Subaru Outback 2.0D vyrobené 8/2010 + příslušenství

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Zamčeno
mattisse
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv úno 03, 2022 12:08 pm
Jméno a příjmení: Jakub Matějček
Bydliště: Bludov

Subaru Outback 2.0D vyrobené 8/2010 + příslušenství

Příspěvek od mattisse »

Prodám Subaru Outback, vyrobené 8/2010. Ano je to boxer diesel 2.0 D 110 kW, ale motor v záruce po cca 40T u Emila Freye vyměněn. Takže motor má najeto cca 150T, auto má celkově 190T. Koupeno v dasWeltAuto, kde bylo auto na protiúčet z předchozího leasingu. Takže jsem druhý majitel. Servisní kniha vyplněná.

Výbava Active, jsou tu například xenony, litá kola 17palců, zadní parkovací senzory, střešní okno, tažné, střešní lyžiny, vyhřívané sedačky, elektricky polohovatelná přední sedačka, sklopná zrcátka, handsfree, zatmavená skla atd. Součástí výbavy Active jsou i stříbrné doplňky na náraznících, které často nevídám.

Přidám k němu originál příčníky Subaru (Mont Blanc), dva držáky na kolo (Cruz), široký nosič lyží (Cruz). Druhou zimu jeté pneu Hankook Icept Evo 2.

Budu jej mít 3 roky. Za tu dobu v Subaru Opava vyměněn mezinápravový diferenciál a provedena svolávačka na elektronickou brzdu.
Jinak co ho vlastním měněny brzdové destičky, přední ložiska, čepy řízení, alternátor (napínák řemene), je zde nový DPF (neoriginál, ale doporučen Subaru Opava), nové cívky, v říjnu komplet nové tlumiče a stabilizátory (na přední nápravě vyměněny komplet silentbloky ramen).

V prosinci výměna oleje a filtrů, plus olej v zadním diferenciálu.

Cena? Začněme na 120.000 Kč. Případně nabídněte *_*=*_*

IMG_20220203_123623.jpg
IMG_20220203_123635.jpg
IMG_20220203_123650.jpg
IMG_20220203_123659.jpg
IMG_20220203_123804.jpg
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Outback 2.0D vyrobené 8/2010 + příslušenství

Příspěvek od quickly »

mattisse : vítej u nás na SFC
Je potřeba napsat další 2 příspěvky, které někdo z adminů odsouhlasí a potom už jedeš normálně a i posíláš interku


S naftou tady moc nepochodíš, klubáci, kteří měli naftu, tak už ji prodali (jako třeba já - forester SH 2008 při najetých 218 tkm) nebo jim několikrát motor odumřel. Všeobecně doporučujeme u nafty nekupovat ojetou, protože není známá historie, jak se přechozí řidič o motor staral. Tak se potom moc nediv, že se tady mohou objevit "hanící" příspěvky.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
mattisse
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv úno 03, 2022 12:08 pm
Jméno a příjmení: Jakub Matějček
Bydliště: Bludov

Re: Subaru Outback 2.0D vyrobené 8/2010 + příslušenství

Příspěvek od mattisse »

Dobře děkuji za informaci. Dám teda do kupy dva příspěvky:)

Ano ano vím, nečekám že mi tu utrhají ruce. Ale motor je vyměněný, nemá tolik najeto. Za správnou cenu se třeba zájemce najde. Auto může ještě posloužit. Na vrakáč ho můžu dát vždycky, ale to podle mne je škoda.
MirekK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: úte úno 08, 2022 5:39 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Kokinda
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

Re: Subaru Outback 2.0D vyrobené 8/2010 + příslušenství

Příspěvek od MirekK »

Ahoj, jsem tu nový. Chci koupit Subaru, tak sem už asi tři týdny chodím nepřihlášený a studuju. Teď už jsem se přihlásil. Docela mě bolí, když čtu tyhlety příspěvky, kdy si lidi našetří a těší se na super auto. A pak to dopadne takhle. Někdy jistě i pod vlivem motoristických novinářů, kteří jsou buď naprostí ignoranti, anebo podplacení. Případně obojí. Jako třeba tenhle:
https://www.autokaleidoskop.cz/Testy/Su ... sel-boxer/

Tady je ještě zajímavý odkaz ke vstřikování common rail:
https://www.auto.cz/opravy-dieselovych- ... uto-100970

Taky jste si všimli té „ekologie“? K jak obrovskému znečišťování životního prostředí dochází masovou výrobou šuntů a jejich následnou likvidací? A to zdaleka nejsou jen auta. A co psychika člověka, který si takové výrobky koupí, až zjistí do čeho dal svoje úspory?

