problém.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od cerv »

Osobne mam predsedo takovou zkusenost,ze kdyz nekomu neco nutis vetsinou se to mine ucinkem!Viz. Muj svagr a uplne bezproblemova impreza, s kterou byl porad nespokojen,dnes ford focus a spokojenost a dalsi bych mohl jmenovat!Co se tyce subaru,na subaru bude tvymu tatkovi vadit proti oktavce horsi kvalita zpracovani,2,0 benzin linejsi proti 2,0tdi a mozna jeste dalsi veci.Jestli ho nebavi ridit,nebo je mu to jedno,at si koupi toho superba,mondeo nebo mazdu 6 a budete mit klid vsichni.Ze subaru by mel asi rozporuplny pocit.Pujcit si ho muzete,ale predpokladam,ze koupe bude neco jinyho,dle toho jak to pises.A kdyz neni uplne potreba 4x4 tak tim spis!
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od Zdeny »

Pokud tátu nebaví řídit, nemá cenu mu nutit Subaru, nota bene benzínové, když před tím měl chrochtolet. To by byl zklamán a stejně bys ho nepřesvědčil.

Ale v každým případě, za 900 tyček dosáhne na luxusnější povoz, než je jakýkoliv Subaru nebo Superb či Oktávka.
Vyjasnit je třeba, zdali opravdu benzín, nebo naftu.
Pokud totiž benzín, tak výběr je značně omezen, protože některé značky vozí benzíny orvané na jádro a nebo dokonce vůbec. V naftě je lepší výběr.
za svoji osobu bych mrknul, co dnes nabízí Honda (Accord, jiné nedává smysl), jak správně píše, tak Mazda 6 (pokud se vyrovná s tím, že nabízí jen udušený 2 litr, byť s papírově dobrým výkonem, leč odlišnou realitou). Chtěl jsem navrhnouti LExus IS250, ale tam by narazil jen na automatickou převodovku.
Pokud bych byl pragmatický a ekonomicky uvažující, koupil si Mondeo 2,0EB (je v k dostání pouze v D, do ČR se nevozí a vozit nebude, jsou již jen výprodejové kusy, nové bude výhradně snad jen 1,5EB) a za zbylé peníze bych si dopřál 2-3 all inc. dovolené v Karibiku:-)
pokud se otec smíří jen s tím, že přejede z A do B a máti uvítá velký prostor, je varianta i Pasát, ovšem zase jen omezený výběr motorizace. A lepší už to nikd nebude.
Když bys hledal alternativu k Foresteru, mrkn na nové CR-V od Hondy. nabízí zatím, jako jedni z posledních velmi dobré 2,i motory s manuálem, zpracování je skutečně hodně dobré, auto je vysoce pohodlé, spolehlivé a od balík levnější, než Forester. Proto Foresteru to CR-V i jede (jak jsem se na vlastní kůži přesvědčil, motorický projev na hony lepší u CR-V).

jo jo, v dnešní době bnzín s manuálem, pokud člověk nechce sklouznout do šedi dnešních dnů, je značně problémový.

Jo, ještě dost slušná varianta je kupodivu fotrvksý Avensis s 2,0i a 6°MT, který v plné plabě pořídí tatík za 520 bez DPH a bude mít dost věcí na hraní, královský kufr na brambory a máti pocit pohodlí z auta vyšší třídy:-) Mě osobně Avensis celkem přesvědčil, proto jsem se o něj zajímal a nechal si poslat nabídky, je to dobrá volba. Navíc Toyota dělával spolehlivá auta.
předseda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 25, 2014 11:24 am

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od předseda »

Děkuji Vám za reakce. No přesvědčovat ho určitě nechci, to už mi politicky vysvětlil ať ho netlačím do automatu. Říkal že řadit se naučil za ty roky řízení :-) Pokud by to bylo schůdný tak právě možností je daleko víc jak píše Zdeny. Rozumím že skoro každý den střídat auto s manuálem a automatem by pro něho asi opravdu byl problém. Takže rozhodně musí být manuál. Od roku 2000 má TDI a s benzínem od té doby neujel ani kilometr. Tam mám další obavu co řekne na benzín. Ovšem mám obavu že by to byla špatná volba jít do dieselu. Do práce bude jezdit služební oktávkou. Na soukromý auto pak zbývají Tesco 5km, k babičce 1km, k zubaři 4km, na houby 10 km, do HK se psem na veterinu 15km :-) Autu se ohřeje motor na provozní teplotu tak 4x do měsíce a pak až s tím pojedou do Chorvatka v létě na dovolenou. Občas v neděli nějakej ten výlet nebo s vnučkou do ZOO. Proto možná neuvažoval tak blbě o té Fábii. To ale není průchozí u mamči a navíc by rádi vzali naši dcerku k moři a to já jim jí nebudu chtít půjčit pokud to nebude něco bezpečnějšího :-). Jedině snad ještě koupit diesel s nezávislým topením a nechat to před jízdou bafat?!
Pokud benzín a manuál a slušnou výbavu tak opravdu těch možností není mnoho. Proto jsem se dostal i k Foresteru který je od TDI od oktávky trochu jiná kategorie.
Na tu Hondu a Toyotu se podívám. Quickly díky za tip a ochotu. Pokud bych viděl že to k Subaru směřuje tak bych ještě možná uvažoval že tě připravím o čas kterej si mohl trávit jinde než se starším pánem co by přijel a stejně by ti řekl že nejspokojenější byl s trabantem protože si na tom všechno udělal sám, přes sobotu a naděli vyměnil motor, když to nestartovalo tak to roztlačil ( každý zimní ráno si pamatuju ) a plno dílů údajně kompatibilních s jakousi Ifou V 50 nebo tak nějak :-)
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od kiti »

Předseda

vítej a skus napsat uživateli JackL ten je ze Sedlčan.

