Justy II (Swift) a příšerný kravál odněkud ze zadu

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Justy II (Swift) a příšerný kravál odněkud ze zadu

Příspěvek od spm »

Pořád jsem asi na blbém fóru, ale minule to zabralo, tak to zkusím ještě jednou :-D Začaly se mi dneska ze Swifta (nejvhodnější doba, když si druhé auto válí šunky v servise) linout dost otřesné kovové zvuky. Poprvé se to ozvalo při sjíždění z dálnice (rychlost 60-70km/h, pravotočivá zatáčka, jak jsem přestal zatáčet, zvuk zmizel). Po druhé pak při vjezdu do ulice domů, kde jsem těch posledních 100m jel prakticky za soustavného kraválu (občas to na chvíli přestalo).

Zvuk je takový zvláštní, kovový. Asi jako kdybych táhnul výfuk po zemi nebo jako kdyby kardan do něčeho třískal. Akorát že tohle narozdíl od Justy je FWD, takže vzadu žádný kardan ani diferák není. Zvuk se, jak zevnitř auta, tak zvenku, zdá, že jde ze zadní části auta. Závisí nejvíc na pohybu, když se auto alespoň trochu hýbalo, rachtalo to, jakmile se zastavilo, tak ticho. Když se naprázdno vytočí motor, tak nic. Zkoušel jsem i ťukat nohou do výfuku, taky to na to nevypadalo. Pod auto jsem koukal, i za jízdy a neviděl jsem nic, co by nějak trčelo, padalo, klepalo se... Nějaký nápad, pokud nejsem nahluchlý, co by tohle v zadní části auta mohlo způsobovat? Mně zatím akorát napadlo, jestli se nemohly rozpadnout bubnové brzdy vzadu, že by to rachtalo v bubnu... ale nevím, dělá to hrozný kravál sotva se to auto pohne, teda ve chvíli, kdy se to kolo pořádně ani neotočí... ale můžu se plést.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Justy II (Swift) a příšerný kravál odněkud ze zadu

Příspěvek od VDC »

Co to konkrétně je ti předpokládám nikdo neporadí, ale postupoval bych podle popisovaných symptomů. Rachtá to, když se auto pohybuje, zadní kola se vezou, tak zvedni heverem jedno kolo, druhý kolo. Bude to tam rachtat, máš to, nebude, je to něco jinýho. Ale moc možností v té zadní části auta teda není.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Justy II (Swift) a příšerný kravál odněkud ze zadu

Příspěvek od spm »

Jo, taky furt marně přemýšlím, co za ptákovinu může být v části auta, kde prakticky nic neni... Asi si dám ranní budíček a zkusím to zvednout. Eventuelně vlézt pod auto a podívat se za světla pořádně, jestli tam někde nevisí fakt nějaká kravina. Ještě mě napadá, jestli nemohla prasknout pružina tlumiče, na tu jsem se nedíval... Taknějak se stále modlím za to, že tam najdu viset nějaký kus bordelu, protože jinak to asi bude znamenat vyrazit ráno na vlak a to by byla hrozná potupa :-DDD (to bych snad pak radši cestou domů koupil někde v bazaru třetí auto :-DDD ).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Justy II (Swift) a příšerný kravál odněkud ze zadu

Příspěvek od VDC »

No stát se mohlo ledaccos. Teď mi stojí před dílnou dcery Peugeot 106, jemuž se začalo šoupat levé zadní kolo o podběh. Koukal jsem na to jako tele a nemohl vykoukat vůbec žádnou závadu. Nakonec jsem zavolal kamarádovi a ten mi sdělil sladké tajemství, že je v prdeli jehlové ložisko v uložení ramene a že je kolo, díky tomu, vpadlé dovnitř. Běžná bolest francouzských aut. Řešení je prosté, vyměnit nápravu za repasovanou.... Takže prasklá pružina, nebo nějaká takováhle blbost, to samozřejmě být může...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Justy II (Swift) a příšerný kravál odněkud ze zadu

Příspěvek od Slavek_xxx »

Muj tip je odloupnuta brzdova pakna...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Justy II (Swift) a příšerný kravál odněkud ze zadu

Příspěvek od spm »

tak brzda je zatim jediny, co jsem nasel. sundal jsem obe zadni kola a nenasel nic upadlyho, trciciho, divnyho. pruziny vcelku, ulozeni taky. jediny co jsem nasel je, ze levy zadni kolo pribrzduje. jeste jakoby v jednom miste (rukou tocim s nabojem a v jednom konkretnim miste se mi to zastavi). takze neco tam blbe je. jinak ta brzda reagovala, na zatazeni rucky se to zabrzdi, kdyz ji odbrzdim, tak to reaguje uplne stejne blbe.