Držím Vám palce, ať to prodáte. Třeba někomu, kdo toho moc nenajezdí, a rozhodne se to za tu cenu risknout. Je to víceméně sázka do loterie. Já sám momentálně hledám auto převážně na kratší výlety, roční nájezd předpokládám maximálně deset tisíc, a na tohle je nafta nevhodná.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Subaru Outback 2.0D vyrobené 8/2010 + příslušenství

Příspěvek od Tapan »

Mirku, on ten Boxer diesel byl v seriozních dobových recenzích dost chválený, protože na poměry nafty (píše se rok 2008) měl velice kultivovaný projev a jezdilo to hezky. A nikdo tehdy nevěděl, že zdaleka ne každý motor se dožije 200 tis. km a některé ani poloviny tohoto nájezdu. Samozřejmě když si koupí někdo Subaru v naftě starší než 2015 teď, tak "dobře mu tak", protože si o tom měl něco přečíst, těch informací je plný internet.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
MirekK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: úte úno 08, 2022 5:39 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Kokinda
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

Re: Subaru Outback 2.0D vyrobené 8/2010 + příslušenství

Příspěvek od MirekK »

To sice ano, ale o problémech se vstřikovači common rail se vědělo už tehdy. A kromě toho, ten motor byl nový, zřejmě narychlo zkonstruovaný, aby se uspokojila poptávka, takže vlastně experimentální. Takže místo nadšených ovací byla podle mě v jeho hodnocení namístě opatrnost. Já vím, že teď se to snadno říká, ale to auto nebylo zrovna nejlevnější a seriózní novinář by měl cítit vůči svým čtenářům nějakou zodpovědnost. Přece jen má, nebo by podle mě měl mít, víc zkušeností než většina lidí, když se oboru věnuje a ten obor ho živí, a ze své pozice má i dost velký vliv. Viz taky třeba:
https://autoperiskop.cz/subaru-legacyou ... asem-trhu/
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaru Outback 2.0D vyrobené 8/2010 + příslušenství

Příspěvek od Mira »

Ten článek je z roku 2008, tzn. v době uvedení na trh a byl to vůbec první boxer diesel, proto tolik chvály. Nikdo tehdy netušil, že za 2 roky z toho bude klekající krám.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3625
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Subaru Outback 2.0D vyrobené 8/2010 + příslušenství

Příspěvek od bushman1 »

Novináři dostávají auto obvykle v prvním roce uvedení do provozu a mají ho na pár dní. Co jiného pak mohou napsat, než je pár dojmů z jízdy, spotřebu a design exteriéru a interiéru. Recenzí na mírně ojeté auto po 100 tisících a více kilometrech je jako šafránu a ty mají, podle mě, větší vypovídací hodnotu.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
mattisse
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv úno 03, 2022 12:08 pm
Jméno a příjmení: Jakub Matějček
Bydliště: Bludov

Re: Subaru Outback 2.0D vyrobené 8/2010 + příslušenství

Příspěvek od mattisse »

Trošku se to tady svezlo jiným směrem, po vašich příspěvcích bude případný kupec rozhodně motivován :)

Každopádně se ozývá dost zájemců, co má s timto motorem zkušenost, ale i tak mají zájem. Prostě službu jakou udělá zbytek auta, neudělá v dané cenové relaci jiná čtyřkolka. Teda pro jejich daný účel, ať už je to cokoliv :) Tak až nebudu v karanténě, tak konečně někdo bude moct na prohlídku :)
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Subaru Outback 2.0D vyrobené 8/2010 + příslušenství

Příspěvek od Tapan »

Nezlob se, ale tady fakt spíš zájemce nenajdeš :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Subaru Outback 2.0D vyrobené 8/2010 + příslušenství

Příspěvek od newli »

Pokud ten clovek vi, co kupuje, tak proc ne. Idealne, kdyz si to pak nejak muze i opravit. Pokud si to nekdo koupi bez prozkoumani internetu, tak holt jeho smula, no.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
mattisse
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv úno 03, 2022 12:08 pm
Jméno a příjmení: Jakub Matějček
Bydliště: Bludov

Re: Subaru Outback 2.0D vyrobené 8/2010 + příslušenství

Příspěvek od mattisse »

Tak prodáno. Mám vlákno nějak smazat?
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Outback 2.0D vyrobené 8/2010 + příslušenství

Příspěvek od VDC »

Vlákno uzamčeno a bude přesunuto do archivu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“