Ale nemá cenu někoho přesvědčovat když nechce. Ještě je krásná Mazda CX třeba 5 je taková akorát a proti ochcávce je to neskutečný kočár
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od Slavek_xxx »

Nejhorsi vec na svete je nekomu doporucit auto. Pak je clovek za totalniho vola. Ja jsem naopak svymu otci novyho Forestera rozmlouval a primlouval se za SX4. Kdyz trval na svym, chtel jsem ho prinutit aspon ke zkusebni jizde. To zase nemel cas. No nic, kaslu na to. Je to kazdyho vec.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od VDC »

Upřímně se domnívám, že ti na to otec stejně neskočí. Jestli jezdí už 14 let v konzernovým traktoru a leze mu to na nervy, tak se mu Forester stejně nebude líbit. Nebude to mít dostatečně komfortní vnitřek, proti kamnům to nepotáhne vocpoda a to, v čem je Forester nepřekonatelnej, totiž jízdní vlastnosti, táta neocení, protože ho řízení štve. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
předseda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 25, 2014 11:24 am

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od předseda »

No tak jsme to dnes probírali a omlouvám se že jsem vás tím vůbec zatěžoval. Bude to Oktávka 1,8 TSi a jestli se budu jen snažit navrhovat matičce alternativy tak dostanu po tlamě :-). Už se nesnažím.
Díky za pomoc ale tímto toto téma hasne. Víc nepřístupnýho člověka k diskuzi na takový téma jsem nezažil :-)
Uživatelský avatar
mati
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 106
Registrován: úte lis 18, 2014 8:19 pm
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Zilina

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od mati »

Tak tak ked mne posledne volal otec že aké auto si má kúpiť tak som mu povedal že nech si kúpi niečo v čom sa bude cítiť dobre. A čo si myslite v čom sa dotrepal domov v kia soul,ale vybral si to sám a musí byť spokojný.Prvú Zimu dokonca po každej jazde vystiekaval podbehy od soli postrekovačom na zemiaky .No čistá psychiatria.Zase na jeho obranu za 5 rokov tam dal len olej a filtre.Nechaj otca si vybrať samého pripadne ho možeš nenápadne usmernit a nebudeš musiet počúvať že on by si bol vybral lepšie.
Forester 2.0 CVT comfort MY 2014
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od cerv »

Jeste ze ja mam svyho tatinka!Od subaru uz ho nikdy nedostanu!Kdyz jsem naposled prisel s tim co by rikal na dalsi H6?Tak se jen ptal kdy to bude:-)
A kdyz jsem se rozhodnul,ze prodam 2 leony,bal jsem se mu to rict,aby nebyl smutnej!Kia,Hundaj,koncern,to by u nej nikdy neproslo!
Tom007
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 12, 2009 11:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od Tom007 »

Osobně na courání kolem komína jen benzín, ale moje kačky to nejsou ......
eX Subaru Forester 2.0 GX = MY 1999
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od VDC »

cerv píše:Jeste ze ja mam svyho tatinka!Od subaru uz ho nikdy nedostanu!Kdyz jsem naposled prisel s tim co by rikal na dalsi H6?Tak se jen ptal kdy to bude:-)
A kdyz jsem se rozhodnul,ze prodam 2 leony,bal jsem se mu to rict,aby nebyl smutnej!Kia,Hundaj,koncern,to by u nej …
Tvýho tátu ti trošku závidím... :-)
Můj táta má už 13 let Yaris Verso a už to spolu doklepou. Kupoval si Yarouše novýho, aby už mu vydržel. Tátovi je 77, tak uvidíme, jak dlouho ještě bude řídit. Ale moje H6 se mu moc líbí, jsem si jistej, že kdyby byl o kousek mladší a ještě ho čekalo další auto, nechal by se udělat Subaristou. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od draconis »

No tak když už tu jede ten OT, tak snad naposledy na toto téma - táta taky před čtyřmi lety vybral podle svého - Kia Ceed. A je spokojen, najezdí docela dost a to auto celkem funguje. Motor je atmosféra tuším 1.6, závady tam žádné zásadní nebyly a drobnosti pochytala 7-letá záruka, která u nich fakt funguje. Naposledy teď teda prasklý simerink, na což jsme přišli náhodou při přezouvání pneumatik (skvrna na ramenu), následně jsme pak zjistili malý únik oleje a drželo se to ve vaně, takže to nebylo nikde jinak vidět. Ironie byla, že auto bylo týden předtím na garančce a nevšimli si toho. Nicméně zdarma zapůjčili po dobu opravy náhradní vůz i když to nebylo kupované u nich.

Naproti tomu kamarádův otec si pořídil Kiu Soul a i když s tím moc nejezdí, je častěji v servisu než na silnici... :-)
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: Premyslim o Foresteru

Příspěvek od thunderace »

...a já si kdysi jednou pujčil od taty subaru(to bílé)kvůli tažnému a netrvalo dlouho a jel jsem si pro svoje první :850: Teď už teda nemá ale je vidět jak vždy smutně kouká na moje-taky přidám do uplně jiniho téma offtopic
Přílohy
17-10-09_1807.jpg
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“