nic, tady s tim asi nic neudelam. jdu se modlit a zkusit to dovezt do civilizace, kde to nekdo muze rozebrat. snad na ten vlak nedojde :-DDD

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Justy II (Swift) a příšerný kravál odněkud ze zadu

Příspěvek od Slavek_xxx »

spm> zkus tim chvili couvat a u toho zatahovat rucku. Nekdy to povoli, ale nekdy se to urve uplne...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Justy II (Swift) a příšerný kravál odněkud ze zadu

Příspěvek od spm »

Slavek_xxx: jako divný je, že ono to ten kravál nedělá furt (kolo přibržděný teda furt asi je, ale asi ne zas tak moc - po 20km jsem si šáhnul přímo na buben a úplně studenej). Dneska ráno taky, když jsem to rozebíral a popojížděl s tím, tak se to nechovalo jako včera, ozvalo se pár ran, ale jinak nic. Když jsem vyjížděl a přejel jsem příčný práh, tak to začalo zase chrastit, ale chrastilo to asi 20m ke křižovatce a pak se to už celou cestu neozvalo... Takže jestli je to tím, tak z toho mám spíš pocit, že už se tam něco definitivně urvalo a dělá to kravál podle toho, jestli je to někde šprajclý nebo ne...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Justy II (Swift) a příšerný kravál odněkud ze zadu

Příspěvek od sima »

VDC píše:No stát se mohlo ledaccos. Teď mi stojí před dílnou dcery Peugeot 106, jemuž se začalo šoupat levé zadní kolo o podběh. Koukal jsem na to jako tele a nemohl vykoukat vůbec žádnou závadu. Nakonec jsem zavolal kamarádovi a ten mi sdělil sladké tajemství, že je v prdeli jehlové ložisko v uložení ramene a že je kolo, díky tomu, vpadlé dovnitř. Běžná bolest francouzských aut. Řešení je prosté, vyměnit nápravu za repasovanou.... Takže prasklá pružina, nebo nějaká takováhle blbost, to samozřejmě být může...
Jj,naprosto běžná záležitost u NĚKTERÝCH starších frantíků,takzv,kola do áčka.My to máme na saxu už od koupi,jsou tam i podložky,ať je kolo dál od podběhu(ano i tímto se to zřejmě dá na chvíli pořešit :-) )
Pokud si to člověk neudělá sám,což je teda dobrý ojeb,při té zarezlosti všeho možného,tak co vím tak jedny z nejlevnějších cen a celkově profíci jsou na tyhle věci zde,věnují se tomu už léta a já tam mám namířeno už pěkně dlouho taky :-/ :
http://www.autodomin.cz/old/indexcd3d.html
Tu ve městě si řekně servis o min.desítku a to ještě výsledek bůhví jaký,není repas jako repas,to se mě furt oplatí udělat si nucený výlet a navštívit přitom třeba kámoše z Humpolce.
Naposledy upravil(a) sima dne úte lis 21, 2017 11:29 am, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Keana
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 246
Registrován: úte lis 22, 2016 8:01 am
Jméno a příjmení: Aleš Hnyk
Bydliště: Jablonec/Jabloneček
Kontaktovat uživatele:

Re: Justy II (Swift) a příšerný kravál odněkud ze zadu

Příspěvek od Keana »

já měl asi něco podobnýho na ferdovi. jedu, kravál od zadního kola. akorát sem nepozoroval, kdy to dělá a kdy ne, páč to šlo hned na podval.
ale co mi řikal potom v servise, že tam je nějakej pásek okolo paken a ten že se uvolnil a cestoval s točením kola. Teeda jestli sem to dobře pochopil, co mi vysvětloval. zdatnější technici asi osvětlí. třeba to pomůže.

jinak ten pocit, kdy dvě auta sou málo znám. když se tohle stalo, tak 15 minut potom prdla na justýně pružina a šel sem na tramvaj.
Subaru Justy G3X 1.3 MY2005 ------15.11.2014 ----> Obrázek
Subaru Forester SG 2.0 MY2006 ----02.08.2016 ----> Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Justy II (Swift) a příšerný kravál odněkud ze zadu

Příspěvek od spm »

Ok, díky :-) Zatím to na to vypadá, pač na tom podvozku není skoro nic a nic nápadného tam netrčelo... už to má předběžně domluvený zvedák, tak uvidíme.

Jojo, nám se furt lidi smějou, že máme 3 auta na 2 lidi, ale tohle už neni ani poprvý, kdy to bylo stejně málo :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Justy“